Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) brumesz


brumesz
aktív tag

öcsém,mit meg nem adnék két ilyen kariért...bár most elvagyok a fasza tuningos 8800gs-emmel is :P
jó kis részletes írás...hasznos lehet.mennyire melegednek a karik?látom ugyanaz a hűtő mint a régebbi karikon :F

cserebere, beszamitas, mennyitengedszafelebol nalam nincs, bocsi mindenki!

(#2) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Tényleg érdemes ilyen terhelve 350-400 wattot fogyasztó szörnyekkel játszani? Nem jobb lenne egy mezei konzol?

(#3) Sandormaster


Sandormaster
aktív tag

Vannak jó amd chipes crossfire támogatásos lapok, egy full amd-ati gép jó lenne :))

(#4) robyeger


robyeger
addikt

[Solten]: Fogadd nagy gratulációmat, ezért a tesztért.! :R Nem csak azért mert drága szabadidődet erre(ránk, olvasókra) pazaroltad, hanem technikailag is,hogy végre láthatok minimum fps számokat, hiszen ez a lényeg, ha 20 alá esik, akkor látjuk, hogy megakad a játék. A feletti frame számnak csak multiplayer-ben van jelentősége, ahol mondhatni "gyorsabban jár valakinek a keze, mint a szeme". A másik lényeges dolog; tiszta felüdülés ilyet tesztet látni, a fLeSs féle 2GB-ra és 32bites Vistára erőltetett bechmark-októl.

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#5) Gábor vitéz


Gábor vitéz
tag

A CF szereplése 1280x1024-ben igen érdekes...

Viszont én a barátod helyében mégegyszer elolvasnám az alaplap leírását, hogy hogyan is kellene beszerelni a ramokat. Ha jól látom sikeresen pakolta egy csatornára mindkét modult. Asus lapoknál dual channel módban az azonos színű slotokba kell tenni a ramokat (pl. 1. és 3. vagy 2. és 4. slot..)

Amúgy jó kis kari ez a 4850.

De most már egy 4870 tesztet is szívesen látnék!

üdv: Gv.

Vetkőzz szépen Tündérke! A kívánság az kívánság!... (o)(o) XD

(#6) #41635072


#41635072
törölt tag

És mi értelme van, hogy egy játék 115fps-sel megy? :U

(#7) Coyot


Coyot
őstag

Jóféle teszt, grat!
Azt hiszem én is nevezek majd egy ilyen vga-ra ;)

Tel Elek:
Lehet, hogy nem akad? :U :D

[ Szerkesztve ]

Má' nem

(#8) tuskooo válasza #41635072 (#6) üzenetére


tuskooo
addikt

Az, hogy a későbbi játékok is gyorsan fognak futni. :U

(#9) FlashBird válasza #41635072 (#6) üzenetére


FlashBird
tag

Multiplayer, versenyszinten, pl first person :)

(#10) agressiv válasza #41635072 (#6) üzenetére


agressiv
addikt

Sokkal jobb játszani nagyon magas FPS-el sokkal gördülékenyebnek folyamatosabbnak tűnik a játék nembeszélve a hírtelen előforduló VGA zabáló szituációkról!!

Ennek valóban inkább multiplayer módban van nagy szerepe mert ha nincs több például 40 FPS-nél akkor akárki akármit mond lassabbnak tűnhet a játék esetleg minimális késés is előfordulhat ilyen FPS mellett amit bizony PRO játékosok nem engedhetnek meg.

Én nem vagyok Pro játékos de 50FPS-el nem fogok soha neten játszani mert számomra az nagyonkevés a COD UO 300-400FPS el már játszható :DD :DD

Persze olyan baromságokat nem kell elhinni hogy 125FPS-el nagyobbat ugrik a játékos FPS játékban :W

[ Szerkesztve ]

Hát még a borz.....

