Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Metalfan


Metalfan
senior tag

1 gigás SSD...sok értelme van :U

(#2) pschio


pschio
őstag

omg. TDK. a legutolsó 2 dolog amivel találkoztam az ő termékeik közül az a magnókazetta meg a CD/DVD :DDD

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#3) pilóta


pilóta
nagyúr

Nem lassúak ezek egy picikét? Mitha az intelé 250MB/sec lenne vagy valami ilyesmire emléxem, de mintha még a legtöbb MLC-s is tudná a 100-at oda-vissza... :F

Aki él és nem boldog, az téved!

(#4) mephi666 válasza Metalfan (#1) üzenetére


mephi666
nagyúr

azon filóztam én is, hogy mi férne fel rá... talán netbookhoz egy kiherélt oprendszer és slussz? anno belezgettem xp-t, mert egyik helyen valami 1-2gigás 15év körüli vinyóra akarták felrakni... de rendesen megcsonkítva felfért...

#2: adattárolókban szerintem még mindig minőséget képviselnek... régen volt jópár tucat tdk d60-as kazim... meg dvd-ből is a tdk-t preferálom... van egy diablo1 biztonsági másolatom... tdk cd-n... kb 12éve készítették róla és semmi gond nincs vele azóta sem... sávokban rendesen karcos, de olvassa minden meghajtó tökéletesen :)

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#5) Horbal válasza mephi666 (#4) üzenetére


Horbal
őstag

Nem csak PC van a világon...

Pl valami szerszámgépbe, háttértárnak 1G is jó lehet... vagy ilyesmi... sok teteje nincsen annyi szent

Balett cipőm nincsen nekem, de ha lesz én fő nem veszem!

(#6) #95904256 válasza pilóta (#3) üzenetére


#95904256
törölt tag

Még mindig egy nagyságrenddel gyorsabb mint egyik-másik Transcend. :DDD

(#7) pilóta válasza Horbal (#5) üzenetére


pilóta
nagyúr

Ja. Én is gondoltam már rá, hogy az ütvefúróm mit sem ér SSD nélkül :D

Aki él és nem boldog, az téved!

(#8) Horbal válasza pilóta (#7) üzenetére


Horbal
őstag

:D

Balett cipőm nincsen nekem, de ha lesz én fő nem veszem!

(#9) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Nem lesz egy sebességbajnok, de ez nem annyira nagy gond, ha olcsó lesz. Remélem PATA-ban is kiadják (tudom, álmodozni szép dolog).

(#10) #95904256 válasza mephi666 (#4) üzenetére


#95904256
törölt tag

Sok beágyazott rendszernél ennél sokkal jobban lebutított és kevesebb helyet foglaló operációs rendszereket használnak. De az XP-is lebutítható az XPlite segítségével néhány száz MB környékére is. Ilyen helyekre, ahol nincs szükség a nagyobb kapacitásra, simán megveszik a kisebbeket is... végülis olcsóbb, kevesebbet fogyaszt, kevésbé melegszik? :U

(#11) Depression


Depression
veterán

2,5''-os 1GB tárhellyel. Citrom díj?

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#12) mephi666 válasza Horbal (#5) üzenetére


mephi666
nagyúr

"A 2,5 hüvelykes meghajtókból álló széria SATA-300 interfészen kapcsolható a számítógéphez"

ebből a mondatból következtettem... egyébként pár helyen, ahol jártam és termelés folyt, ott mondjuk a lézervágóra is szgp volt kötve és arról vezérelték a vágást :) sata interfész notin/netbookon/pc-n/mac-en/stb-n kívül nem sok helyen van (vagyis nem sok ugrik be...) netbookokban látom értelmét leginkább, csak hát édeskevés az az 1gb... már 10-12éve is kevés volt akkora háttértár... főleg, h ennyi erővel használhat helyette az ember mondjuk akár sd-kártyát is, amiből egy 4gigásat fillérekért osztanak a madaras teszkóban :)

#10: lite-tal light-osítottam én is xp-t magamnak :) de olyan céllal, hogy ilyen fölös cuccokat kiszedjek belőle, mint pl explorer :)

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#13) FRENK1988


FRENK1988
veterán

Ezt egy gyors VelociRaptor meg tudná szorongatni?

