Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Barthezz2


Barthezz2
MODERÁTOR

Na most akkor mégsem az van, hogy külön jön a sima android frissítés, és később rá a saját felület frissítés?

Everybody lies.

(#2) Lotusomega


Lotusomega
senior tag

Múltkori hírben nem úgy votl h nem lesz? :F
Én akkor már nem értem az SE-t beszélnek össze vissza :U
Ettől függetlenül eprsze örvendetes hogy megcsinálják hozzá..

(#3) Joe bácsi


Joe bácsi
őstag

Nevetséges a SE! És csodálkoznak, h. nem nő a profit a tervezettek szerint!

Miért gondolják azt az emberek, h. az a normális, h. egy érintős mobil fogadott hívás után nem zárja vissza a képernyőjét?!

(#4) #16820480 válasza Lotusomega (#2) üzenetére


#16820480
törölt tag

a múltkori hír a 2.2-ről szólt, és ráadásul nem is igazán mérvadó forrásból jött. de ez, az engadget szerint az eredetileg nagyon ígérgetett szeptember végihez képest egy hónapos késés...

(#5) szaki42


szaki42
tag

Hiába a jó hardver, az SE még ezt is képes lehúzni a szoftveres támogatásával:(

(#6) tothmaxy182


tothmaxy182
őstag

Nagyon nem lesz ez így jó... És most nem csak a SE-re gondolok, hanem szinte az összes cégre... Remélem az Android 3.0-val megoldódik ez a frissítési mizéria...

Minden szavam magánvélemény!

(#7) TheGerike


TheGerike
tag

De tényleg hihetetlen az SE!! :W
Itt van az X10 ami simán lehetne az összes jelenleg piacon lévő felsőkategóriás Androidos telefonnak a konkurense, ha normális szoftvertámogatottság adott volna...De így csak utolsó a sorban. Nevetséges, hogy még mindig csak 1.6 van...
Sőt, még az alsóbb kategóriákban is tarolnának az X10 minikkel, meg majd az X8-al.
De nem, hanem halogatnak mindig. :Y
Maguk alatt vágják a fát...
Pedig reménykedtem, hogy majd ezzel az Xperia sorozattal kicsit összeszedik magukat.... :(((

*---- There are no porblems, only solutions. ----*

(#8) VD


VD
őstag

A sok nyavajgó közül kíváncsi lennék hányan használjátok ezt a szerintetek ritka szar 1.6-os androidot? :U
Egyáltalán láttatok már élőben X10-et vagy Mini-t?

(#9) dedike


dedike
addikt

Na menjek ők a ....... (nagyon-nagyon hosszú sípszó).....szóval oda! :(((

(Remélem jövő ilyenkor már sehol nem lesz a SE, mint gyártó! Mert megérdemlik! :W )

VD:

Mióta megjelent, ezt használom. Tudod, nem is azzal van baj, hogy így nem használható a telefon. De NE ígérgessenek mindent össze-vissza, mint hétvégén a templomban....

[ Szerkesztve ]

Jó szerencsét!

(#10) wwenigma válasza VD (#8) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Nem ritka szar de egy frissitest vegre elfogadnek az Optimusomon....

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#11) #85552128


#85552128
törölt tag

Lol, addigra már a többiek 2.2-nél járnak majd...

(#12) Zozicsek válasza VD (#8) üzenetére


Zozicsek
tag

Nekem x10 mini pro-m van, és el kell mondanom valamit a nyavalygóknak: lehet, hogy öreg a rendszer, de ettől még hasít mint álat. Semmi gondom nincs vele. Oké, ez túlzás: az egyetlen gond, ami jelentkezni szokott (a gyenge akksin kívül, de ezt ugye tudtam előre), hogy nem tudok fájlt küldeni bluetooth-on, de ez se komoly érvágás, megoldom máshogy. Várom sok szeretettel a 2.1-t de nem fogom felvágni az ereimet egy hónap késéstől.

[ Szerkesztve ]

"Nice to meet you, Rose. Run for your life!" - Doctor Who

(#13) RaveForce válasza Zozicsek (#12) üzenetére


RaveForce
veterán

hm. optimuson is 1.6 fut és azon nem tapasztaltam bt küldés-fogadási problémát. lehet akk a SE mégse nyult bele annyira, mert LG-n ez gond nélkül ment

„egy mobilarenás topik terebélyesedésével annak az esélye, hogy valaki a samsunggal vagy az apple-el von valamilyen párhuzamot, közelít az egyhez. Kiegészítés 2017: a xiaomi is jön fel, HMD Global topikban főleg. ” RaveForce's Law

(#14) osztraksajt


osztraksajt
őstag

Egy hónap nem a világ, csak inkább a kommunikációban érzek itt komoly problémákat.

