Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Morden24 válasza Revolit (#46) üzenetére


Morden24
nagyúr

Nemtom miért lenne ez szemellenzősebb, mint azoknak a véleménye, akik azt advokálják, hogy az Anon mekkora hősökből áll...

Már csak azért is, mert ők is max. "olvasták hogy" :U

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#52) .mf válasza Rigel77 (#48) üzenetére


.mf
veterán

Látom te alapvető fogalmakkal nem vagy tisztában. Kevered a szezont a fazonnal, a hackert a crackerrel. A hacker nem tolvaj, nem személyes profitszerzésért csinálja, hanem a köz vagy valamilyen ügy érdekében. A cracker az, aki hasznot akar húzni.

Másrészt, továbbra sincs semmi bizonyíték arra, hogy ez anon műve, sőt, valószínűbb, hogy másé. Olyan vagy, mint a gyerek, akinek a szomszéd gyerek azt mondta, hogy a szemközti bácsi biztos háromszoros gyilkos, te pedig ezt meg se kérdőjelezve elhiszed, hirdeted.

rt06: ha önbíráskodásnak helye nincs, akkor minek neveznéd azt, amikor HBGary (egy cég), bármilyen törvényi felhatalmazás nélkül kiszivárogtatta, árulta anon egyes tagjainak adatait? Ott kezdődött az egész, anon csak visszatámadt, s ugyanezt csinálta velük. Továbbá HBGary exploitokat, malware-t, vírusokat gyártott és árult, na ez aztán az ártatlan bárány...

Gebriel: fentebb már volt róla szó, hogy voltak nagy hiányosságok a rendszerben. Igaz, hogy attól még kocsitolvaj az, aki ellopja a kocsidat, de ha az ajtót nyitva hagyod, a kulcsot meg benne, akkor te is hibás vagy legalább felelőtlen vagy.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#53) sh4d0w válasza Polllen (#42) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Milyen szerződésszegéshez kérnél linket? A Sony azzal adta el a PS3-at, hogy Other OS futtatásra lehetőség van. Most nincs, firmware update-tel kivette a lehetőséget. Akinél döntő érv volt a vásárlás mellett ez a feature, az most ba*hatja. Leszerződött a vásárláskor a Sony-val erre a feature-re, de ez már nincs.

https://www.coreinfinity.tech

(#54) Revolit válasza Rigel77 (#48) üzenetére


Revolit
senior tag

Mivan?!?! Ez most komoly? Te elolvastad amit írtam? Hol hoztam még akár szóba is valamiféle módon a munkásságát? Nem annak kell utánanézni (ha valami érthetetlen módon az "utána nézés"-ből az anon csoport munkásságának megtanulását értetted), bár tény hogy úgy kicsit érdekes véleményt alkotni, hogy nem is vagyok tisztában a dolgokkal.. de mindegy, hagyjuk...

"Engem nem érdekel a munkássága. Alkotni nem akarnak csak rombolni pusztítani feltörni. Ja és mindezt egy hamis "jó" képpel megfűszerezve."

hallottál már az előítéletről? Mert "hackerek", már rombolni akarnak, ugye? Mondod ezt úgy, hogy Te magad írtad, lesza*od a munkásságukat, és nem is vagy tisztában vele! Nehogy azt mondd, hogy ez nem ironikus... Ja, persze, a Sony azt mondta ők a szemetek, akkor az úgy van!!!

"A másik megint ez a duma, hogy azért tart itt az ország. Mókás, hogy a tolvaj/hacker a jó. Ami meg szó ellene azt lehurrogod. Ez is magyar virtus."

Egyáltalán nem a hackerekre céloztam. Konkrétan arra, hogy a nagy multi azt mondta, hogy feltörték. És ez tipikusan az, hogy azt hallottam a híradóban, meg azt nyilatkozta xy politikus, meg ezt ígérte, akkor EZ ÚGY VAN! Nem érdekelnek a tények, nem nézek utána, amit én olvastam/hallottam/tudni vélek, az biztosan teljes mértékben megfelel a valóságnak, más lehetőség teljesen kizárva... ezt támasztja alá előző idézetem is és a hozzá tartozó magyarázat. Vagy az a kijelentésed is, hogy "Akkor sem fogsz meggyőzni róla, hogy..."

És egy szóval nem írtam, hogy ne az anon lett volna (bár esélyét nagyon picinek látom...) és nem is védeni akarom őket, nagyon nem izgat a dolog. De én nem zárom ki (főleg zártam ki, már azért jóval többet tudunk mint pár napja...) hogy egyszerűen a Sony kihasználja anon előző támadását, hogy egy betervezett update miatti leállást rájuk kenjen... pl., vagy van még egy két lehetőség...

Na mindegy, remélem megint teljes mértékben belemagyarázod azt ami neked jól esik a hozzászólásomba, és jól visszaoltasz.
Persze, én vagyok a hibás, mert nem eszem meg minden egyes cég/média által nyomatott szennyet...

[ Szerkesztve ]

(#55) Morden24 válasza Revolit (#54) üzenetére


Morden24
nagyúr

Mert "hackerek", már rombolni akarnak, ugye?

