Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) D1Rect


D1Rect
félisten

Találó.

(#2) JuliusCaesar


JuliusCaesar
tag

Vadkapitalizmust ma már nem nagyon találsz.

... Alea iacta est - Veni, vidi, vici ...

(#3) stangli válasza JuliusCaesar (#2) üzenetére


stangli
senior tag

Ezt te sem gondolod komolyan :)

(#4) JuliusCaesar válasza stangli (#3) üzenetére


JuliusCaesar
tag

Mondj egy államot, amiben vadkapitalizmust találsz (másik nevén monopol kapitalizmus).

... Alea iacta est - Veni, vidi, vici ...

(#5) stangli válasza JuliusCaesar (#4) üzenetére


stangli
senior tag

talán oroszország?

(#6) JuliusCaesar válasza stangli (#5) üzenetére


JuliusCaesar
tag

Hát oroszország érdekes rendszer, de szerintem ott sem vadkapitalizmus van. Inkább fél-diktatúra.

... Alea iacta est - Veni, vidi, vici ...

(#7) stangli válasza JuliusCaesar (#6) üzenetére


stangli
senior tag

Tudom mire gondolsz, de ez csak egy ábrázolás. Ha jobban belegondolsz a mai gazdasági világra jellemző ez az ábrázolás. Nem a kis cégekre gondolok, hanem a nagy multikra. Amikor valami nem a kényük kedvük szerint működik, az általuk gyarmatosítani vágyott országban egyből felhorkan a világsajtó... miért? mert vesznek egy pár oldalt itt ott és a világ arról beszél hogy x de szemét... ebből lesz egy kis politikai katyvaszt, magyarázkodás, meghajlás éstb... a vadkapitalizmusra itt magyarországon is van példa lásd mol példája, aki nekifeszült az omv akaratának és jobban bebetonozta állásait... szemünk előtt zajlott le egy monopol helyzetben lévő cég, miként képes akár az eu elveivel, a rv-ek érdekeivel szembe menni...
szvsz a vadkapitalizmus szócskát nem egy országra szokták mondani, hanem egy rendszerre, arra a rendszerre, amiben jelen pillanatban élünk. de ez csak az én véleményem, amit lehet, hogy rosszul látok...

(#8) JuliusCaesar válasza stangli (#7) üzenetére


JuliusCaesar
tag

Én inkább úgy látom, szimplán túl pénz-orientált a világunk. Nem gond, fontosak az anyagiak, de ma már mindent azzal akarunk kiváltani. Ami megy talán egy generációig, de aztán látjuk mi lesz a vége :(

... Alea iacta est - Veni, vidi, vici ...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.