Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) AtHoS


AtHoS
nagyúr

Kíváncsi vagyok ki füllentett nagyobbat: Sony vs. Anonymous

Én az előbbin sem lepődnék meg, bár fenntartással kezelem ezt a "Sony szervereivel lehet a probléma" kijelentést.

read-only mode on the forum

(#2) Zigur válasza AtHoS (#1) üzenetére


Zigur
senior tag

Mivel eddig az Anon csoport DDoS támadásokat csinált, és határozottan tiltakoznak most, valószínű más hackerek lehettek.
Bár végül is mindegy, a lényeg hogy valaki betört, ez bizony nagyon komoly dolog. Ami bőszíti az embereket hogy a Sony nem hajlandó kommentálni hogy a személyes adatokhoz is hozzáfértek vagy sem - bankkártya adatoknál ez nagyon nem mindegy.
Ami eddig kiderült a PS3 meghackelése óta, pár dolog hihetetlen amatőr munkára utal (nem működő randomkulcsgenerátor az FW-ben, most meg ez a betörés).

(#3) Rigel77


Rigel77
tag

Hát nem tudom , én úgy gondolom az Anonimus csapat csinálta. Csak mikor látták hogy a Gamerek inkább elítélik a tettüket mintsem támogatnák őket akkor elkezdtek visszakozni.

Én simán pár év börtönnel jutalmaznám a kedves elkövetőket. Hackerek azt hiszik ők a Robin Hood , de inkább csak egy tolvaj banda. Ja és ami legjobban dühít, hogy nem gondolják azt hogy bűnt követnek el .

Ps3 Ps4 id: Wiri80. Samsung S10+

(#4) james001


james001
veterán

pont amikor kipróbáltam volna a SF4 és Assassin's Creed Brotherhood online részét... :(
no de sebaj :U

"The stars have died and the heavens go up in flames"

(#5) sh4d0w válasza Rigel77 (#3) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Az Anonymous-ra nem jellemző, hogy csak az anarchia kedvéért, kedvtelésből támadnának valamit. Minden eddigi támadásuk jól körülhatárolható és célzottan egy-egy cél eléréséért, a multik törvénytelenségeire adott válasz volt - szóval nem hiszem, hogy ez az ő művük, a Sony most hazudik egy nagyot.

https://www.coreinfinity.tech

(#6) M3Ny3'T válasza Rigel77 (#3) üzenetére


M3Ny3'T
senior tag

Én hiszek a csapatnak, ismereteim szerint ugyanis valódi hackerek (azaz létezik bennük az etika fogalma), tehát csak hobbiból törnek be rendszerekbe.
Mellesleg börtön csak akkor jár a hackerkedésért, ha a kinyert eredményekkel visszaélnek és ez szerintem rendben is van így. :U

Skype-on lány az informatikusnak: Milyen színű a szemed? Informatikus: #0034ff

(#7) anulu válasza Zigur (#2) üzenetére


anulu
félisten

"személyes adatokhoz is hozzáfértek vagy sem"
tekintve, hogy csak az adat küldése során van titkosítva (belül plain text), az is sima cert file-al HTTPS-en, nem bíznék bennük.

"nem működő randomkulcsgenerátor az FW-ben"
nem nem működött, hanem nem volt. picit más :)

következő kérdés, hogy a gépből kinyert adatokat hogy-s-min tárolják / kezelik. metr ugyebár 3.60-ban már távolról is tudnak a felhasználó tudta és beleegyezése nélkül adatokat lekérni, telepíteni, stb amint valaki felmegy PSN-re
(sajnos ez a fajta rootkit egyáltalán nem állt régebben se messze a Sonytól. emlékszik még valaki pár előadó általuk kiadott lemezén található programra?)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#8) AtHoS válasza anulu (#7) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Én emlékszem.
Akkor is úgy gondoltam és most is úgy gondolom, hogy ismét az "eredeti cél érdekében" fejlesztgetik a különböző védelmeket, amik hosszú távon több kárt okoznak, mint hasznot.

Na mondjuk a direkt ezekre szakosodott védelmet készítő cégeknek persze hasznot.

