Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) M107


M107
addikt

:R

A garancia ok de csak 80TB adatírás. Hm :U
S, ha mondjuk 100-120TB-tal megy tönkre 5 év alatt akkor ugrott a gari gondolom.
Bár átlag felhasználásra vételkor úgysem megy olyan hamar tönkre , ha csak a vezérlő nem adja be a kulcsot.

Jó vétel, de csak akkor venném meg ha a Sandisk kivenné a gariból a 80TB és az 5 év megmaradna.

[ Szerkesztve ]

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#2) Cobra.


Cobra.
őstag

A 840 EVO 35k és kb ugyanaz a kettő sebessége. Így sok esélye nem lesz a Sandisknek.

(#3) Integrale


Integrale
veterán

Fw-t már ideje lenne frissíteni az összes 840 EVO-n. Jelentősen javul az írási sebesség.

"Bad reklám is reklám too"

(#4) atti_2010 válasza M107 (#1) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Én 8,43 TB sikerült írjak 3 év alatt az SSD-re, igaz nem torentezek rajta de a szoftverek és az OP rendszer azon van.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#5) vittorio7


vittorio7
őstag

Vegyes érzéket vált ki belőlem ez a termék. :)

(#6) vinibali válasza Integrale (#3) üzenetére


vinibali
őstag

840 Basic és PRO-ra is van újabb.
a méréseket gondolom az ott irt firmware-rel mérték még anno. szerintem nincs nagyon idő firmware-enként mérgetni újra az ssdket :)
a teljesség igénye végett:
840 Basic DXT09B0Q
840 PRO DXM06B0Q
840 EVO EXT0BB6Q
aki úgy érzi szükséges, frissithet a gyáró oldaláról: Samsung SSD Firmware Updates for Windows Users
én boldog vagyok a puritán 840-esemmel, gyorsan olvas és ez a lényeg :D

[ Szerkesztve ]

BIOS/UEFI írás, helyreállítás, törlés, mentés! https://www.bvinarz.org/bios-iras/

(#7) Oliverda válasza M107 (#1) üzenetére


Oliverda
félisten

Azt a "csak" szót szerintem gondold át egy kicsit...

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#8) hcs89 válasza M107 (#1) üzenetére


hcs89
csendes tag

"csak 80TB adatírás"
Ha nem videókat konvetálsz rajta éjjel-nappal, akkor ez a 80TB több mint tíz évig elég lesz.
Jelenleg 250 gigás 840 EVO-m van, és fél év alatt 2.17 TB írás volt eddig. Rajta van az OS, a programok, fejlesztőkörnyezet és pár játék. Ki lehet számolni akkor mennyi is az annyi :)

(#9) velizare válasza Oliverda (#7) üzenetére


velizare
nagyúr

no offense, de a cikkben szereplő legtöbb mérésről készült kép abszolút nem informatív. nem gondolkodtatok még rajta, hogy az ilyen ábrákat kiveszitek?

[ Szerkesztve ]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#10) Integrale válasza hcs89 (#8) üzenetére


Integrale
veterán

Nekem szűk egy év alatt 950GB írás van, ebben van 4 játék, 2 rendszertelepítés, pár teszt lefuttatása a
böngészőből a letöltések pedig SSD-re kerülnek.

"Bad reklám is reklám too"

(#11) bteebi válasza Cobra. (#2) üzenetére


bteebi
veterán

Erről van szó. Ez az SSD nem hoz semmi rendkívülit, a legtöbb tesztben átlagosan jó. A nulla teljesítménytöbblet ellenére viszont drágább, szóval nem jó vétel. Most még.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#12) MM válasza velizare (#9) üzenetére


MM
őstag

Szerintem pont azért jók ezek az ábrák, hogy emlékeztessenek arra: "normál" használatban SSD és SSD között gyakorlatilag elhanyagolható a sebesség különbség...

(#13) velizare válasza MM (#12) üzenetére


velizare
nagyúr

és ez mekkora részét tegye ki a cikknek? csak mert a 4. oldal kompletten erről szól, és még vannak máshol is ilyen ábrák. nem hinném, hogy egy hatoldalas cikk negyedének erről kellene szólnia, de hát ezek szerint van, aki szerint mégis.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#14) sb válasza velizare (#13) üzenetére


sb
veterán

Nem kötekedésképpen, de tényleg mi legyen benne ha egyszer ilyen egyformák?
Ennyi erővel tesztelni sem kellene akkor SSD-t, mert valóban ugyanazt nyújtják szinte teljesen számokban.

