Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) luw2win


luw2win
őstag

Feltehetően akár lehet hogy 5%ot emelkedik,talán :U

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#2) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Kíváncsiságból megnéztem, hogy a 8600M GT-mhez (notiban) van-e driver, de csak beta van egyelőre :U

Szerk.: nem tudok olvasni, a cikkben is beta van :) Nem baj, leteszteljük! :)

[ Szerkesztve ]

(#3) mmdms


mmdms
addikt

Egyre jobban le vannak kakkantva a 8-9-es szériával rendelkező emberkék driver szinten, a régebbiekről nem is szólva. A megemlített játékoknál túlnyomó többségbe csak tesszelláció vagy dx11 melletti gyorsulást ír. Sokra megyünk vele...

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#4) z0d1AK válasza ^Clown (#2) üzenetére


z0d1AK
veterán

Lehet megizzasztom majd a kis 7600GT-t ;]
Bár mivel nem játszom, nem hiszem, hogy sokat gyorsulok:F

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#5) LeslieG Jr. válasza mmdms (#3) üzenetére


LeslieG Jr.
őstag

Persze hogy le vannak kakkantva. :((( Pont azért hogy gyorsan rohanj egy GeForce GTX 400 vidkariért vérpistike módjára. És élvezhesd a tesszelláció és a DirektX11 nyújtotta elönyöket. :P

CM Centurion|Corsair VX550 550W|Asrock Z170 Pro4+Intel i5-6600K+CM Hyper 212 EVO|Kingston 2x8GB 2400MHz DDR4|Kingston HyperX 240GB SSD|Samsung 840 EVO 250GB SSD|WD 500GB 16MB SATA III|WD 1.5TB 64MB SATA II|WD 2TB RED 64MB SATAIII|ASUS R9 270 DirectCU 2GB|LG DVD-RW|Logitech MX510|

(#6) mmdms válasza LeslieG Jr. (#5) üzenetére


mmdms
addikt

Hát, ha adnak hozzá pénzt leszek vérpistike! :)

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#7) Cyberpunk válasza LeslieG Jr. (#5) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Ja ez mondhatni a szokásos eljárás:D De nem csak nVidiánál hanem ATI-knál is ugyan ez a helyzet. Szóval a lényeg hogy az új generációs kártyák felé kell terelni a népet minden eszközzel. Ha tisztességes ha nem az a módszer.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#8) P00By válasza z0d1AK (#4) üzenetére


P00By
nagyúr

Én is így vagyok vele :D

(#9) ^Clown válasza mmdms (#3) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Ez mindig is így volt sajnos, és így is marad.

(#10) z0d1AK válasza P00By (#8) üzenetére


z0d1AK
veterán

Mondjuk eléggé izzik sajnos, nem tudom, hogy miért, eddig nem volt vele gond.
Lehet le kellene cserélni minél előbb.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#11) P00By válasza z0d1AK (#10) üzenetére


P00By
nagyúr

Nekem is ref hűtővel. Mondjuk az is igaz, h régen pucoltam ki.

(#12) z0d1AK válasza P00By (#11) üzenetére


z0d1AK
veterán

Nálam AC S2 van rajta, passzívan, viszont alulról kap valami légáramlatot.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#13) ollie válasza z0d1AK (#4) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Bár mivel nem játszom, nem hiszem, hogy sokat gyorsulok

Ez csak attól függ, hogy mit szívsz. :DDD

***

(#14) gfefe


gfefe
őstag

Kellemes dolgokat produkál az nvidia driverek terén... Úgy is most akarok beszerezni physx re egy gefet... kiváncsi vagyok mit muzsikál majd ott.

DOWNLOAD ██████████████ 105%

(#15) Himym válasza z0d1AK (#10) üzenetére


Himym
senior tag

Az, hogy tud izzani egy 76gt(?), nekem 85gt-m van és passzívan 56 fokos.. gameval 64 :R

(#16) z0d1AK válasza Himym (#15) üzenetére


z0d1AK
veterán

A kártya végén a memória fölött eléggé csúnyán melegszik, 2 óra után a kezem nem tudom rátenni, mert éget:F

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#17) Himym válasza z0d1AK (#16) üzenetére


Himym
senior tag

De alapban vagy használattal?
Használatban és tudom rajta tartani a kezemet hát leég :D

(#18) stevve


stevve
nagyúr

Szép hosszú a release notes az nV driverekhez, de csak sikerült átnyálaznom. Förtelem... a leghosszabb lista a pattintás, belemagyarázás, hogy mi miért nem az nV hibája. HDMI téren 0 fejlődés, tele van hibával - amiket persze szintén letolnak magukról. :(((

Ez így nem sok szerintem. Lehet, hogy sok játékhoz oda lehet írni, hogy 99 fps helyett már akár 100 fps-t is elérhet a felhasználó, de ez azért édes kevés. És ráadásul engem, mint felhasználót marhára nem érdekel, kire fogják a hibákat. Ebben azért az ATI release notes-ok kulturáltabbak és az még átláthatóbb is.

