Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) LordX


LordX
veterán

Sandforce-os Intel SSD.. Hmm-hmm. *számlaegyenleget megvizsgál*

(#2) Móci


Móci
addikt

Kíváncsian várom!

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#3) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Lehetséges h így olcsóbb lesz, de a 60 GB-al már nem vacakolnék. :K

Samsung Wave GT-8500

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#4) schawo


schawo
titán

"az Intel hírhedt megbízhatóságával" :F

Ez egy rendkívül negatív jelző, biztos ezt akartátok?

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#5) Angel1981


Angel1981
veterán

Számomra ez kicsit ciki egy Intel-re nézve...
Tudom, tudom, elsősorban CPU gyártó, de akkor is...

(#6) cipofuzo87


cipofuzo87
tag

mióta van ehhez a Sandforce chipsethez normális firmware? úgy tudom, hogy ami kb 1 hónapja jött ki, az is bugos (kékhalál, ilyesmi) pár embernél

[ Szerkesztve ]

(#7) .mf válasza schawo (#4) üzenetére


.mf
veterán

Na igen, ezt én sem tudom eldönteni, hogy irónia-e, főleg, ha a mondat többi részét is nézzük :))

"ha ezt a teljesítményt sikeresen párosítják az Intel hírhedt megbízhatóságával és egy jól megírt firmware-rel."

-- itt a jól megírt firmware alatti link a 8MB-os 320-asok hírére mutat ;]

De a Sandforce is firmware gondokkal küzdött az SF22xx-szériánál, már nem emlékszem pontosan, de volt benne valami nagy baki.

De ettől még tény, hogy inkább kicsit rosszmájú megjegyzés, mert az SSD megbízhatósági listát még mindig az Intel vezeti.

Btw. ezután mi lesz a következő, Intel szerver, intel alaplappal, intel szerverházban, AMD procival, mert az olcsóbb? ;]

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#8) Gerisz válasza cipofuzo87 (#6) üzenetére


Gerisz
addikt

Majd ír az Intel sajátot.

(#9) banhammer válasza Gerisz (#8) üzenetére


banhammer
veterán

Úgy, mint drivert a Cedar Trail platform esetében?

[ Szerkesztve ]

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#10) LordX válasza banhammer (#9) üzenetére


LordX
veterán

Ott pont az a baj, hogy nem írhat hozzá sajátot (jogi okokból), és külső cég csinálja.

(#11) Gerisz válasza banhammer (#9) üzenetére


Gerisz
addikt

Mindenhol vannak hibák, de a 320-on kívül nem volt gondja az SSD-vel.

[ Szerkesztve ]

(#12) lapa válasza .mf (#7) üzenetére


lapa
veterán

nekem az x25-v lett 8mb-s, és ahogy hallottam nem én voltam az első.

(#13) banhammer válasza LordX (#10) üzenetére


banhammer
veterán

És ha ezt is külső cégre bízza?

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#14) NLZ


NLZ
tag

Kérdés, hogy itt is új firmware lesz, mint 510 esetében, vagy pedig csak a szabvány sandforce darab, azt csókolom. Ez esetben ez a meghajtó tényleg csak egy sima átcímkézés, mint a többieknél. Így viszont mi értelme.

(#15) Dragon3000 válasza NLZ (#14) üzenetére


Dragon3000
veterán

Intel 5 év garanciát vállal rá míg a többiek, ha jól tudom csak 3-t.

(#16) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog

na, akkor jan-február körülre várhatóan már jó áron lesz. vagy akár talán még két ünnep közötti leárazásokra is.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#17) LordX válasza banhammer (#13) üzenetére


LordX
veterán

Ha szar, ezt elveheti a külső cégtől - a VGA driver esetben nem igazán van ilyen opció.

(#18) PC-rev-RM válasza Dragon3000 (#15) üzenetére


PC-rev-RM
tag

Nem jelent semmit. Újabban divat lett az 5 év.

Én így látom: ha egy széria gyárilag rossz, akkor az összes rossz, tehát gariba is csak rosszra tudják cserélni. Rakhat rá az ember akármilyen firmware-t, nem fog csoda történni. A vásárló meg szaladgál a boltba (jobb esetben) gari lejártáig. Megesett már ez.

"My GPU maker took more money from me than yours did from you! My GPU maker is #1!"

(#19) Rebourne válasza pusszycat (#3) üzenetére


Rebourne
aktív tag

A 60 GB-os modell SSD caching-re jó, amit az Intel chipsetből támogat.

Na meg annak, aki nem tud nagyobbat venni :)

(#20) radi8tor válasza Rebourne (#19) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szerver oprendszer alá is tökéletes.

⭐ Stella

(#21) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Az Intel addig volt ász, amíg saját fejlesztéssel versenyzett (X-25M). Az odabaszott rendesen. Az 510-nek azért lehet megbocsátani mert a Marvell vezérlő legalább jó volt. A 320-as szarakodás egy vicc, az meg hogy SF-et fog használni, inkább röhej. Az SF kamu sebessége addig tart ki amíg lehet tömörítgetni, nyers erőben kuka. Pont az ellentéte az X-25M-nek. Jó, nem a legszarabb, mert lehetne Jmicron is :D, de nem említhető egy lapon az X25M-el.

[ Szerkesztve ]

(#22) Balage76 válasza Dr. Akula (#21) üzenetére


Balage76
senior tag

A saját fejlesztés bár jó volt, de drága volt. Nem akarnak kiszorulni a consumer piacról, mert az adja az ismertséget. Ide is kell valami, de ez a piac nem bírja el a 20%-os felárat az összes többi konkurenssel szemben. Így nincs más lehetőség, mint keresni egy olyan alkatrészt, ami tömegtermékként olcsó + híres/hírhedt tehát még akár vonzó is lehet a vásárlóknak (legalábbis van olyan paramétere).
Ezzel kb megoldották az árproblémát, de becsúsztak egy olyan mezőnybe ahol mindenki ugyanabból főz és elég sok az árharcos B brand... Mennyivel lenne jobb mondjuk egy ugyanolyan Intel egy AData-nál? :)
Nehéz lesz, de valamit kell csinálniuk, mert itthon például hosszú évek alatt jutottak el piacrészben oda, amit a Samsung kb fél év alatt elért és ez külföldön sincs másképp.

(#23) Dr. Akula válasza Balage76 (#22) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Jó, de akkor miért pont az Intel márkanevet fizessük meg, ha ugyanezt megkapjuk olcsóbban, más matricával? Sőt, egyáltalán miért SF vezérlőset vegyek, ha van Marvell is? Vagy Samu 820/830. Így már nem király, nem vonzó.

(#24) Balage76 válasza Dr. Akula (#23) üzenetére


Balage76
senior tag

Gondolom a kérdésed inkább költői mint valós? :)

(#25) tdd587 válasza Gerisz (#11) üzenetére


tdd587
őstag

Na de azt megoldották, kint volt a firmware javítás az oldalon is. Vagy ez mind csak a sajtónak szól, és még mindig rossz?

Btw mi történik, ha 8MB? Gari vagy elég egy secure erase (és a könnyes búcsú az elvesztett adatoktól)?

Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

(#26) Balage76 válasza tdd587 (#25) üzenetére


Balage76
senior tag

Adtak ki új firmware-t de mint kiderült ezzel is előjön a hiba.
Kuka + gari. Nem tudod visszahozni a 8MB-os állapotból.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.