Számomra ez is egy kicsit médiafagyi kategória. Attól már hekker vagyok, ha letöltök egy szoftvert, és egy előre megadott időben futtatom? Én úgy tudom, hogy ez a script kiddie kategória.

Sectumsempra - For Enemies

(#56) Gebriel válasza sh4d0w (#53) üzenetére


Gebriel
veterán

És nincs véletlenül sehova leírva, hogy a Sony egyoldalúan bármikor módosíthatja tulajdona tartalmát?

(#57) Rigel77 válasza Revolit (#54) üzenetére


Rigel77
tag

Te mondod nem követem nyomon az ügyet.

De igen is nyomon követem mert veletek ellentétben nekem van is Ps3. Szeretnék is rajta játszani pl online ha valami "kedves" csapat nem tette volna tönkre a rendszert. Anonimus vagy nem, nem nagyon érdekel a helyzeten nem változtat. Ő intézett támadást a Sony ellen nagy média felhajtás közepette. Ő akarta megtámadni a céget, egy hülye indokkal. ( nem kell, hogy kivették a linuxot stb stb , mert a slimben alapból nem is volt , a fat gépek meg halnak mint a legyek 3 év és végük . Nekem is meghal 3 év 2 hónap után. Most egy slime van helyette. szóval nem sok gép marad amin ment volna.)
Az a durva hogy előbb elhiszitek hogy a Sony a ludas mint hogy valaki bement és tönkre tette. A Sonyinak mi érdeke lenne . Csak veszíthet az ügyön.
- Amíg nincs PSn nincs store ( nem jön belőle a pénz)
- A vásárlóknak megrendül a rendszerbe vetett bizalmuk.
- A kiadók kártérítést követelhetnek az elmaradt bevétel miatt.
- A Sonynak kell valamivel kárpótolni majd az embereket .
És még biztos lehetne sorolni.

"Mondod ezt úgy, hogy Te magad írtad, lesza*od a munkásságukat, és nem is vagy tisztában vele!" Azt írtam, hogy Anonimus munkásságával nem vagyok tisztában, nem is érdekel.
Egy idézet a Gamestar 2011/03 számából 16 oldal
"Graf_chokolo a hacker mondta . Tudományos elmém van és a tudás a táplálék az agyam számára . A Hv-Linux-Freebsd kernel hackelése nélkül értelmetlen az életem "
Na ebből mire következtetsz ő alkotni akar , csak rossz oldalra került? Nem, ő feltörni akar ami egyenlő a pusztítással. Ő az egyik legnagyobb bűnös ebben a dologban amúgy is a Ps3 feltörése miatt.

"Persze, én vagyok a hibás, mert nem eszem meg minden egyes cég/média által nyomatott szennyet..."
Tudod én sem akarom azt az ezer éve lerágott beskatulyázott "szenyt" megenni, hogy a szegény ártatlan hackerre akarnak mindent kenni és a gonosz Multi az aki mindenért felelős "
Ez ugyan úgy sántít. És megint vissza kanyarodtunk oda , hogy a Hacker "jó" . Persze mert ő azt mondja. Én meg ezt nem tudom benyelni. Ha "jó" lenne szoftver fejlesztő lenne nem Hacker/cracker. Nem azzal kérkedne hogyan teszi tönkre/lopja el más munkáját.

Ps3 Ps4 id: Wiri80. Samsung S10+

(#58) Rigel77 válasza Gebriel (#56) üzenetére


Rigel77
tag

De a kis könyvbe amiben a használati utasítás is van.

Ps3 Ps4 id: Wiri80. Samsung S10+

(#59) sz4blya


sz4blya
csendes tag

Sanyo ezt megszívta, kellett nekik szemétkedni :U Igazából akárki is tette (valószínűleg nem az Anonymous, legalábbis teljes "szervezetileg"), én csak gratulálni tudok neki :)

Rigel77: kicsit elszaladt veled a ló szvsz :U Majd szólj, ha akkora az IQ-d, mint ezeknek a srácoknak (nem személyeskedés, nekem sem akkora :P ), és meg tudod tenni, amit ők tettek, és ott, abban a helyzetben mégsem találtad etikusnak a dolgot.

Az egy dolog, hogy az userek sz.nak, de hát ezt akár úgy is felfoghatjuk, mint az "userek bosszúja". Mert van, aki nem csak játékra használta a PS3-at (ergo a Sony megvont tőlük egy szolgáltatást egyik napról a másikra).

[ Szerkesztve ]

Cum Deo Pro Patria Et Libertate. Verje meg a mi Istenünk, aki ezt engedte! | Free life, free people, free internet! *See you, space cowboy!

(#60) anulu válasza sz4blya (#59) üzenetére


anulu
félisten

valamint igy legalabb egy hangyatoknyi securityt raknak a szemelyes adatokra...

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#61) rt06 válasza .mf (#52) üzenetére


rt06
veterán

most akkor ugy nyomjuk, mint az ovodaban?
de ovoneni, en csak visszautottem, a sanyika kezdte

mondjuk remelem, hogy ezt magad is csak viccnek szantad, nem pedig ervelesnek
a megoldas akkor sem ez, ha csecsemoket aldoznak fel a satannak, es a veruket kantalas kozben egymasra kenik

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#62) zsigus válasza Rigel77 (#57) üzenetére


zsigus
őstag

""Graf_chokolo a hacker mondta [...] Ő az egyik legnagyobb bűnös ebben a dologban amúgy is a Ps3 feltörése miatt."