És akkor még tegyük hozzá, hogy ahol különböznek a számok ott sincs érzetre/használatban szinte semmilyen eltérés, szóval tényleg az egész teszt felesleges. :)

[ Szerkesztve ]

(#15) brumi1024 válasza M107 (#1) üzenetére


brumi1024
veterán

1 év alatt én rendszer SSD-mre (Vertex 4 128 GB) 5,6 terát írtam. A fél éves adat SSD-men (Adata SP900 256 GB) - ami egy darabig szintén rendszerlemez volt - 3 TB írás van. Ja és egyik konfigurációban sem volt HDD a gépben, csak félvezető alapú háttértárat használok, mondjuk torrentezni ritkán torrentezek, arra ott a NAS. Ha a 80 TB meglesz én elégedett leszek :)

[ Szerkesztve ]

(#16) velizare válasza sb (#14) üzenetére


velizare
nagyúr

az, amit te is írtál, hogy ilyen méréseknél nem tapasztalható lényegi (hibahatáron túli) eltérés. így egy mondatban, és nem másfél oldalon, ábrákkal.
a többit azért gondold át, mert elég sok olyan grafikon van még a cikkben, ahol jelentős különbségek vannak, pl 5. oldal első ábra, a két szélsőérték között többszörös az eltérés. azt pedig, hogy 38 és 93 másodperc között az eltérés szinte semmi, bocs, de szimplán nem hiszem el. ;]

[ Szerkesztve ]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#17) safi74


safi74
csendes tag

A tesztet nézve nagyon egálos a meccs.Valaki hozzáértőt kérdeznék ,hogy ennek mi az oka (ez ennek a technológiának a határa? vagy a sata3 a limitáció oka? vagy vmi más?)

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=safi74

(#18) sb válasza velizare (#16) üzenetére


sb
veterán

Nyilván van különbség... persze csak akkor számít, ha 16GB-os iso-kat másolgatsz egész nap, amitől meg megdöglik, de végül is nyersz pár percet. :D

A 3.8 és 4.2s 0-100km/h gyorsulás között is van különbség.

De viccet félretéve, nyilván több síkon értelmezhető a dolog. Számszakilag van értelme ezeknek, a gyakorlatban nincs. Amit kifogásoltál azoknak meg számszakilag sincs értelme. De ha ragaszkodunk a korrekt számszaki adatokhoz és azonos tesztmetodikához akkor illendő ezeket is belerakni.

(#19) oraihunter válasza hcs89 (#8) üzenetére


oraihunter
aktív tag

Valahogy én is így vagyok az én 250GB -os Evo -mal.
Mindenki a TB-okkal van oda az SSD -knél miközben ennyit nem igen írnak átlagfelhasználók, ilyen "kicsi" SSD-re.Pláne, hogy a gari 80TB -ig szól az nem azt jelenti, hogy ha eléri rögtön tönkre is megy. Simán lehet hogy akár adott esetben az 5-szörösét is gond nélkül kibírja. :K

[ Szerkesztve ]

oraihunter felhasználónak 381 pozitív és 0 negatív értékelése van a fórumon! Ha sürgős, akkor az adatlapon a telószám (06-30-293-42-53), de számkijelzés nélküli hívást már 21-éve nem fogadunk!

(#20) blaca83


blaca83
őstag

Nem lett rossz, talán ha lejjebb vinnék kicsit az árát akkor biztosan több fogyna belőle. Egy Samu 840 vagy Kingston Hyper-X megvásárlásával teljesítményben kb: ugyan itt lennénk és még pénz is maradna a zsebünkben. :))

A technika eszköz. Egy gép. Amely nem ad semmit, és nem vesz el semmit. Az ember az, aki a technikával rombol vagy épít.