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#14) antikomcsi


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Rendben van, hogy kellenek kisebb kapacitású meghajtók is, de szerintem a tárhely és sebesség függvényében, ezek a termékek jelentős többségben erőssen túlárazottak.

Ha maradunk a pc vonalom, érzésem szerint még jobban megéri egy hdd-be befektetni, hisz némelyik már elég jó írás/olvasás sebességgel bír, és annyira nem is hangosak.

(#15) shteer válasza pschio (#2) üzenetére


shteer
titán

és ami utoljára ért is vmit, az a kazetta :DDD

..szerintem jónak tűnik

(#16) orbano válasza mephi666 (#12) üzenetére


orbano
félisten

olcsópici gépekbe, embedded rendszerekhez kiváló. egy kis utcai terminálhoz pl.

A vér nem válik VAZZE!™

(#17) orbano válasza pilóta (#3) üzenetére


orbano
félisten

valószínáűleg nem annyiba fog kerülni, mint az intel 250mb/sec-et bíró meghajtója. az MLC nagy olvasási tempója meg ne tévesszen meg, erős random olvasáskor és íráskor behozzák jócskán al emaradásukat az SLCk, így összességében jobb "élményt" produkálnak.

A vér nem válik VAZZE!™

(#18) mephi666 válasza orbano (#16) üzenetére


mephi666
nagyúr

jah, csak ilyenbe nem lenne jobb (olcsóbb) akármilyen memkártya? lényegében csak olvasási ciklusok mennek rajta... írási max csak időnként frissítéskor... a sebességkülönbség pedig nem lenne olyan észvesztően durva... lényegében örök élet lenne sokkal olcsóbban :)
(vagy nem ugyanarra gondolunk?)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#19) Metalfan válasza pschio (#2) üzenetére


Metalfan
senior tag

Nekem van egy 2 gigás tdk pendrive-om, egy picit újabb, mint a régi kazetták ;)

(#20) Lala77 válasza FRENK1988 (#13) üzenetére


Lala77
tag

Szerintem ezeket egy átlag normál újabb vinyó (főleg a 320as tányérosak) nagyjából meg tudná szorongatni, nemcsak egy komoly raptor. Egyetlen dologban lenne előnyben, az az io/sec

Azért egy átlag sd kártyánál nagyságrenddel gyorsabbak ezek, igaz, a kicsiket valószínű olyan helyen használnák, ahol egyszer be kell olvasni valamit, aztán néha pár byte-ot kiírni, aminél meg majdnem mindegy a tempó.

ingyombingyom

(#21) kelzsoca válasza mephi666 (#18) üzenetére


kelzsoca
félisten

Azért a memóriakártyát ne hasonlítsd össze egy SSD-vel szerintem!

A memóriakártyák sokkal érzékenyebbek, az állandó olvasás-írásra, így hosszú távon nem megoldás ennek használata, főleg nem ha azon esetleg rendszert szeretnének futtatni!

https://vertigostore.eu

(#22) mephi666 válasza kelzsoca (#21) üzenetére


mephi666
nagyúr

az írás/olvasás-i ciklusok csökkentik az élettartamot, de ha olyan rendszert tartasz rajta, amit csak be kell olvasni és időnként frissíteni (pl pár hetente/havonta), ami akár rom-ba égetett is lehetne, csak nem gazdaságos az esetleges frissítések miatt, akkor szerintem tökéletes lehet a memkártya... így értettem :)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#23) Márton


Márton
nagyúr

úgy 2 éve mekkora hír lett volna ez :)

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#24) Gergő_


Gergő_
őstag

Ha 60$ lenne a 32GB-os, akkor most is nagy hír lenne. :)

(#25) D1Rect


D1Rect
félisten

Ha tényleg pénztárca barát, akkor lehet belőle forgalmat csinálni. Az 1Gb-os verziót szerintem nem elsősorban PC szegmensbe szánták.

