Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) BloodRay


BloodRay
veterán

Szimpatikus dolog, hogy saját "konkurenciát" is támogatnak.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#2) dedike válasza BloodRay (#1) üzenetére


dedike
addikt

Nekem is ez volt az első gondolatom!
A második pedig, hogy normális-e? :U

Jó szerencsét!

(#3) kenguroo válasza dedike (#2) üzenetére


kenguroo
tag

Hát nem tudom, hogy normális-e, biztos kötöttek valami nagyon előnyös megállapodást, mindenesetre nagyon hasznos tud lenni, kár hogy a hazánkban egyelőre még nem elérhető :(

(#4) Forchalad válasza dedike (#2) üzenetére


Forchalad
tag

Szerintem ez mindenképp becsülendő dolog,és köztudott hogy a SE-nek vannak furcsa dolgai szóval így ezen már nem is csodálkozom:) Mondjuk jó dolog hogy nyitottak az ilyen dolgokra és ezzel elég sok embert megfoghatnak...!

"Az első pohár után olyannak látod a dolgokat,amilyenek. A második pohár után olyannak látod őket, amilyennek szeretnéd őket. A harmadik pohár után olyannak látod őket, amilyenek valójában." Oscar Wilde

(#5) nagygabor519 válasza BloodRay (#1) üzenetére


nagygabor519
tag

Nekem pont ez volt furcsa, hogy miért találtak ki még egy ugyanolyan zenei szolgáltatást SE-nél?! Nem értem...

Nagy Gábor

(#6) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

spotify svédeknél eléggé népeszerű, SE meg svéd gyártó. mellesleg az iphonehoz is lehet spotifyt társítani.

Magyarországon egy ilyen szolgáltatás felesleges (az üres hordozóba van építve a jogdíj).

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#7) mang0o0 válasza proci985 (#6) üzenetére


mang0o0
tag

Különben ez egy rohadt jó szolgáltatás. Hányszor szerettem volna csak úgy belehallgatni számokba, hogy megtudjam, érdemes-e megvennem. Talán itt is elfog terjedni a dolog, Én biztosan használnám. Az meg, hogy beépítették a Timescape-be azért plussz pont jár, így nem kell a keresőbe beírogatni, ha valaki facebookon megoszt egy számot.

(#8) Forchalad


Forchalad
tag

Jó szolgáltatás de a fizetős része a Youtube miatt szerintem itt Magyarországon egy halott dolog,szerintem tudod miért. A svédeknél meg persze hogy megy mert ott van pénz,más az emberek mentalitása ...

[ Szerkesztve ]

"Az első pohár után olyannak látod a dolgokat,amilyenek. A második pohár után olyannak látod őket, amilyennek szeretnéd őket. A harmadik pohár után olyannak látod őket, amilyenek valójában." Oscar Wilde

(#9) nagygabor519 válasza mang0o0 (#7) üzenetére


nagygabor519
tag

Akkor ez végül is nem ugyanaz mint a Play Now Plus?! Nekem ez nem volt tiszta. Mi lehet a különbség az ingyenes és előfizetéses konstrukció között?!

Nagy Gábor

(#10) proci985 válasza Forchalad (#8) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

havi 100 korona kb 2500+-200 forint. ennyi a havi előfizetése. szerintem nem vészes, magyar viszonyok között sem. vö egy tv előfizetéssel.

nekünk még nincs, de előbb ki szeretnénk próbálni, az meg egyenlőre bajos (a probléma: család, 2-4gép, mp3lejátszó, winMe alapú telefon).

a youtube azért finoman szólva se elegáns megoldás, meg minden ott sincs fent. a minőség pedig eléggé változó.

nem a mentalitás más, a jogi szabályozás:)

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#11) mang0o0 válasza proci985 (#10) üzenetére


mang0o0
tag

Hát az tényleg nem sok. Náluk meg aprópénz...
Nem ugyanolyan mint a PlayNow, mert ott letöltöd a számokat, itt meg streamelik, és azt hallgathatod. Gondolom jogi szempontból is más elbírálás alá esik, hogy így nem tárolod a mobilodon a szerzői jogvédelemmel ellátott fájlokat.

(#12) Forchalad válasza proci985 (#10) üzenetére


Forchalad
tag

Az utolsó két mondatoddal egyet értek, a youtube minősége általában elég változó a szabályozás meg tényleg más...! Igazából lényegtelen ha lesz is nálunk ilyen akkor az majd később lesz,de azért kíváncsian várom.

"Az első pohár után olyannak látod a dolgokat,amilyenek. A második pohár után olyannak látod őket, amilyennek szeretnéd őket. A harmadik pohár után olyannak látod őket, amilyenek valójában." Oscar Wilde

(#13) nagygabor519


nagygabor519
tag

Amúgy meg streamingelni eddig is lehetett mobilról, pl net rádiókat, de ezzel nem mondtam sok újat, gondolom itt a zenei kínálaton van a hangsúly és talán az ingyenes és előfizus szolgáltatás között is ilyen téren van különbség.

