Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Kasya


Kasya
nagyúr

Az ar szokas szerint magas. Mivel az en szivemhez a Voyager es a TNG all kozelebb, igy ebbol biztosan kimaradok ^^ Bar aztali mikrofonnak eltudnam kepzelni az iroasztalomon :D

[ Szerkesztve ]

(#2) Syl válasza Kasya (#1) üzenetére


Syl
nagyúr

Engem is inkább ezen újabb sorozatokban látott kommunikátor érdekelne.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#3) kakuk.tamas


kakuk.tamas
addikt

Magyart töri a cikkíró?
Tessék átolvasni, és javítani a hibákat.
Aki segít, egyest kap!

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#4) #65675776 válasza Syl (#2) üzenetére


#65675776
törölt tag

Újabb sorozat, mint pl az Enterprise?

Egyébként ha ez ennyibe kerül, akkor mennyiért dobják majd piacra a communicator badge-et?

(#5) Syl válasza #65675776 (#4) üzenetére


Syl
nagyúr

TNG, DS9, Voyager.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#6) Habugi válasza Kasya (#1) üzenetére


Habugi
addikt

Csatlakozom, ennyiért egyelőre elkerülős. :(((

(#2) Syl:

Áheló!
Vacsora után egy Cadiscot meccs vagy esetleg egy duett a kettes holofedélzeten? :DD

Btw.., megint egy hete nem láttalak a gyengélkedőn.. :U

"TNG, DS9, Voyager."

+999

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#7) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Kell kell kell kell kell kell kell. Most most most most most! :K

Habugi: óh jaj. ;]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#8) Kasya


Kasya
nagyúr

Az egesz legenyzet itt van? :D

(#9) Syl válasza CPT.Pirk (#7) üzenetére


Syl
nagyúr

Jaj, de nagyon!
Pláne ha tudná, hogy az avatar mögött egy 140 kilós gorilla található ;] :DDD :))

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#10) Habugi válasza Syl (#9) üzenetére


Habugi
addikt

Mert nyilván nem sejtettem.. :C , viszont nem lehetett kihagyni!

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#11) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Gec kell egy ilyen. De egy működő tricordert is linkelhetne valaki :)

Mr. Tricorder!!!

[ Szerkesztve ]

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#12) CPT.Pirk válasza Plazmacucci (#11) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Azzal sokan próbálkoznak. [link] Amúgy azt hiszem r nélkül helyes, csak tricoder néven.

Gyuri27: nem, ahhoz legalább kapitánynak kell lenned a flottában. De ha szeretnéd, biztosítok egy körbevezetést a hajón. :)

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#13) Kasya válasza Plazmacucci (#11) üzenetére


Kasya
nagyúr

Alakul az is :) De ha kesz is lesz, az ara meg magasabb lesz...

(#14) Gyuri27


Gyuri27
félisten

Egy működő defiantot kérhetnék?

Amd - Radeon - Ryzen

(#15) ViZion válasza Habugi (#10) üzenetére


ViZion
félisten

Doc, vaJJa be, hogy tudta! Ezért csináltattad az új arcot? ;] :D

Syl-nek meg kivételesen lehetne egészalakos az avatarja... :B

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#16) Habugi válasza ViZion (#15) üzenetére


Habugi
addikt

Ezek után mi értelme lenne tagadni, ez a hajó úgylátszik már elment.. :D

Egészalakos jah, de minimum deréktól felfelé.. ;)

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#17) S@s


S@s
tag

Nagyon fájin!! Nekem is kell!!! :C :C

S@s

(#18) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

"Azt azért ane gondoljuk, hogy űrhajókat fogunk hívogatni vele..."

Jó, akkor anem gondolom...

(Meleg van, na...) :D

(#19) nap


nap
addikt

Lehet, hogy sok az ára, de ha sokan megvesszük, akkor lehet, hogy a következő kütyüt is elkészítik, trikorder, replikátor, transzporter, térhajtómű... ;)

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#20) SunMount3r válasza Kasya (#1) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Amúgy mitől van annyira leizzadva ez a két pacák? Nincs "azűrhajóban" légkondi?! :D

(#21) Syl válasza ViZion (#15) üzenetére


Syl
nagyúr

Támogatom az ötletet :C [link]

Habugi

Klassz az avatarod! :R
Bár kicsit fura a test-fej arány.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#22) ViZion válasza Syl (#21) üzenetére


ViZion
félisten

"kicsit fura a test-fej arány"
Mert okosodott már a film vége óta is. Azt meg valahova csak el kell raknia nem? :U :DDD

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#23) Habugi válasza Syl (#21) üzenetére


Habugi
addikt

Kösz, a tiéd is! :R

vond [link] keze munkája!

ViZion úr, ez kérlek az egója miatt ilyen.. ;]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#24) #65675776 válasza Syl (#21) üzenetére


#65675776
törölt tag

Hogy itt is ki legyen hangsúlyozva, hogy érdemi tartalom helyett két nagy csöccsel adták el a sorozatot?

