Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Peter13


Peter13
senior tag

OK, jó erről is tudni, de akkor ha jól értem, közönséges földi halandó emiatt nem kell hogy aggódjon az otthoni gépe kapcsán.

(A cím láttán először kicsit megijedtem hogy akkor most majd a Ryzen desktop vonalon kezdődik el az a típusú vesszőfutás ami az elmúlt két évben az Intel processzorait sújtotta...de szerencsére nem :N )

"No, I'm not immortal: I'm just not good at dying..."

(#2) Yutani


Yutani
nagyúr

Intel bérenc Abu, az ilyen hírekkel direkt lejáratja az AMD-t, az Intelről meg persze semmi rosszat nem ír!

;]

#tarcsad

(#3) Lacika112


Lacika112
aktív tag

Ha jól értettem akkor semmi lassulás ?
Szimplán egy kiskapu volt amit megfoltoztak?

Korrektek hogy nem tagadják és bagatelizálják hanem kijavítják az apró bakit :R

ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

(#4) opr válasza Lacika112 (#3) üzenetére


opr
veterán

Jol erted, bar tegyuk hozza, hogy ez eleve egy szoftveres hiba volt, nem hardware-es, tehat a hiba es a javitasa az azt a szoftvert erinti. Lehet persze, hogy az adott szoftver emiatt valamivel azonos hardware-en lassabban fog futni, de altalanos jelleggel a processzor sebessegen nem valtoztat. Max akkor, ha valamiert lassulnanak a VM-ek is, akkor ertelemszeruen a VM-eken torteno barmilyen operacio is lassulna, de meg ilyenrol se volt szo, szoval ez valszeg tenyleg annyi, hogy volt a programban egy lyuk, foltoztak, partnereknek szoltak, oromboldogsag.

De amugy igy a leiras alapjan nem volt epp apro a baki, eleg komoly sebezhetoseg, de hat ez sajnos ilyen. Javitva van, egyeb mellekhatasa nincs, ez nalam a "semmi problema" kategoriaja. :K

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#5) Yany


Yany
addikt

Két kérdés: mely AMD termékeket érinti és teljesítményre mekkora befolyással bír a javítás?

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#6) Cythyel válasza Yany (#5) üzenetére


Cythyel
senior tag

amennyire én kivettem a hírből, csak a szerveres részleget érinti

(#7) Shing


Shing
őstag

Alapból tiltom biosból a virtualizációs dolgokat, nem tom ezt engedi-e.

(#8) Akula


Akula
őstag

Akármilyen szemét a google, ebben azért jól jártak el, hogy nem egyből kürtölték világgá, hogy találtak egy biztonsági rést. Ha nálunk történt volna, jött volna a TEK, mint a srácért aki csak BKV jegyet akart venni és jelezte, hogy hibás a rendszer :D

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#9) Albigator


Albigator
őstag

Az én lapomnál a BIOS-ban SVM Mode (Secure Virtual Machine) van, ami alapból ki van kapcsolva. Sose kapcsoltam be mert nincs szükségem virtuális gépre.
Ezt lehet látni winen belül is ha jól tudom:

A hír pedig szerverekről beszél, ahol SEV (Secure Encrypted Virtualization) technologiát alkalmaznak úgyhogy asztali környezetben átlagos ember számára semmi félni való nincs.

(#10) Busterftw válasza Akula (#8) üzenetére


Busterftw
veterán

Nem tudom ez felfedezés a Google Project Zero-hoz köthető, de ott 90 napot adnak reagálni.

(#11) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Akkor idéntől jönnek az ájemdés spectremeltdown hülyeségek, csak hogy mindenkinek belassuljon a procija 1-2év múlva?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#12) Cythyel válasza t72killer (#11) üzenetére


Cythyel
senior tag

ez teljesen más mint a spectre és a meltdown, meg azok társai... azok a spekulatív végrehajtáshoz köthetők, míg ez a virtuális gépek futtatásához és az alacsonyabb szintű processzek közötti átláthatósághoz

(#13) hokuszpk válasza t72killer (#11) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

ehhez hasonlo tekknologia tudtommal Intelben egyelore nincs. Asztali AMDben a pro szeriaban van memoriatitkositas, de az egyszerubb, csak siman a processzek kozotti memoriaelerest zavarja ossze.

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#14) Béééla válasza Shing (#7) üzenetére


Béééla
őstag

Virtuális géped van? Nem. Akkor teljesen mindegy, hogy bekapcsolod vagy kikapcsolod.

Bélabá

(#16) Vesa válasza #95152384 (#15) üzenetére


Vesa
veterán

"Vagy csak a két nagy gyártó egymást akarja lejáratni??"

A hibát a Google fedezte fel, tehát értelemszerűen itt nem az Intel akarja lejáratni az AMD-t, arról nem is beszélve, hogy a hiba tényszerű és valós, tehát nincs szó lejáratásról!

Egyebekben, nyilván mindkét gyártónak jól jön, ha a másiknál súlyos problémák vannak a termékekkel, de ez csak bónusz. A hibák feltárása pedig az ágazatnak és a felhasználóknak is érdeke!

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#17) Lacika112 válasza #95152384 (#15) üzenetére


Lacika112
aktív tag

"így a procikat a hibák miatt kell majd cserélni??"

Ez csak egy sebességet nem befolyásoló rés, annyira hasonlít az intel tervezési hibáira mint kék bálna a csivavára.......

ha meghúzom a kocsidat az oc-nek számít?

(#18) sb


sb
veterán

Ennek van köze ahhoz, hogy 200GE-n a VirtualBox-ban futó XPEnology-m elkezdte 11 percenként kékhalállal megölni a host gépet? :)
Előtte hónapokig gond nélkül futott.

(#19) arty válasza #95152384 (#15) üzenetére


arty
veterán

ha elhallgatunk egy problemat, az megszunik?

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#20) Vesa válasza arty (#19) üzenetére


Vesa
veterán

Az Orosz mentalitás pont ilyen. Nézd meg a Chernobyl című mini sorozatot az HBO GO-n! Kis híján lakhatatlanná vált emiatt egy komplett kontinens!

A tudomány a valóság költészete!

(#21) #89309696 válasza Vesa (#20) üzenetére


#89309696
törölt tag

Kontinenstol azert messze van, de egy ország méretű teruletet majdnem sikerült. Ha nyilvánosságra hozzak sem történt volna mas, mert beengedni senkit nem engedtek volna kulsost.

[ Szerkesztve ]

(#22) #38075904 válasza Vesa (#20) üzenetére


#38075904
törölt tag

Csernó csak esti mese, volt 10X combosabb is. Meg még kitudja..

[OFF][/OFF]

és gondolkoznak az emberek hogy:

" hát hotyhoty ennyi a rákos mekpeteketés???? hoooooooooooottty???????"

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.