Ezt ugye te sem gondoltad komolyan?

"Nem, ő feltörni akar ami egyenlő a pusztítással."

A hacker azt próbálja elérni, hogy kihasználhasd az összes funkciót amit az eszköz tud.
pl. mobiltelefonok esetén a főzött ROM-ok sokkal jobban működnek és sokkal több funkció elérhetővé válik a használatukkal mint amit a gyári fw tud.

A PS3 esetében csak egy pár példa:

- NES, SNES, SEGA, MAME, GameBoy + más emulátorok
- mkv lejátszást támogató média center alkalmazás
- Blu-Ray játékok felmásolása (BR lejátszó fejkímélés miatt, a több 10 GB-os játékoknál)
- Windows 95-98 elindítása (DOS BOX emulátoron keresztül)
- Linux telepíthetőség
- Dynamic Theme szerkesztő
- Az FW testre szabhatósága (ikonok eltávolítása egyes menükből pl. Whats New)

és még sorolhatnám.

Ahogy már előttem is mondták a hacker nem egyenlő a cracker-el, ők tényleg jót akarnak, de én most elsősorban a PS3 feltöréséről és a rá való fejlesztésről beszélek, a támadást és a warezt hagyjuk, mert a warez sem az ő művük, csak a crackerek kihasználják a hackerek munkáját.

[ Szerkesztve ]

(#63) Nokijaz válasza zsigus (#62) üzenetére


Nokijaz
csendes tag

- Blu-Ray játékok felmásolása (BR lejátszó fejkímélés miatt, a több 10 GB-os játékoknál)

Ezt még te magad sem hiszed el :D:D:D:D
Ennél gyengébb fedőtémát a warezra még nem hallottam

A feltörés nyilvánvaló és egyetlen célja, hogy warezolt játékokat lehessen futtatni a gépen. A konzolgyártók nyeresége a játékeladásban van, nem pedig a gép eladásában. Pc-n fordított a helyzet, még ha nem is teljesen. Míg egy játék konzolra 65 euró indulásként, ugyanez pc-re kb 50. Nyilvánvaló, hogy a sony mindent megtett azért, hogy a konzol feltörését megakadályozza/késleltesse. Mivel megtörtént, így nyilván jogi lépéseket tett az elkövető ellen, teljesen jogosan.
Én még mindíg tartom magam a nézetemhez, hogy ha van ps3-ad, van mellette legalább egy pc még a háztartásban, tehát a linux futtatása elhanyagolható. Mkv-t lehet játszani pl a ps3 media server segítségével, de a wifi sávszélessége nem elég, tehát utp kábellel megoldható csak. Ez is igényel egy számítógépet, valóban. A sony nyilvánvalóannem saát maga ellensége, hogy mkv lejátszást integráljon a ps3-ba, mivel ez is nyilvánvalóan köthető a warezhoz. A sony-nak nagyon nagy érdekeltsége van a zene és a filmiparban és ugye a ps3-al is kölcsönözhetsz/vehetsz filmet az online tékából.

Száz szónak is egy a vége, börtönbe a hackerrel. Ha elvitt bármit, ha nem. Ha hozzátok betörnek, de nem visznek el semmit, ti is anyáznátok, meg a fejét követelnétek a betörőnek, na ez ugyanolyan.

(#64) Rigel77 válasza sz4blya (#59) üzenetére


Rigel77
tag

Nekem biztos nincs akkora IQ. És ? Itt csak az ér valamit akinek akkora mint nekik. Mert akkor sokan nem érik el a szintet. IQ nélkül is meg tudom különböztetni a törvényes dolgokat a törvénytelentől. De mindegy , okoskodtok úgy, hogy nincs is Ps3matok. Onnét a partvonalon túlról könnyen adsz a hacker/crackernek igazad. De ha te a felhasználó vagy akit szopatnak kb 1 hete , úgy hogy előtte 4 évig volt "stabil" a rendszer lehet más véleményben látnád.

Ps3 Ps4 id: Wiri80. Samsung S10+

(#65) adalbert1 válasza Nokijaz (#63) üzenetére


adalbert1
veterán

Azért a 65€ erős csúsztatás... Megnézve pár angol webshopban a preorder chartot, szinte az összes nagyobb cím 39.99 (1-2 ennél drágább akad csak ami nem valamilyen limited kiadás) font, ez euroban kb. 45.24, PC-nél olyan 29.99 a nagyobb része (persze vannak ennél jóval drágábbak is), ez megy úgy 33.93€. Persze ettől még a példádhoz hasonlóan 33%-kal drágábbak a konzolos címek, de koránt sem annyira drágák az új játékok mint említetted. :)

A Linux se azért lenne érdekes hogy Pistike azon facebookozzon, hanem hogy ki tudják használni a Cell processzor erejét a saját programjaikhoz, számításaikhoz az érdeklődők, esetleg költséghatékony clustert építeni, stb.