Ha én lennék a főnök, biztos nem késne a frissítés. ;]

(#15) Zozicsek válasza RaveForce (#13) üzenetére


Zozicsek
tag

Úgyvalahogy, legalábbis ezen a részen. Az Android 1.6 alapesetben nem támogat teljes értékű bt-fájlküldést (még nem feszegettem, de ha jól tudom csak audiót lehet vele tolni), az optimust külön berhelték. Marketről lehetne tölteni programot amivel a probléma úgy-ahogy áthidalható, de én ezt egy kicsit gányolásnak érzem (hőzöngést megelőzve: lehet, hogy más nem, én igen, tudom, marha vagyok), meg nem is annyira hiányzik (egyelőre).

osztraksajt: vagy az örök mérnöktrükköt (na most kiderül, ki néz Star Treket) alkalmaznám én: mondj kétszer annyi időt mint amire szükséged van, ha csúszol, akkor is időn belül vagy és te leszel az álat

[ Szerkesztve ]

"Nice to meet you, Rose. Run for your life!" - Doctor Who

(#16) rdi


rdi
veterán

Na jó, de egyébként az alap 2.2 futna rajta? Mert csak van erre is törés valahol. No de hol?

Fej! Tor! Potroh!

(#17) g3d


g3d
tag

Épp barátnőmnek nézünk telefont és épp a minit javasoltam neki. Még egy jó érv e mellet, ha tényleg jön egy frissítés.

Habár őt ez marhára fogja "érdekelni", hogy frissítik-e vagy sem. Engem annál inkább :))

(#18) g3d válasza rdi (#16) üzenetére


g3d
tag

Valószínűleg a 3.0 Gingerbread is. (X10-en legalább is)

(#19) Just486


Just486
senior tag

Felháborító! És NEM azért mert az x10 1.6- ja szar. Hanem azért mert kamuznak össze vissza. A vásárlók nem ezt érdemelték volna szerintem.

That unconquered country we call the future.

(#20) HardSanyeee


HardSanyeee
őstag

Ehh, ez szomorú :( Bár eredetileg amúgy is Q4-re ígérték.

(#21) mrlujoak


mrlujoak
veterán

Ez desz@r!
A Sony Ericsson betartja az eredeti terveit - hivatalos bejelentését - miszerint Q4-ben jön a 2.1-es frissítés...
Ez milyen nagy csalódás nemde? (irónia smile)

De. Pont ezen rémhírek hatására esett is az X10 ára. Amit kinéztem magamnak, már annak is 5 ezer forinttal csökkent az ára.
Ez fantasztikus. Gyerünk, gyerünk, még több rémhírt, és előbb is tudom megvenni, mint terveztem. :C :C

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#22) AMD Power


AMD Power
titán

Ez mekkora gáz. Megint mi van ezzel a SE-el. :U

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#23) joey04


joey04
titán

szánalmas

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#24) LA_COSTE válasza mrlujoak (#21) üzenetére


LA_COSTE
senior tag

lol... :F

(#25) LEFTHORSE1


LEFTHORSE1
őstag

Hát jöjjön és legyen a kedvemrevaló, mert ma mérgemben szinte földhöz vágtam a Minimet, nem akart csatlakozni a korábban párositott BT fülesemhez, aztán letéptem a hátlapot, ki a sim kártyát és átraktam egy OSE telóba, így ahogy van nem lehet megindulni vele, kell mellé egy normális telefon, és a menürendszere sem tetszik, tiszta Symbian feeling, olyan mint egy N95, tudni tud de nagyon idegesitő néha

Cseberből vederbe

(#26) Ricardo válasza LEFTHORSE1 (#25) üzenetére


Ricardo
félisten

"és a menürendszere sem tetszik, tiszta Symbian feeling, olyan mint egy N95, tudni tud de nagyon idegesitő néha"

Ezzel érdekes vitát indíthatnál mondjuk az N8 topicban. Most ott nyílt meg az Android vs Symbian vallásháború új frontvonala. Szerintem minkét oldal képviselői megennének :D

[ Szerkesztve ]

(#27) mrlujoak válasza joey04 (#23) üzenetére


mrlujoak
veterán

:DD :C

[ Szerkesztve ]

