Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) szki


szki
őstag

Ez nagyon csini!

(#2) Myers


Myers
senior tag

Ez jobb lehet, mint a ninja2?

2. kérdés: hogy ejtik? "Scythe". :B

http://www.muszaj.hu/

(#3) Ndruu válasza Myers (#2) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Scythe

Teszt 1
Teszt 2

[ Szerkesztve ]

Harrrr!!!!

(#4) xuldar


xuldar
őstag

Milyen az a Socket 487? :)

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#5) pacorro válasza xuldar (#4) üzenetére


pacorro
aktív tag

Majdnem olyan, mint a 478. :B

"Helytelen a képeimet a valósághűség szempontjából megítélni, mert nem bizonyos dolgokat vagy lényeket ábrázolnak, hanem vonalakból, síkokból és színekből alkotott önálló organizmusok." - Ernst Ludwig Kirchner

(#6) rootkiller


rootkiller
őstag

Naggyon csini. :D Kéne! :D

Artengo TR 990 Pro

(#7) ADAM1337


ADAM1337
nagyúr

Semmi újítás. :(

(#8) Zé_Mester


Zé_Mester
őstag

na ez aztán az újítás, ezért megéri a 2-t odabiggyeszteni a végére :(((
annyi az újítás benne hogy a felx-szel feldarabolták és újra összerakták ???
remek, bravó Scythe. el bírom képzelni azt az agyonhajszolt tervezőbrigádot.
gondolom lesz majd Mugen 3 is, egy kis ötlet a mérnököknek :
minden egyes lamellába nyomják bele hogy Scythe Mugen 3 valami állatbrutál betűtípussal, és mondjuk kerekítsék le a lamellák szélét, és máris kész az újra és újra eladható portéka :(((

szánalmas :U

[ Szerkesztve ]

(#9) P00By válasza Zé_Mester (#8) üzenetére


P00By
nagyúr

Elvileg jobban teljesít, tesztet ezzel kapcsolatban még nem találtam.

(#10) bteebi


bteebi
veterán

Kicsit hülye kérdés: nem túl sűrűk a lamellái?

Amúgy semmi extra nincs benne szerintem, de természetesen jó hűtő :). Egyelőre nem tudnak mit kitalálni, ezért kellenek ezek az "új" termékek - valamiből nekik is meg kell élniük :U.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#11) Ribi válasza Zé_Mester (#8) üzenetére


Ribi
nagyúr

Szerintem küld el nekik a terveidet, hogy hogyan is kell hűtést tervezni, mert nekik jol lathatóan nemmegy. Amíg te nem csinálsz egy legalább 50%-al jobbat inkább maradj csendben.
Szerinted annyira könnyű a már eddig is baromi jól teljesítő bordák után kirukkolni egy vadiúj, sokkal jobbal ? LOL :W

"szánalmas :U "

(#12) Skizz válasza Ribi (#11) üzenetére


Skizz
addikt

Ha meg szemmel láthatóan nem tudtak rajta semmit érdemben változtatni, akkor meg mi a gyíkért adták ki Mugen 2 néven? :) Bár az egyetlenül szerencséjük, hogy azonos áron megy majd az előddel, különben menne itt az anyázás rendesen. ;] bár így még aztán annyi értelme sincsen... :U

(#13) Zé_Mester válasza Ribi (#11) üzenetére


Zé_Mester
őstag

na ácsi-ácsi
én eddig azt hittem hogy csak videókariknál divat a "húzzunk le még 200ezer bőrt ugyanarról a kariról, a vásárló úgyis megveszi" elmélet.
egy ilyen cégtől mint a Scythe azért mást várna az ember.

most attól hogy feldarabolták a bordát jobb lesz valamivel is ??? kötve hiszem.
azt viszont már inkább hogy sokkal tisztább anyagot használtak fel a gyártás folyamán, mint az előző verziónál, és ettől javulhat a hővezetés. :U

de nálam ez nem igazán indok egy új szériára

mod.: egy szóval nem mondtam hogy én jobbat tudok gyártani ettől, de akkor se maradok csöndben, mert ez csak lehúzásra jó, másra nem hiszem

[ Szerkesztve ]

(#14) Dassler válasza Zé_Mester (#13) üzenetére


Dassler
őstag

Azért sztem annyira nem lehúzás, elvégre egy árban van az elődjével, tehát ergo több pénzt nem kérnek érte. Egy kicsit variáltak rajta, ráncfelvarrás/optimalizálás - kinek hogy tetszik -, aztán ezt jelzik azzal a kettes számmal. Tesztek szerint egy picivel jobb mint az 1-es. Ha tök más hűtőt hoznak ki, akkor valszeg más nevet is adnak neki, talán pont azt akarják jelezni a névvel, hogy ez csak egy picit pofozott változat.

