Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) joelke HU


joelke HU
senior tag

Hm... Nem néz ki rosszul, de a Pony-val, akárhogy is nézem, annyi a hasonlóság, hogy mind a kettőnek 4 kereke van. Első ránézésre nekem egy régebbi Audi A3 ugrik be.

Motorola G51

(#2) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Végre kezd alakulni a töltési idő.

Sic Parvis Magna

(#3) Atocha válasza 30z.Samu (#2) üzenetére


Atocha
senior tag

Igen baromi jo. Mar csak a lotton kell nyerni, hogy valaha is legyen egy villany autom...

Csak igy tovabb es a vegtelenbe... Vagy valami ilyesmi.

Nem vagyunk mások, mint egy szemvillanásig emberi alakot öltő csillagpor!

(#4) <Lacy85>


<Lacy85>
addikt

De miért ilyen semmitmondó majdnem az összes elektromos autó beltere?
Az Audi e-tron volt az egyetlen aminél azt mondtam, hogy “na ez igen”.
De az meg ~36 milla. :D

(#5) Plug Life


Plug Life
senior tag

Hyundai/KIA jól tolja, ez ütős lett. Kár azért az átlós élért az oldalán, úgy hiányzik oda, mint üveges tótnak a hanyattesés.

(#6) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Az ar elolvasasaig tartott a tundermese. Ez mar boven Tesla arsav, nem?

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#7) adamssss


adamssss
veterán

Itthon hany helyen van 350-es gyorstolto? :F

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#8) VD válasza adamssss (#7) üzenetére


VD
őstag

Ionity-k,nem sok van és nem is olcsó. De egyelőre azoknál is 200kw a plafon villámtöltésnél. De a lehetőség megvan, hogy tudjon többet. Kérdés fogják-e engedni? De gyanítom az eddigiek alapján, hogy inkább lesz rá egy külön tarifa....

(#9) waverider válasza <Lacy85> (#4) üzenetére


waverider
senior tag

ültél is benne / vezetted, vagy csak képek alapján tetszik jobban? :R
nekem ugyanolyannak tűnik mind, eddig 8 féléhez volt szerencsém utasként.
meglesem itt Angliában megjelenéskor ezt a Hyundai-t azért...

Informatikus csemete mondókája: ZIP ZIP csóka, vak vARJúcska. A Windows 2 dologtól akadhat ki: az egyik önmaga, a másik bármi más. Donald billentyűzetet használ, Mickey egeret. A WORD elszáll, az írás megmarad.

(#10) kcsa


kcsa
veterán

Valószínűleg soha nem lesz új autóm. De ha így folytatódik még másik használt sem. Ez azért elég fájós ár...

(#11) cuebler


cuebler
senior tag

kiköpött audi q8 ebből a jobb-hátulsó-oldalról szögből.

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

(#12) .Szaki.


.Szaki.
addikt

Érdekes, a formavilágból én egy jóval kisebb autónak gondoltam az új Ioniq-ot, még a jelenleginél is.

Biztosan remek lesz, a külső nagyon szép, a belső is kifejezetten rendben van, a hatótáv is már az a kategória, ami elegendő lehet, ugyanez igaz a menetteljesítményre is.

(#13) Fall-N


Fall-N
veterán

Jól néz ki kívül és belül is, de ez inkább egy szögletes Audi A3.

(#14) sfefe


sfefe
őstag

Igazat adok kívül jól nézki de belül mint minden elektromos mint egy játék autó...

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#15) k-adi


k-adi
nagyúr

szerintem szép, kívülről tényleg Audi A3-as
a töltési idő is alakul ami szintén szuper hír

már csak a horror árral kéne valamit kezdeni.. mondjuk felezni.. elsőkörben :U

(#16) Luck Dragon

Szerintem szuper lett az egész , de az a kormány annyira nem illik bele az összképbe hogy szinte ordít .