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#28) zack


zack
nagyúr

Azért a hőzöngésnek van alapja, főleg a jelenlegi tulajok részéről. Én pl. ezért adtam el 1,5 hónap után az I8910 HD-t mert itthon hivatalosan nem helyezte forgalomba a Samu és a régiónkat érintő support igazi blamázs volt, és nem jött frissítés. Én meg ennyi pénzért nem fogok petíciókat aláírni, és várni, hogy kegyeskedjenek valamit tenni a magyar vásárlókkal is.
Itt az SE-nél más a szitu, bár az Android rendszert annyira nem ismerem. De. Az X10 felső kategóriás okosteló a maga 100k feletti árával. Kutya kötelessége lenne a gyártónak időben szállítani hozzá a 2.1-et és a Froyo-t is. És itt most nem erről az apró csúszásról beszélek, mert eleve csúszásban vannak a HTC-hez képest, hanem arról hogy már most bejelentik (amikor még az X10-nél házon belül nincs jobb) hogy nem lesz rá Froyo frissítés.
Ez a pofátlanság teteje, pedig nem vagyok X10 felhasználó. Gondolom az jólesett nekik, amikor a jelenlegi tulajok kiköhögték érte a 120-140k-t, amibe benne van a cég által biztosított support is. A Froyo pedig nem azért nem fog jönni, mert hardveresen nem felel meg az X10... Aki megvette az részben az Android OS miatt tette. Ha pedig az OS fejlődik kutya kötelessége minden gyártónak megcsinálni a saját készülékeire a legfrissebb verziót. Tehát ha azt mondják, csúszunk, de Q4-ben jön a 2.1 és 2011 Q1-ben a Froyo, akkor más a leányzó fekvése. Mert csúszik, csúszik, de legalább jön.
Ezzel hogy az SE kijelentette nem lesz Froyo, és csúszik a 2.1 is, nagyon ingoványos talajra tévedt, mert sokan el fogják adni, akik a büdös életbe többet nem vesznek SE-t, ergo komoly vásárlóerőt fognak bukni. A júzerek bizalmát visszaszerezni pedig nehéz ha egyszer már csalódtak. Ennek majd inkább az új modelleknél lesz jelentősége. Mert inkább azt mondja a júzer, veszek HTC-t, mert jó a gari, jó a support, és nem leszünk elhanyagolva. Árban pedig csak egy kicsit, vagy semennyit se kell megtoldanom az SE csúcsmodelljeihez képest.
Én most elégedett Samsung Wave tulaj vagyok, de nagyon kíváncsi leszek, hogy Bada milyen ütemben fog fejlődni. Egyelőre a hírek ígéretesek, de mivel érzékeny a piac, és új a rendszer, így egy Bada 1.1 halogatása nem biztos hogy jót tenne a Samsungnak amit még idénre ígérnek.
Egyébként a HTC-n kívül szinte minden gyártónak probléma a megfelelő szoftveres support. Sajnos. Nem jól van ez így. :(

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#29) Depression válasza zack (#28) üzenetére


Depression
veterán

A HTC az új sense-t nem akarja kiadni a desire-re, a samu meg spicára nem csinál froyo-t. Egyik telefon sincs egy éves. Egyik kutya, másik eb.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#30) zack válasza Depression (#29) üzenetére


zack
nagyúr

A sense az csak egy UI, nem OP rendszer. A Spica pedig egy középkategóriás okosteló, amit most váltott le a Galaxy 3.
Nem az mondom hogy ez jogos, de a Spica nem csúcsmodell, a Desire problémája meg nem akkora mint az X10-é.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#31) c0p1 válasza zack (#28) üzenetére


c0p1
tag

Igazad van teljesen a dologban. Nagyon gusztustalan ez a mentalitás. Nincs bajom az 1.6-tal,de basszus.. Megvettem ezt a telefont,rengeteget spóroltam ,dolgoztam azért,hogy meglegyen az ára. Erre meg kitalálják,hogy se 2.2 , 2.1 meg késik. Nehogymár akkora tetves nagy munka legyen egy szaros Os átfrissítése-akármilyen mélyen implantált is. Volt rá jópár hónapjuk,gondolom pénz és munkaerő hiány se lépett fel. Ha korrekten csinálnák ,amit kéne,akkor szerintem már a 2.2 kiadás időpontját tervezgetnék.
Ha tényleg megteszik ezt a 2.2-s döntést,Xperia az utolsó SE telefonom.