(#19) z0d1AK válasza Himym (#17) üzenetére


z0d1AK
veterán

Netezés közben is felmegy, bármilyen extra grafikai tevékenység nélkül.

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

(#20) Probber válasza z0d1AK (#16) üzenetére


Probber
őstag

Nekem is elég forrófejű a 7600-asom. Az enyémen a gyáris MSI passzív hűtő van rajta és alapon 71 fok, terhelés alatt (ami mindössze a Fifa-t jelenti :DDD ) 82 fokos szokott lenni. De bírja, semmi baja nincs az öregnek. :)

[ Szerkesztve ]

"Rendben, mi a munka? Reklám! Egy kelet-európai üditőnek amit Splort-nak hívnak. A világ első cékla ízű kólája!"

(#21) Narxis válasza Probber (#20) üzenetére


Narxis
nagyúr

Az nem rossz.

Thanos was right.

(#22) Abu85 válasza stevve (#18) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Hát, de ők legalább leírják, hogy kit kell baszogatni a javításért. :D

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#23) stevve válasza Abu85 (#22) üzenetére


stevve
nagyúr

Azért egy ilyen magyarázat nálam nem állja meg a helyét, legalábbis nem nyugtat meg túlzottan :) :

"NVIDIA is working with the developer to resolve this issue."

"This is not an NVIDIA bug, but rather an application issue."

(#24) BiP


BiP
nagyúr

"Sokat lép előre az új GeForce driver" - max. verziószámban :), mert az igazi újdonság nincs kész.

Amúgy miért nem úgy csinálják, hogy a főképernyőn dolgozik mindkét GPU frame split-ben , (ha már SLI) a 2 szélső monitort (amin feltehetőleg kevesebb lényegi információ van, ergo munka is talán kevesebb), pedig 1-1 elosztásban ?
Ők értenek jobban hozzá, nekik kéne tudni, de szerintem ebben a 2+1-es felállásban a terheléselosztás eléggé nem hatékony.

(#25) Abu85 válasza BiP (#24) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Itt nem a hatékonyságon van a hangsúly, hanem a kivitelezhetőségen. Az Eyefinity egy hardveres technológia, ott nincsenek korlátok. Normálisan skálázható, így a CF-re is van hatékony megoldás. Az NV Surround csak azért létezik, mert az AMD-nek van Eyefinity-je. Ergo szoftveresen kell egy elfogadható megoldást összehozni, aztán lehet lobogtatni, hogy ilyet mi is tudunk.
Nyilvánvaló, hogy hardveres alapok nélkül nem lehet csodát tenni. Az a lényeg, hogy működjön a Surround deszinkronizációs problémák nélkül. Maga az elméleti feldolgozás azért lett ilyen, mert a harmadik monitort a második kártya hajtja meg. Az Eyefinity mindegyik monitort egy kártyáról kezeli. Ebből az is nyilvánvaló, hogy sebességben az Eyefinity lesz a gyorsabb, hiszen az SLI csak formálisan SLI, Surround mellett valójában az egyetlen GPU mellett elérhető teljesítmény lesz kb. lefelezve.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#26) huskydog17 válasza stevve (#23) üzenetére


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

"NVIDIA is working with the developer to resolve this issue."

"This is not an NVIDIA bug, but rather an application issue."