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#17) DjFlanker


DjFlanker
aktív tag

Külsőre baromi jól néz ki, bejön (és igen, van egy kis Audi A3 hatása, de ez nem baj). A belseje fájóan jellegtelen vagy ronda, a kormány egyenes elszomorítóan csúnya

Jó pilóta alagútban nem katapultál

(#18) 30z.Samu válasza Atocha (#3) üzenetére


30z.Samu
félisten

Jó hát igen, még rohadt drága, de szerintem pár év múlva elérhető(bb) áron lesznek már és addig is sokat fejlődik ez az egész.

Sic Parvis Magna

(#19) mjani1172


mjani1172
addikt

Ez a formaterv minden csak nem "döbbenetes". Csatlakozom azokhoz akik Audit, vagy a VAG csoport egyéb autóit látják benne.

(#20) adamssss válasza VD (#8) üzenetére


adamssss
veterán

Hát nem tudom. Nekem még mindig úri huncutságnak tűnik az e-autózás ilyen árakon...

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#21) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

Kívülről tetszik de belül katasztrófa.
Miért baj az ha van pár direkt kapcsoló? Menet közben nem lehet telefonálni, de mivel lesz különb ha az autó menüjét túrjuk? Nevetséges.....

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#22) 30z.Samu válasza adamssss (#20) üzenetére


30z.Samu
félisten

Ha nagyon akarsz e-autót, akkor tudsz már olcsóbban venni, nyilván az olyan is. Erre várni kell még pár évet szerintem, de maga a koncepció tetszik.

Sic Parvis Magna

(#23) adamssss válasza 30z.Samu (#22) üzenetére


adamssss
veterán

Városba jó lenne. Sok előnye van. De két autót fenntartani számomra már a pocsékolás kategória amellett, hogy meg sem engedhetem.
Nekem a Toyota öntöltő hibridje bevált. Városban minimális a fogyasztás - 3,5-4,8 között attól függően, hogy mennyire nyomom neki - pályán meg egy korttyal elmegy 600km-t és 5 perc megetetni.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#24) DemonDani válasza adamssss (#7) üzenetére


DemonDani
addikt

Pont amennyi Ioniq 5 a boltokban. ;]

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#25) 30z.Samu válasza adamssss (#23) üzenetére


30z.Samu
félisten

Jelenleg szerintem a hibrid a legjobb választás. :K

Sic Parvis Magna

(#26) Ixion77 válasza 30z.Samu (#25) üzenetére


Ixion77
őstag

Jelenleg igen, de picit előre nézve egyértelműen a villanyos a megoldás. Felesleges magunkkal cipelni többszáz kilós motort és kiegészítőit.

De amíg nem reformálódik meg masszívan az energiatermelési mixünk, addig csak azoknak érheti meg, akiknek van napelemes házuk és otthon vannak napközben.
Középtávon pedig az önvezető flották megjelenésével a városokban kiszorul a saját tulajdonú autó. Várom azt az időt amikor betiltják a 10 percnél hosszabb parkolást városon belül közterületen. Sokkal kellemesebben fognak kinézni az utcák a nagyvárosokban.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#27) 30z.Samu válasza Ixion77 (#26) üzenetére


30z.Samu
félisten

"Jelenleg igen, de picit előre nézve egyértelműen a villanyos a megoldás. "

Egyetértek, bár szerintem a belső égésű motor sosem fog teljesen kiszorulni a piacról, csak ritkább lesz. Azt is el tudom képzelni, hogy X év múlva a városba csak plug-in hibrid mehet be, mely tud menni csak villanymotorral és a benzines motort csak lakott területen kívül kapcsolhatják be.

Sic Parvis Magna

(#28) 7Heads Drago válasza Ixion77 (#26) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Várom azt az időt amikor betiltják a 10 percnél hosszabb parkolást városon belül közterületen.
Hogy lehessen látni mennyi csik, meg szemét van szétdobálva? Ki kell költözni a városból.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#29) .Szaki. válasza Ixion77 (#26) üzenetére


.Szaki.
addikt

"Középtávon pedig az önvezető flották megjelenésével a városokban kiszorul a saját tulajdonú autó."