Állítólag mindenki utál, de én annyira szeretem magam, hogy tudom ezt kompenzálni

(#15) hunmyke


hunmyke
aktív tag

Nekem volt Mugen, azóta kerülöm az ilyen méretesebb procihűtőket.
Annak a felfogatója még műanyag pöckös volt, és iszonyat nehéz volt belenyomni az alaplapba mind a négyet. Oldalra fordítva az alaplapba kemény púp volt a procinál. És akkor még ott van a helyfoglalása, ami nem kicsi volt, gyakorlatilag alig lehetett szerelni a gépet.
Utólag a gyári intel procihűtő mellé tettem, elég horribilis méretkülönbségek voltak. :D
kép

"A lét határozza meg a tudatot. Ha megisszuk a lét, a tudat elszáll..." // Hofi

(#16) sNORh válasza ADAM1337 (#7) üzenetére


sNORh
addikt

Énsem sokmindent látok, a lamellák vannak máshogy vágva, meg a heatpipeokon van kupak :U

hunmyke feltenni még haggyán.. de leszedni :DDD

[ Szerkesztve ]

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#17) Skizz válasza Dassler (#14) üzenetére


Skizz
addikt

tehát ergo ;]

[ Szerkesztve ]

(#18) RexpecT válasza hunmyke (#15) üzenetére


RexpecT
addikt

Hu bakker ez nagyon komoly :C .

(#19) hunmyke válasza sNORh (#16) üzenetére


hunmyke
aktív tag

Leszedéshez egy fogót használtam, azzal megfogtam a fekete műanyagokat, azt úgy elfordítottam, és kiugrott. :D
Felszerelés húzós, mert úgy belenyomni a pöcköt, hát jó erős hüvelykujj kell hozzá. :D
Meg olyan jól feszül alatta az alaplap...
Ja és aki még a házba akarja belerakni az felejtse el, alaplapra rá kell szerelni és a hűtőnél kell fogni az egészet. :)

RexpecT, ezért neveztem el az gyári intel hűtőt chipset hűtőnek. :)
Még egy viszonyítási pont: [link]

[ Szerkesztve ]

"A lét határozza meg a tudatot. Ha megisszuk a lét, a tudat elszáll..." // Hofi

(#20) -=Lord Tom=-


-=Lord Tom=-
senior tag

Melyek azok a nagy európai webáruházak? (Nem feltétlen ahol ezt kapni lehet, hanem úgy általánosságban)

(#21) #56573440 válasza hunmyke (#19) üzenetére


#56573440
törölt tag

akkor ez milyen már? alig bírtuk feltenni, leszedni halál, de azért mókásan nézett legalább ki :DDD mondjuk ez már csak egy kis ninja volt

(#22) luw2win válasza #56573440 (#21) üzenetére


luw2win
őstag

lol ez nagyon durva.
Am nem fejlődött semmit se az elődjéhez képest

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#23) [CM]Crusher válasza Zé_Mester (#13) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Nem véletlenül vannak már prototípusok és nem véletlenül tesztelik ezeket hónapokig a kiadás előtt. Ha ismernéd a mugent és annak fejlesztési folyamatát akkor gondolom ezzel is találkoztál:

[link]

Ha megnézed, akkor láthatod, hogy többről van szó mint holmi flexelésnél... Ebben a termékben is átgondoltság és hosszú fejlesztési folyamat van. De gondolom a véleményedet olyanról amit nem ismersz és nem teszteltél könnyű kinyilvánítani. Előbb tesztelj, olvass aztán nyilatkozz. Mind addig amig az adott termékről nincsenek tesztek amiben elbukik, vagy győz addig a kinézete miatt sem lehúzni sem Isteníteni nem lehet.

Ezzel a hozzászólással lehet egyetérteni és vitatkozni egyaránt, nekem ez a személyes véleményem.

