Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) baleee89


baleee89
aktív tag

aj csak jönne már! :W

VESZEK rossz, javíthatatlan, fizikai sérült (6fele tört), alkatrész hiányos pc cuccokat http://www.eh-pc.eu/

(#2) Morden24


Morden24
nagyúr

Jó sok megkötést fog tartalmazni a dolog.
Bevallom, az interjú azon részét nem igazán értem, ahol a "kell-e netkapcsolat" kérdésre egyértelmű igennel válaszolnak, aztán mégis azt mondja, hogy lesz offline mód is. Akkor most kell, vagy nem? Mert ha lesz offline mód, akkor miért "igen" a válasz?

Sectumsempra - For Enemies

(#3) Wolverine válasza Morden24 (#2) üzenetére


Wolverine
félisten

Az első indításkor mindenképpen kell a net, és a játék jelenlegi állapotában is. Az offline mód még nincs implementálva.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#4) LucifeI2 válasza Morden24 (#2) üzenetére


LucifeI2
őstag

Az első bejelentkezéshez kell, utána már használhatod offline. Steam-be is így van, ha jól tudom.

(#5) PowerBuldog


PowerBuldog
veterán

A zoomlásos maszlag úgy baromság ahogy van. Nézték volna meg a Supreme Commandert. Ott is van frankó mikrómenedzsment, de ha kell akkor gyorsan ki lehet zoomolni, és az egész pályát átláthatod.
Ugyan úgy a SupCom-ot felhozva, milyen már, hogy más kontinensen élővel nem játszhatunk? Vagy rosszul értettem a dolgot? (Nem egyszer játszottam már USA, Ausztrál stb játékossal.)

[ Szerkesztve ]

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#6) Morden24 válasza Wolverine (#3) üzenetére


Morden24
nagyúr

+LucifeI2

Első indítás az ebben az esetben a vásárlás utáni aktivációt takarja? Mert akkor újfent nem áll össze a kép, mivel az egyiket termékaktivációnak hívják, a másikat pedig folyamatos online kapcsolatnak, és ők az utóbbira mondtak igent.

Sectumsempra - For Enemies

(#7) Wolverine válasza PowerBuldog (#5) üzenetére


Wolverine
félisten

Az amerikai (+óceániai), az ázsiai és az európai Battle.net szeparált rendszerek, és nincs köztük átjárás. Ez a Starcraft 2 megjelenésével sem változik.

Morden: a Starcraft 2 a jelek szerint a következőképpen fog működni: miután megvetted, a kulcsot aktiválnod kell a Battle.net-accountodon. Ezután az indításkor ezzel az accounttal fogsz tudni belépni, és alapértelmezésben online leszel. Ha valamiért nincs net, akkor fog a játék rákérdezni, hogy akarsz-e offline módban játszani - de egyébként ez nem lesz választható. (szerk: legalábbis szerintem így lesz majd)

[ Szerkesztve ]

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#8) Morden24 válasza Wolverine (#7) üzenetére


Morden24
nagyúr

Ha valamiért nincs net, akkor fog a játék rákérdezni, hogy akarsz-e offline módban játszani - de egyébként ez nem lesz választható.

Áhá. Tehát nem kell a net, csupán az aktivációhoz. Így már rendben van.
Hülye blizzardos mondhatta volna így is, akkor elsőre is ment volna :DDD

Egyébként ez a szeparált rendszer miért jó? Gondolom valami szerverek közötti kommunikáció sebessége lehet esetleg az ok, de hát nem egy játéknál ez meg van oldva, itt miért nem?

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#9) PowerBuldog válasza Wolverine (#7) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Értem, de ennek mi értelme, hogy szétválasztották a kontinenseket? Kisebb a szerver terheltség, vagy mi? :F

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#10) Wolverine válasza PowerBuldog (#9) üzenetére


Wolverine
félisten

Nem. A magyarázat: egy amerikai szerverre az európai ping nem túl jó. Így, hogy minden kontinens saját központi szerverrendszerrel rendelkezik, csökken a lag. (az európai szerverek Franciaországban és Németországban vannak - jobb ide csatalakozni, mint mondjuk egy kaliforniai szerverre...) szerk: a felosztás eredete még a WoW-hoz köthető; ott is minden kontinens önálló szerverfarmokat kapott. A jelek szerint a Battle.net 2.0 ezeken a farmokon fog alapulni majd. (illetve a gyakorlatban is ezeken működik most is, legalábbis a már élő login-része)

Morden: nem feltétlenül. Ha elindítod a játékot, mindig a Battle.netre kell majd belépni, ami csak online érhető el. Az offline mód igazából nem alapértelmezés; csak azért csinálják meg, hogy utazás közben is játszhass, igaz, ekkor csak a kampány lesz elérhető... de ez - akárhogy is nézem - csökkentett mód lesz. (vagyis ilyenkor pl. egy esetleges single player custom mapet sem fogsz tudni betölteni)

[ Szerkesztve ]

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#11) Morden24 válasza Wolverine (#10) üzenetére


Morden24
nagyúr

Ja értem. Tehát nincsen skirmish vagy custom játékmódok, kizárólag start/load campaign.