(#25) rudi válasza Habugi (#10) üzenetére


rudi
nagyúr

mivan-mivan? ;)

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#26) Habugi válasza rudi (#25) üzenetére


Habugi
addikt

Á semmi-semmi..

"The Borg! .. Party poppers of the galaxy..!" :P

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#27) CPT.Pirk válasza #65675776 (#24) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ez egy baromság. :K

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#28) nyunyu


nyunyu
félisten

Csak hogy eggyel tobb ST avatar legyen jelen a topikban.

(Ujra kene mar neznem a TNGt, meg a DS9-ot. Voyagert tenyleg csak a gumicsocs adja el.)

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#29) ViZion válasza nyunyu (#28) üzenetére


ViZion
félisten

...azért a testért odadobnálak a klingonoknak... a legénységeddel együtt! :P :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#30) nyunyu válasza ViZion (#29) üzenetére


nyunyu
félisten

Q'apla?

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#31) ViZion válasza nyunyu (#30) üzenetére


ViZion
félisten

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#32) Plazmacucci válasza #65675776 (#24) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Kevered az Enterprise sorozattal :)

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#33) #65675776 válasza Plazmacucci (#32) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nem, azt ajkakkal adták el. De legalább volt benne egy nagyon komoly történeti szál, ami a Voyager-ről egyáltalán nem mondható el.

(#34) Kékes525


Kékes525
félisten

Én a holoszobát, egy igazi replikátort, nem 3D nyomtatót és transportert szeretnék. Nem nagy kívánság. :K

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#35) Plazmacucci válasza #65675776 (#33) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Nem akarok vitát nyitni de az a sorozat mindennek a legalja. Hozzáteszem akkor kezdték kibontani a fő szálat amikor már kaszát kapott a sorozat és az utosó évadra mindent ellőttek. Az első három és fél évad egy kalap fos, tele kontinuitási hibákkal. Az összes karakter jellegtelen és valamelyik előző sorozatokban lévő szereplők mixturája. Nem csoda hogy kaszát kapott.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#36) Alchemist válasza Kékes525 (#34) üzenetére


Alchemist
addikt

Kezdetnek beérném a Felhőatlasz multifunkciós Orison eszközével is...
:)

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#37) antikomcsi


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Ha már beírjátok az igényeiteket, meg teszem én is.

Én egy térhajtóműre vágyom! ;)

(#38) TESCO-Zsömle válasza Plazmacucci (#35) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Azért az újabb sorozatok se mennek a szomszédba sablonosságért, ha a karaktereket nézzük. Spock óta minden szériában kellett valaki, aki az emberségét keresi... Data, Odo, 7/9, aztán -hogy kerek legyen a kép- végül még egy vulkáni... Annyi volt a különbség, hogy Odo-val kiléptek a "tudományos géniusz" kategóriából és bejött egy ön-keresés az ismeretlen alakváltó eredet szállal.

A kapitányok fejlődésénél kb JLP volt az egyetlen lényegi ugrás. Végre egy kapitány, aki azt csinálja, amit egy kapitánynak kell. Ül az asztala mögött és nehéz döntéseket hoz. A DS9-ben ugye sokkal érzelmesebb megközelítést kapott a kapitány és behoztak egy csipetnyi vallási mittudoménmit fűszerezésnek. Ehhez mérten a Voyager kapitánya annyit újított, hogy nő lett.

Mondom mindezt úgy, hogy évente egyszer végignézem mindhárom sorozatot... A TOS meg az ENT viszont 1:1-be kimarad. Kötelező jelleggel megnéztem őket egyszer, de sosem bírtam Shattner-t és az általa alakított karakter nehezen egyeztethető össze egy modern kapitány szerepkörével. Az Enterprise meg felrúg szinte mindent, amit az előző sorozatok lefektettek.

(#37) antikomcsi: Holoszobát, neurális intefésszel. Just 4 fun.

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#39) Plazmacucci válasza TESCO-Zsömle (#38) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Nekem már Voyagerrel bezárólag történelem, alapművek. Ahogy jöttek sorban a sorozatok egyre jobban bele lehetett kötni dolgokba, a TOS meg maga egy jelenség, de Enterprise előtt mindet simán le lehetett nyelni. Nem hatott erőltetettnek a többi.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#40) TESCO-Zsömle válasza Plazmacucci (#39) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

A vicc az, hogy első nézésre még csak nem is a történetbeli bicsaklások verték ki a biztosítékot az Enterprise-nél, hanem a "görbületi hajtómű" meg a "partikula ágyú"...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#41) Plazmacucci válasza TESCO-Zsömle (#40) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Engem jobban zavar, hogy akkor még kurvára nem találkoztak a Klingonokkal meg a Feregikkel, nem is ismerték őket Kirk előtt... Úgy szar ahogy van :) A görbületi hajtómű az a helyesen fordított :) Warp.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#42) TESCO-Zsömle válasza Plazmacucci (#41) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Nem számít, hogy mi a helyesen fordított, ha előtte leadtak 800 epizódot térhajtóművel meg részecskeágyúval... :B

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#43) nyunyu válasza TESCO-Zsömle (#40) üzenetére


nyunyu
félisten

Ezek szerint nem lattad a Voyager hetedik evadjat az eredeti szinkronnal.