(#26) Neil Watts válasza mephi666 (#4) üzenetére


Neil Watts
veterán

"azon filóztam én is, hogy mi férne fel rá... talán netbookhoz egy kiherélt oprendszer és slussz? anno belezgettem xp-t, mert egyik helyen valami 1-2gigás 15év körüli vinyóra akarták felrakni... de rendesen megcsonkítva felfért..."

Pl. egy 4GB-osra tökéletesen felmenne egy Ubuntu :)

(#27) mephi666 válasza Neil Watts (#26) üzenetére


mephi666
nagyúr

hát igen... 4gigára már lehet pakolni... xp is kényelmesen terpeszkedhetne rajta meg akár egy uhu is... az is kb 2.5gigát foglal és nálam évek alatt sem hízott szinte 1 bájtot sem :) de az 1giga nagyon kicsi... mellé meg jön szerintem egy jó vastag ár...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#28) Dr. Akula válasza mephi666 (#4) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Jó rég volt már amikor a TDK név minőséget jelentett. A DVD lemezeik katasztrofális írási minőséget produkálnak kb. minden tesztben. Kb itt írták le magukat végleg, és süllyedtek a Princo szintjére.

---

"saját fejlesztésű GBDriver RS2 vezérlőlapkára épül"
Kíváncsi vagyok mit tud ez a vezérlő random writeban. Nem egy nagy wasistdas a folyamatos írási / olvasási sebessége, de ha randomban jó, olcsókategóriás cuccnak még jó lehet. Végül is a megadott adatok alapján nem sokkal szarabb mint egy vinyó.

(#29) menalcas válasza Dr. Akula (#28) üzenetére


menalcas
őstag

Nem tudom hol élsz, pár tdk lemezen túl vagyok, és ismerek olyat aki 2k dvd-n is bőven túl van és hihetetlen mód nem tapasztaltam az általad leírt "katasztrofális írási minőséget" :W

Egyébként ez az ssd , asztali felhasználásra elég alkalmatlan, kissebb élettartam, alacsony sebesség, viszont nagy a méret választék és kb ennyi a pozitívum illetve az ami mindern ssd-nek: nincs benne mozgó alkatrész, jobban ellenáll a rosszabb környezeti hatásoknak.

[ Szerkesztve ]

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el a pendrive-ot.

(#30) .mf válasza Horbal (#5) üzenetére


.mf
veterán

Igen, van világ a PC-n túl is, ld vékony-kliensek és egyéb "beágyazott rendszerek", mint az ilyen kis kapacitású, de modern csatolójú és nagyobb sebességű lemezek klasszikus felhasználási területe. Viszont azokba DoM (Disk On Module)-okat szoktak tenni, vagy közvetlenül a lapra integrálják a vezérlőt és a flashchipet -- ennek tehát abszolút semmi értelme, hiszen evvel a szabvány 2.5" burkolattal azokhoz képest óriási nagy és nehéz, valamint a több anyag miatt valószínűleg drágább is (vagy legalábbis magasabb az előállítási költsége).

pilóta: "Ja. Én is gondoltam már rá, hogy az ütvefúróm mit sem ér SSD nélkül :D"

:DDD :C
(... és asszem a Bosch-fúrógépeknek volt valami SSD-plus nevű gyorstokmány rendszere :DDD)