[ Szerkesztve ]

(#24) hunmyke válasza #56573440 (#21) üzenetére


hunmyke
aktív tag

Na ez már egy művészet. :DD
Ennél már csak intel atomon nézne ki hülyébben :D

"A lét határozza meg a tudatot. Ha megisszuk a lét, a tudat elszáll..." // Hofi

(#25) Zé_Mester válasza [CM]Crusher (#23) üzenetére


Zé_Mester
őstag

volt elég sok Scythe hűtőm, Ninja Rev.B volt a legtovább.
Mugen is volt, szép is volt, jó is volt.

jó kis kép, kell is a marketing cucc a bemutatókra ;)

(#26) #56573440 válasza hunmyke (#24) üzenetére


#56573440
törölt tag

M-ITX-es volt a lap, ennél sokkal kisebb atomból sem akad hacsak nem piko, de azt meg betakarja 1:1-ben a talpával ;)

(#27) #72042496 válasza hunmyke (#15) üzenetére


#72042496
törölt tag

Lehet kapni hozzá csavaros lefogatót, nekem pl. azzal vaen feltéve a Mugen. A gyári pöcköket meg kivágtam a kukába, oda valók. ;] :)

Ez a 2-es verzió viszont nagyon nem tetszik, marad az előd.

Zé_Mester:

Írták előttem is, hogy a tesztek szerint jobb, mint az előd (magyarul mégis fejlesztettek valamit), árban meg ugyanannyi, szóval nincs itt lehúzás. De akkor mi a bajod vele? Az, hogy hasonlóan néz ki, mint a Mugen? Vagy hogy Mugen 2-nek hívják? Tényleg nem értem a problémádat. :)

(#28) syC


syC
addikt

Jól néz ki :K

(#29) Daemon09


Daemon09
őstag

Jó hűtő lehet. Kiváncsi leszek a tesztekre. Vagy van már?

(#30) #72042496 válasza Daemon09 (#29) üzenetére


#72042496
törölt tag

(#31) Daemon09 válasza #72042496 (#30) üzenetére


Daemon09
őstag

Köszi, nem néztem körül rendesen. :B :R

(#32) mephi666


mephi666
nagyúr

szép, de nem örülnék, ha valaki egy ilyet hozzám vágna, mert az törne rendesen... :D ...ha valakinek ilyen terve van, inkább egyszerűen adja a kezembe :)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#33) Hunter2


Hunter2
addikt

jól látom a képeken hogy ennek megint egy normálatlan felfogatást sikerült csinálni s775-re?
Alúlról van csavarozva?

(#34) ent válasza luw2win (#22) üzenetére


ent
őstag

Csak a lamellák sűrűségeváltozott illetve a felfogató szett bővült és módosult az elődhöz képest. Tényleg nem változott semmit :P .

WEBOLDAL, WEBÁRUHÁZ, ADS ►► www.redesignteam.hu ◄◄ (Profizmus és az alacsony ár találkozása!)

(#35) [CM]Crusher válasza Hunter2 (#33) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Miért, mi gondod a Mugen 2 hátlapi merevítős csavaros megoldásával? Ha műanyag pöcköst csináltak volna mint amilyen alapból az 1366 akkor az lett volna a gond, ha pedig végre gyári hátlapi merevítős csavaros akkor meg az a gond. Nem értelek :)

(#36) [CM]Crusher


[CM]Crusher
senior tag

Valahol olvastam kb egy fél oldalas tanulmányt ezekről a bevágásokról, hogy miért jó, ahol bemérték a bevágott és egy nem bevágottat zajszintmérővel is és dBA-ben volt különbség, így nem véletlen a bevágás.

Hivatalos megfogalmazás szerint pedig így hívják a bevágást:

M.A.P.S. (Multiple Airflow Pass-Through Structure)

A lamellázat felépítése átalakításokon esett át, mely kedvezőbb légáramlást biztosít, ezáltal, pedig halkabb működést. A M.A.P.S. (Multiple Airflow pass-through structure) névre keresztelt rendszer, tehát egyaránt segíti a hűtést és a csöndes működést is.