(#21) ViZion


ViZion
félisten

Lehet nem értem a feladatot, de ha ekkora az elhasználódás, miért nem dobnak rá még több ramot? Dobjanak 2 GB-ot bele, meg valami akkut, h annyi kraft legyen, amivel befejezi az írást, ha leáll a gép, kész. :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#22) TxDx6730


TxDx6730
csendes tag

Nagyon OFF: HP Compaq 6730b-ben a RAM bővíthető? Lécci ha lehet muinél előbb válaszoljon aki tudja, mert sürgős! Előre is köszi! :))

(#23) Integrale válasza TxDx6730 (#22) üzenetére


Integrale
veterán

Van erre megfelelő topik, illetve a Google és a Youtube is csodákra képes. ;)

[ Szerkesztve ]

"Bad reklám is reklám too"

(#24) Gaga


Gaga
tag

"Ebben a tesztben nem remekelt különösebben a főszereplő, bár lemaradása nem számottevő." :U

A sablonszöveg frissítése lemaradt, vagy a grafikon nem ide készült.

(#25) flexxx2


flexxx2
őstag

Így könnyű bevállalni a garit, az extra profitból fizetik a hibásak cseréjét :)

(#26) Zimmy88 válasza Gaga (#24) üzenetére


Zimmy88
tag

Pont ezt figyeltem én is :))

FZR2000 ®

(#27) bteebi válasza Gaga (#24) üzenetére


bteebi
veterán

Pedig alapjaiban véve igaz, ami le van írva. Az, hogy a legjobb volt ebben a tesztben, még nem jelenti azt, hogy ténylegesen jó is ;].

[ Szerkesztve ]

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#28) nbg


nbg
senior tag

Irtatok paran, ki mennyit irt mar az SSD-jere. Ezt hogyan lehet a legegyszerubben kideriteni? Valami gyartospecifikus, specko progi kell, vagy akad valami, amivel markatol fuggetlenul megy?

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#29) Brett001 válasza nbg (#28) üzenetére


Brett001
aktív tag

Az SSDLife kiírja. A becsült élettartamot is.

"Felkészültség és fegyelem a sorsunk urává tesz." Farell főtörzsőrmester

(#30) knajf válasza Gaga (#24) üzenetére


knajf
senior tag

ez nekem is feltűnt... eléggé a toppon van a cucc hibernálásban/ébresztésben és "nem remekelt" ... ? WTF:D

a régi rendszerből a megbízhatóságom: http://users.atw.hu/phmegbizhatosag/phtabla.php?nev=knajf

(#31) himpike válasza Brett001 (#29) üzenetére


himpike
aktív tag

Van pár ssd aminél sajna nem írja ki, pl az én a-data s596-omnál sem.

(#32) blaca83 válasza nbg (#28) üzenetére


blaca83
őstag

HDD Sentinel programmal is meg lehet nézni, ki lehet olvasni mindent, ha jól emlékszem... :U :F

A technika eszköz. Egy gép. Amely nem ad semmit, és nem vesz el semmit. Az ember az, aki a technikával rombol vagy épít.

(#33) M107 válasza Oliverda (#7) üzenetére


M107
addikt

:R

"ha csak a vezérlő nem adja be a kulcsot." általában az adja be a kulcsot az estek 80-89%-ban.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#34) M107 válasza hcs89 (#8) üzenetére


M107
addikt

:R

Az SSD-t rendszergyorsításra szokták általában használni úgy tényleg sok a 80TB, de vannak itt a fórumon is sok grafikus CAD-os, egyéb nagy fájt megmozgató fórumozó, és az ok 1- a több 10 GB terjed project-enként, ott már adódhatnak problémák, ha gyors betöltést s egyéb műveleteket végzel az SSD-n.

De az átlagnak elég a 80TB bőven.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#35) M107 válasza brumi1024 (#15) üzenetére


M107
addikt

:R

Elég korrekt adatok, elképzelhetőek, gondolom nem dolgozol óriás több GB-os adathalmazokkal naponta.

Normális használat esetén csak a rendszer + update youtobe aki szerettei a közösségi oldalakat akkor az is, néha egy két test (SSD miegymás), egy két nem sokat az SSD-re karcoló játékkal. Korrektnek tűnik az adatmennyiséged .

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#36) brumi1024 válasza M107 (#35) üzenetére


brumi1024
veterán

Nem, normál rendszerhasználat van, ezen felül mostanában Verilog kódolás, Android Studio, PS, Lightroom fényképfeldolgozásra (20 mega körüli RAW-ok), meg alkalmanként videóvágás a GoProval felvett anyagokkal (mondjuk ezek nagyobbak, egy-egy 5-8 perces videóba 20 giga körüli nyersanyag kerül, de ezt viszonylag ritkán csinálom, kb havota), illetve a játékok, amik csak telepítéskor írnak sokat.