M3Ny3'T
"Mellesleg börtön csak akkor jár a hackerkedésért, ha a kinyert eredményekkel visszaélnek és ez szerintem rendben is van így"

Én valahogy nem így látom ezeket a dolgokat és szerintem mindaddig Te sem fogod úgy látni, míg saját magad meg nem tapasztalod ezt a "másik oldalról" :U

read-only mode on the forum

(#9) Polllen válasza sh4d0w (#5) üzenetére


Polllen
nagyúr

Azért ne felejtsük el, hogy nem egy komolyan szabályozott "szervezetről" beszélünk, hanem egy partizán csapatról, ahol egy-két főkolompos irányítja a többi embert :U A szavahihetőségük úgy kb. a sony-val vetekszik.

Nem mellesleg az lett volna korrekt tőlük, ha azt mondják, nem tudjuk miért állnak a szerverek, mi nem csináltunk semmit.

Hja és ugye mindkét tábor állítólag a felhasználó érdekei mellett áll ki, csak azt a szegény felhasználót senki sem kérdezte meg így most valamelyik tábornak (vagy mindkettőnek) hála opnak... :U

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#10) Meridian válasza Rigel77 (#3) üzenetére


Meridian
senior tag

A Sony sem gondolja azt, hogy bűnt követnének el, amikor az erőfölényükkel visszaélnek (pl amikor rootkitet telepítettek a felhasználók gépeire)... akkor az Anonymus miért gondolná azt?

[ Szerkesztve ]

(#11) zsigus


zsigus
őstag

A PlayStation Blog-on azóta már volt egy újabb hír (saját fordítás ha hiba lenne benne akkor elnézést érte):

"Őszintén sajnáljuk, hogy a PlayStation Network és Qriocity Online szolgáltatásokat fel kellett függesztenünk, de dolgozunk éjjel nappal a hibák elhárításán, hogy ismét újra indulhassanak a szolgáltatások.
Komoly erőfeszítéseket teszünk az ügyben, hogy megoldjuk a problémát, de a megoldás csak akkor lehetséges, ha újra építjük a rendszert. Ez a feladat nagyon időigényes, de úgy döntöttünk, hogy a rendszer további biztonsága érdekében ezt meg kell tennünk.

A türelmet ismételten nagyon köszönjük mindenkitől, de még egy kis időre van szükségünk a megoldáshoz. Természetesen ha további információ áll rendelkezésünkre azt (ahogy eddig is) megosztjuk mindenkivel."

[PlayStation Blog (EU)]

A kora reggeli órákban viszont egy magát megnevezni nem akaró, de a Sony-hoz közel álló forrás, konkrét részleteket is elárult az üggyel kapcsolatban (kezeljük fenntartásokkal, hiszen nem tudhatjuk kiről van szó.):

"A Sony Computer Entertainment Europe-hoz közelálló forrásunk jelentette, hogy a támadás egy kicsit mélyebbre hatolt mint ami a Sony eddigi jelentéseiből kiderül. A nevét elhallgatni kívánó forrás szerint a PlayStation Network egy tartós Logic támadást szenvedett el ami magában foglalt egy Denial-of-Service támadást és ennek következtében megsérültek a szerverek. És ezen kívül még egy koncentrált támadást is szenvedtek a Sony szerverei, aminek következtében megsérültek az account-okat tároló szerverek, és ezen túlmenően még az Admin Dev accountok is.

Ennek eredményeképpen le kellett állítani a szervereket és a szolgáltatásokat, és csak a szerverek cseréjével és új Admin Dev accountokkal lehet megoldani a problémát.
A forrás állítása szerint a Japán szerverek a mai napon helyreállhatnak, míg az Európai és Amerikai szerverek a holnapi napon lesznek működőképesek."

Forrás: [PSU.com]

Természetesen amit nyilvánosságra került az, hogy támadás érte a Sony-t ismételten az Anonymus csoport lett a "fő gyanúsított" az emberek szemében, de kiadtak egy közleményt mi szerint semmi közük nincs az egészhez:

"Azoknak aki úgy gondolják, hogy az Anonymus csoport áll a támadások hátterében kiadtunk egy hivatalos közleményt melyben cáfoljuk azt, hogy bármi közünk lenne az egészhez, de a csoport nem tartja kizártnak, hogy egy hasonló névtelen csoport követte el a támadást."

[ Szerkesztve ]

(#12) Rigel77 válasza sh4d0w (#5) üzenetére


Rigel77
tag

Miért hazudik a Sony. Valaki betört a rendszerükbe. Mivel biztonsági probléma lépett fel ( Banki adatok , személyes adatok stb stb ) ezért amíg nem javítanak rajta, nem kapcsolják vissza. Ezzel megakadályozva bármilyen adat lopás. Valószínű egyesével nézik át a sorokat.
Meg kell tenniük , mert ha elvesztik a bizalmat akkor nagyobbat szívnak.

