Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Albus_D


Albus_D
aktív tag

"autóiparban, az orvosi eszközökben és a légijárművekben használt analóg félvezetők gyorsan bővülő szegmensében szerezhet kompetenciát"

(#2) .mf


.mf
veterán

Fura ez a felvásárlás. Azon kívül, hogy félvezetőket gyártanak, kicsi a közös metszet. Tegnap olvastam fotós fórumokban erről a felvásárlásról, ugyanis a Towerjazz néhány Nikon és Panasonic fényképezőgépbe is gyárt szenzort, ott írták, hogy az izraeli légvédelem Vaskupolájába is ők gyártanak szenzorokat, illetve autókba. Na de olyan jellegű, összetettségű, gyártástechnológiájú processzorokat nem gyártanak, mint az Intel.

Az Intel a közelmúltban többször is eljátszotta, hogy felvásárolt egy jól működő céget vagy érdekes ötlettel rendelkező startupot, majd tönkretette és lelőtte a projektet. Nem örülnék, ha ez is így járna, mert fényképezőgépekbe szenzorokat rajtuk kívül csak a Sony és a Canon gyárt nagyobb mennyiségben.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#3) Kristof93


Kristof93
senior tag

Há elég pénzt beleraknak talán utol tudják érni a Sony-t/Samsung-ot. Mondjuk Intel-től ez annyira nem valószínű, gyakrabban viszik csődbe a felvásárlásaikat.

(#4) tibaimp válasza .mf (#2) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Az még szerintem az előző CEO sara volt, aki egy pénzügyes szakember, és kb. annyit értett a CPU és egyéb csip gyártáshoz, mint nagyanyám...
A mostani főnök, nagyon akarja az Intel elsőségét és régi fényét visszahozni. Szerintem ez mind a stratégiája része.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#5) .mf válasza tibaimp (#4) üzenetére


.mf
veterán

Úgy emlékszem az új vezetőség óta is több projektet elkaszáltak...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#6) tibaimp válasza .mf (#5) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Én nem emlékszem ilyenre, de nem akarok vitázni, mert nem tudom pontosan.
Az tuti, hogy akkoriban, az a "pénzügyes" CEO kb. mindent is elkaszált.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#7) bteebi


bteebi
veterán

Diverzifikálják a portfóliót. Az ötlet önmagában jó, csak az üzlet értéke nekem egy kicsit soknak tűnik. Persze ők tudják (?).

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.