Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Én úgy látom, hogy az SSD-k árcsökkenése elég komolyan megállt. Tömegesen továbbra is a 260GB alatti meghajtókat veszik. A Terabyte-os SSD-k korszaka még messze van az otthoni piacon. Olyan ez mint az OLED TV...szép szép, de amíg nem nyerek a lottón komolyabb pénzt, addig kösz, de kösz nem.

A cégeknek persze jól jön főleg internetes szerverekbe, meg munkaállomásokba.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#2) DonaldJames válasza Tigerclaw (#1) üzenetére


DonaldJames
tag

Túl van árazva a terabyte-os SSD-k.BenQ EX3501R szép görbe monitor ;)

▂▃▃▅▅▇▇Megbízhatóságom 551 pozitív és 0 negatív..... ▇▇▅▅▃▃▂

(#3) DithenS


DithenS
senior tag

SSD-t én továbbra is csak rendszermeghajtónak tudom elfogadni.Nem látom adat tárolásra értelmét.

(#4) Tigerclaw válasza DithenS (#3) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

A piac 90+ %-a szintén ezt gondolja és épp ezért a kisebb 120-240GB környékéről választanak. Elfér rajta az OS és pár olyan szoftver ami komolyan profitál az SSD-ből. Tárolásra meg marad a HDD továbbra is az ár miatt.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#5) pomorski válasza DonaldJames (#2) üzenetére


pomorski
őstag

Ha megveszel pl. 5db 240GB-os SSD-t és azokat összeRAID-eled (ha lehet) akkor az vajon mennyiből jön ki?

(#6) SkyLine3000 válasza DithenS (#3) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Nálam ugyanez van notiban. 120as ssd-n van a rendszer és a hozzávalók. Adattárolásra meg egy 1 terrás vinyó. Ez utóbbira én is tök feleslegesnek tartom az ssd-t.

(#7) simonzé válasza SkyLine3000 (#6) üzenetére


simonzé
addikt

Egyetértek. Ráadásul az eddigi Adata és Kingston SSD-kkel szerzett tapasztalataim alapján nem is szabad semmi fontosat SSD-re bízni. Mindkét eddigi rendszer SSD-m hat hónapon belül feladta a harcot. Természetesen garanciálisak voltak, de ez számomra vastagon beírt egyest jelent az SSD-k számára. Látom a tartóssági, meg megbízgatósági tesztek eredményét, de továbbra is úgy vélem, hogy ez a termékvonal félkészen került piacra. Baromi gyors, de nagyon nem tartós.

I don't fit in. I fit out.

(#8) SkyLine3000 válasza simonzé (#7) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Nekem a Kingstonnal nincsenek jó tapasztalataim. Már több sd és pendrive alighasználat után meghalt.
A notimban egy Intel 520 ssd-m van, ami kb 2 év (lehet már több) használat után is hibátlan. Sztem ilyet vagy 530-ast nyugodtan vehetsz.

[ Szerkesztve ]

(#9) ubyegon2 válasza SkyLine3000 (#8) üzenetére


ubyegon2
nagyúr

Én asztaliban használok Intel 520-ast több, mint 2 éve és legalább 120-150 oprendszert már telepítettem rá és napi futásban is van, ugyanolyan szuper, mint amikor megvettem. Jó pár oprendszer 3 másodperc alatt bootolt be róla.

Persze vásárlás előtt kicsit utána olvastam, milyet érdemes venni, ha már van itt a PH-n erre külön topik.

(#10) SkyLine3000 válasza SkyLine3000 (#8) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Az enyém is napi használatban van és hibátlan. Ha veszek másikat, az is biztos Intel lesz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.