Végülis ez is több, mint a semmi, bár nem értem, mi különbség van (a netes védelem szempontjából) a között, hogy én a vonaton utazva a campaign-t játszom, vagy skirmish-elek.

Azt egyébként lehet tudni, hogy ez a "folyamatos" online mód mekkora forgalmat generál?

Sectumsempra - For Enemies

(#12) Wolverine válasza Morden24 (#11) üzenetére


Wolverine
félisten

Jó kérdés, bár aligha többet, mint amennyit a WoW igényel, és azt havi 4-5 GB-nek mérték maximum.
A megkötésnek pont az a lényege, hogy ha nem vagy online, akkor gyakorlatilag mindenből ki vagy zárva, kivéve a kampány küldetéseit, ami a legalapvetőbb játékmód.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#13) Morden24 válasza Wolverine (#12) üzenetére


Morden24
nagyúr

Nyilván értem, de nekem kicsit össze-vissza hegesztettnek tűnik ez a csökkentett módos koncepció. Mintha nem tudták volna eldönteni, hogy mit is akarnak, végül találomra megálltak valahol a két végpont között. Mindegy, engem különösebben nem zavar az onlány dolog, bár tuti lesznek csúnya mellékhatások.

Sectumsempra - For Enemies

(#14) D1Rect válasza PowerBuldog (#5) üzenetére


D1Rect
félisten

"A zoomlásos maszlag úgy baromság ahogy van."
Nem. Ha ki lehetne zoomolni, akkor az már Supreme Commander lenne, és valószínűleg tényleg megfeküdne azokon a gépeken, amin most remekül fut.
Nem véletlenül optimalizálták 2 magra.

(#13) Morden24: Az is lehet, hogy a végén olyan lesz, mint a steam ofline módja.

[ Szerkesztve ]

(#15) Morden24 válasza D1Rect (#14) üzenetére


Morden24
nagyúr

A Steam offline módja ugyebár single játékok szempontjából teljesértékű, szóval az nem "csökkentett mód" kategória :)

Más kérdés, hogy nem ez az onlány/offlány f_szkodás fogja elvenni a kedvem az SC2-től, ergo ilyen téren tényleg mindegy.
Valahol örülnék neki, ha egy olyan populáris cég, mint a Blizzard, kiállna a saját maguk által kitalált rendszer mellett - ha folyamatos online mód kell a teljesértékű játékhoz, akkor vigyék keresztül a dolgot.

Sectumsempra - For Enemies

(#16) Derrewyn válasza Morden24 (#15) üzenetére


Derrewyn
senior tag

Keresztül fogják vinni az elképzeléseiket, talán most még kicsit bizonytalanok ezzel kapcsolatban, de amire kijön a játék addigra elhatározzák úgyis magukat.

Egyébként valószínűleg azért is online mód lesz az alapértelmezett, mert BattleNet2 nemcsak játékszerverként fog működni. Régebben láttam olyan screenshot-ot, ahol a különböző játékokban játszó barátok látták egymást. Tehát teszem azt, te SC2-vel játszol, ő WoW-ozik, és tudok BattleNet-en keresztül csevegni. Hogy ez csak szöveges, vagy akár hang is lehet az jó kérdés, talán idővel utóbbi is.

(#17) Wolverine válasza Morden24 (#15) üzenetére


Wolverine
félisten

Az Ubi is megtette :DDD Szvsz a Blizzard is egyértelmű döntést hozott, és gyanítom, hogy az offline-t is csak azért hegesztik bele utólag, mert a hasonló kezdeményezések eddig súlyos felzúdulásokat váltottak ki.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#18) WonderCSabo


WonderCSabo
félisten

Az első válasz eléggé aggasztó, remélem nem lesz olyan gáz, mint a DRM indulása.

(#19) Morden24 válasza WonderCSabo (#18) üzenetére


Morden24
nagyúr

Nem, itt olyan Diablo2-sen szimplán a terhelés miatt lesz hetekig-hónapokig szar az egész :D

Sectumsempra - For Enemies

(#20) D1Rect válasza Morden24 (#19) üzenetére


D1Rect
félisten

Nem hiszem, azóta tanultak ezt-azt. Némileg bővült a szerverpark is.

(#21) Wolverine válasza WonderCSabo (#18) üzenetére


Wolverine
félisten

A Battle.net már működik a WoW háttereként. Nem hibamentes, de komoly üzemzavar elég régen volt utoljára...

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#22) WonderCSabo válasza Wolverine (#21) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Az igaz. De a Blizz játékokhoz offline módban eddig simán lehetett játszani net nélkül is. Egyébként most már az Ubi DRM szerverek sem köhögnek.

(#23) Wolverine válasza WonderCSabo (#22) üzenetére


Wolverine
félisten

Ott a kulcsszó: "eddig".
Nem mellesleg én az Ubisoftnál is azt mondtam, hogy induláskor minden ilyen rendszer akadozik, és kis idő múlva fog teljesen simán menni :U

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#24) WonderCSabo válasza Wolverine (#23) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Az lehet, de a legtöbb ember az első benyomás alatt ítél szvsz. Ezért volt nagy fail ez az indulás. Másrészt meg azért az milyen dolog már, hogy net nélkül nem játszhatsz...