Pont ezt mondtam az előbb . Tolvaj banda , de úgy állítja be magát mint Robbin Hood .
Elismerték hogy támadták a Sony szerverek és a PSN is. Állítólag a Gamerek nemtetszése miatt abba hagyták. De ha hagytak egypár "kiskaput" későbbre és azt használta ki más csoporthoz közeli banda akkor talán van valami közük hozzá. 4 évig ment a rendszer és most pikk pakk nem megy. Ez nem véletlen. Ha azt hiszed akkor elég naív vagy . Remélem azért elkapják őket.

Ps3 Ps4 id: Wiri80. Samsung S10+

(#13) Zigur válasza Rigel77 (#12) üzenetére


Zigur
senior tag

Semmi sem garantálja hogy a támadók már nem szerezték meg a személyes adatokat, attól mert már nem megy a PSN, már rég letölthették előtte, és igenis nem ártana tisztázni a Sony-nak.
Azért tudták a PSN-t így megpiszkálni mert a Sony szar munkát végzett, az egész kialakításban benne volt hogy nem fogják feltörni a konzolt. Mivel csak feltörték, a mögötte álló PSN elégtelen biztonsága miatt be tudtak törni. Ezért csak és kizárólag a Sony a felelős, minden józan cég eleve úgy alakítja ki a rendszerét hogy ne lehessen betörni, és ha mégis gond van akkor azt is minnél korábban felismerni és minimalizálni a kárt.
Természetesen én sem állok a hackerek mellett, de ez akkor is hihetetlen amatőr dolog hogy megeshetett - és ilyen mértében a Sonyval.

(#14) zsigus válasza Zigur (#13) üzenetére


zsigus
őstag

"Azért tudták a PSN-t így megpiszkálni mert a Sony szar munkát végzett, az egész kialakításban benne volt hogy nem fogják feltörni a konzolt. Mivel csak feltörték, a mögötte álló PSN elégtelen biztonsága miatt be tudtak törni."

És mégis honnan veszed azt, hogy a konzolfeltörés járult hozzá, hogy támadhassák a PSN-t?
Csak azért mert sztem nem egy PS3-ról támadtak, hanem sz.gépről támadták a szervereket.

A PSN egy online szolgáltatás, amit el lehet érni interneten keresztül. Gondolj bele abba, hogyha egy PC-ről kényelmesen meg lehet támadni (csak a hálózat adatai kellenek hozzá) akkor miért szerencsétlenkednének a hackerek egy PS3-al?

[ Szerkesztve ]

(#15) Gebriel válasza zsigus (#11) üzenetére


Gebriel
veterán

Ha az második linked igaz, akkor remélem nagyon gyorsan elkapják a támadott és jó sok évre bekasznizák vagy olyan pénz büntetést kap, hogy az élete végéig azt kell fizetnie. :((( ;]

(#16) Zigur válasza zsigus (#14) üzenetére


Zigur
senior tag

A törés jelentősége abban van hogy meg tudták nézni hogyan kommunikál a PS3 a PSN-el (fentebb anulu említi is hogy különösebb csekkolás nélkül megy), és mivel a Sony a PSN-t úgy alakította ki hogy a PS3 mindig "trusted", meg tudták oldani ezt a majom hackerek.
Egyébként a PS3 is számítógép, fut rajta a linux, innentől kezdve azt csinál vele aki ért hozzá amit akar.

(#17) zsigus válasza Zigur (#16) üzenetére


zsigus
őstag

Nem tudom, hogy konkrétan mi a különbség a PSP és a PS3 hálózata között, de ha hasonlóak (márpedig gyanítom, hogy ugyanarról a hálózatról beszélünk) akkor a PSP sok évvel ezelőtti feltörése miatt erre már sokkal korábban is lehetőségük lett volna.

Gebriel:
Én is ezt remélem de csodálkozom, hogy még nem is volt szó arról, hogy keresnék a tetteseket.

[ Szerkesztve ]

(#18) anulu válasza Gebriel (#15) üzenetére


anulu
félisten

az admin accon vagy kiakadva? csodálkozom, h egy olyan rendszernél, ahol nincs password expiration, se lock-out x+1 hibás próbálkozás után, csak most merült fel, h meg kéne törni.

