Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Balrog


Balrog
tag

Ennek már egész emberbarátnak néz ki a rögzítése. :C
A Mugen 2-től a mai napig rémálmaim vannak. Ahogy az alaplapot igazítgatom, dobozokra támasztva a hűtőtömb felett... huhh.

Sometimes you want orange, but life gives you lemon-lime.

(#2) tserrof77


tserrof77
senior tag

Na, erre mondom, hogy igazi multisocket hűtő. Ellenben egy, bár annál fontosabb infót a gyári oldalról is hiányolok, mégpedig hogy milyen TDP-ig ajánlják...

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#3) Xaels válasza tserrof77 (#2) üzenetére


Xaels
félisten

Nincs TDP limit...

(#1) Balrog volt Mugen 2-m egy FX-8320-on. Nem okozott gondot a felrakás.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#4) twollah1976


twollah1976
őstag

Évek óta semmi új dolgot nem tudnak mutatni a processzorhűtőgyártók, azon kívül, hogy ráraknak valami ordenáré színű műanyagot, meg egy világító ventilátort és ettől már gémer lesz a hűtő... ...is.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#5) --HARDCORE-- válasza twollah1976 (#4) üzenetére


--HARDCORE--
senior tag

Ahhoz képest ennél a gyártónál és mondjuk ennél a terméknél semmi világító dolog nincs... nem értem miért kell ezt felhozni már megint. :/ Találj ki valamit, védesd le és meggazdagszol. Ennyi.

Jók ezek a hűtők. Ha nagyon kellene talán lecserélném a Mugen 2-t rá. De egyelőre nem kell annyira. :)

Csatlakozz a ReVoluthoz, ne fizess a semmiért a magyar bankoknak! ___Üdv.: Zsolt___ R.I.P. Ivett!

(#6) SkS7891


SkS7891
tag

Semmi baj ezzel a hűtővel. Jó venti, csaknem hangtalan. Nyilván nem fog senki rohanni a boltba, hogy lecseréljen a Mugen2-őt. :) Viszont aki most venne az új konfigjába, nem fog mellé lőni vele.

[ Szerkesztve ]

(#7) tserrof77 válasza Xaels (#3) üzenetére


tserrof77
senior tag

Gondoltam, de azért odaírhatták volna, hogy: "Na, ezt BÁRMIRE rárakhatod, tesó...!!!" :DDD

Két informatikus beszélget: Neked milyen hosszú volt az eddigi legjobb kapcsolatod? Válasz: 8Mbites DSL 2 év hűségnyilatkozattal :)) Laptopszerviz (is)

(#8) Sanchez638


Sanchez638
addikt

5? 4. is vótmá?

Mugen 2-be csak az tetszik, hogy mindenhonnan hűthető. Tehát a táp is szivja le a friss levegőt.

[ Szerkesztve ]

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#9) Scholes9


Scholes9
nagyúr

Mugen 2 még mindig baromi jó kis hűtő, még ventilátor nélkül is :B :K :DDD

PS5 + PS VR2 <-> XSX <-> 65” S90C

(#10) tailor74


tailor74
őstag

Teljesen jó lett ez a hűtő. Ram-oknak nincs útban, méretéből adódóan szinte mindent meg tud hűteni, általában jó ventiket rak a scythe a hűtire, már csak a honi ár a kérdés.

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#11) tecsu válasza twollah1976 (#4) üzenetére


tecsu
addikt

Minek találnának ki új dolgot? :Y A processzorok ugyanolyanok, csak ezt követik.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#12) Medocsabi válasza twollah1976 (#4) üzenetére


Medocsabi
addikt

Azért ha belegondolsz ezen a konstrukción nem is nagyon van mit fejleszteni... egy darab fém,rajta ventivel.:)

(#13) Graphics válasza twollah1976 (#4) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

A lehetőség adott, világmegváltó gondolataid oszd meg velük.

Mesélj, milyen mérnöki dolgot tudnál felhozni hűtés néven? :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#14) ddaydome


ddaydome
senior tag

Sziasztok!

A játékosok a tuningosok és a celsius fanok imádni fogják. Azért a legtöbb felhasználónak ez több mint elegendő. Azt gondolom, hogy a felhasználók 85%-nak teljesen felesleges a hűtésért durván 15e ft-ot kiadni. Az én fm2+ 7600-as AMD-men egy Arcitc Alpine 64 Pro rev 2 van és teljes APU terhelés mellett a legnagyobb nyári melegben (panelban) nem megy feljebb a hőmérséklet 46 foknál. Ez kb 2,5 e ft-ba került.....