Xbox360-on pl. szerintem rohadt kényelmes hogy fel lehet másolni a játékokat a HDD-re, így legalább nem kell az olvasófejet is hallgatni játék közben (ez szvsz elég nagy hiányosság a PS3-nál).

Az emulátorok ugyan szórakoztatóak, de ezek pl. mind mennek PC-n is, médialejátszót meg 20K-ért kapni ahogy Gebriel is említette (és az kevesebbet fogyaszt, sokkal inkább kussban van, nem kell hackelni, stb) - persze azért jó ha ezt a 2 featuret tudja egy gép, de egyáltalán nem nélkülözhetetlenek.

(#66) Rigel77 válasza zsigus (#62) üzenetére


Rigel77
tag

Ezt a hülyeséget.

Graf_chokolo tudta hogyha feltörti a Ps3mat és megosztja mással abból csak a warez fog profitálni. Megcsinálta és túl is adott a technikán. Tudta ha ez a törése kikerül nem lesz vissza út a Wareznek. És még is kiadta. Itt látom megdőlni a hacker jó olyan mint Robin Hood. Nem nem . Ő tisztában volt vele , hogy ezzel százmillios károkat fog okozni a Sonynak , és a warezt fogja erősíteni a gépen. A többi általad felsorolt dolgok is warez téma mind .
Mkv a BR Filmek lopása mind . Nes-SNES stb játékok futása is warez , mert nem nagyon láttam cartrige egységet a ps3mon? akkor hogy rakod bele az eredeti kazettát nagyokos ?
windos 98-95 ? mi a szarnak is kell ez?

Nem látom igazolva hogy csak "jót" akarnak a hackerek. Sőt inkább az ellenkezőjét látom , érzem tapasztalom.

ui: jó lenne ha a széles látókörű tagok , úgy nyilatkoznának ha már a szopó oldalt is megtapasztalták. Könnyű védeni a hackereket úgy hogy közben semmi károm nem származik belőle.

Ps3 Ps4 id: Wiri80. Samsung S10+

(#67) anulu válasza Nokijaz (#63) üzenetére


anulu
félisten

ha ennyire baromsagnak talalod a HDD backupot, akkor vajh MS-ek miert tettek be BOX-ba? valszeg azert mert tenyleg le tudja gyilkolni a fejet. pl a Madden 11 meg a HDD-t is daralja, soha nem jatszottam lemezrol. amint megvettem (furcsa mi egy olyan k*csog, sz*metladatol, aki CFW-t es backup managert hasznal??) ment is fel HDD-re.
ekkora vinyoknal siman megoldhato lenne. szandek kerdese. tobbszorosen lett konyorogve a Sonynak, hogy engedje meg. nem, mert csak.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#68) anulu válasza Rigel77 (#66) üzenetére


anulu
félisten

- javaslom, h nezd meg a forrasokat. nem talalsz kozos pontot abban, amint graf hasznal es azok kozott, amit a backup managerek fejlesztoi hasznalnak.
- nem o torte fel a PS3-at.
- mkv egy container. hogy mit raksz bele, az nem a formatum hibaja (valamint szinten javaslom a hatalyos szerzoi jogi torveny atolvasasat a magancelu masolatrol)
- NES/SNES cartridge az abandonware kategoriaba tartozik mar, legalis mind a publishing mind a letoltes.

megint te jossz.

[ Szerkesztve ]

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#69) Rigel77 válasza anulu (#68) üzenetére


Rigel77
tag

- mivel őt perelte be és nyert ellene pert gondolom nem a Béke követe az úriember.
-biztos jobban tudod , így igazad adok.
- Másold HD filmek 99.9% MKVban van. Ja mindenkinek otthon van az eredeti belőle :) .
Sony azért nem támogatja mert nem akarja megkönnyíteni a jólelkű/ törvénytisztelő hacker urak és Cracker urak dolgát. Meg persze az átlag user dolgát sem aki a kedvenc játék/zene/filmért sem adna 1 forintot.

De biztos igazad van a Hackerek a jók , és én vagyok a gonosz .
Csak azt nem értem , én fizettem a gépért , a játékért , a netért és jön egy paraszt aki elbassza, akkor miért nem háborodhatok fel jogosan? Itt mind nagyon okosok vagytok meg hacker barátok , csak egyikőtöknél sem látok Ps3 ID. Úgy könnyű prédikálni a magas lóról ha neked semmi károd nem származik belőle.

Ps3 Ps4 id: Wiri80. Samsung S10+

(#70) Rigel77 válasza anulu (#67) üzenetére


Rigel77
tag

Azért tette bele , hogy ne keljen lemezt cserélgetni. Mert a két oldalas DVD lemezek is
kezdtek kevésnek bizonyulni. Így ha elején felteszed , utána nem szakítja meg a játékot.
És persze egy kicsit gyorsabb lesz a töltés is.