...s mivelhogy a hitelesítő file megvan, amit látnia kell a PSN-nek, simán bármit bele lehet csomagolni.

security fail, 1-es, monnyonle, akármi

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#19) Gebriel válasza anulu (#18) üzenetére


Gebriel
veterán

Nem, azon vagyok kiakadva, hogy egy unatkozó hyper tudású p@cs miatt kénytelen vagyok nélkülözni a PSN-t. :(((

(#20) Vistaboy


Vistaboy
veterán

Egy új üzenet érkezett az Anonymous-tól a PSN játékosok számára, megnézhetitek a cikkben.

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#21) ramos23


ramos23
csendes tag

asdadsds

[>^.^]>#

(#22) Def26


Def26
félisten

Ez milyen gáz már... :U Kíváncsi vagyok hány vásárlót veszít ezzel a sony.. ezek után már ki tudja mi lesz a psp2 -vel? :U

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#23) sh4d0w válasza Rigel77 (#12) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintem kicsit tanulmányozd az Anon tevékenységét, mielőtt véleményt formálsz róluk. A támadásuk DDoS támadás volt, ami nem betörés, ahogy a nevében is van - és még úgy mellékesen, ennél sokkal komolyabb, valódi betörésért sem kapták el őket. Eddig semmiféle bizonyíték nincs arra, hogy nekik közük lenne a Sony jelenlegi bajaihoz.

Polllen: ugyanezt a hibát követte el a HBGary is: azt hitték, hogy 1-2 ember irányítja a csoportot, holott ez nem tűnik valószínűnek. Vannak kommunikációs csatornáik, ahol nagy valószínűséggel leegyeztetik a lehetséges célpontokat, de nem hiszem, hogy valaki kitalálja, hogy "ugorjunk neki XY cégnek" és akkor ugranak és csinálják. Nézd át az eddigi tevékenységüket és rájössz, hogy sohasem eszetlenül támadtak, ráadásul minden egyes esetben egy multi által elkövetett törvénysértésre adtak választ. Robin Hoodok? Lehet. Szükség van arra, hogy a multicégek törtvénytelenségeire vki felhívja a figyelmet? Igen.

https://www.coreinfinity.tech

(#24) Polllen válasza sh4d0w (#23) üzenetére


Polllen
nagyúr

Tudom, hogy nem eszetlenül támadtak, pontosan ezért mondom, hogy vannak főkolomposok, akik sok időt töltenek a szervezéssel, különben nem lenne ilyen jól összpontosított. Irányítók nélkül minél nagyobb egy csoport, annál kisebb az összhang. (és legyen akár ez egy admin arc egy fórumon, az is irányító)

A Robin Hood hasonlat meg azért erős. Amúgy a Sony éppen melyik törvényt sértette meg, amiért támadják?

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#25) zsigus válasza Polllen (#24) üzenetére


zsigus
őstag

"Amúgy a Sony éppen melyik törvényt sértette meg, amiért támadják?"

Semelyiket, csak éppen beperelte a PS3-at feltörő hackereket.
Állítólag volt olyan eset is mostanában, hogy az SE állást ajánlott egy Android hackernek, és nem fogadta el, mert most a hacker társadalom haragszik a Sony-ra.

(#26) Polllen válasza zsigus (#25) üzenetére


Polllen
nagyúr

"...minden egyes esetben egy multi által elkövetett törvénysértésre adtak választ..."

Akkor sh4d0w kolléga hozzászólása nem helytálló és picit még távolabb kerülnek a Robin Hood-i hasonlattól.

[ Szerkesztve ]

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#27) zsigus válasza Polllen (#26) üzenetére


zsigus
őstag

Ezeket követelték a Sony-tól:

"In addition, the anonymous group has issued a list of demands for which Sony is to comply with. They are stating once Sony complies the attacks will cease.

1. Sony must allow for end-user modification of the PS3, as was available prior to the 3.21 firmware update.

2. Sony must end any attempts to bring legal action to alter a product they own.

3. Sony must not pursue legal action against any collected IP address."

(#28) rt06 válasza sh4d0w (#23) üzenetére


rt06
veterán

ezt kifejtened picit pontosabban? mert nekem valami ilyesmi jon at abbo,. amit irsz
- az anonymous DDoS-ol, nem betor
- az anonymous sokkal komolyabb betorest is csinalt mar (szoval megsem csak DDoS-ol)
- a fenti kettobol egyertelmuen latszik, hogy a sony hazudik, nem tortek be hozzajuk, foleg nem az anonymous

ez utobbit mibol, hogyan sikerult kicsavarnod?