[ Szerkesztve ]

"Ha meg kell b...ódni, akkor meg kell b...ódni......."

(#15) Graphics válasza ddaydome (#14) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Engedj rá egy AIDA Stress tesztet, kétlem, hogy megállna 46 foknál :D

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#16) ddaydome válasza Graphics (#15) üzenetére


ddaydome
senior tag

Nem kell stressz teszt. Pontosan hozta a Win diagram, hogy 100%-on van pl gta v alatt. Hiába is kételkedsz. Egyébként az aidan néztem a 46 fokot.

[ Szerkesztve ]

"Ha meg kell b...ódni, akkor meg kell b...ódni......."

(#17) Graphics válasza ddaydome (#16) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Egy próba azért? :) Nem kételkedés, engedd rá, lássuk.

Ha AIDA-n nézted, akkor hogy volt full terhelésen? Ha írunk valamit támasszuk alá, hogy mi is az a full terhelés.

Csak mert annál a procinál a teszteket elolvasva sehol nem láttam 46 fokot, és az Arctic hűtője egy darab alu, ami ha átmelegszik nem 46 fokos lesz.

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#18) ddaydome válasza Graphics (#17) üzenetére


ddaydome
senior tag

ok. AIDA 64-nél a system stability test? Most is 46 fok lesz, akármikor nézem nem megy 46 fok fölé, nem engedi.

[ Szerkesztve ]

"Ha meg kell b...ódni, akkor meg kell b...ódni......."

(#19) Graphics válasza ddaydome (#18) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Nyomj rá a system stability tesztre, 5 perc utána képernyőmentés jöhet :)

De elhiszem :)

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#20) Dani_kp válasza Graphics (#17) üzenetére


Dani_kp
őstag

Nekem brocken 2-vel is 55-60 fok között volt az 5800k-m gta v alatt. Aida stress alatt, ha jól rémlik valahol 65 fok körül tetőzött, minimális tuninggal. Ami számomra jó étzék mivel egy kazánról van szó :D .

[ Szerkesztve ]

https://ingatlan.com/33821564

(#21) jockas válasza tailor74 (#10) üzenetére


jockas
senior tag

Általában? Hát nálam nem jött be...már jó ideje, hogy nem a gyári Scythe venti van a Mugen 2-ön, mert az fogta magát és megállt.

Gondolom ez már felmehet a Skylake-re is :D

(#22) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Én is alig vártam, annyira forradalmi dizájn, első ránézésre kiderül miben különbözik az előző 4-től... :D

(#23) ddaydome válasza Graphics (#19) üzenetére


ddaydome
senior tag

Hello!

Hát ebbe belesültem:!) 5 fokkal volt magasabb, mint előzőleg írtam. Mondjuk a gyári hűtőpaszta nem biztos, hogy *-os ötös már és az azért számít. Azért így is elégedett vagyok. 71 fok a max temp, amíg megy.

[ Szerkesztve ]

"Ha meg kell b...ódni, akkor meg kell b...ódni......."

(#24) Graphics válasza ddaydome (#23) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

:DDD

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#25) ddaydome válasza Graphics (#24) üzenetére


ddaydome
senior tag

Hát most tökmindegy!:) Max 51 fokon is ugyanazt az élményt kapom,mintha 40 fokos lenne. Nem a Szaharában vagyok. Semmivel sem rosszabb nekem ettől. Ráadásul a hűtő egy db-el sem volt hangosabb.
Továbbra is feleslegesnek gondolok egy 15e ft-os hűtőt.

Te amúgy mennyit olvastál?

[ Szerkesztve ]

"Ha meg kell b...ódni, akkor meg kell b...ódni......."

(#26) ddaydome válasza Graphics (#24) üzenetére


ddaydome
senior tag

Mennyit olvastál?

"Ha meg kell b...ódni, akkor meg kell b...ódni......."

(#27) speedmetal


speedmetal
tag

Ha már ilyen sokáig váratott magára, akkor igazán várhatott volna még egy kicsit és hozzácsaphattak volna egy AM4-es lefogatót is. Akkor talán elgondolkodnék a Mugen 2-es cseréjén.

