Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Gratulálok, jó cikk! Várom a képeket:) Üdv az Acer felhasználók között! Szerintem nem fogsz benne hosszú távon se csalódni, én se csalódtam az enyémben, most 2 éves a kicsike, egy TM2492-es.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#2) Samus válasza Victoryus (#1) üzenetére


Samus
addikt

Köszi :R Igyekeztem. Képeket gyártok majd. Remélem én is, hogy hosszútávú kapcsolatunk lesz.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#3) extensa5620z


extensa5620z
újonc

Hello Samus!

Örömmel olvastam a cikked. A hetekben előreláthatólag én is egy Extensa 5620Z- vel bővítem az életem. Amugy most már kicsit erősebb a konfiguráció, 2 Gb RAM és 250 Gb SATA van benne és ezzel párhuzamosan persze az árát is feltornászták: 128e-133e körül mozog.

Na de a lényeg:
Az Extensaval voltak gondok az XP telepítésnél, meg a driverekkel? Több fórumon olvastam, h a Travel Mate és Aspire modellekkel rengeteget szenvednek az emberek. Ha problémás is te meg tudtad oldani?
Még egy. Hogy bírja? Nincs semmi gondod vele?

Válaszod előre is kösz!

(#4) Samus válasza extensa5620z (#3) üzenetére


Samus
addikt

Lásd: Tippek XP felhasználóknak. Egyébként semmi, ismétlem SEMMI baj nincs a géppel XP-t haszálva. Az említett hibát orvosoltam, azóta "semmi baj" van vele. 130ért még mindig jó ár az említett konfog, mert én a 120as HDD-t szűkösnek érzem. Be is szerzek majd egy külső 2.5ös WD-t, olyan +250 giga sohasem árt). Driveroldalon pedig nem tudom az emberek mit idegeskednek. A gyártó oldaláról kell indulni (jah hogy ezt sokan nem tudják...mert annyira egyértelmű). A támogatás alatt kiválasztod a géped típusát, majd az oprendszert és voilá. Annyi még, hogy a Wlan a Broadcom-os meghajtóval fog menni. Ha több van, a magasabb verziószámút választjuk. VGA (integrált X3100) pedig az Intel oldaláról érdemes lekapni a drivert, de az Acer-el is megy. Itt van még egy kis írás, szintén saját. Egyébként ajánlom a gépet, féltem az Acertől, de szerintem megérte az árát, ha szemet tudsz vonni a felett, hogy ez nem magnéziumházas csoda, hanem műanyag (de legalább szép fajta műanyag). Jól bírja, Hálózatról hazsnálom 3 hónapja, NHC (Notebook Hardware Control) szerint az akku elhasználtsága 0%, HDD állapota SMART adatokból 100%, minden rendben. De egy hibája van. Ha beüzemelted a wifit, utánna minden indításkor aktív. Nem tudom miért...Ki lehet kapcsolni a kapcsolóval (csúszó, elhúzod, majd visszaugrik típusú), meg be is, de újraindtíás után függetlenül attól, hogy ki vagy be volt kapcsolva, mindig aktív. Én letiltottam :D Ha kell, akkor engedélyezem.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#5) csyo


csyo
senior tag

sziasztok!

most élesztek ujjá egy ilyen gépet, és driverek kellenének.
Hol találom meg egy csomagban a hozzávalókat?

:R :R :R

Legyen szép a napod!

(#6) Samus válasza csyo (#5) üzenetére


Samus
addikt

Acer.hu->Szerviz és Támogatás->Driver Download (bal oldali menü) (linkelve, nehogy véletlen keresni kelljen. Itt a boxban Notebook->Extensa->5620Z

Oprendszert választasz. Van XP is, de még Win7 is. XP-re minden kell, kivéve a Fingerprint (nincs ujjlenyomat érzékelő a gépben), Bluetooth (ez sincs), AHCI nekem nem kellett, mert integrálva van a telepítőben, továbbá kamera sem, mert USB alapon felismerte. Fontos, ha felrakod a chipsetet, lehet, hogy megszűnik az USB működése. Nem kell megijedni, Eszközkezelő (Sajátgépen jobb gomb->Kezelés->Eszközkezelő) Az USB gyökérhub-okat törölni kell, majd jobb gomb, hardverváltozások keresése. Felismeri, telepíti, ekkor kerül fel a webcam is. Ha a hang nem működne, MIUTÁN felraktad a drivert, akkor ugyanitt valamelyik résznél (lehet egyéb eszköz, de nem biztos, nyisd le mindet a + jellel), lesz egy PCI eszköz (PCI Device), ami mellett sárga felkiáltójel van, jobb gomb rajta, Illesztőprogram frissítése. Megtalálja, feltelepíti, menni fog. Vista alatt nem kell ennyit szívni, Win7-ről nem nyilatkozom, csak XP-t használtam és használok rajta.

Ennyi. Nem értem sokan miért vannak bajban a driver kereséssel. Még az új gépekhez is van X-s driver, nem is kell kutakodni, csak a gyártó honlapjára elbattyogni, ahol minden esetben a Támogatás résznél ott lesz minden, ami kell.

[ Szerkesztve ]

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#7) csyo válasza Samus (#6) üzenetére


csyo
senior tag

köszi!

felpakoltam, és sikerült.

egyedül a CPU drivert nem tudom feltenni, nem tudom miért. Lehet azt nem is kell installálnom?

Kicsit bajban voltam, mert több változat volt vga-hoz, meg kamerához, de Everestel megnéztem melyik milyen. Amihez nem irta, ot tippeltem. Remélem minden franko lesz vele.

Ugya nem baj, ha a cpu-t nem engedte telepteni?

Legyen szép a napod!

(#8) Samus válasza csyo (#7) üzenetére


Samus
addikt

CPU-t nem kell telepíteni. Az biztos valami diagnosztikai program volt. Ha minden működik, akkor örvendj :)

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.