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#29) Gergosz2


Gergosz2
veterán

na ez azért fail!!!!!!!!

És nem először fodul elő a Sony-nál.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#30) pointer4


pointer4
tag

LOL, cfw rulez :D

(#31) Polllen válasza zsigus (#27) üzenetére


Polllen
nagyúr

Ezt így ebben a formában elég komolytalannak érzem. :(

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#32) sh4d0w válasza rt06 (#28) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Próbáld meg értelmezni a korábban leírtakat. Nem... inkább segítek.

A Sony elleni támadásban szó sem volt betörésről, csak DDoS-ról Azt gondolom, hogy amíg ki nem derül, hogy ők törtek-e be, vagy sem, ragszkodjunk a tényekhez. Egyetlen betörést követtek el, az áldozat a HBGary volt - de egy percig se gondold, hogy nem érdemelték meg (ráadásul önmagukat védték). Minden más támadásuk (MasterCard, PayPal, RIAA, MPAA, AiPlex Software, Sony) DDoS volt.

Ezekből sehogy nem látszik, hogy a Sony hazudik, hogy ezt hogyan sikerült kilogikáznod, az nekem magas. Az azonban való igaz, hogy a Sony most még nem hazudott, előrébb jártam egy kicsit gondolatban.

Polllen: a Sony éppen csak szerződést szegett, amikor eltávolította az Other OS funkciót, miután azzal reklámozta, hogy ez elérhető képesség. A bírósági eljárás során olyan információkra tettek szert, amelyek birtoklása adatvédelmi törvényeket sérthet. Mindezeken túl a múltban is előfordult törvénysértés a Sony részéről, de az ilyeneket a multik vhogy mindig megússzák olcsón.

[ Szerkesztve ]

https://www.coreinfinity.tech

(#33) Polllen válasza sh4d0w (#32) üzenetére


Polllen
nagyúr

Egy linket tudsz ehhez adni? Komolyan érdekel a dolog.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#34) Rigel77 válasza sh4d0w (#32) üzenetére


Rigel77
tag

"a Sony éppen csak szerződést szegett, amikor eltávolította az Other OS funkciót, miután azzal reklámozta, hogy ez elérhető képesség."

Első dolog a slime gépekben alapban nem is volt . A régiek meg meg is halnak 3 év után.

Akkor sem fogsz meggyőzni róla, hogy nincs benne a keze ebben a szarban annak a tolvaj bandának. Lehet nem a főkolompos , csak egy kiskatona a csapatban. De az nem véletlen hogy bejelentik - támadnak és utána megy tönkre. Ha csak az ötletet adták valakiknek, de volt hozzá közük valamilyen szinten az biztos.

Kérlek ne mond azt hogy szavahihető törvénytisztelő csapat ? De azért néha szervereket programokat lopnak el , törnek fel okoznak kárt. Kárt okoznak , de jó polgárok . Ez hülyeség .

Ps3 Ps4 id: Wiri80. Samsung S10+

(#35) {Zodiac} válasza Rigel77 (#34) üzenetére


{Zodiac}
senior tag

a szavahihetőség és a törvénytisztelet két külön dolog: én pl megigérem neked, hogy szarok a törvényre ;]

tehát anon.-nak hiszek, szoni meg csúsztat. Hogy mindketten szegtek már törvényt nerm is egyszer, az meg tuti. ;)

[ Szerkesztve ]

Öntörvényű Sünmalac

(#36) rt06 válasza sh4d0w (#32) üzenetére


rt06
veterán

igen, tisztaban vagyok, hogy eddig csak a DDoS tamadasert vallaltak a felelosseget (ha mar a tenyekhez akarunk ragaszkodni, inkabb fogalmazzunk igy), de mindamellett azzal is tiszaban vagyok, hogy leptek mar ezen tul, s igenis nem lenne peldanelkuli, ha valoban - a sony allitasanak megfeleloen - fel is tortek volna (avgy legalabb megprobaltak vola) torni a szoban forgo rendszert

azt eldonteni, hogy a HBGary megerdemelte-e, nem az anonymous dolga (nem is a tied), ennyi erovel holnap megyek, felrugom a felso szomszedot, mert megerdemli, hisz egesz hetvegen valami szar rockzenet hallgatott

azt pedig, hogy a sony szerinted hazudik, a #5-os hozzaszolasodbol szurtem le, idezem "a Sony most hazudik egy nagyot."