(#11) Rossi válasza (Kolombusz) (#2) üzenetére


Rossi
addikt

Érdemes. Te meg vegyél konzolt. :P

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#12) Cifu válasza (Kolombusz) (#2) üzenetére


Cifu
nagyúr

Melyik konzolon van normális MMORPG, pl. WoW vagy EVE szintű? Normális szimulátor, Lock-On, FFX szintű? Egy X3: Reunion szintű űrhajós játék? Egy Dawn of War szintű RTS?

Felhozhatom az FPS-eket is, van ugyan konzolom (Box360), de egyszerűen nem tudok kontrolerrel játszani. Haverom régóta mondogatja, hogy ott a PS3, amire bármilyen USB-s eszközt rá lehet kötni, mondom neki, hogy az XBox360-ra is, de melyik játék engedi, hogy egér és bill. kombóra konfiguráljam át?

Bizonyos játékokra bizony sokkal jobb a PC, vagy inkább mondjuk azt, hogy nem tud labdába rúgni a konzol...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#13) #41635072 válasza Coyot (#7) üzenetére


#41635072
törölt tag

Az x1950pro-mal sem akad semilyen játék.
Ez a multiplayeres duma meg marhaság. Nekem nem ér százezreket, hogy adjak egy heccsátot. Amúgy meg akik multiznak, legalábbis cod2-ben azoknak mind fos gépük van...
Már akiket megkérdeztem, és nem PH-sok. :D

[ Szerkesztve ]

(#14) (Kolombusz) válasza Cifu (#12) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Csak akarni kell kontrollerrel fps-t játszani.
Én is világéletemben pc-s voltam, de november óta boxot használok. Megtanultam kontrollerrel célozni. Sokkal nagyobb élvezet. Nem hatékony, nem olyan, mint az egér meg a bill, de jóval közelebb van a valósághoz. Ravaszt húzok, érzem, ahogy visszaüt a fegyver, lassabban célzok be, nem osztok 10 headshotot 1 perc alatt. Egyszerűen élvezetesebb.

MMORPG még nincs, de biztos vagyok benne, hogy lesz.
Repülős játékok vannak, bár nem a szimulátor vonalat képviselik. Szvsz csak idő kérdése, hogy az MS kiadjon egy Flight Simulatort X-re. Elsők között fogom megvenni.

Félre ne értsetek, nem konzol vs. pc háborút akartam inditani.
Szvsz aki ilyen batár gépet vesz, az ugyanazokkal a multiplatform cimekkel játszik (cod4, gow, nfs és társaik). Persze, ha arra áll a pöcse, hogy 16-szoros élsimítást tud kapcsolni, akkor markolja az egeret és élvezze a kazánját. :)

[ Szerkesztve ]

(#15) #41635072 válasza (Kolombusz) (#14) üzenetére


#41635072
törölt tag

Amúgy azt mivel érzed hogy visszaüt a fegyó?
Rezzen egyet a kontroller? :D

(#16) #56573440 válasza #41635072 (#13) üzenetére


#56573440
törölt tag

valszeg más lenne ha egy 22-24"-os monitoron próbálnád mondjuk kimaxolva. nem azt mondom hogy mindenki játszon úgy de vannak játékok amiket én régebben nem tudtam élvezni ha élsimítás nélkül nem natívban toltam (nfs széria+ jópár fps). oda hidd el már kevés lenne.

(#17) agressiv válasza #41635072 (#15) üzenetére


agressiv
addikt

Nekem aztán nincs batár gépem és soha nem is lessz.

Abban lehet valami, hogy kontrollerrel élvezetesebb és valósághűbb a dolog mert mégiscsak túl dúrva dolgokat lehet csinálni egérrel meg billentyűzettel hmm.... :DD de persze ettől még sosem térnék át a kontrollerre nekem valahogy nem fekszik a kezembe még autózni sem tudok velük :DD

a Natív felbontás elen meg ott van a CRT monitor ami normális színvilággal egy 4x-es szűréssel is csodálatos képet tud nyújtani és nem kell hozzá űrtechnika!!