Viasat anno koltsegcsokkentesi cellal kiadta egy erdelyi szinkron studionak, vegul akkora volt a nepharag, hogy par evvel kesobbi ujra vetiteshez kenytelen volt ujraszinkronizaltatni az elso hat evadot jegyzo studioval.

Battlestar Galactica szinkronja lett meg nagyon elkefelve. (Botanical Cruiser -> Botan cirkalo)

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#44) CPT.Pirk


CPT.Pirk
Jómunkásember

Gyertek át az ST topicba beszélgetni. [link]

nyunyu: nem "botán krúzer" volt kiírva a képernyőre?
Amúgy jah, az a Román szinkron a sorozatban nagyon kemény volt. :)

TESCO-Zsömle: igen, a partikula ágyú az nagyon kivitt az észből. :D
Amúgy Mulgrew mintha született volna arra a szerepre. Eredetileg nem ő volt a kijelölt színész a kapitányra, de hála az égnek hamar kicserélték. A másik Janeway borzalmas volt.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#45) Kasya válasza CPT.Pirk (#44) üzenetére


Kasya
nagyúr

Abszolut beleillett a sorozatba es a karakterbe Mulgrew.
Most nezem csak, hogy volt szerepe a Dallasban is? Mar keresem is elo a HDD-rol a 2/11-es reszt :D

Ki lett volna a masik jelolt a szerepre?

(#46) Kékes525 válasza TESCO-Zsömle (#40) üzenetére


Kékes525
félisten

Top 10 hiba a science fiction filmekben

Szerintem ez a lényeg:

"Én sokkal megengedőbb vagyok. A Sci-Fi nem ismeretterjesztő film. Nem azért szeretjük. Inkább a fiction-ért, a hangsúly azon van. Annál is inkább, mert ezeket a filmeket nem real tudományokon felnőtt rendezők készítik. Persze lehet, lehetne szakértőket fogadni, hogy azokat a hibákat kijavítsák, amiket már biztosan tudunk. Másrészt sok esetben ezek a hibák elhagyása csökkentené a látványt, ezért is ragaszkodnak hozzá.

A Sci-Fi igazi, legnagyobb hibájának a "NAGYÍTÁST" tartom. Azt, hogy a jövőt a jelen eszközök felturbózásával képzelik el. A nagyítás szót a Sci-Fi általam legnagyobb alakjától Stanislaw Lemtől származik a Summa Technologiae-ból. Kevesen tudják róla, hogy egyben jövőkutató is volt. Nem is akármilyen. Mindenkinek ajánlom ezt a művét, még ma is sokat lehet belőle tanulni. "

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#47) TESCO-Zsömle válasza Kékes525 (#46) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

És ennek mi köze ahhoz, amit felvetettünk itt egy páran? Semmi! Nem a technológiai lehetetlenségekkel van a bajunk, hanem az univerzummal való konzisztensség hiányával, a karakterek jellemének redundanciájával, az 5 sorozaton át vitt szinkronfordítással való szakításokkal, meg egyéb ilyen "fiction" dolgokkal...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#48) Kékes525 válasza TESCO-Zsömle (#47) üzenetére


Kékes525
félisten

Válaszoltál a kérdésedre "Nem a technológiai lehetetlenségekkel van a bajunk, hanem az univerzummal való konzisztensség hiányával," A technológiai lehetetlenség az univerzummal való konzisztencia hiányából adódik.

"a karakterek jellemének redundanciájával, az 5 sorozaton át vitt szinkronfordítással való szakításokka" ezekkel egyetértek.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#49) CPT.Pirk válasza Kasya (#45) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

A Dallasban is? Hmmm. :D

Nicole Janeway: [link] [link] Ha vele jön ki a sorozat, akkor bukás lett volna.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#50) TESCO-Zsömle válasza Kékes525 (#48) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Technológiai lehetetlenségről szó nincs. Az univerzummal való konzisztensség hiánya alatt azt értem, hogy egyes sorozatok eltérő, egyébként nem technológiai dolgokat állítanak. Pl elvileg Spock volt az első vulkáni a flottában, aztán az Enterprise-ban meg már nem... Az NCC-1701 volt az első Enterprise, aztán az NX óta nem... Én elsősorban ezekről beszélek.

(#49) CPT.Pirk: Ez borzalmas. :Y

[ Szerkesztve ]

Sub-Dungeoneer lvl -57

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.