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#37) .mf válasza Rigel77 (#34) üzenetére


.mf
veterán

Ja értem, húsvét van, zárva a bölcsi ;]
Úgy látom te most eldöntötted magad, hogy anon egy tolvaj banda (miért is, mit loptak el?), biztos ők okozták -- és nem milliónyi más csapat közül valaki más; és most őket okolod azért, mert a Sony hanyagul olyan szarvashibákat hagyott a rendszerekben, ami egy bekövetkezésre váró katasztrófa volt. Hajrá.

szerk:
rt06: "azt eldonteni, hogy a HBGary megerdemelte-e, nem az anonymous dolga"

remélem nem felejtetted el, hogy a "kiemelt nemzetbiztonsági beszállító" HBGary csökkenő megrendelései után (fogytak ki az ötletekből) úgy próbálta magára megint felhívni a figyelmet, hogy anont kiáltotta ki főellenségnek és megtámadta őket. Anon utána visszatámadt és kiteregette HBGary szennyesét, hogy egyrészt ugyan árulnak exploitokat, de néhány más oldalról totál amatőr hibákat követnek el; s továbbá elég alantas kémkedési módszereket terveznek az egyes normál állampolgárok tudtuk nélküli lehallgatására, megfigyelésére.

[ Szerkesztve ]

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#38) Zigur


Zigur
senior tag

A PSgroove-rol egy hozzászólás :

"Sony got hacked but what happened was the hacker left them a dirty little surprise that wasn't caught until well after he was force disconnected. Most companies assume that when they shut out the hacker the attack is over and they patch the hole he used to get in. In this case him leaving something behind wasn't caught and by the time its users started reporting being kicked out his dump had started executing and forcing psn networks to stall out. Not only did this hacker steal information but he left something behind that started erasing and duplicating internally on the servers (hence the reports from users claiming that games were acting out right before the service went down entirely). Chances are by the time sony got to it the damage was too great and therefore they had two options 1. Negate all achievements, purchases, etc and deal with the nightmare of it. 2. Export the db tables for each user and rebuild it's network all over again. Keep in mind Sony just hired almost a dozen i.p. specialist and almost just as many security experts after firing a few over the jailbreak psn masking happened. If they can get psn back up in as little as 7 days it'll be a miracle and chances are you will have lost all of your activity for up to 5 days prior to the initial attack".

(#39) anulu válasza Polllen (#24) üzenetére


anulu
félisten

nem ténylegesen törvénysértés, de a Youtube felé intézett bírósági kereset nagyon sokaknál kiverte a biztosítékot. ha nem tudnád miről van szó: ki kellett Google-éknak adniuk minden adatot azokról akik megnézték a JB-hez kapcsolódó videókat (ha nem regisztrált user, akkor "csak" IP cím, ha regelt, akkor felh név, valamint mindent adat, amit a regisztrációkor kérnek)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#40) sh4d0w válasza Polllen (#33) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Hozzászólásom melyik részéhez kérsz linket?

Rigel77: szerintem Te továbbra sem vagy tisztában az Anon tevékenységével, nézz utána, aztán disputázzunk róluk. Elsődleges forrásként tudom ajánlani az Ars Technica oldalának Tech Policy aloldalait.

rt06: továbbra sincs bizonyíték arra, hogy az Anon betört volna a Sony hálózatába, a HBGary-t illetően pedig Neked is tudom ajánlani Rigel77-nek ajánlott cikkeket, valamint a HBGary kiszivárgott levelezését (4.3 giga, TPB-n elérhető) - Neked, mint a technikához értő embernek, bizonyára lesz ott számos és számtalan meglepetés.

https://www.coreinfinity.tech

(#41) zsigus válasza Polllen (#33) üzenetére


zsigus
őstag

A Linux támogatás megszűnése: [link]

GeoHot "története": [link]

A hackerek személyes adatai: [link]

Plusz még ezen kívül volt két razzia grafChokolo otthonában (Linux fejlesztő, köze nincs a warezhez), és több hackert is megfenyegetett a Sony.

Igen valóban boszorkányüldözés folyik a Sony-nál de itt nem a törvénysértésről szól a fáma, mert már GeoHot-éknak köszönhetően már "megbűnhődött" érte a Sony, itt 99%-ban biztos vagyok benne, hogy a hackerek perbe fogása miatt történt ez a támadás.
Abban is biztos vagyok, hogy ezt sem fogja annyiban hagyni a Sony- szóval keresni fogják a bűnöst az tuti, csak most éppen mással vannak elfoglalva.