Igen, mennyire remek érzés más mocskában utazni.. Ha használtál már életedben car-sharinget, akkor pontosan tudod miről beszélek. Az elején pont azért vettem igénybe, hogy megoldódjon a tömegközlekedés undorom, az utóbbi időben ez sem lett már különb. Szóval biztosan nem fog kiszorulni a saját tulajdonú autó, mert szerencsére még vannak igényes emberek.

"Várom azt az időt amikor betiltják a 10 percnél hosszabb parkolást városon belül közterületen."

Ez majd akkor működhet, ha lesz megfelelő mennyiségű parkoló, teremgarázs, vagy mélygarázs formájában. Semmi probléma nincs azzal, ha el akarjuk tüntetni az autókat a járdákról, csak ahhoz előbb kéne infrastruktúra is. Na az meg nincs.

Btw ha úgyis elektromos autók lesznek a jövőben, akkor baromira nem lesz lokális légszennyezettség. Akkor meg mégis miért probléma az, ha az ember szeret kulturált módon közlekedni? Nem szennyez, nem büdös.

[ Szerkesztve ]

(#30) 7Heads Drago válasza .Szaki. (#29) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Németországban ki vannak tiltva az elektromos autók a parkolóházakból. Jó eséllyel máshol is ez várható.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#31) Plug Life válasza adamssss (#23) üzenetére


Plug Life
senior tag

„öntöltő hibridje”

😆😂

(#32) Ixion77 válasza 7Heads Drago (#30) üzenetére


Ixion77
őstag

Mindegyikből?
Úgy tudtam hogy csak egy-két parkolóház van ahonnan kitiltották őket tűzvédelmi okokból.

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#33) Szakiii válasza Ixion77 (#32) üzenetére


Szakiii
addikt

Nem túl szép a belseje, ez a kormány meg bajuszkapcsoló egyenesen ocsmány. Bocsi nem válasz akart lenni.

(#34) Polarstar


Polarstar
nagyúr

Jól néz ki, de az ára valszeg eszméletlen.
A lengyelek saját kocsigyárat építenek, és én mindig várom, hogy a formatervezésben jól dolgozó olaszok is végre tegyenek le valamit az asztalra.

Surface Book és egy Csúz a körtefán!. Pentax-szal fényképezve!

(#35) Voloka


Voloka
tag

No ez már alakul, kezd valami autó kinézete lenni... De az ár...
Szóval, még mindig nem cél, hogy elterjedjen?
Így felmerül a kérdés, ez "környezet védelem", meg ez a "felmelegedés" az autókra kihegyezett, indoklása, nem valami PR. fogás, amelyet az utógyárak találtak ki, hogy a termék árának magasan tartása ellenére is vásárolandóvá tegyék?!

(#36) 7Heads Drago


7Heads Drago
veterán

Nekem nagyon bejön ez az első ülés: [link]

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#37) Tigerclaw válasza 30z.Samu (#22) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

A tobbseg nem fog nagy kompromisszumokat kotni csak azert hogy olcsobban legyen e-autoja, mert akkor az egesz ertelmet veszti.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#38) Tigerclaw válasza Ixion77 (#26) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

A tobbszaz kilos motor es kiegeszitok helyett tobbszaz kilos akkuval ugyanott vagy, sot valoszinuleg meg konnyebb is a hibrid.

A halozati energiamix varhatoan nem lesz zoldebb, igy nagyobbat csak akkor lephetunk elorebb, ha otthon nem csak napelem van, hanem Tesla Powerwall szeru sajat energiatarolo is, vagyis a termelt energia nagy reszet helyben taroljak, es nem a halozatra toltik fel. Persze a meg tobb akku egyben meg nagyobb szennyezest is jelenthet.

[ Szerkesztve ]

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#39) csorbajeno válasza Ixion77 (#32) üzenetére


csorbajeno
veterán

Ha az egyikben tűzveszélyes, akkor előbb-utóbb a többiben is az lesz. És ez talán annyira nem is gond, jelenleg.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.