[ Szerkesztve ]

Hát még a borz.....

(#18) Cifu válasza #41635072 (#13) üzenetére


Cifu
nagyúr

Nekem egy 8800GTS G92-őm van. Bizony sok játék akad (FFX, AoC, X3: Reunion, így hirtelen amivel most per pill játszok). Igaz 1920x1080-ban...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#19) #56573440 válasza agressiv (#17) üzenetére


#56573440
törölt tag

csak egy új szem később :( nekem attól romlott folyamatosn a szemem. monitorcsere+ műtét után azóta is mint a sas. azért lehet valami összefüggés közte

(#20) Coyot válasza #41635072 (#13) üzenetére


Coyot
őstag

nah igen, próbálkozz a cod4el akkor, 1680x1050-ben, meg nézzen is ki valahogy :)

hozzáteszem nincs atom gépem, minden alkatrészemet PH-ról vadászom össze használtba, és akkor mikor már olyan áron kapható, amit énis kiadok egy-egy dologért.

énis szoktam cod2-t nyomni régen, hát a társaság felének akkkor is megvolt az átlag 80-100 fps,de lehet csak épp egy ilyen társaság csődült össze :D

Má' nem

(#21) agressiv válasza #56573440 (#19) üzenetére


agressiv
addikt

Igen én is így voltam vele ám TFT vásárlás előtt 2 nappal vett egy cimborám TFT monitort (előtte még sosem figyeltem a képét) én lementem hozzá megláttam és elszörnyűlködtem!
Azt hittem, hogy szép éles kép gyönyörű színek lesznek de nem azt láttam mint amire számítottam így vettem egy annakidelyén rohadtdrága CRT-t és bizony nem fáj a szemem előtte, nem tükröződik, a régiek előtt nekem is a fáj a szemem de ezt szeretem nagyon és nem is cserélem amíg ki nem jön belőle a füst az biztos :D

Hát még a borz.....

(#22) cizoe válasza #56573440 (#19) üzenetére


cizoe
őstag

Grat a teszthez, jó lett nagyon! Kösz. :R

blackrulz: A crt monitortol maximum gyulladást kap a szemed. A látásromlás ugyanúgy fennáll egy tft esetében is - épp en a fix fókusz miatt (szoval egy távra nézel folyamatosan). Nem kell sokat gépezni és kész. Minőségben meg CRT. :R Olyanokat lehet venni bagóért már, amik régen csúcskategóriás , megfizethetetlen dolgok voltak. Olcso TFT meg egy vicc, meg az egész TN panelesdi.

[ Szerkesztve ]

(#23) raskolnikoff


raskolnikoff
őstag

Kellett ez a teszt...ez azért rámutatott hogy a CFnek még vannak bajai...kicsit meg is voltam lepődve hogy eddig az összes tesztben amit láttam szinte hibátlanul ment...

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#24) agressiv válasza cizoe (#22) üzenetére


agressiv
addikt

Az a TFT egy 17ˇ-os fujitsu volt 8ms-el 78 rugért amikor átlagban 40-60 között voltak a TFT-k anno szóval akkor csúcs volt!!
És ekkor vettem én a CRT-t 40-ért 17ˇ-os MAG 786PF2-ről van szó.

Ma már valóban 7-8 rugóért lehet venni ilyeneket :DD

[ Szerkesztve ]

Hát még a borz.....

(#25) Coyot válasza cizoe (#22) üzenetére


Coyot
őstag

betekintési szögeken kívül semmi különbség már a xVA és TN közt, nézz csak meg egy új TN meg PVA paneles monitort... tft meg olcsó max a régi kifutott tényleg sz*r paneles monitorok, hozzátéve(átlagfelhasználónak bőven elég az is, de ez itt nem igaz :D )
Én most adtam el épp az IBM P260am, kicsit bánom is, de 150-200W,40kg, meg nagy helyigény...