Das was man sich vorstellt, braucht man nie zu verlieren.

(#28) request válasza tserrof77 (#2) üzenetére


request
csendes tag

Mugen 3 tdp: all (Csak igy lazán van kiírva)gondolom akkor ez is all.

[ Szerkesztve ]

(#29) radir01


radir01
tag

Itt mindenkinek mugen 2-ese van? 😂😂 a gyari venti tavaly halt le nekem bar mentsegere legyen irva nem mai gyerek 😁😁 Kiszolgálta az oreg 3.4ghzes Prescott magos kazánomat is anno és most is kényelmesen elvan a 4.5-re huzott Fx 6300-asommal. Jobb hutto ennel az oreg Mugennel nem is kell 😊

(#30) scdlsc válasza radir01 (#29) üzenetére


scdlsc
aktív tag

Nem. Nekem Mugen 4. :)

[ Szerkesztve ]

(#31) tailor74 válasza jockas (#21) üzenetére


tailor74
őstag

Nálam 3db scythe hűtő fordult meg, mindnek kifogástalan volt a ventije. Ettől még lehetnek rossz példányok is.

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#32) kkf válasza tailor74 (#31) üzenetére


kkf
aktív tag

mmmm a Mugen 2-őt fel lehet rakni 1151-es lapokra?
ugyanott vannak a furatok az alaplapon, mint mondjuk egy 775-ösön?

"Vigyázzá, mer Vindózt rakok fel rád, aszt összeomlasz!"

(#33) Ornagy válasza speedmetal (#27) üzenetére


Ornagy
tag

ami felment az elozo AMD foglalatokra (am3+pl)
az kompatibilis lesz az AM4-el is, mivel a felfogatas nem fog valtozni.

A győztesek nem várnak a lehetőségre, hanem megteremtik azt!

(#34) Reggie0 válasza twollah1976 (#4) üzenetére


Reggie0
félisten

Skandallum! Az M3-mas csavar sem fejlodott semmit az elmult par evtizedben!

(#35) Graphics válasza Reggie0 (#34) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ez jó :C

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#36) JoolsNOS válasza kkf (#32) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Fel, mert minden furat egy 3as lyuk olyan elrendezésben mint az audi jel (csak ott ugye négy van). Tehát rengeteg verzióban fel tudod szerelni.

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#37) #16939776 válasza twollah1976 (#4) üzenetére


#16939776
törölt tag

Az IHS a gyenge láncszem, megszakadhatsz ha homorú a kupak és szar a paszta alatta.
Hiába csinálsz jobb hűtőt nagy költséggel, ha csak minimális mérhető változást tudsz elérni, a végeredmény sz@r.

A jó öreg kopasz magok, és a tükörfényes vörös-réz talpak visszatérésénél láthatnál pár érdekes dolgot, hogy mire is képesek a mai CPU hűtők :)

[ Szerkesztve ]

(#38) JoolsNOS válasza #16939776 (#37) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Milyen jó is volt mikor valakinél leszedtem egy hűtőt, aztán a mag körül volt fél kiló paszta :D

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#39) #16939776 válasza JoolsNOS (#38) üzenetére


#16939776
törölt tag

Inkább a mag mellett legyen...

Komplett alaplapokat mostam le fogkefével+mosogató-szerrel, hogy megszabadítsam az "ezüst" pasztától, ami mindenhol volt.

[ Szerkesztve ]

(#40) wolfman válasza Graphics (#13) üzenetére


wolfman
veterán

Ez egy elég hülye kijelentés volt. Komplett mérnök csoportok dolgozzanak ezen a témán, ne mi egyéniben.

Egyébként én is értetlenül állok a dolog előtt, hogy kb. 5 éve beálltak ezek a CPU hűtők amik most vannak, így néznek ki, volt már sok volt már kevés hőcső, volt vékony volt vastag hőcső, volt sima volt kevésbé sima hűtőfelületük, volt 12cm-es volt 14cm-es ventilátormérettel, voltak sűrű meg voltak ritka lamellásak. Mindezek ellenére tök változó hogy éppen melyik lesz a jobb a másiknál, de érdemleges különbségek nincsenek. Az egyetlen dolog ami javítja a hűtési teljesítményt az a venti fordulatszáma, de akkor ugye nő a zajszint is, vagy még esetlegesen a hűtőpaszta minősége. Maguk a hűtők egy ideje, gyakorlatilag kimondhatjuk, hogy l..aszt sem változtak, csak max a tulajdonságokat változtatják, valamiben kapsz többet, de közben vesznek is el stb. Ugyan így a ventilátorok is.