[ Szerkesztve ]

(#37) himpike válasza M107 (#35) üzenetére


himpike
aktív tag

Én az enyémet eléggé kíméletlenül használtam(adatot is arra mentettem mások vackairól, főleg ha sok apró mp3 meg kép volt), arról játszok mindennel. 8400 üzemóra van benne(kb 1 év, a cucc kb 3,5 éves), de nem mutatja semmi jelét anak hogy meg akarna dögleni.
Ami nagyon odavert neki az a Second Life volt, egyszer figyelmetlenségből nem helyeztem máshová a cache-t, és fél év alatt ledurrantott az állapotból vagy 30%-ot az SSD Life szerint.

Adatmennyiségről nem tudok beszámolni, nem ad róla semmi infot. Talán az A-DATA saját progija adna, azt nem próbáltam.
Összességében teljesen vállalható élettartama van, most mutat 51%-ot és még 3 év üzemidőt saccol.
Az ára miatt viszont ezt a sandisk tipust én sem nagyon venném meg, maradnék a Samsungnál.

[ Szerkesztve ]

(#38) fgordon válasza Oliverda (#7) üzenetére


fgordon
senior tag

Kedves Oliverda!

Jó olvasni a tesztjeidet, cikkeidet, azonban nekem nagy hiányosságom van mindig az SSD teszteknél, van ami hiányzik, hogy jobb viszonyítási képet kapjanak az emberek... de főleg én :B :

- egy 2TB-os 3,5" HDD, például WD RE4 (esetleg WD Black vagy WD Red)
- ugyanez a típus, csak 2x: Intel alaplapi RAID MIRROR
- ugyanez a típus, csak 2x: Intel alaplapi RAID STRIPE

Jó lenne látni, hogy a teszt gépben hogy teljesít a normál üzemmódú HDD és a 2 féle RAID üzemmódú HDD is.
Nem hiszem, hogy én vagyok az egyetlen, aki örülne, ha mindig tudna viszonyítani a HDD-s lehetőségekhez is.
Tudom, ezek a HDD-k nem a legolcsóbbak és speciálisabbak, de akkor legyen WD Blue... :B

▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

(#39) bteebi válasza fgordon (#38) üzenetére


bteebi
veterán

A felvetés nem rossz, bár helyenként nagyon nagy különbségek lennének, amit nem feltétlenül lehet jól ábrázolni (az ábrába tett törés esetenként sok helyet foglal). A mirrornak viszont nem sok értelmét nem látom, mert lényegében biztos, hogy a tesztek döntő többségében egy ez egyben a szimpla HDD sebességét hozná.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#40) fgordon válasza bteebi (#39) üzenetére


fgordon
senior tag

Hát, én a gyakorlatban érezhető sebesség gyorsulást tapasztalok MIRROR esetén is. Persze az írás esetén kb ugyanaz.

▏▎▍▋▊▉ Gordon (eleinte azt hittem) ▉ ▊▋▍▎▏

(#41) bteebi válasza fgordon (#40) üzenetére


bteebi
veterán

Ez számomra erősen meglepő, de ezek szerint lehetséges. Mindenesetre 10-20%, de akár 50% gyorsulás se segítene a HDD-ken azokban a tesztekben, amelyek nem a szekvenciális írásra/olvasásra vannak kihegyezve.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#42) counterbill


counterbill
senior tag

Akik nem hiszik el ,hogy nem elég a 80TB.

Két éve van a gépemben. Rendszer vinyo + programok/játék.
Nyilván aki ssdre töltöget és tárolja a dolgait annak hamarabb meghal.
De 2 éve alatt közel 4 terra írás után is azt írja ,hogy 100% os és 8 év múlva hal meg.
Ráadásul ez egy régebbi ssd , gondolom nem is olyan tartós mint az újak.

Everything not saved will be lost. -Nintendo "Quit Screen" message

(#43) brumi1024 válasza counterbill (#42) üzenetére


brumi1024
veterán

A 830-ot nem kell félteni, az egyik legmegbízhatóbb SSD, nem feltétlen tartósabbak a maiak, sőt.

[ Szerkesztve ]

(#44) TxDx6730 válasza Integrale (#23) üzenetére


TxDx6730
csendes tag

Nagyon köszi! :)

(#45) kromatika


kromatika
veterán

Köszi a bemutatót.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.