Nagy Gábor

(#14) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

nem kell feltétlen steamelni, de kell hozzá app, úgy tudja ellenőrizni a program, hogy még aktív e az előfizetés. max 30 naponta egyszer ezért online kell lennie, de van neki offline módja. támogatott telefonokhoz ajánlják, hogy wlant használja az ember áttöltögetni a számokat. a támogatás emiatt is kell, a programmal ellenőrzik a jogosultságot. szerintem ez nem tökéletes megoldás, de nagyon jobb ötletem nincs a megvalósításra (az időkorlátos mp3mat újra át kéne tölteni, és a rendszerek egy része nem is támogatja... több idő lenne, mint egy egyszerű bejelentkezés havonta. a zárt rendszer meg többször is bukott). meg persze ha mp3 kell, a shopból még mindig megvehető.

azért azt megjegyezném, hogy szerintem a módszer még mindig ezerszer jobb, mint pl a nokia 5510es meg pár Sony mp3lejátszó átkódolgatós sajátformátumos megoldása, a nulla szoftvertámogatással, az ultrabugos programokkal és a horror átkódolási időkkel (az 5510essel kb annyi idő volt átkódolni és átmásolni egy albumot, mint kazettán átvenni, ha nem több).

ami viszont jó, hogy eszméletlen mennyiségű zene van fent. újabbak is, régiek is, általában minimum használható mp3 minőségben (pár rétegbakelit amúgy se szeretzhető be sehonnan 128/160 fölött, egy jól tömörített 320 meg az emberek nagyrészének elég... nem mindenkinek, de ez nem elsősorban audiofileknek lett kitalálva).

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#15) predator24 válasza proci985 (#10) üzenetére


predator24
tag

Az nem teljesen világos, hogy akkor az adatforgalmat hogy fizetem, meg kinek. PlayNowPlus-nál tudom, hogy meg van oldva. A t-mobile-nál lehetett olvasni, hogy az nem számít bele az adatforgalomba, de ahhoz, hogy a spotify-t lehessen itthon használni kultőrált keretek között ahhoz a szolgáltatótól kéne akkor előfizetni rá, hogy legyen ilyen konstrukció.

Persze, tudom, hogy még nincs, nem is lesz, és egyébként is a "jogvégők" nem engednék :)

PEACE

(#16) dedike


dedike
addikt

A PlayNow plus szolgáltatás lezárásra kerül, így az a továbbiakban nem választható. A meglévô elôfizetôk
a szolgáltatást továbbra is igénybe vehetik.
2010. 06. 01-től

Lehet ezért történt a dolog...

Jó szerencsét!

(#17) romeomalac válasza Forchalad (#12) üzenetére


romeomalac
tag

a youtube minősége azért változó mert elvileg minden videójukat több minőségben is tárolják, aztán megfelelő gombok nyomogatásával vagy plusz dolgokat rakva a link végére más minőségben is elérhető ugyan az a videó. Mondjuk tény hogy nem mindenről van meg az egész skálájuk.

(#18) predator24 válasza dedike (#16) üzenetére


predator24
tag

Lehet, hogy tényleg az van, hogy látják a szolgáltatás végét. Bár a hír csak MO-ra vonatkozik, de ki tudja, hogy mi várható globálisan...

PEACE

(#19) romeomalac válasza predator24 (#18) üzenetére


romeomalac
tag

hát ha egész országban megszűnik egy szolgáltatás ott azért valami nem kicsit gyanús...

(#20) madstunt válasza romeomalac (#19) üzenetére


madstunt
addikt

lópikulát. itt tényleg nem lehet ilyesmivel keresni de a 'so called' nyugati világban azért tuti hogy keresnek vele valamennyit.

(#21) romeomalac válasza madstunt (#20) üzenetére


romeomalac
tag

nem is arra gondoltam, hogy összeomlana a szolgáltatás. De amikor behozzák a szolgáltatás akkor elvileg át kell gondolniuk az egészet, hogy megéri-e ez nekik, ha utána kiviszik akkor az azt jelenti hogy valahol vagy az elején vagy menet közben valamit nagyon benéztek

(#22) mang0o0 válasza romeomalac (#21) üzenetére


mang0o0
tag

Lehet, hogy egyre nagyobb teret hódiít a Spotify, és majd megveszi az SE a céget, ezért zárta le a "múltját". Legalábbis remélem, mert szerintem ez egy nagyon hasznos szolgáltatás volt az SE részéről. Kizárt, hogy ezt az űrt, egy új szolgáltatás ne töltené be.

(#23) Forchalad válasza dedike (#16) üzenetére


Forchalad
tag

Erről nem is tudtam,akkor biztos ezért lett elérhető a Spotify. Mondjuk kíváncsi lennék az okára.

"Az első pohár után olyannak látod a dolgokat,amilyenek. A második pohár után olyannak látod őket, amilyennek szeretnéd őket. A harmadik pohár után olyannak látod őket, amilyenek valójában." Oscar Wilde

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.