Má' nem

(#26) cizoe válasza Coyot (#25) üzenetére


cizoe
őstag

Viszont az a tévhit egy f***ság hogy a tft nem rontja a szemet.. Én egy COMPAQ P1210-et nyúzok már jóideje. :U

Na on: Most néztem a bioshock eredményeket. Ez mitől lehet? Mármint hogy wideban beindult a cf, 4:3ban meg visszafogta. :F :)

[ Szerkesztve ]

(#27) agressiv válasza cizoe (#26) üzenetére


agressiv
addikt

Igen a Bioshock-os eredmények valóban érdekesek :Y

Hát még a borz.....

(#28) Zotya84


Zotya84
őstag

A Griddel én is furcsálltam, h 3870nel jobban megy mint 3870CF-rel. (1280 max)

De ahogy látom ez nem csak nálam jelentkezett.

Mod: Ne használtad a CF-összekötőt? nem éri át a lukat, vagy miért? ha igen, van-é különbség, ha rajta van, mint ha nincs?

[ Szerkesztve ]

Mi ez a hülyeség? Nokiánál ütésállóságot nem fejszével kellene tesztelni, hanem elkezded ütni egy 3310-zel... - L3zl13

(#29) #41635072 válasza Cifu (#18) üzenetére


#41635072
törölt tag

És minek akkora felbontásban játszani?

(#30) Cifu válasza (Kolombusz) (#14) üzenetére


Cifu
nagyúr

Amíg nem lesznek nekem megfelelő játékok, addig nálam a konzol max. a verekedős játékok miatt játszik. Másra nem alkalmas részemről. Lehet mondani, hogy reálisabb konzollal az FPS, csak nem igaz. Akkor már az ősrégi fénypisztolyos játékok is reálisabbak. A visszarúgás az, amit valószínűleg még jó ideig nem lesznek képesek rendesen visszaadni. Tudom miről beszélek, a helyi lőtéren lőttem eleget CZ 75-össel, vadászként pedig a CZ550-es golyós, valamint az IZs sörétes puskával. ;)

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#31) Cifu válasza #41635072 (#29) üzenetére


Cifu
nagyúr

Egy 40"-os FullHD LCD TV-n játszom, másfél méterről, ez a TV natív felbontása.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#32) Racecam


Racecam
MODERÁTOR

Szerintem itt fejezzük is be a CRT kontra TFT vonalat, egyrészt nem erről szól a cikk, másrészt már régen olvastam ennyi ostobaságot a témával kapcsolatban. :U

u.i.: Solten! esetleg reagálhatnál a privát üzenetemre, ha már látom, hogy többször is aktív voltál azóta, amióta elküldtem. :U

[ Szerkesztve ]

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#33) #41635072 válasza Cifu (#31) üzenetére


#41635072
törölt tag

:DDD
Jah, csak az emberek 99%-a nem 40 colos full hdtv-n nyomja. :))
Szerintem számítógéphez monitor kell, nem tv. :))

(#34) Rossi válasza agressiv (#21) üzenetére


Rossi
addikt

"annakidelyén" :W :O :( :C

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#35) cousin333 válasza (Kolombusz) (#14) üzenetére


cousin333
addikt

"Félre ne értsetek, nem konzol vs. pc háborút akartam inditani."

Lehet, de már a második hozzászólásban bedobtad a "vegyél inkább konzolt" szálat. Persze, nem ezt írtad szó szerint de aligha lehet másnak értékelni.

"We spared no expense"

(#36) cousin333 válasza #41635072 (#33) üzenetére


cousin333
addikt

Akkor miért kérdezel olyanokat, hogy minek akkora felbontásban játszani? Van akinek ekkora, ne tessék ezen fennakadni. Monitorból is vannak ilyen felbontásúak, sőt, jobbak is. Maximális beállításokkal pedigmég 1280x1024-ben sem fut el minden egy 1950pro-n.