(#37) Hunter2 válasza [CM]Crusher (#35) üzenetére


Hunter2
addikt

csak az a gond hogy ezzel a megoldással is kikéne vennem a lapot ha procit akarok cserélni meg az intel benyomkodó megoldásával is.Egy olyan megoldás jobb lett volna hogy a csavarok felűl vannak alul meg valami backplate.

ezt nemigazán tudod cserélni az alaplap kiszedése nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#38) #72042496 válasza Hunter2 (#37) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ez nem a Scythe hibája, sőt, nem is hiba. Nagy erővel kell rászorítani a hűtőt, igenis kényszerítsék rá a usert, hogy vegye ki a lapot! Úgy biztonságos.

(#39) Hunter2 válasza #72042496 (#38) üzenetére


Hunter2
addikt

mert alaplap kivétel nélkül nem lehet rendesen ráfogatni mi, Más gyártóknak valahogy mégis sikerült megoldani.
Az az igazság hogy ezt az egészet alapvetően az intel baxta el ezzel a normálatlan felfogatással.s478-ra sokkal egyszerűbb volt felrakni a hűtőt .

[ Szerkesztve ]

(#40) #72042496 válasza Hunter2 (#39) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nem azt írtam, hogy nem lehet rendesen ráfogatni, azt írtam, hogy nem biztonságos lappal a gépben szerelni a hűtőt.
Ekkora batárnál amúgy sem férnél hozzá, szóval lényegében tökmindegy.

(#41) TESCO-Zsömle válasza Hunter2 (#37) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

A megoldás már létezik. Eszközölni kell egy vágást az alaplapi tálcán, hogy hátulról is hozzáférhető legyen a backblate.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#42) Hunter2 válasza TESCO-Zsömle (#41) üzenetére


Hunter2
addikt

Az ötlet nem rossz csak nemszeretnék flexel nakiesni az épp most vásárólt chieftech házamnak.Most hogy mondod valami LianLi házon láttam hasonlót.

(#43) TESCO-Zsömle válasza Hunter2 (#42) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Csak nem a gart félted?? :P

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#44) Hunter2 válasza TESCO-Zsömle (#43) üzenetére


Hunter2
addikt

Nem csak most sikerül kb 8 év után normális házban összerakni a gépet, most nem állok neki szétvagdosni.

[ Szerkesztve ]

(#45) TESCO-Zsömle válasza Hunter2 (#44) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Nen is azt mondtam, hogy aprítsd fel.

Lényegen nem változtat. Amit írtál, arra létezik megoldás és nem a hűtő hibája.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#46) Mr Potter


Mr Potter
tag

Sziasztok!
Gondolkodom egy Mugen 2 vásárlásán de bajban vagyok, mert elvileg a tesztek alatt jobb teljesítményű és halkabb az elődjénél, mégis akármelyik oldalon járok a Mugen alacsonyabb zajszint mellett dolgozik utódjánál (ezt van feltüntetve a termék leírásánál) .Nem tudom mi igaz ebből.Esetleg, ha valakinek volt már hozzá szerencséje vagy biztos információkkal rendelkezik kérem dobjon egy választ. Előre is köszönöm.
Üdv :)

(#47) Zájec válasza [CM]Crusher (#23) üzenetére


Zájec
veterán

a jobb alsó tesztpéldány is komolyan néz ki a 8 heatpipe-val... ;)

:: ne beszélj alaptalanul hülyeségeket,, igy beleolvasva ez rád nézve nagyon ciki az ilyen tudatlan megnyilvánulás...

(#48) KissP


KissP
tag

Hali!
Valóban jól látom, hogy ezt a hűtőt nem lehet LGA 1156 ra rárakni?
Ha valaki erről tudna bővebb információval szolgálni az jó lenne. :)

p

(#49) DarkDeer válasza KissP (#48) üzenetére


DarkDeer
senior tag

Az alap Mugen 2 nem tartalmaz 1156-os lefogatót, de a Mugen 2 Rev. B típus már tartalmaz.

(#50) KissP válasza DarkDeer (#49) üzenetére


KissP
tag

Köszi szépen a választ!
Akkor ezt fogom keresni. :)
Nem tudom mennyire nyerő összeállítás egy ilyen hűtő
Core i7-860 és MSI P55-GD65 configban. Tudom, hogy elég speciális a kérdés :S
Csak nem akarok úgy járni, hogy nem fér el valami. Vagy bármi más gond, hogy ne kövessek el hülyeséget.
Előre is köszi!

p

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.