Ps3 Ps4 id: Wiri80. Samsung S10+

(#71) anulu válasza Rigel77 (#69) üzenetére


anulu
félisten

- az Geohot volt, nem graf :)
- amit szeretunk parommal, az eredetiben megvan (kb 30 BR film)
- PSN ID-m van, aki kerte privatban, annak megadtam. nem pakolom ki nyilvanossag ele, ill nem kerkedek az achievment hegyekkel.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#72) anulu válasza Rigel77 (#70) üzenetére


anulu
félisten

alapvetoen a DVD olvasok mehanikaja joval strapabirobb. nem joval, hanem sokkal. lenyeget tekintve mindegy. a lehetoseg megvan, h HDD-rol menjen a jatek, es boot-kor ellenorzi, h a megfelelo lemez van-e bent.
ha semmit nem lehet felpakolni, akkor mi ertelme van pl a 320GB-os GT5 packnak?

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#73) Morden24 válasza anulu (#68) üzenetére


Morden24
nagyúr

abandonware kategoriaba tartozik mar, legalis mind a publishing mind a letoltes.

Nem akarok kukacoskodni, de nincsen jogilag olyan kategória, hogy abandonware. Ha a jogtulajdonos nem tette ingyenesen hozzáférhetővé, akkor az ugyanúgy oltalom alatt áll és a terjeszése törvénybeütköző, mint a legújabb 0-day csodajátéké, hiába nem vásárolható meg/érhető el hivatalos csatornákon keresztül

Sectumsempra - For Enemies

(#74) zsigus válasza Nokijaz (#63) üzenetére


zsigus
őstag

#63 Nokijaz

"Blu-Ray játékok felmásolása (BR lejátszó fejkímélés miatt, a több 10 GB-os játékoknál)"

"Ezt még te magad sem hiszed el :D:D:D:D
Ennél gyengébb fedőtémát a warezra még nem hallottam"

Az, hogy felmásolod a saját játékaidat az miért lenne warez?
A BD olvasó az egyik leggyengébb láncszem a PS3-ban.
Nézz meg egy-két nagyobb PS3-as fórumot, szinte nincs olyan hét amikor ne írna valaki erről.
Persze ameddig nem kell cserélni a tiédet addig minden szép és jó, csak nem olcsó mulatság cserélni, és ki tudja, hogy a magyar konzolboltok milyen kínai hamisítványt tesznek be, ami ismét hamar meghal.

"A feltörés nyilvánvaló és egyetlen célja, hogy warezolt játékokat lehessen futtatni a gépen."

Idézet az egyik hackertől:

"A legtöbb embernek a "hacker" és a "kalózkodás" ugyanazt jelenti. Te védekezel valamilyen módon a kalózkodás ellen?"

Válasz:
"A kalózkodás nem egy "szükséges rossz". Nem kell egyáltalán.
Bizonyos lépéseket mi is teszünk a kalózkodás visszaszorítása érdekében, de valaki mindig rájön a megoldásra."

GeoHot amikor feltörte a PS3-at akkor az ő CFW-jén nem volt lehetőség a warezra, csak később oldották meg mások a dolgot, és később jöttek a warez CFW-k is.

#66 Rigel77

"Graf_chokolo tudta hogyha feltörti a Ps3mat és megosztja mással abból csak a warez fog profitálni."

GeoHot törte fel a PS3-at, és előtte az Ausztrálok kezdték el forgalmazni a mod chipeket (jailbreak) mi köze ehhez graf Chokolo-nak?
Ő egy Linux fejlesztő, a PS3 Linux támogatását ő hozta vissza amióta törhető a PS3.

"Nem látom igazolva hogy csak "jót" akarnak a hackerek."

Miért alkalmazzák a hackereket a vállalatok, ha ők bűnözők?
És te miért nem érted meg azt, hogy amit te hackernek gondolsz az cracker?

Javaslom olvasd át a wiki erre vonatkozó cikkét: [link]
De a lényeget kiemelem ide:

"Nem összetévesztendő ezzel a relatíve kis csoporttal a vandálok és bűnözők jelentősen nagyobb csoportja, akik a hackerek (vagy sokkal gyakrabban a rosszindulatú hackerekre használt kifejezéssel: crackerek) által létrehozott eszközök és eljárások – valójában szakképzettség vagy tudás nélküli – felhasználásával okoz kárt, vagy követ el bűncselekményeket.
A jelenkori terminológiában – főként a sajtónak felróhatóan – a „hacker” szót hol a „klasszikus hacker-ekre”, hol a „crackerekre”, leggyakrabban pedig a komoly szaktudás nélküli internetes vandálokra és bűnözőkre használják, általában a szakemberek tiltakozását figyelmen kívül hagyva, és így a szó jelentése fokozatosan eltolódik a média által használt (eredetileg hibás) értelmezés felé."

Egy korábbi kommentedre:

"Mókás, hogy a tolvaj/hacker a jó. Ami meg szó ellene azt lehurrogod. Ez is magyar virtus."

Miért van Amerikában több hack oldal mint egész Európában?

Megértem azt, hogy mérges vagy a dolog miatt, mert neked semmi közöd a "hacker" témához, és most mégis miattuk nem tudod használni a PS3-at de attól, hogy szted minden hacker gonosz és telerinyálod a topicot, (közben fogalomzavarban vagy) nem fog gyorsabban dolgozni a Sony.