Húh, ezeket hányszor olvastam már én is a driver dokumentumokban, többet mint bármi mást! :) De az a legviccesebb ebben a két mondatban, hogy ott is még mindig fel van tüntetve, ahol már több éve is ezt láttuk! :W
Tényleg dolgoznak a javításokon, csak nehogy összetörjék magukat! :D

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#27) DemonDani


DemonDani
addikt

"akár", semmi akár nincs ebben a gyorsulásban, ez ennyi nem akár. az akár azt jelenti számomra, meg nagyon sok ember számára, hogy jah ennyit hazudnakrá. De ebben semmi akár nincs ha egyszer rendesen adott tesztgéppel lemért eredmények :U

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#28) Abu85 válasza DemonDani (#27) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Minden gyorsulást tesztgéppel mérnek ki, másképp nem tudnának eredményeket közölni. Azért akár, mert ők is azt írják, hogy "up to" ... azaz egy specifikus helyen mértek x%-ot, ami annyit jelent, hogy akár x%-kal is gyorsabb lehet. :)

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#29) Tbor


Tbor
tag

Sziasztok,

Egy régebbi, alaplapra integrált 6150LE-s GPU-hoz is érdemes feltenni a legújabb drivert, vagy az alaplaphoz adott driver CD-t használjam ? HTPC-ben használom, 32 bit-es XP-vel.

Köszönöm a tanácsokat :R
Tbor

[ Szerkesztve ]

(#30) #06658560 válasza Abu85 (#25) üzenetére


#06658560
törölt tag

De egyetlen VGA-ra kötve a három monitor milyen tempót tud ATI-nál?Eyefiity van CF-ben? Adott, hasonló kártyaszámú és monitorszámú rendszerben melyik lesz a jobb? Ha a SLI tempó sima egymonitoros sebességnél jobb, akkor Ez Eyefinitvel, surruonddal is igaz lesz? Mennyi monitort bír jelentös sebességcsökkenés nélkül kihajtani egy Eyefinty kártya, fullhd-ben?

(#31) Abu85 válasza #06658560 (#30) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az attól függ, hogy mennyire terheli a program a fragment shadert. Gyakorlatilag teljesen arányosan változik az eredmény, mert egyik GPU sem vár a másikra.
1 GPU-val három monitor nyilván lassabb, mint egy monitor. Két GPU-val ugyan úgy AFR-ben működik a CF a monitorok számától függetlenül. Tehát közel a duplája a sebesség. A három utas és a Quad CF még nincs támogatva Eyefinity mellett.

Az NV-nél az SLI melletti tempó egy monitorral kb. kétszerese az egy GPU melletti tempónak. Surruond mellett az SLI módnak alapból vége, így a sebesség az egy GPU-s tempó felére csökken, mert a fő GPU két monitorra dolgozik, míg a második GPU egy monitorra dobja ki a képet.

Ha nem túl gépigényes a játék, akkor a 2 GB-os HD 5870 hat monitorra is megfelelő sebességgel dolgozik, de három monitorra biztos jó az eredmény. De fontos, hogy a játék Full HD-ben 80-90 FPS-et teljesítsen, mert akkor van miből veszteni az Eyefinity-re.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#32) Tomate válasza z0d1AK (#16) üzenetére


Tomate
veterán

Ez a kézrátevős dolog hülyeség. 60-70C-nál már égeti a kezed és ezek a hőfokok egy VGA-nál nem feltétlenül számítanak bajnak.

(#33) Quan-Chi


Quan-Chi
őstag

lehet le kéne szedni egy új drivert lassan én még mindig azt használom amit gyárilag adtak a 9800GT-hez ;]

kajaidőben kérem ne zavarjanak! 8:00-22:00

(#34) deicide válasza Abu85 (#31) üzenetére


deicide
veterán

És olyat nem lehet csinálni, hogy veszek mondjuk egy 480at elsődlegesnek és egy 280at másodlagosnak és akkor kb akkora van kész a 2db képpel a 480, mikor az 1db képpel a 280?

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#35) KvPt válasza LeslieG Jr. (#5) üzenetére


KvPt
tag

Jó, hát ez azért nem így megy, hogy a driverek csiszolásával bármeddig lehet javítani a kártyák teljesítményén, jó is lenne. Szóval itt nem lekakkantásról van szó, hiszen foglalkoztak a driverekkel eleget, amikor még újak voltak a kártyák.

(#36) Lenry


Lenry
félisten

volt bármi értelmes indokuk hogy ekkorát ugorjon a driverszámozás? főleg, hogy még csak nem is kerek számra vagy akármi. 256... :F

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#37) KvPt válasza Lenry (#36) üzenetére


KvPt
tag

256=2 a 8-dikon.