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#31) mephi666 válasza Dr. Akula (#28) üzenetére


mephi666
nagyúr

nekem sincs problémám a tdk-val... 1db-ot csesztem el az utóbbi pár évben, azt is azért mert kicsit benyomva nekiálltam lemezt írni... (közben filmet néztem, vagy játszottam, passz...) és véletlen nem nyomtam át az írási sebességet 4x-re, aztán 16x-osan nem jött össze :)) de ez kb pár tucat 25/50-es guriga után 1 eset... lemezeikkel sem volt soha gondom... egyik ismerős is előszeretettel írt tdk lemezre... pedig ők aztán nagyban nyomták... szerintem 10-15év alatt 10-20k körül simán megírtak cd/dvd-t...
a totál noname lemezeket leszámítva nekem samsung-gal volt már gondom meg philips-szel... 2001-2 körül voltak olyan philips lemezek, amiknek a dobozában szalmát találtunk (jókis taiwani anyag), meg úgy is jártunk régi philips-ekkel, hogy pár hét alatt kicsit lerohadt a lemezről itt-ott a fényvisszaverő réteg úgy h hozzá sem nyúltunk... de pl datace cd-ről ujjal le lehetett simogatni a fényvisszaverő fóliát, annyira hitvány volt... normális lemezen csontig dörzsölheted az ujjaid, akkor sem jön le... de ez már tényleg a nagyon "fosch" kategória...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#32) zed1983


zed1983
őstag

TDK :Y eddig én s csak CD/DVD-t láttam tőlük...

YouTube Tech csatornám : https://www.youtube.com/channel/UCXIipIK2bjjaB38G1zKNi_w

(#33) Neil Watts válasza mephi666 (#27) üzenetére


Neil Watts
veterán

Debian netinstall +LXDE/XFCE?

(#34) erdoke válasza menalcas (#29) üzenetére


erdoke
titán

Volt idő, amikor a TDK nem csak vett (akkoriban még az is jó minőségű volt!) lemezt, és átcímkézte, hanem fejlesztett és gyártott is. A 8X lemezek korában kifejezetten jó lemezeik voltak. A 16X indulása után egyre rosszabbak lettek, majd fel is hagytak a saját fejlesztéssel, és nagyjából a gyártással is. Azóta elég vacak, amit árulnak, többnyire valamelyik tajvani gyártó cuccosa. Elkaphatsz tűrhető író-sebességTDK kombinációt, de az esetek többségében nem életbiztosítás ezekre írni. Az pedig végképp érthetetlen, ha valaki a márka miatt ragaszkodik a TDK lemezekhez, egyrészt az előbb leírtak miatt, másrészt a beszerzés esetleges változásai kapcsán (ha a másik tajvani gyártó 1 centtel olcsóbban szállít, akkor ugranak oda, stb).

A legjobb aláírás a héten

(#35) TESCO-Zsömle válasza menalcas (#29) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

kissebb élettartam

Ami még így is 50év fölött van... 50Év alatt meg még az ultrabrutál Intel SSD is úgy elavul, mint a szél. Szóval ennyit az élettartam-mizériáról...

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#36) _Oscar válasza .mf (#30) üzenetére


_Oscar
aktív tag

"(... és asszem a Bosch-fúrógépeknek volt valami SSD-plus nevű gyorstokmány rendszere :DDD)"

A betűk száma stimmel, csak az elhelyezkedéssel vannak bajok. SDS Plus-nak hívja a Bosch a gyorstokmányát.

Chuck Norris vakon gépel érintőkijelzőn is...

(#37) band1103


band1103
őstag

Kisesebbeket CNC vagy más vezérelt gépekbe a többit meg a teso gazdaságos gépekbe. Nem lesz ez olyan gáz ha jó áruk lesz hiszen az én rendszerparim sincs több 6megánál és nincs is szükség nagyobb rendszerparira. Tehát HTPC-be (ha van külön NAS hozzá) kiválóak!
1-2 játék vagy nagyobb tervezői alk. néha több 10GB-osak feltelepülve de az meg megy egy másik parira hogy ne a rendszerparit szarja össze.

