Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) tarragona


tarragona
csendes tag

Nem rossz, de az 47lm660s tévémnél annyival nem tud többet, mint amennyivel többe kerül..ok, hogy 20cm-vel nagyobb, de azért a majd +300k szerintem kicsit sok.

(#2) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Megint egy TV, aminek nem messze tökéletes a képe, tele van felesleges fícsőrrel, és több, mint 500e Ft.
Egyébként miért fontos az, hogy milyen vastag? Minden tesztben benne van, de úgy őszintén, ki nem sz..ja le?

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#3) tomee007007


tomee007007
őstag

520.000 ft középkategória? :F
Én kérek elnézést....

(#4) Gilberto


Gilberto
aktív tag

Azert eleg meresz kijelentes, hogy felmillioert közepkategorival van dolgunk.

PSN: Gilberto2k10 (PS4)

(#5) NandoXXL válasza Gilberto (#4) üzenetére


NandoXXL
senior tag

Ennyit a fizetéseinkről.. Nekem ez a csúcs, ami soha nem lesz. Na jó 10-12 év múlva használtan:)

(#6) Tsebacsi válasza Gilberto (#4) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

A 7000-es sorozat a belépőszint a felső kategóriába, ezután még van 8000 és 9000-es széria. Az ár pedig lépdel fel szépen egymillióig, és tovább.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#7) duni84 válasza NandoXXL (#5) üzenetére


duni84
aktív tag

nekem is ez szúrt szemet :) cím alapján azt hittem, hogy mondjuk egy 250 ezres tv-ről lesz szó. minden esetre a cikk alapján az árát nem lennék hajlandó kipengetni érte, mert annyit messze nem ér

#metszéspontok

(#8) Gilberto válasza Tsebacsi (#6) üzenetére


Gilberto
aktív tag

A 7-es szeriaval tisztaban vagyok, nekem a tavalyi modell van 46-os kiadasban. De korantsem volt ilyen draga.

PSN: Gilberto2k10 (PS4)

(#9) Tsebacsi válasza Gilberto (#8) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Nekem idei 6500-as van, ha jól emlékszem, és 350 körül volt, +40k levásárolható bónusz az MM-ben. Nem mondom, hogy drága volt, persze azt sem, hogy marha olcsó. De elégedett vagyok vele minden téren, egyedül talán a sima távirányítója hat gagyinak a korábbiakhoz képest.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#10) lorinser


lorinser
senior tag

Hát úgy látom, hogy ez a Tv is csak a smart funkciók miatt kapott tetszett plecsnit és nem első sorban a képminősége miatt.....Szomorú, ha egy TV-nél manapság nem a képminőség a legfontosabb.

Poco F5, Philips 55PUS8303, Philips 58PUS8535

(#11) Silentfrog


Silentfrog
veterán

A fogyasztási értéket hogy kell érteni?
Alap beállításon 74 wattot vesz fel,de magas energiagazdálkodási módban kevesebbel is beéri?

(#12) Tsebacsi válasza lorinser (#10) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Mit érsz ma egy jó képminőségű tv-vel, ha rossz a tunerje és csak 2 avi-t játszik le a 6-ból, plusz semmilyen plusz funkcióra nem képes (mondjuk wifi, esetleg kamera, bár ez utóbbi nem létkérdés). Ugye, hogy nem veszed meg... Ráadásul nem írták, hogy rossz a képminősége ennek, hanem hogy kis állítgatással egész jót lehet kihozni. Akkor hol itt a probléma?? :F

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#13) Mentolka válasza Tsebacsi (#12) üzenetére


Mentolka
senior tag

Szerintem:
1. Manapság már mindenki valamilyen STB-vel fogja az adást, minek a TVbe tuner?
2. Ha valaki az LCD/LED-re van ráizgulva, az már a belépőszinten is olyan médialejátszót kap a TV-be, ami mindent visz (kivéve az elfajzott formátumokat, de abból kevés van)
3. Abban egyetértek, hogy a WiFi azért néha jól jöhet, de sokan jól megvannak a netes tartalmak nélkül, főleg, ha van mellette PC/laptop/okosteló/tablet.
4. Kamera a TV-be? :F (én még videotelefonáló embereket se sűrűn látok...)

5. Egy TV-nél legfontosabb a jó képminőség! (sok SD forrás nézése esetén ezért ajánlom inkább a plazmát)

(#14) South Velen válasza NandoXXL (#5) üzenetére


South Velen
addikt

Hol fog ez 10-12 év múlva működni?

