Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Erdekes... Nekem a notiban meg egy Corsair F120 SSD van, ami elotte a desktop-ban volt. Lassan 5 eves, es meg mindig 100%-os, pedig OP+game-ek is csak azon voltak. Aztan itt az OCZ Vertex 3 Max IOPS is, amivel szinten soha nem volt semmi bajom, pedig mar 3 eves lesz, es meg szinten 100%-os. Cserelni is csak azert fogom, mert kezd keves lenni a 240Gb, es az 500Gb koruliek mar egeszen elerheto arban vannak.

Az adatmentesrol meg annyit, hogy aki a nelkulozhetetlen dolgait SSD-n tarolja, annak ugy kell.... :U

Don't Tread On Me

(#2) próbakocka


próbakocka
senior tag

Ha ez releváns kutatás lenne, nem venni ssd-t senki. 50+ %-os adatvesztési hibaaránnyal nem lehet terméket forgalmazni.

(nem valószínűbb, hogy user error, meg angol tudósok, stb ?)

/// DS918plus + Chromecast 1/2/Ultra

(#3) flashpointer


flashpointer
őstag

Milyen adatvesztés? Ezek szerint kb 10 ből 1-embert érint de ez de ez nagyon soknak tűnik. Vagy újratette a wint és csodálkozott hogy nincsenek meg a régi fájlok? És aki vissza tudta nyerni a fájlokat az hogy csinálta, megtalálta hogy eredetileg nem is oda másolta? Kíváncsi vagyok ha az ssd-ket kérdeznénk menyire elégedettek a felhasználókkal mit mondanának :)

(#4) djculture válasza MPowerPH (#1) üzenetére


djculture
félisten

Az egy régi megbizható ssd manapság annyi bénázás van ssd ügybe meg leszrás a gyártó részéről hogy hihetetlen(nem kell messzire menni ott a samsung féle botrányok sorozata, először evo lassulása utána 850 pro-hoz rossz firmware kiadása). Tömegtermékké váltak olcsósodnak és még csak a folyamat elején vagyunk, minél kevesebbet kaszálnak rajtuk annál kevesebb lóvét fognak beletenni a fejlesztők/gyárak.
2010-ben mikor te a tiedet vetted fajlagos áron négy ötször ennyibe került..

[ Szerkesztve ]

(#5) #82729984


#82729984
törölt tag

"Ennél is megdöbbentőbb, hogy a felhasználók 56%-a számolt be adatvesztésről".

Hát persze, akkor élő ember nem használna ssd-t. Nem tudom honnan szalajtottak a felmérés résztvevőit, de itt vagy a felmérés volt rossz, vagy csak kamuznak. Lefogadnám hogy nem azt kérdezték hogy ssd miatt vesztett-e adatot, hanem hogy volt-e adatvesztése (pl. virus)

(#6) Duree


Duree
veterán

Ezen nem csodálkozom,nálam már három is tönkrement és az adatoknak annyi.

duree54

(#7) GegeWarrior


GegeWarrior
senior tag

Akkor ezek szerint én pro vagyok, mert 1 éve semmi probléma nem volt az SSD-mel.

REKVIESZKÁT IN PÁCSE!

(#8) Móci


Móci
addikt

"a felhasználók 56%-a számolt be adatvesztésről"

User error lesz az...

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#9) zsolt501


zsolt501
nagyúr

Egy biztos, hogy nincs 100%-os megoldás az adattárolásra, és az is biztos hogy az SSD technológia még mindig gyerekcipőben jár, messze jár még attól hogy azt mondjuk hogy a technológia kiforrta magát, és megszabadult gyerekbetegségeitől.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#10) -FreaK-


-FreaK-
veterán

Öcsémnél behalt egy Corsair Force GT, úgy hogy el sem lehetett érni abszolút (Gianni cserélte) -> bukta az adatokat (szerencsére nem volt életbevágóan fontos rajta, de akkor is kellemetlen ha csak a rendszer száll el).

Nálam a régi Kingston 64Gb-os SDD-vel csinálja néha (1-2 havonta), hogy valami hiba folytán megsérülnek rajta állományok, ilyenkor a következő induláskor a lemezellenőrzés is lefut. Komolyabb adatvesztés még nem volt (nem itt tárolom ami fontos), de nem induló programok amiket újra kellett telepíteni, már igen. Kábelt cseréltem 3x, nem az volt a ludas.

Én úgy gondolom van alapja a dolognak.