[ Szerkesztve ]

(#42) Polllen válasza zsigus (#41) üzenetére


Polllen
nagyúr

Kösz a linkeket. :) Boszorkányüldözés akkor lenne, ha mindenkit le akarnának csukatni, akinek csak köze van az ügyhöz...

Ahogy a linkeken olvastam, a célszemélyekre akarják ráhúzni a vizeslepedőt, ami érthető.
A személyes adatok kiadása kicsit erős, de inkább a bíróságot kellene hibáztatni, aki engedélyezte, a sony részéről teljesen érthető lépés.


sh4d0w

Igazából most már csak a szerződésszegéshez kellene egy link.

No meg azért az egyik cikkben van egy érdekes utalás is... A csalók száma egy bizonyos játékban. Játszom azzal a játékkal, igaz csak PC-n, de mocskosul ideges lennék, ha a sok csaló miatt nem tudnék szórakozni, mert egy két fiatal srácot zavar, hogy egy extra feature-t kivett a sony a gépből. Amit a slim-hez már nem adnak. A warez-ről meg ne is beszéljünk.

Szóval értem én a robin hood-i romantikus dumát, csak ennek semmi köze hozzá... :(

Egyébként kb. azért nem szimpatizálok ilyen csoportokkal, mert az odamegyek és pofán csaplak biztosan felhívja a figyelmet rám, csak belőled nem azt a reakciót fogja kiváltani, hogy figyelj rám és értelmesen elbeszélgessünk.

Ahogy látom, most valahogy így állunk:
Az egyik srác presztízs dolgot csinál belőle, hogy igen én meg tudom csinálni, aztán amikor számonkérik, hogy hülye gyerek mit csináltál, ő van felháborodva. (Ugye várható volt, hogy előbb utóbb valaki beperli.)
A másik banda hasonló identitás zavarában segíteni akar olyanokon, akik ezt nem kérték és ennek égisze alatt az eszköz nem számít, csak a "szent" cél. (Arról ne feledkezzünk meg, hogy a pokolba vezető út is jó szándékkal van kikövezve.)
A harmadik társaság meg lassan olyan frászban van, hogy mindenhol farkast kiállt és kapálózik...

Pl. sokkal értelmesebb lett volna, ha egy békés mozgalmat szerveznek a nagy és gonosz multi ellen, ha szeretnék visszakapni az other OS funkciót, mint hogy 100 % csaló és warez support-t teremtenek és védik azokat, akik ezt lehetővé tették. + frászba teszik a sony-t, aki meg kapálózik.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#43) Gebriel válasza .mf (#37) üzenetére


Gebriel
veterán

..biztos ők okozták -- és nem milliónyi más csapat közül valaki más; és most őket okolod azért, mert a Sony hanyagul olyan szarvashibákat hagyott a rendszerekben, ami egy bekövetkezésre váró katasztrófa volt.

Sony volt a hanyag mert betörtek a rendszerükbe? WTF :F
Vagy arra gondolsz, hogy a Sony rendszere alapból olyan hibás volt és most több év múltán össze dőlt. Természetesen azért ezt megelőzte ezt egy vagy több hacker támadás?
Nos akkor melyik is? ;]

(#44) pocokmz


pocokmz
csendes tag

Én azt nem értem, hogy mindenki az Anonymust hibáztatja (mert ugye nem rég volt velük gondja a sonynak), eközben Xboxon pedig ingyen gold hétvége van. Nem lehet hogy véletlen az MS keze is benne van a dologban? :U

(#45) Nokijaz


Nokijaz
csendes tag

Akárki is csinálta, bekaphatja és remélem börtönbe kerül érte és végre átélheti élete első szexuális élményét mással.
Elhiszem, hogy akik még régen a kövér verziót vették, amin még volt lehetőség a linux telepítésére, zavarja, hogy ez nincs többé így, de nem hinném, hogy bárki, akinek playstation 3 van a birtokában, annak ne lenne legalább egy számítógépe még emellett. Nyilván a linux telepíthetőség hiánya nehezebbé tette a ps3 feltörését és ezért ment a nagy felháborodás. A sony ezért vette ki a feature listából a linuxot.
Én a playstation-ömet játszani vettem, meg blu-ray-t nézni, tehát egyáltalán nem zavar ennek a hiánya. A PSN 5 napos kiesése viszont igenis zavar egy négynapos hosszú hétvégén, úgy hogy a feleségem dolgozik.
Remélem legalább ugyanannyi évet fog kapni a tag(ok), mint egy rendes betörésért jár és azok közé teszik be a kis férget, akik hagyományos betörést követtek el, valamint az ánuszát nem rendeltetésszerűen fogja használni egy kigyúrt állat.