#73 Morden24

Lehet, hogy tényleg nem teljesen legális, de nem nagyon tiltakoznak a gyártók ez ellen.
NES és SNES emulátorok már szinte mindenre elérhetőek amiben bármiféle kezdetleges számítástechnikai hw van. :)

[ Szerkesztve ]

(#75) Morden24 válasza zsigus (#74) üzenetére


Morden24
nagyúr

Lehet, hogy tényleg nem teljesen legális

Egyáltalán nem legális, ha még oltalom alatt áll - ha meg nem, akkor teljesen legális, nincsen olyan, hogy "nem teljesen" ;)
Az más kérdés, hogy történetesen szarik rá a jogtulaj, vagy akármi. A lényeg csak annyi, hogy anulu kommentje két tévedést is tartalmazott (abandonware mint jogi státusz és ennek okán a terjesztés és felhasználás legalitása), ezt javítottam ki, semmi más célom nem volt.

Tudom, hogy elérhetőek emulátorok, de mint mondtam, nem erről beszéltem.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#76) anulu válasza Morden24 (#73) üzenetére


anulu
félisten

igazad van. utánaolvastam, ezt az állítást benéztem. akkor viszont jön a visszakérdezés: ha nem így, akkor hogy lehet játszani pl a Super Mario 3-mal? :U gyakorlati kérdés, emulátorban kedvencek között van, és a mai napig rendkívül jó kikapcsolódást nyújt. NES gép meg kb múzeumban sincs, a hozzá tartozó adathordozókkal egyetemben

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#77) Morden24 válasza anulu (#76) üzenetére


Morden24
nagyúr

akkor viszont jön a visszakérdezés: ha nem így, akkor hogy lehet játszani pl a Super Mario 3-mal?

Hivatalosan úgy, hogy szerzel egy NES-t vagy SNES-t, és hozzá a cartridge-et, nyilván a használtpiacról.
Egyébként megint mondom: sem állást nem akartam foglalni, sem egyéb, egyszerűen kijavítottam egy közkeletű tévedést :K

Sectumsempra - For Enemies

(#78) anulu válasza Morden24 (#77) üzenetére


anulu
félisten

köszi, h rávettél, h utána olvassak a dolognak :R

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#79) zsigus válasza Morden24 (#77) üzenetére


zsigus
őstag

Én is köszönöm, mert már régóta kíváncsi vagyok arra, hogy ez legális e vagy nem (elnézve a komplett infrastruktúrát ami kiépült erre), de ezek szerint akkor nem. :(

(#80) Gebriel válasza sz4blya (#59) üzenetére


Gebriel
veterán

Az a durva, hogy Te ezt így el is hiszed amit írsz. ;]

Az egy dolog, hogy az userek sz.nak, de hát ezt akár úgy is felfoghatjuk, mint az "userek bosszúja". Mert van, aki nem csak játékra használta a PS3-at (ergo a Sony megvont tőlük egy szolgáltatást egyik napról a másikra).

Ha 75millió usernek sz@r és kb van egy-két örült aki csinálja a bajt. Akkor ez nem a userek bosszúja nem gondolod.
Egy biztos belőled jó hacker válna. Ha a szomszéd lelőnek a tehenem, Te az én nevemet kiabálva ölnéd meg az Ő tehenét. ;]

(#81) heihachi válasza anulu (#78) üzenetére


heihachi
addikt

Komolyan kérdem, hogy nem akarsz erről az egészről írni egy cikket logoutra, vagy ide gamepodra? Mikor és mivel kezdődött, hogy folytatódott, hol járunk most, mi mit jelent, ki "harcol" ki ellen, ki mit tört fel, ki kit perelt be, stb. Te eléggé benne vagy ebben az egészben technikai oldalról is, és szerintem össze tudnád foglalni ezt korrektül. Én szívesen olvasnék tőled egy ilyet, bár én nagyjából követtem az eseményeket (olvasom a posztjaidat :DDD), de asszem már kezdek elveszni én is, főleg, hogy a technikai oldalát nem igazán követtem (CFW, kulcsok és titkosítások és nem tudommik).

"Lehet a Shift 2 már realisztikusabb mint a valóság" by NOD

(#82) Rigel77 válasza heihachi (#81) üzenetére


Rigel77
tag

Biztos jó lenne, meg pártatlan. Tudok egykét címet ajánlani.

- Sony szerver támadás egy hacker szemével. vagy
- Én és én meg a hackerem.
- Egy becsületes Hacker naplója by Anonimus
- Túl a tűzfalon
- Jóhackerek közt, napi megjelenésű saját gyártású sorozat .

Bocs de úgy gondolom akik itt védték a hackereket, azok nem egészen pártatlanok. De sok sikert a cikkhez .

ui: Már előre látom telel lesz olyan dolgokkal hogy a szemét Sony biztos csak el akar kendőzni valamit, meg egyébként is miért merészelte beperelni szegény hacker srácot csak jót akart. stb stb .

Ps3 Ps4 id: Wiri80. Samsung S10+

(#83) heihachi válasza Rigel77 (#82) üzenetére


heihachi
addikt

Teljesen mindegy, ebben (szinte) senki sem pártatlan az ebben a topikban hozzászólók közül. Te sem. Te is írhatsz egy cikket a másik szemszögből, azt is szívesen elolvasnám.