[ Szerkesztve ]

(#11) nubreed


nubreed
veterán

Rendkívűl rövid ez a cikk, ebből nem lehet messzemenő következtetéseket levonni, maximum arra jó, hogy akik eddig is vaciláltak, hogy vegyenek e ssd-t akkor azokat végképp elijessze. A valóság viszont az, hogy ha tényleg ennyire szar lenne a helyzet akkor senki nem venne ssd-t. Ez a tanulmány vagy kutatás valószínűleg több sebből vérzik és egyáltalán nem tartom megalapozottnak. Akik meg nem vigyáznak az ssd-jükre és nem teszik meg azt a néhány óvintézkedést, amivel kitolható jelentősen a maximális élettartama, és ugyanúgy használják mint egy hdd-t, azok meg ne csodálkozzanak.
A mai modern ssd-k lassan már 10 éve velünk vannak és közben folyamatosan fejlődtek és nem utolsó sorban olcsóbbak lettek, ennyi idő alatt már bőven ki kellett volna derülnie, hogy a technológia szar és megbízhatatlan, mint ahogy azt a cikkben szereplő tanulmány is megpróbálja beállítani.

[ Szerkesztve ]

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#12) r0ach válasza #82729984 (#5) üzenetére


r0ach
tag

Gondolom a 27%-nyi problémás felhasználónak a fele volt akinek adatvesztés volt a baja. Ami amúgy még mindig nem kevés. :(

Én nem is tárolok adatot rajta, mondjuk a 120 gigámon nem is lehetne sok mindent, de aki megveszi csilliókért az 512-es SSD-ket az már kemény veszélybe sodorhatja magát. Ha nem ment.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=r0ach

(#13) djculture válasza -FreaK- (#10) üzenetére


djculture
félisten

Van hát, de amúgy is rendszergyorsításra való nem adattárolásra. Az esetek nagy százalékában a vezérlő megy rajta tönkre, a rajta lévő adatoknak ilyenkor kapáltak a titkositás miatt még a kürt se képes őket visszahozni.

[ Szerkesztve ]

(#14) CsonkaImo


CsonkaImo
addikt

Nekem a Kingston HyperX 3K SSD-men törött el a sata data csatlakozó. Mikor megvettem, a gyári kábelekkel beüzemeltem, majd 3 hónap múlva géptakarításnál, mikor levettem róla a kábelt, benne volt a csatlakozó. :C Írtam az ügyfélszolgálatnak, 2 héten belül küldtek egy teljesen újat. SSD-re én csak a rendszert és a programokat teszem, ezek pótolhatók.

(#15) #82729984 válasza nubreed (#11) üzenetére


#82729984
törölt tag

Arról nem beszélve hogy a hdd-k viszont valóban úgy pusztulnak mint a legyek. Tegye fel a kezét a fórumozók közül akinek még nem ment tönkre merevlemeze...

Épp ezért nem is értem a pánikkeltést az ssd-k ellen, mert az alternativa legalább annyira megbízhatatlan cserébe viszont még lassú is mint a dög.

(#16) dabadab


dabadab
titán

Azt azért érdemes hozzátenni, hogy egy-egy válaszoló egy komplett céget képviselt, vagyis az, hogy elromlott-e SSD-je, az nem azt jelenti, hogy a saját, egyetlen SSD-je elromlott, hanem azt, hogy a cégnél lévő, akár több száz vagy ezer darabból legalább egy.

Egyébként meg ez a felmérés leginkább a Kroll Ontrack önreklámjának tűnik (adatmentéssel foglalkoznak), mert maguk az adatok annyira semmitmondóak.

DRM is theft

(#17) Yllgrim


Yllgrim
őstag

Az hogy Angliaban ilyen kutatas ilyen eredmennyel jelenik meg nem veletlen. A felhasznalok tobbsege olyan sotet (a szamitogepehez) hogy azt leirni is faj.az esetek 90%-a user error. Valoszinuleg mas orszagokbamn is hasonlo eredmenyt hozna ki egy hasonlo kutatas, itt annyival masabb a helyzet hogy az emberek tobbsege valaszol is a kerdesekre eleg magas szamban.

Mielott leirnatok hogy honnan veszem, meg biztos nem igy van, 4 eve dolgozom supporton, angliaban 2 es fel eve, Elso masfel ev Lenovo UK support, utolso nagyvallalati szinten. IT "szakemberek" kozott is lehet szep szammal fogni idiotat, a legjobb amikor a tudatlansag butasaggal, nagykepuseggel parosul, azok a kedvenceim.