Bocsánat a kicsit offtopic börtönös témáért.

(#46) Revolit válasza Rigel77 (#34) üzenetére


Revolit
senior tag

Tipikus szemellenzős "olvastam hogy, és most már csak ezt hajtogatom, leszarom ki mit mondd, és utána se nézek" hozzáállás, ez világosan látszik a hozzászólásodból... már bocs

A legnagyobb bajom ezzel, hogy ezért is tart ez az ország ott ahol.... de ez már nagyon off....

(#47) rt06 válasza sh4d0w (#40) üzenetére


rt06
veterán

nincs, viszont nem latok egyetlen akar csak picit is meggyozo ervet azellen, hogy e feltetelezesem miert ne lehetne jogos
a hbgary-t illetoen pedig nem erdekel semmilyen cikk, vagy levelezes, onbiraskodasnak helye nincs

Politikailag korrekt, valamint munkahely- és gyermekbarát aláírás, amiben egyáltalán nincsen p*na.

(#48) Rigel77 válasza Revolit (#46) üzenetére


Rigel77
tag

Miért kell nekem az ő munkásságát megtanulnom ? Egy háromszoros gyilkosnak sem nézek utána mi a munkássága. Nem érdekel. Az egyik kezével hackel és törvényt sért a másikkal igazad mond , ó ne már.

Engem nem érdekel a munkássága. Alkotni nem akarnak csak rombolni pusztítani feltörni. Ja és mindezt egy hamis "jó" képpel megfűszerezve.

A másik megint ez a duma, hogy azért tart itt az ország. Mókás, hogy a tolvaj/hacker a jó. Ami meg szó ellene azt lehurrogod. Ez is magyar virtus.

És leírom még egyszer.

NEM ÉRDEKEL ANONIMUS MUNKÁSSÁGA . Szarok rá . Nem tudom használni a rendszert az ő , vagy fajtája miatt. A lényeg engem szopatnak nem a Sony. Lehet csak ötlet adott valami kedves hacker társának akkor is ő hirdetett háborút a Sony ellen. Tudod ezt hívják felbujtásnak. Vagy értelmi szerzőnek. A lényeg 4 évig jó volt a rendszer, nagy media szenzációval meghírdették a háborút , és most nem megy.

Kicsit magadba nézhetnél mikor ilyenek írsz rólam. Azért mert nem követem a szar munkásságát még lehet véleményem. Ami érdekel annak utána nézek , de egy ilyen alak nem érdemel annyit az időmből. Ahogy te sem. Nem vagyok Hacker téren profi , egy PC/Ps3 felhasználó vagyok.

ui: Többek között azért is tart ott az ország ahol tart, mert a magadfajták csak másra mutogatnak, hogy az miben hibás szerintük. Összefogni na az nem megy , inkább dögöljön meg a szomszéd tehene is .

Ps3 Ps4 id: Wiri80. Samsung S10+

(#49) zsigus válasza Nokijaz (#45) üzenetére


zsigus
őstag

Nem szabad csak a saját szemszögedből nézni a dolgot.
Neked az fáj, hogy leállt a PSN, a hackereknek pedig az fáj, hogy nem tudják kihasználni a PS3-ban rejlő erőt, mert a Linux támogatást kivették, és nem tudnak fejleszteni a gépre.

Persze ezzel nem azt akarom mondani, hogy támogatom az ilyen dolgokat, sőt a támadást kifejezetten ízléstelen dolognak tartom, és már nagyon kezd elegem lenni a Sony vs. Hackerek harcból, de nem csak játékra lehet használni a gépet, és másoknak mások az igényeik. Persze egy ilyen támadás nem tartozik abba a kategóriába ami a Linux miatt még megérthető lenne, mert ez konkrétan a Sony ellen irányult, és akár azt is rá lehet fogni, hogy tönkre akarják tenni őket.

(#50) Föcsök válasza zsigus (#49) üzenetére


Föcsök
aktív tag

Én is jókor vettem ps3-at, egy másfél hét után terroristák jönnek! Mindannyiunknak vége. :W

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.