"Lehet a Shift 2 már realisztikusabb mint a valóság" by NOD

(#84) Morden24 válasza Rigel77 (#82) üzenetére


Morden24
nagyúr

Pont azért lenne jó, ha valaki írna egy ilyen cikket, mert sokmindent tisztába tenne. Én sem mondanám, hogy értem a teljes történetet, de azt már sikerült megállapítanom, hogy

1. GeoHotnak nem volt célja a warezolás terjesztése vagy elősegítése, sőt: tett ellene.
2. az Anonymous kérés nélkül "állt ki" mellette/mellettük, tehát nem kéne összemosni ezeket az önbíráskodókat velük

Szóval már csak az ilyen apróságokért is jó lenne egy cikk, ami megmagyarázza és kronológiailag is helyre teszi a részleteket. Hozzátenném, semmi meglepő nincsen benne, ha valaki nincsen ezzel képben :K

Sectumsempra - For Enemies

(#85) sh4d0w válasza Rigel77 (#82) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Te nagyon sötét vagy...

https://www.coreinfinity.tech

(#86) Duree


Duree
veterán

Itt valaki hazudik,szerintem a Sony az.

duree54

(#87) Rigel77 válasza sh4d0w (#85) üzenetére


Rigel77
tag

Csak azért mert nálam a Hackerek/crackerek nem pozitív figurák? De látom máshogy nem lehet gondolni. Csak úgy ahogy a Hacker/cracker uraknak tetszik. Igen nekem kárt kellemetlenséget okoztak így nem tudok a megmentőként tekinteni rájuk. Szerintem zárjuk a témát mert személyeskedés megy csak. Te a Sony ítéled el , én a Hacker/cracker urakat akik puszta kedvtelésből szúrnak ki pár millió emberrel.

Ps3 Ps4 id: Wiri80. Samsung S10+

(#88) sh4d0w válasza Rigel77 (#87) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Nem azért. Azért, mert nagyjából halvány lila gőzöd nincs sem a hackerekről, sem a crackerekről, de a marhaságot szajkózod. Nyisd ki egy kicsit a lencséidet, amin keresztül szemléled a világot; nincs fekete, nincs fehér, világosszürke van, sötétszürke, de amíg nem vagy tisztában alapvető fogalmakkal, nem lehet, de nem is érdemes disputázni Veled.

https://www.coreinfinity.tech

(#89) rt06 válasza sh4d0w (#88) üzenetére


rt06
veterán

mi lenne, ha nem a hacker/cracker szavak hasznalatan akadnal fenn mar megint, hanem esetleg megprobalnad megerteni, hogy mivel is van tobb embernek is problemaja a temaban?

akik itt kifogasuknak adtak szot, szerintem tobbnyire magasrol tesznek ra, hogy a leallas oka magat hacker-nek, cracker-nek vallo egyen, vagy csoport tamadasa, esetleg az anonymous ddos tamadasa

egyfelol legyen szo hacker-rol, cracker-rol, vagy az anonymous-rol, nem az o posztjuk megbunteti a sony-t, legalabbis nem ilyen modon (egy bojkott pl teljesen rendben lenne, de itt ugye nem errol van szo)

masfelol pedig az erintett hacker, vagy cracker, vagy akar az anonymous nem csak a sony-val szurt ki, hanem annak felhasznaloival, ezert a felhaborodas

ennek melyik reszet olyan nehez elfogadni, hogy csak szemelyeskedessel tudod rovidre zarni a vitat?

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#90) anulu válasza heihachi (#81) üzenetére


anulu
félisten

lévén, hogy eléggé kényes a téma,
a) jó eséllyel flame-war kerekedne a 3. postra belőle
b) ha tényleg körbe akarnám járni, akkor ezt elég nehéz úgy megtenni, hogy az alapelvek "warez" részébe ne másszak bele, azt pedíg nem szeretném. írhatok a backup manager-ekről, de bárki ráhúzhatja, h a warezt hírdetem.

ha és amennyiben elkészül egy ilyen (amúgy tervezgetem egy ideje), akkor is a publikálás előtt mindenképpen a moderátorokkal egyeztetni szeretnék.

amúgy meg napokon belül várható a kmeaw-féle 3.60 CFW :D

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#91) sh4d0w válasza rt06 (#89) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Tudod, nehéz vitázni azzal, aki alapfogalmakkal nincs tisztában. Alapvetően ezzel nincs baj, nem érthet mindenki mindenhez, én sem állok le Veled vitázni torrent-kérdésekben, mert ott simán csak user-szinten állok. De ha már egy témában disputázok, akkor vagy utánajárok, vagy ismerem a témát. Ha egyik sem, akkor inkább nem vitázok. Tények ismerete nélkül meg pláne nem. Ilyen tények nem ismerete pl. geohot vs graf_chokolo.

https://www.coreinfinity.tech

(#92) Polllen válasza sh4d0w (#53) üzenetére


Polllen
nagyúr

Nem bántásból, de nézz már utána kérlek az ügy jogi hátterének, arra, hogy milyen szerződést is kötöttek a ps3 vásárlók a sony-val.
Azért kértem linket, mert én nem látok semmi erre utaló jelet és a szerződésszegés komoly vád, komoly jogi következményekkel. :U