Peace is a lie, there is only passion. Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken. The Force shall free me.

(#18) #82729984 válasza djculture (#13) üzenetére


#82729984
törölt tag

"a rajta lévő adatoknak ilyenkor kapáltak a titkositás miatt még a kürt se képes őket visszahozni."

Nem mintha ez opció lenne a felhasználóknak :) Még merevlemez esetén is, nem sok user fog félmillió forintért helyreállítattatni pár gigabájt adatot... Vállalati környezetben (meg amúgy is) legyen biztonsági mentés sokkal olcsobb és az az ellen is véd ha ellopják pl. a laptopot.

(#19) RyanGiggs


RyanGiggs
őstag

Érdekes... az enyém már a 4. évébe jár, és még nem tapasztaltam adatvesztést! Ja és még mindig 100%-os!! :)

(#20) djculture válasza #82729984 (#18) üzenetére


djculture
félisten

Vannak mikro vállalkozások is ott képesek nagyon meggondolatlanul pl a komplett vállalkozás könyvelését ezeken tárolni, mint ahogy ezer éves maxtor hdd-ken is :)

(#21) Decske


Decske
aktív tag

Nekem két Kingston SSD-m van, az egyik laptopban kb 2 éves, a másik az asztaliban kb 1 éves. Mindegyik köszöni jól van, oprendszer és progik vannak rajta, a laptopban hdd nincs és haszálva van mindkettő rendesen, de eddig sem adatvesztés sem teljesítmény csökkenés nem fordult elő. Arra azért kíváncsi lennék, ilyen nagy arányok honnan jöttek ki. A minta szerintem nem volt reprezentatív.

Samsung Galaxy Z Fold 3, Asus Zephyrus G14 (2020)

(#22) #82729984 válasza djculture (#20) üzenetére


#82729984
törölt tag

Hát igen. Ebben amúgy az a szép hogy a legtöbb embernek fogalma sincs róla hogy a számítógépében akár tönkre is mehet valami, pl. a merevlemez. Élnek a boldog tudatlanságban amig be nem üt a crach....

(#23) sefan67


sefan67
aktív tag

Végülis pont tegnap írtam itt hogy mik a tapasztalataim :DDD

(#24) Sicilian


Sicilian
addikt

Még jó, hogy nem tartozok az elégedetlenek körébe..

nothing is true everything is permitted..

(#25) Bici válasza #82729984 (#15) üzenetére


Bici
félisten

Nekem az eddigi kb. 25-30 winyóm közül egyedül a laptop WD Black ment tönkre, abból 2db két külön gépben.
A 3,5" winyók közül egyikkel sem volt soha bajom - mindegyiket 100%-os állapotban adtam el, amikor kinőttem (3-8 év után).
Ha lenne laptopom, oda én is SSD-t vennék az akksi kímélése érdekében, de asztali gépben nem erőltetem a dolgot.
Ki tudom várni azt a 15-20 másodpercet, amíg betöltődnek a programok egy jobb fajta winyóról - játszani meg nem szoktam.
Munkában viszont már a harmadik A-Data SSD-t koptatom. Valami mindig megöli, pedig minőségi munkaállomásban megy 2 winyó mellett, amik 5 év után is 100%-osak.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#26) negro


negro
őstag

Ez azert erdekes. Nekem mar tobb mint 3 eve van SSD-em a gepembe amibol az egyik regi 470-es Samsung de a masik is csak egy 830-as es soha semmi gondom nem volt eddig veluk.

''A kreativitás kulcsa abban rejlik, hogy tudod, hogy rejtsd el forrásaid''

(#27) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Lekopogom, eddig 3 SSD-t használtam (használok), de semmi gondom sem volt még azon kívűl, hogy kicsit. Két Kingston és egy Toshiba az MBA-ban.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#28) Mice_007


Mice_007
tag

Mindig kételkedve fogadok ilyen statisztikákat, amikor azt egy olyan cég készíti/készítteti, aki erősen érintett az ügyben (adat visszaállítás, stb).

Ez kb hasonló, mintha egy szervízt kérdeznek, hogy melyik termékből hoznak többet javítani... valszeg a válaszából lehet következtetni arra, hogy melyik a legnépszerűbb termék.

AIDA64.com

(#29) mpierre


mpierre
veterán

Érdekes. Lehet, hogy a user error is belejátszik ebbe? 2009 novembere óta hibátlanul megy egy 120GB-s ocz vertex turbo a gépemben. Volt fw frissítés is rajta.Talán 85-90% kondíció környékén tart....