(#32) Depression válasza zack (#30) üzenetére


Depression
veterán

Pont, hogy a sense miatt dícsérték annyira a htc-t. Erre itt az éles példa, akinek kell az új ui, vegyen új mobilt, hisz a desire már fél éves! Ez ám a szolgáltatás! Ettől nem másznak falra a desire tulajok szerinted?
A spica sincs még egy éves, kit érdekel a butított utód, amikor legtöbben 2 évet írnak alá? A sima galaxyra meg tán még mindig nincs 2.1. Ha az SE nem ad ki 2.2-t az x10-re, az csak annyiban különbözik, hogy nincs még meg az utód, de hosszabb terméktámogatás nincs egyikhez sem. Ezzel nem az SE-t akarom védeni, csak az zavar, hogy a többit jobbnak állítjátok be.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#33) zack válasza Depression (#32) üzenetére


zack
nagyúr

"Ezzel nem az SE-t akarom védeni, csak az zavar, hogy a többit jobbnak állítjátok be."

Én nem így gondolom. Mert ha nem is sokkal, de a többi gyártó azért korrektebb. Bár ez erősen szubjektív, mert mindenki másképp látja. Az SE azért van reflektorfényben, mert a csúcsmodellel csinálja azt amit mások a középkategóriában. Az pedig nem kifogás, hogy előfizu, meg hűségnyilatkozat. Ez mióta szempont? Aki így vállalja, valószínű azért teszi, mert olcsóbban akar hozzájutni. Ebben pedig van rizikó. Ezért volt rossz a példa.
Persze a többi gyártónál is megfigyelhető ez amit írsz, csak ők annyival okosabbak hogy nem a reflektorfényben levő csúcsmodellel csinálják. Gondold csak el...Szted mi lenne ha megtenné a Samu a Galaxy S-el ezt, amit az SE? Óriási botrány. SE X10-et eleve jóval kevesebben vettek a felsőkategóriából, ezt a pár júzert meg leszarja az SE. Ez az igazság, ami igen felháborító. Vagy itt a Bada és a Wave példája ami már most karcolja alulról a 2.000.000 eladott darabot, pedig csak 3 hónapja kapható. El lehet képzelni, hogy egy ilyen bejelentés pl., hogy nem lesz frissítés Bada 1.1 után mekkora botrányt kavarna.
Szóval ez a különbség az SE és a többi gyártó között, hogy az SE ezt meg merte lépni. :U

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#34) kaller1 válasza zack (#33) üzenetére


kaller1
veterán

Nem csak az a gond, hogy nem lesz frissítés, hanem hogy nincsenek bejelentve olyan új modellek sem, amik alapból 2.1, vagy 2.2 rendszerrel jönnek. :U

.::> <::.

(#35) #16820480 válasza kaller1 (#34) üzenetére


#16820480
törölt tag

olyan dolgok miatt aggódsz! majd bejelentik a MWC-n, és röpke egy év múlva már kapható is lesz. 2.1-es rendszerrel...

(#36) kaller1 válasza #16820480 (#35) üzenetére


kaller1
veterán

Annyira nem aggódok, de az árversenynek sem tenne jót, ha kibuknának a sorból. :)

.::> <::.

(#37) zack válasza kaller1 (#34) üzenetére


zack
nagyúr

Hát ez az. Ez a másik. Valamit nagy elqúrnak az SE-nél. Markentig ügyileg biztosan, mert ilyet nem lehet bejelenteni hogy nem lesz 2.2.
Abban lehet bízni esetleg, hogy nagy lesz a nyomás rajtuk, és mégis megcsinálják 2011 Q1-ben. De lehet hogy ők már tudják hogyan tovább, és abban nem szerepel Android OS. Másra nem tudok gondolni. WP7, Symbian 3-ban is gondolkodhatnak a folytatást illetően, és lehet ezért lesz csak 2.1-ig a frissítés.

"Annyira nem aggódok, de az árversenynek sem tenne jót, ha kibuknának a sorból"

Sajnos az SE nem nagyon szólt bele az árversenybe. Mert a felső kategóriájuk árban régóta a többiekkel van egy szinten, de a tudás, és a minőség rendre a riválisok alatt marad. Persze van közép és alsó kategória is, de nem mondja senki hogy felső a Samunál a Galaxy S és a Wave nem csábítja a vevőket akiknek bőven elég az alsó közép kategória is. Minden a csúcsszegmensből indul ki. Ezért csinálnak belőle presztizskérdést a gyártók, amivel szembefordul az SE.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#38) kaller1 válasza zack (#37) üzenetére


kaller1
veterán

De lehet hogy ők már tudják a hogyan továbbot, és abban nem szerepel Android OS

Ha nem szerepel, akkor elég soká lesznek android nagyhatalom.... ;]

.::> <::.