[ Szerkesztve ]

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#38) NKing


NKing
tag

Nah, a TDK gyártott más érdekes dolgot is. Pl nekem jelenleg is egy ilyen 2.1-es rendszerem van: TDK Tremor S60

:R Nem egy csúcs cucc, viszont elég jól szól a méretéhez képest - annak idején, mikor vettem, a creative 2.1-es rendszere légyfing volt ehhez képest. De az a SUB, mint egy porszívó és R2D2 zabigyereke :DDD

[ Szerkesztve ]

(#39) menalcas válasza TESCO-Zsömle (#35) üzenetére


menalcas
őstag

500'000 óra vágom már, én müvelet végzésre gondoltam , mert eddig abban adták meg hogy 1,5M müvelt stb azért tünt kevésnek de így már más a leányzó fekvése :C

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el a pendrive-ot.

(#40) orbano válasza mephi666 (#18) üzenetére


orbano
félisten

sokkal olcsóbban? azt sem tudod mennyibe kerül :) a memkártya pedig macera: kell hozzá egy olvasó. ezt pedig minden ma kapható alaplapra rá tudod csatlakoztatni és telepíteni rá bármilyen OSt

A vér nem válik VAZZE!™

(#41) erdoke válasza NKing (#38) üzenetére


erdoke
titán

Hehe, nekem is van ilyen. :C

A legjobb aláírás a héten

(#42) shteer válasza erdoke (#34) üzenetére


shteer
titán

a 8x lemezeikre még én is írtam de az újabbak valóban silány minőség :K
ph!-teszt is volt - aki nem hiszi, járjon utána :)

..szerintem jónak tűnik

(#43) .mf válasza _Oscar (#36) üzenetére


.mf
veterán

Majdnem :DDD

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#44) WiZARD


WiZARD
addikt

régebben én is vettem ettől a tédéká együttestől egy kazettát, de tök üres volt :F

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#45) mephi666 válasza orbano (#40) üzenetére


mephi666
nagyúr

akkor usb-re dugni pendrájvot :) lényegében ugyanaz, mint a memkártya :))

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#46) Depression


Depression
veterán

Látom, sokan próbálnak célterületet adni ennek, de itt 2 kifogásom is lenne.
1: 500k óra kevés MTBF-ként, semmi extra védelem ,se semmi, és megbízhatóságban is alábbhagy egy átlag SSD-nek.
2: Sata-II interfész csak a legújabb cuccokon van. Egy kézen fel lehetne sorolni azokat a cégeket itthon, akiknek 10 évnél fiatalabb CNC gépük is van. De ez az egész világon így megy. A cégek a termelő gépeket nem cserélgetik úgy, mint mi otthon a kütyüket.
Tehát ezt a kettőt figyelembe véve, kijelentem, hogy nem sok értelme van.

Ill. Egy ötletet tudok: kocsiba PC-n rendszer elmegyeget rajta, a médiát meg pendrájvon csatlakoztatjuk. Feltéve, hogy nagyon olcsó lesz, és meg sem próbálkozik a TDK hasznot húzni ezekből.

[ Szerkesztve ]

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#47) HaGii


HaGii
tag

Egy ilyen vezérlőbe simán jó az 1Giga Katt

"-Milyen telefon? Androidos? - Nem,sima okos."

(#48) #95904256 válasza Depression (#46) üzenetére


#95904256
törölt tag

1. Alkalmazástól függ hogy az 500.000 MTBF megfelel vagy sem. Az 500.000 óra még így is azt jelenti hogy 57 évenként esedékes egy meghibásodás. Sok helyen ( például egy-egy média lejátszóban ) még ennyire sincs szükség. Pláne ha amúgy is hibatűrő az adatfolyam...

2. "Egy kézen fel lehetne sorolni azokat a cégeket itthon, akiknek 10 évnél fiatalabb CNC gépük is van." LOL. Csak itt fehérváron több van. ;)

(#49) Depression válasza HaGii (#47) üzenetére


Depression
veterán

Szerinted mennyi esélye van annak, hogy egy ilyenbe más márkájú, PC alkatrészt lehessen belerakni?
Elmondom mégegyszer: ipari környezetbe nem való.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#50) orbano válasza mephi666 (#45) üzenetére


orbano
félisten

az USB elég silány sebességet produkál

A vér nem válik VAZZE!™

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.