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#30) NixonHUN válasza #82729984 (#15) üzenetére


NixonHUN
tag

Nekem még nem :U

(#31) FiachraBán válasza #82729984 (#15) üzenetére


FiachraBán
tag

A 2 winyó a gépben már több 5 éves és még egyik se ment tönkre!

(#32) Duck663


Duck663
őstag

Nem tudom lehet nekem van disznó szerencsém, de (le is kopogom) semmi gondom sincs egy Corsair GT120GB-ossal. Már a második gépben teszi a dolgát, 2 és fél éves, olyan 30TB olvasott és 15TB írt adat mellett...

Ezt a lementés dolgot azonban nem egészen értem. Ha jól tudom, ha nem hal be teljesen, és elérhető a meghajtó, akkor még kiolvasni ki lehet a cellákat, csak írni már nem. És akkor le is menthető minden...

Nem lehet, hogy valami töredezettségmentesítő vacakkal nyírják a meghajtót? Mert az SSD azt nem szereti... a Win7 alapból ki sem kapcsolja ezt... Ehhez az M$ legalább egy javítást kiadhatott volna...

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#33) BazsiBazsi


BazsiBazsi
aktív tag

Semmi gondom nincs az ssd-mel, tesómnak se, pedig meg van már évek óta. A fontos dolgokat a vinyón tárolom, a nagyon fontosakat a NASra is feltöltöm. Probléma megoldva!

(#34) lvb válasza Duck663 (#32) üzenetére


lvb
aktív tag

Én eddig csak olyan SSD meghibásodást láttam, hogy egyik nap ment, 80 - 100% között hazudta az állapotát, majd a gép újraindítás után már nem is látszott BIOS-ból sem. És tényleg bármikor meg tud hibásodni 1 hét, 1 év stb. Ilyen halált HDD-vel csupán 1-et láttam (100% volt). A HDD-knél azért elég jó figyelmeztetés a Health csökkenése.

(#35) zzola


zzola
félisten

Bullshit ez az info!

(#36) FF23


FF23
senior tag

2008 óta van SSD a P5Q-Deluxe lapomban. Az első ez az ős samsung SLC 1148 napig ment hibátlanul nálam -már másnap megbántam,, hogy eladtam- azóta meg a 830-as 766 napos működéssel szintén gond nélküli.

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#37) bubu1981


bubu1981
csendes tag

Pont ebből kifolyólag, mivel az én ismeretségi körömben is ismerek olyat, akinél problémásan működik az SSD, valamint az anyagi lehetőségeim is némileg korlátozottak, döntöttem úgy, hogy egyenlőre egy SSHD-t választok új rendszermeghajtónak, amit abszolút nem is bántam meg. Mindkét technológia előnyeit ötvözi, sokkal gyorsabb mint egy hagyományos merevlemez, ugyanakkor lényegesen olcsóbb mint egy SSD. Nem is tervezem addig lecserélni, amíg az egy 500GB-os SSD ára le nem esik 20ezer Ft környékére, addigra remélhetőleg a technológia is fejlődik annyit, hogy bátran merek majd váltani.

(#38) Alchemist


Alchemist
addikt

az adatok visszanyerése az SSD-n rendkívül problémás

Adatmentés, adatmentés!

Éppen olvasok egy érdekes könyvet az antigravitációról... képtelen vagyok lerakni.

(#39) Televan74


Televan74
nagyúr

Nekem csak az 1TB -os ára okoz némi kellemetlenséget. :D

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#40) Duck663 válasza lvb (#34) üzenetére


Duck663
őstag

Én még szerencsére semmilyen SSD meghibásodást nem láttam... HDD-volt több is, de azokról sikerült mindig lementenem az adatokat és amióta Seagate meghajtóm nincs, azóta HDD hibám sincs... :D

Igen-igen, még mindig Win7-et használok, és ha így haladunk még 2030-ban is így lesz.

(#41) Dr. Romano válasza FF23 (#36) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Hasonló a helyzet nálam is. Asszem 2009-ben vettem használtan itt az aprón egy 32GB-os SLC-s (huh most meg kell nézzem a nevét) SAMSUNG MCBQE32G5MPP-0VA SSD-t.