Nagyot pilláznék, ha a szerződési feltételekben benne lenne, hogy a sony kötelezi magát az other OS funkció biztosítására egy konzol esetében... Ha pedig nincs, elég komoly hibát vétesz a szerződésszegés ismételgetésvel... :(

Az egy dolog, hogy fáj az embernek, ha valami extrát elvesznek tőle, amikor már kezdte úgy érezni, hogy az alap, de megint más az, ha utána elkezd úgy höbörögni, hogy semmi jogalapja nincs.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#93) zsigus válasza Polllen (#92) üzenetére


zsigus
őstag

Egy hír ezzel kapcsolatban a PSX-Scene-en (kicsit sok a reklám, görgess lejjebb).
Nem tudom mennyire igaz.

[ Szerkesztve ]

(#94) Gebriel válasza anulu (#90) üzenetére


Gebriel
veterán

a, itt is megtudtuk oldani, hogy ne legyen hatalmas flame belöle.
b, nem kell belemenni a részletekbe csak említeni ami nagyon érinti a warez témát.
Pl: van egy x dolog ami erre és erre jó, de hogy kell telepíteni meg hasonlók az kimarad.
Támogatom én is heihachi javaslatát jó lenne az a cikk tőled. :K

(#95) anulu válasza Gebriel (#94) üzenetére


anulu
félisten

hm :) probalok egyeztetni majd moderatorokkal ill PH! vezetoseggel errol, es ha reszukrol is OK, akkor nem tartom kizartnak, hogy osszerakom :) (illetve ha nem ragadok le megint Mortal Kombat vagy NHL11 elott :DDD)

[ Szerkesztve ]

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#96) Gebriel válasza sh4d0w (#91) üzenetére


Gebriel
veterán

Ezt elolvasva érthető lesz számodra, hogy nem kell semmilyen fogalommal tisztába lennie, hogy jogos legyen a felháborodása.

Tehát maradjunk annyiba, hogy a csicska crackerek miatt áll a PSN ami szvsz egy ideig nem is lesz. Remélem a börtönbe fognak megrohadni. :K

(#97) Vladi válasza Nokijaz (#63) üzenetére


Vladi
nagyúr

"Ezt még te magad sem hiszed el
Ennél gyengébb fedőtémát a warezra még nem hallottam"

Egy codot indítsd már el a ps3-an léci. :U Van 8-10 játékom, meg 250 gigányi szabad hely a gépben. Szívesen feltenném az összes játékom, sokat könnyítene a dolgomon. De ezt a méregdrága gépet nem fogom csak úgy törögetni. :U

Más: Én Rigel77-el értek egyet. Lehet sok mindenben téved, de jól megfogta a lényeget:
A fizető játékos szív, mint a torkos borz.
Ezek után meg az összes cracker, meg szoni elmehet a ... khm.... :U :W

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#98) Polllen válasza zsigus (#93) üzenetére


Polllen
nagyúr

Ha ez tényleg így van, akkor ahogy ott is írják szépen a usereknek indítania kell egy jogi procedurát és ennyi. Nem kell robin hood-sat játszani, simán élni a jogokkal, anélkül, hogy mások alá tennénk. No meg az is kérdés, hogy miért kapott kártérítést... Azért mert nem volt megfelelően tájékoztatva és kára származott a frissítésből vagy azért mert valóban jogtalan az ilyen szintű visszalépés

Amúgy ha nem kacsa, nem értem, miért nem tömegesek az ilyen perek bár gondolom akkor tényleg azért ítéltek meg kártérítést, mert bizonyítható kára származott belőle.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#99) Gebriel válasza anulu (#95) üzenetére


Gebriel
veterán

Át gondolva, nem is olyan rossz arc ez az Anonymous.
Jelezte, hogy hiba van a rendszerben figyeljetek. Végül is ez a hacker dolga.
Hogy milyen háttérkapcsolata lehet a mostani elkövetőkel az megint más arc mutatás lehet.
Nem zörög a haraszt, ha..... :U

[ Szerkesztve ]

(#100) zsigus válasza Polllen (#98) üzenetére


zsigus
őstag

Szerintem felhasználói szempontból majdnem teljesen mindegy, hogy van e Linux vagy sem. Nekem is már régóta van egy fat PS3, és megfordult a fejemben egy párszor, hogy kipróbáljak rajta egy Linuxot, de mégsem tettem, később pedig már a lehetőség sem volt adott, de azt hiszem túlélem. Viszont a hackereknek és hobby fejlesztőknek elsősorban a Linux támogatás visszahozása a céljuk, szóval hiába fizetnék vissza nekik akár a teljes vételárat, az nem boldogítja őket.
Ezt csak érdekességképpen említettem meg, hogy van ilyen is.

Egyébként ha jól emlékszem még amikor megtörtént a Linux támogatás eltávolítása, rögtön utána elindultak csoportos perek is, de vagy én nem olvastam az eredményről, vagy még mindig tart a per.

Új hír: [Állítólag kiszivárogtak a Bankkártya adatok]

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.