"We spared no expense"

(#37) agressiv válasza Rossi (#34) üzenetére


agressiv
addikt

Tel elek neked aztán vannak kérdéseid.

"minek akkora FPS"
"minek akkora felbontás"

Racecam igazad van valóban nem ide tartozik a CRT Vs. TFT téma viszont most mégis lényeges szerintem mert valóban olyan felbontásokon teszteltek amiknek csak nagyméretű paneleknél van értelme.
És bizony a kijelző a lényeg az egészben hiszen azon nézzük a szép grafikát nem a videókártyán ezt ne feledd!!

Hát még a borz.....

(#38) Cifu válasza #41635072 (#33) üzenetére


Cifu
nagyúr

Jah, csak az emberek 99%-a nem 40 colos full hdtv-n nyomja.

Akkor legközelebb mond azt, hogy az emberek xx%-nak az X1950 is elég. ;)

Szerintem számítógéphez monitor kell, nem tv.

Mennyi valós tapasztalatod van a témában? Nekem per pillanat is van egy 20"-os Belinea 102035W a TV mellett (a kis gép azon megy), de még véletlenül sem merült fel az után, hogy monitort vegyek elsődleges kijelzőnek, miután személyesen tapasztaltam, milyen nagy méretű LCD TV-n játszani. Egy ismerősömmel volt hasonló monitor vs. LCD TV vitám. Egymás mellé lett téve egy Dell 3008-as, és egy Samsung LE-40A656-os. A vége az lett, hogy a Dell ment vissza a dobozába, és az ismerős asztalán azóta egy LE-40A656-os van. Márpedig a Dell 3008 állítólag per pillanat a csúcs a monitorok terén (őszintén szólva én nem követem már egy ideje a monitor trendeket, nem tudom mennyire igaz, mindenesetre az biztos, hogy többe került, mint a Samu TV).

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#39) Parci válasza Cifu (#38) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem tudom, mennyire lehet kalibrálni a színeket egy ilyen lcd tv-n, de azért minimum furcsának hangzik, h a rendre undorító mód túllőtt színekkel dolgozzon fel fotókat az ember. mondjuk. persze, tényleg lehet, h ezek mindegyike hibátlanul állítható, és akkor végülis van ráció egy 40 colos full hd lcd tv-ben.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#40) #41635072 válasza cousin333 (#36) üzenetére


#41635072
törölt tag

1280*1024-en nekem minden tökéletesen elfut. :P
Cifu:
"hogy monitort vegyek elsődleges kijelzőnek,"
Ha egyedül élsz, akkor lehet, hogy tudsz hdtv-n játszani, mert az csak a tiéd, de ezt egy családban nem lehet megoldani. Ott nincs olyan, hogy elsődleges kijelző. :P

[ Szerkesztve ]

(#41) Cifu válasza Parci (#39) üzenetére


Cifu
nagyúr

Igen, én is beleestem az általánosítás problémájába, hamu a fejemre.

Nem vitatom el, hogy az LCD TV-k elég kutyául bánnak a színekkel, és abban sem vagyok biztos, hogy olyan szintre be lehet lőni a színhelyességét, mint egy professzionális monitort (itt megvizsgálták alaposabban az A656-ost, neked biztos többet mondanak a grafikonok, mint nekem). Nem is állítom, hogy profi képfeldolgozáshoz jobbak. Átlagos usernek filmnézéshez, játékhoz, böngészéshez viszont legalábbis szerintem bőven megfelelő.