Mai napig ez a rendszer "vinyóm". Sokat nem foglalkozok vele (kb 1-2 havonta a diskeeperrel nyomok neki egy optimalizálást), nem babusgatom, használom. Normál használat mellett még mindig semmi baja, lassulásnak sincs nyoma.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#42) #82729984 válasza Bici (#25) üzenetére


#82729984
törölt tag

Ez most nem mérvadó, én meg a tágabb családban felügyelem a számítógépeket (mint ügyeletes "informatikus" engem hivnak ha valami gebasz van) és az elmúlt 8 évben kb. 4 merevlemez ment tönkre.

De mindez nem számít, mert nekem meg van olyan merevlemezem ami már 5 éve hibátlanul meg, meg az ssdm is 2 éves és semmi baja.

Ami viszont számít hogy vannak olyan oldalakat ahol nagyüzemi rendszerben nézik az élettartamot (nagy cégeknél ahol sok ezer disk van) és ott rendre az jön ki hogy az ssd-knek sokkal kisebb a meghibásodási rátájuk mint a merevlemezeknek. Valahol a multkor olvastam hogy az ssd meghibásodási rátája valami 1.5% a hdd-nek meg 5%.

[ Szerkesztve ]

(#43) MongolZ válasza bubu1981 (#37) üzenetére


MongolZ
addikt

Azokkal én is szemezgettem, jó kompromisszumnak tűnnek. Habár én végül SSD-ket vettem a gépekbe, abszolút jóknak tűnnek azok is.

(#44) nubreed


nubreed
veterán

Erről az egészről az jutott eszembe, hogy lehetne csinálni itt a PH userek között egy felmérést, hogy mióta használ ssd-t, milyet, mennyit, ebből mennyi hibásodott meg, hdd-ből milyet mennyit használ milyen hiba aránnyal. Kíváncsi lennék az eredményekre.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#45) #00137984


#00137984
törölt tag

Ezeket az SSD-ket hordozható gépekhez már alapfelszereltségként adják és ezen vannak az adatok és a Windows egyaránt. Elvárnám egy felmagasztalt terméktől a megbizhatóságot, de az átlag felhasználóktól a hozzáértést már nem. Megvették és használják. Nem kapcsolnak ki semmit és az alapbeállitásokon használják napi szinten. Igy már nagyobb az esélye egy kellemetlen meglepetésnek. Asztali gépben sokan a legnagyobb teljesitmény elérése érdekében sima RAID-ben használva is előfordulhat adatvesztés.

(#46) GeryFlash


GeryFlash
veterán

56%? Najó, elismerem igaza van az applenek, amikor full hülyének nézi a usert és a delete gomb nem töröl, ezeknek a félállatoknak (kutatás alanyai) tényleg ez kell. ;]

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#47) Bici válasza #82729984 (#42) üzenetére


Bici
félisten

Szerintem sem reprezentatív az én példám, de nem mindenkinél áll jobban az SSD, mivel alaplaptól és felhasználástól is függ.
Ha megbízhatóbb is az SSD ipari méreteket tekintve, akkor sem biztos, hogy megéri mindenkinek kockáztatni a felárat.
Persze a legtöbbeknek nem tétel egy 120GB/240GB-os SSD ára, de én mégha ki is tudnám fizetni, akkor sem vennék egyelőre. Főleg a munkahelyi tapasztalatok miatt, ahol a XEON-os alaplapban kb. az egész cégnél hullanak az SSD-k a fejlesztői gépekben (szerintem a vezérlő nem bírja a strapát), pedig mindenen a legújabb bios/firmware van fent.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#48) zsolt501 válasza #82729984 (#15) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Nekem még HDD-m sosem döglött meg, pedig a szerverben már 2007 óta mennek 24/7 ben.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#49) FF23 válasza Dr. Romano (#41) üzenetére


FF23
senior tag

Én feltettem az Apacer SSD+Optimizer-t és utána nem lassult be.

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#50) captain81


captain81
csendes tag

Közel 5 éve használok ssd-t. Jelenleg minden általam menedzselt rendszerben ssd az elsődleges háttértár. Probléma 1x volt váratlan áramszünet után sérült pár fájl ami miatt nem töltött be az oprendszer.
Dolgom volt több Crucial ssd-vel 64-es és 128-as méretben (C300 és M4). Van m-sata Kingstonom és több Samsung 64Gb-os (830 és előtte a szürke burkolatú) és egy Samsung 830 256GB több mint 3 éve semmi probléma, sem adatvesztés, sem lassulás.
Több mint 15 ssd-re van rálátásom és hibamentesen működnek! Ez a cikk kamu. SSD nélkül bármely rendszer ami elé kerülök egy kínszenvedés.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.