[ Szerkesztve ]

(#38) LeslieG Jr. válasza KvPt (#35) üzenetére


LeslieG Jr.
őstag

Csak irónikus akartam lenni picit. :B

CM Centurion|Corsair VX550 550W|Asrock Z170 Pro4+Intel i5-6600K+CM Hyper 212 EVO|Kingston 2x8GB 2400MHz DDR4|Kingston HyperX 240GB SSD|Samsung 840 EVO 250GB SSD|WD 500GB 16MB SATA III|WD 1.5TB 64MB SATA II|WD 2TB RED 64MB SATAIII|ASUS R9 270 DirectCU 2GB|LG DVD-RW|Logitech MX510|

(#39) #06658560 válasza Abu85 (#31) üzenetére


#06658560
törölt tag

ATI eyefinity CF-hez kell midnkét kártyának Eyefinity-t tudni, vagy egy eyefinity plusz egy sima is elég hozzá?

(#40) Abu85 válasza deicide (#34) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Nem. SLI konfigként kell kezelni a két kártyát. Csak azonos kártya jó. Esetleg azonos GPU-t lehetne mixelni, de két eltérő semmiképpen sem lehetséges.

Kopi31415: A HD 5000 és a CF jellemzőiből kifolyólag úgyis tudni fogja mindkét kártya. Egyébként igen, a hardveres támogatásra szükség van, még akkor is ha, nincs rajta monitor.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#41) BiP válasza Abu85 (#25) üzenetére


BiP
nagyúr

A célját értem, csak én azt gondoltam, hogy ennél azért rugalmasabb az SLI és a monitorkezelés, és szoftverrel tudják pótolni a hardver hiányosságait monitorkezelés terén. Ezek szerint nem. De így fele sebességgel ez elég kiforratlan és gány megoldásnak tűnik nekem. (a 2. GPU fele tempóval dolgozik csak.) A lényeg, hogy elmondhatják, hogy van :)
Mondjuk legalább tuti működik, kisebb hibalehetőséggel, könnyebb megoldani a szinkront, könnyebb programozni, stb.

[ Szerkesztve ]

(#42) TESCO-Zsömle válasza BiP (#41) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

A lényeg, hogy elmondhatják, hogy van

Ennyi. Se több, se kevesebb. ;)

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#43) Gyuri27


Gyuri27
félisten

Reméljük ez nem egy vga gyilkos szoftver. :DDD

Amd - Radeon - Ryzen

(#44) iSonic válasza Gyuri27 (#43) üzenetére


iSonic
addikt

Eddig nálam nem bizonyult annak :D

(#45) TESCO-Zsömle válasza iSonic (#44) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Nálam a Radeon nem szerette... :B

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#46) Sanyix


Sanyix
őstag

vegyetek ilyen kártyát: [link]

Az árából ítélve biztos jó :DDDDDD

szövegértelmezés, az ÉRTELMEZÉS a fontos, mert az olvasás mindenkinek megy, de az ÉRTELMEZÉS már komoly probléma a magyaroknál. Gondold ezt át mielőtt marhaságot írsz...

(#47) TTomax válasza Sanyix (#46) üzenetére


TTomax
nagyúr

Ez hogy jön ide? :F
Szívtál valamit?Ja nem?Akkor azért? :DDD

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#48) Quan-Chi válasza Sanyix (#46) üzenetére


Quan-Chi
őstag

az egy nagyon jó kártya és ami az érdekes hogy ugyan ebben a formátumban lehet kapni már vagy 8 éve semmi változtatás nélkül ! és így is kelendő nyilván nem az átlagfelhasználók közt! de amire való abban nagyon jó ! :K

kajaidőben kérem ne zavarjanak! 8:00-22:00

(#49) megint én


megint én
őstag

EMBEREK!! HELP !!!
HELP!!!
Feltettem ezt a sz@rt, és bekakált a gép, mármint megy minden, meg is van az fps, de néha megáll a kép ilyen 0.5 secre ami csben néha irdatlanul sokat számít... De az FPS nem megy le!!! Megpróbáltam visszarakni a régi drivert, azt a "
197.45 WHQL"-t de nem múlt el!!!

PLS, HELP!!! :O :O :O :O

(#50) megint én válasza megint én (#49) üzenetére


megint én
őstag

Jól van, nem para... Az a baj, hogy ha beta drivert raksz föl, akkor nem frissíti a régit, hanem egyszerűen a másik mellé felrakja... Ráadásul nem volt elég az uninstall, hanem a mappát is ki kellett dobni... És már jó is...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.