Ha gondolod, egyszer megbeszélhetünk egy olyan opciót, hogy felviszem hozzátok a saját TV-met (vagy ti lejöttök hozzám, ha az nektek jobb), ha egy nap alatt meg tudjátok nézni, akkor részemről benne lennék egy ilyen tesztben. ;)

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#42) Cifu válasza #41635072 (#40) üzenetére


Cifu
nagyúr

Elnézést a sok offért, van egy nagyszerű CF teszt, erre lett belőle minden más. Én kérek elnézést Solten, hogy ilyen sorsra jutott, részben az én bűnöm. :B

Tel Elek:

30 évesen megtehetek már bizonyos dolgokat. Nem leszólásnak szánom mások felé. Csak arra akartam felhívni a figyelmet, hogy akadnak, akikre az általánosításod nem igaz.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#43) #41635072 válasza Cifu (#42) üzenetére


#41635072
törölt tag

Aki családban él az szerintem nem engedheti meg, hogy a fő tv-n jáccogasson.
A mo-i embereknek meg nem nagyon van pénzük több hdtv-re. :)
Bár lehet, hogy te többet is megengedhetsz, de ha jól látom egyedülálló vagy. :D Úgy könnyű...

(#44) azbest válasza Zotya84 (#28) üzenetére


azbest
félisten

az átkötő használatára én is kíváncsi lennék... úgyemlékszem visszalépést jelentett sebességben, amikor átkötő nélkül is engedték (ugyanazon generáció átkötős és sima változatát nézve)

(#45) Solten válasza robyeger (#4) üzenetére


Solten
addikt

Köszi :R Nem mondom, eléggé lekötött, hajnalig "küszködtem" vele , de öröm látni hogy volt értelme :) Jah, és big respect Gurubefreenek :R Ő is kis híján vért pipilt... :DDD

Saor Alba

(#46) Solten válasza Gábor vitéz (#5) üzenetére


Solten
addikt

Az a poén hogy nekem is csak később esett le, hova pakolta... :D

Saor Alba

(#47) cousin333 válasza #41635072 (#40) üzenetére


cousin333
addikt

"1280*1024-en nekem minden tökéletesen elfut."

Persze, persze... :P (nekem is volt ilyen kártyám)

"We spared no expense"

(#48) #41635072 válasza cousin333 (#47) üzenetére


#41635072
törölt tag

Akkor ne hidd el.
Én nem a 3dmark pontokra vadászok, hanem játszok, és minden kifogástalanul fut! :P

(#49) c.zsolti


c.zsolti
őstag

Érdekes a CoJ és a CoD4 minimum FPS-ek alakulása.
Ezekben nagyon gyenge a single 4850. :F

[ Szerkesztve ]

...

(#50) cousin333 válasza agressiv (#10) üzenetére


cousin333
addikt

"Én nem vagyok Pro játékos de 50FPS-el nem fogok soha neten játszani mert számomra az nagyonkevés a COD UO 300-400FPS el már játszható"

Én elhiszem, hogy van érzetbeli különbség (szemre) a 30 és a 60 fps között. De az ilyen 3-400 FPS - legalábbis a látvány szempontjából - eléggé vakításnak tűnik, lévén egy TFT monitor 60-75, egy jó CRT 100-120 Hz-es képfrissítéssel megy , de még alacsony felbontáson is max. 200Hz-el. Szóval a képek legalább felét nem is látod.

"Persze olyan baromságokat nem kell elhinni hogy 125FPS-el nagyobbat ugrik a játékos FPS játékban"

Márpedig kénytelen leszel elhinni, hogy van ilyen. Ez egyszerűen a játék motorjából, azaz a konkrét megvalósításból adódik. Valahol évekkel ezelőtt olvastam egy részletes írást arról, hogy Quake 3-ban (vagy 2-ben, nem tudom) miért lehet nagyobbat ugrani bizonyos FPS szám esetén. Szerintem amúgy a képfrissítés fölötti FPS-ek esetében a nagyobb folyamatosság érzetét szintén az adja, hogy másodpercenként több képkockát számol ki a rendszer, így talán a motor megvalósítása miatt pontosabban számol. De ez lehet, hogy hülyeség, nem is tenném le rá a nagyesküt, csak egy gondolat volt.

[ Szerkesztve ]

"We spared no expense"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.