Én is várom már, hogy valami újdonság jőjjön végre ebben a témában, de egyelőre ott áll a dolog mint az akkumulátoroknál, hogy stagnál. És igenis lehet újat mutatni ebben a témában is, mert amíg nem voltak hőcsövek, senkinek eszébe nem jutott, hogy lehet így is.

[ Szerkesztve ]

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#41) Dilikutya válasza Graphics (#15) üzenetére


Dilikutya
félisten

Az emberek nagyobb hányada futtat valamilyen játékot, mint az utolsó tranzisztort is megsütő stressz tesztet. A lőtéri kutyát nem érdekli, hány fokos, ha a GTA V-nél csak 46. :) A játék nem fog 4+ magot 100%-on használni folyamatosan.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#42) Graphics válasza Dilikutya (#41) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ez oké, de ő full terhelést emlegetett... Aztán kiderült mégse... Szóval ha írok valamit, akkor vagy jól, vagy akkor igyekszem korrigálni.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#43) Peter13 válasza ddaydome (#23) üzenetére


Peter13
senior tag

Na jó, de azért ne feledjük hogy a te procid egy optimalizáld szériás APU (egyes helyeken 45 TDP-vel árulták, máshol 65-el). Igazad van, szerényebb fogyasztású procihoz nem kell Mugen (semmilyen), de egy a 95W-os példányhoz már nagyon jó tud lenni, főleg ha még tuningolnak is rajta egy sort (nekem se az van, mert anno sokallotam az árát és végül egy CM hyper 212 lett belőle, de nagyon nézegettem a mugen-eket :) ).

"No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

(#44) Cronerator


Cronerator
tag

Nekem is egy Mugen 2 revB van, eredeti ventivel. Egy 3,6-on üzemelő Xeon 5672-őt hűt. A venti le van korlátozva Max 50%-ra, szinte hangtalan. 6 éve megy napi 8-10 órában.

Addig jár a lány a kútra, amíg meg nem ........érkezik.

(#45) PuMbA válasza Peter13 (#43) üzenetére


PuMbA
titán

Nekem is egy A8-7600-as APU-m van drágább Scythe hűtővel. Azért vettem, mert bármilyen terhelés alatt, nyáron, 29 fokos szobában 600 RPM-nél nem megy feljebb a ventilátor. Így hangtalan a gépem, miközben 40 fok körül tengődik a processzor :)

[ Szerkesztve ]

(#46) speedmetal válasza Ornagy (#33) üzenetére


speedmetal
tag

Köszönöm! Ha ez fedi a valóságot, akkor most örülök! :D

Das was man sich vorstellt, braucht man nie zu verlieren.

(#47) csako válasza radir01 (#29) üzenetére


csako
veterán

Ha nem is mindenkinek, de nekem igen :D
A tuningolt Core i7 920-at 40-70 fok között tartja terheléstől függően, már sok éve :)

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#48) Graphics válasza wolfman (#40) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Gondolom érezted az iróniát :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#49) ddaydome válasza Graphics (#42) üzenetére


ddaydome
senior tag

Hello!

Én meg vagyok győződve a 46-ról továbbra is, mert amikor vettem az APU-t meg a hűtőt 1 éve, akkor annyi volt. Szerintem a nem minőségi gyári paszta simán tud "kemény" 5 fokos eltérést okozni. A mondanivalómat továbbra sem értetted meg.... A kedvedért azért lefuttattam és írtam is, hogy besültem és kiraktam neked a fullos terheléses tesztet és ki is tettem a képet. Egyébként az 51 fok maxon továbbra is hibátlan eredmény.

[ Szerkesztve ]

"Ha meg kell b...ódni, akkor meg kell b...ódni......."

(#50) ddaydome válasza Peter13 (#43) üzenetére


ddaydome
senior tag

Az APU-mat azért árulhatták 2 féle képpen, mert BIOS-ban be lehet kapcsolni a 45w-s TDP módot is (gondolom ez az irodai mód), ahol csak kb. libre officet használsz meg böngészel. A többivel egyetértek, amit írsz, de az csak szűk réteget érint.

"Ha meg kell b...ódni, akkor meg kell b...ódni......."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.