(#39) Bathory Peti


Bathory Peti
aktív tag

nagyon szánalmas. :(

További jó forumozást mindenkinek,én ma voltm itt utoljára.Sziasztok.

(#40) #16820480 válasza zack (#37) üzenetére


#16820480
törölt tag

miután nem olyan régen nyilatkozták, hogy android nagyhatalom akarnak lenni, és a napokban azt is, hogy nem kívánnak több symbian alapú telefont kiadni, így eléggé nem sok választásuk maradt szerintem (már persze ha nem csak a levegőbe nyilatkozgatnak arrafelé az emberek).

(#41) zack válasza kaller1 (#38) üzenetére


zack
nagyúr

Lehet szarul alakultak az Androidos eladások. Mivel köztudott hogy szarul állnak anyagilag, elképzelhető hogy bukó volt nekik az Android OS. Persze ez csak fikció. Próbálok okot találni a kijelentések hátterében. ;)

sheratan:

Nem érzel ellentmondást? Hogy akarnának Android nagyhatalommá válni, ha jelenleg azon vannak, hogy reflektorfényben az SE-t használó Androidos felhasználókat elűzzék a márkától, és maguk ellen fordítsák azokat, akik eddig kiálltak mellettük. :U

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#42) kaller1 válasza #16820480 (#40) üzenetére


kaller1
veterán

nem kívánnak több symbian alapú telefont kiadni

Ezt nem a samsung nyilatkozta? :F

.::> <::.

(#43) Thome


Thome
addikt

Nincs itt kamuzás, Q4-et ígértek a frissítésre, és ha minden igaz, a Q4 az egészen December 31-ig tart, szóval a néhány hőzöngő leülhet.

Másrészt, olvastam itt olyat, hogy örülne, ha nem lenne jövő ilyenkor már az SE sehol, mint mobilgyártó. Ő se gondolta komolyan ugye, amit leírt? Ha igen, akkor no comment.

Harmadrészt, sokan itt jönnek, hogy már a 2.2 jön a többi telefonra, meg lassan a 3.0... Na ja... Azért lesz még vagy negyed-fél évig a Spicámon 2.1, mert a 2.2-t baszik kiadni a Samsung rá, és csak a moddereknek köszönhető, hogy lesz rá...

Szóval messzemenően jó az SE, hogy így utólag is szarakodik a 2.1-es egyedi Android felületükkel és rendszerükkel, Samunál rég leszarták volna (és le is szarták tulajdonképp, mert egy tökalap 2.2-es rendszert is lusták kidobni rá)... Azt is megelőlegezem nekik, hogy lesz 2.2 is lesz az Xperia androidos készülékeire.

(#44) #16820480 válasza zack (#41) üzenetére


#16820480
törölt tag

de, érzem az ellentmondást, nem is védeni próbáltam őket.

kaller1: szerintem nem. vagy nem csak. link

(#45) kaller1 válasza #16820480 (#44) üzenetére


kaller1
veterán

Hm, erről lemaradtam. Ezek szerint a samsunggal egyszerre kukázzák a symbiant.

.::> <::.

(#46) #16820480 válasza kaller1 (#45) üzenetére


#16820480
törölt tag

igen, tehát akkor marad a Nokiánál egyedül. vagy van még valaki? ráadásul ott is elvileg a középkategóriában, és lejjebb.

(#47) kaller1 válasza #16820480 (#46) üzenetére


kaller1
veterán

Volt az LG-nek is, de ők annyira sem méltatták a rendszert, hogy szóba hozzák mellőzését. Akkor marad a Nokia egyedüliként, egyes japán szolgáltatókat leszámítva.

.::> <::.

(#48) Karma válasza #16820480 (#46) üzenetére


Karma
félisten

Japánok, de ők elvannak a zárt platformmá alakított S^2-vel.

“All nothings are not equal.”

(#49) zack válasza #16820480 (#46) üzenetére


zack
nagyúr

N8 Symbian 3 kapott, és ez a csúcsmodelljük lesz egy darabig.

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

(#50) zack válasza #16820480 (#44) üzenetére


zack
nagyúr

Itt a magyar cikk is. [link]

Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.