[ Szerkesztve ]

(#25) Wolverine válasza WonderCSabo (#24) üzenetére


Wolverine
félisten

Ha az indulás alapján ítélnének meg mindent, akkor az összes MMO megbukott volna eddig a LotRO kivételével :D

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#26) WonderCSabo válasza Wolverine (#25) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Csak az ilyen el se indul a játék a DRM szerver leállása miatt dologra gondoltam. Vagy az MMOk szerverei is megálltak az induláskor? :F

(#27) Wolverine válasza WonderCSabo (#26) üzenetére


Wolverine
félisten

A legtöbb esetben igen; vagy legalábbis 0,5-1 másodperces lag fogadta a játékosokat...
A WoW a kezdetkor hetente 2-3 napig játszhatatlan volt hónapokig, és egy-egy patch érkezése után legalább egy hétbe telt, mire minden megint normálisan működött. Ahhoz képest egész jól elvan, nem?

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#28) WonderCSabo válasza Wolverine (#27) üzenetére


WonderCSabo
félisten

De. :)

(#29) FefeeX válasza Wolverine (#3) üzenetére


FefeeX
veterán

"offline mód még nincs implementálva."

mármint, a bétában, nem hogy az offline mód, nincs benn skirmish és nincs benn campaign sem, így nincs mihez offline módot kérni... Gyakorlatilag, jelenleg egyedül a SC1ből ismert Bnet mód az aktív a játékban

első indításkor, az azt jelenti hogy aktiválni kell valójában, vagy minden első indításkor, mert ugye ez többféleképpen értelmezhető. Napi első indítás...

PowerBuldog:
SupCom nekem nem alternatíva, sajnos. Szerintem a superzoom olyan szinten rontja el a játékélményt, amennyire csak lehet, X-eket meg O-öket lehet látni, az aztán a nagy játék...
Ilyennel felesleges lenne elrontani a dolgot. Amúgy félreértés ne essék, azért jóban vagyok a SupCommal, de messze van az alapjátékától... Total Annihilation mérföldekkel veri. Szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#30) FefeeX válasza Derrewyn (#16) üzenetére


FefeeX
veterán

"te SC2-vel játszol, ő WoW-ozik, és tudok BattleNet-en keresztül csevegni."

Ezt próbáltam, de sajna a WoW még nem tudja a Bnet2-t és valószínű nem is fogja...

#27: nos igen. A WoW esetében elfogadhatatlannak is tartottam, hogy totál felkészületlenül belecsapnak állandóan a lecsóba, és napokig nem tudok normálisan játszani, azért mert épp PTR-nek használják az éles szervereket. És ezért havonta fizetek 3000-3500 forintot. Illetve már nem, mert elegem lett.
Nincs baj a tengerentúli szerverekkel, számos játék bizonyítja, hogy 100ms alatt tud maradni a ping. Blizznél meg akár 5000 fölé is megy, Európai szervernél. Egyszerűen nem veszik elég komolyan a feladatot. Ennyi. És remélem a SC2 már nem fog ebbe a hibába esni, mert akkor sok dühös ember lesz... (ezért félő egyébként a Bnet2 chat összevezetés is...)

Az a 0,5-1sec lagg bizony volt 15-20sec lagg is...

[ Szerkesztve ]

(#31) Wolverine válasza FefeeX (#30) üzenetére


Wolverine
félisten

Ööö, tévedsz. A tavalyi BlizzConon már demózták, ahogy WoW-ból lehetett chatelni SC2-vel és D3-mal játszó emberekkel, és megjelentek a friendlisteden is. A mostani live buildben valóban nem éles a Battle.net 2.0, de legkésőbb a Starcraft 2 megjelenésekor az lesz.

A SC2 béta meg multi béta. Nem lesz benne kampány, nem lesz benne skirmish, nem lesz benne semmilyen egyéb alternatív játékmód. De ez nyilvánvaló is volt már hosszú ideje. Épp ezért az offline mód tesztelésére sem lesz alkalom, erre fogadni mernék. Ettől függetlenül a single feature-ök fejlesztését is el kell végezni...

szerk: az első indítás - nem egyértelmű. Az biztos, hogy addig semmit nem fogsz látni a SC2-ből, amíg a Battle.net accountodhoz hozzá nem adtad a CD-kulcsot, és jó eséllyel a játék elindításakor egy a WoW-hoz hasonló login screent fogsz kapni, ahol bejelentkezhetsz a Bnet-accountoddal. Az offline mód indulásáról azonban semmit sem mondtak eddig a kékek tudomásom szerint.

[ Szerkesztve ]

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#32) FefeeX


FefeeX
veterán

Más is kapott extra meghívót emailben, vagy azért kaptam, mert összesen kétszer próbáltam eddig a bétát, és hátha egy baráttal gyakrabban jövök majd? :)

(#33) Wolverine válasza FefeeX (#32) üzenetére


Wolverine
félisten

Tesztelni akarják a Battle.net friendlistjét is - ezért akinek volt kulcsa, az kapott egy másodikat.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.