(#15) Tsebacsi válasza Mentolka (#13) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

STB szerintem max fele-fele. Nagyon sokan kábeltévét néznek, ott ugye erre nincs szükség. Sőt én rosszul lennék, ha még1 dobozkát kéne odatennem a tv mellé plusz egy távirányítóval, stb.

A kettes ponttal nem értek egyet, mert ha kicsit is olvasol itteni tv teszteket, van pár gyártó, aki magaszról tesz a videóformátumok támogatására, és alap videókat nem képes vinni a tv, vagy nincs hang, esetleg nem kezel feliratot.

Indul a plazmafanság, mint mindig. Pedig ez LCD TV teszt!

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#16) Gilberto válasza Tsebacsi (#9) üzenetére


Gilberto
aktív tag

En pl. ezt a tapogato izet nem is hasznalom. Elraktam egy fiokba, mert annyira feleslegesnek tartom. Igaz ez a mutogatos reszre is, amikor activityzni kell, hogy csatornat tudj valtani. Egyedül a hangvezerles van bent, az is csak azert, mert ha fekszem, nincs kedvem meg a taviranyitoval szorakozni, hogy belöjjem az idözitöt. Egyebkent en is meg vagyok vele elegedve. Ra van kötve ugyan a netre, de meg sztem egyszer nem hasznaltam a smart funkciokat. Egyebkent en is STB-ot hasznalok, de mar nem sokaig, mert venni akarok egy CI-modult, ezert is örülök, hogy van benne DVB-S2 tuner. Szoval böven jo, hogy benne vannak a tunerok. De irhattam volna a Digit is, ahol meg nem kell semmifele STB a digitalis adasokhoz.

[ Szerkesztve ]

PSN: Gilberto2k10 (PS4)

(#17) Angel1981


Angel1981
veterán

Klassz! :R

(#18) Tsebacsi válasza Gilberto (#16) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

A tapis nekem is félre van téve, kamera meg csak külső van rádugva, azzal nem megy a gesztusvezérlés, nem mintha akarnám használni. A hangvezérlés se jött be annyira, vagy nagyon rossz az angolom, vagy hülye a tv :DDD

A smart nem is tudom pontosan mit takar, hiszen minden abba van beleépítve a médialejátszáson át a különféle programokig, műsorújságig. Én youtube-ot pl. szoktam nézni rajta, de egy webböngészés már-már mazoismus :D

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#19) Gilberto válasza Tsebacsi (#18) üzenetére


Gilberto
aktív tag

Akkor inkabb ugy mondom, hogy a netezes, youtube stb. Ha meg valaki böngeszni akar, akkor annak tenyleg mazoistanak kell lennie.

PSN: Gilberto2k10 (PS4)

(#20) kleinguru válasza Tsebacsi (#18) üzenetére


kleinguru
addikt

A beépített lejátszó tud kadenciahelyes megjelenítést :U ? Tudom tudom boldog tudatlanság, én is nemrég jöttem rá:(

Azért mert LCD tesut fel lehet hozni a plazmát is, mert érdemi összehasonlításra alkalmas. Pl: 55st60e 390K és TV-nézésre nem kicsit jobb.
Természetesen ma már egy TV nem csak Tv adás, film nézésre lehet képes, hanem kamera, tv-vel való beszélgetés, internet stb. Ezért is tartom jó ötletnek az értékelést, hogy azért tetszett a tv, mert jók a kiegészítő szolgáltatások, és nem azért mert fél millió és közel sem "tökéletes" a képminősége.
Mind a 2 technológiának megvannak az előnyei és hátrányai is, de azért objektív tájékoztatás címén szerintem mindig egy plazmához képest kellene nézni, főleg ilyen drága tv esetén:K
Remélem nem generálok vitát, nem ez volt a szándékom, hanem az, hogy aki TV-t szeretne tvzésre vásárolni, azt ne tévessze meg a drágább tuti jobb, mert nem:N

[ Szerkesztve ]

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#21) #75912448 válasza kleinguru (#20) üzenetére


#75912448
törölt tag

Kezdődik... :D

(#22) Tsebacsi válasza kleinguru (#20) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Tudtommal csak a Bluray filmek 24p-sek, és a tv-k közül talán egy sem képes ezt kezelni (a legtöbb a BR lemezt se :P ) így ezt megcsinálja a lejátszó nekünk.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#23) DonK


DonK
aktív tag

Nem nekünk van beárazva... A készülék nyugaton 1500-1600€-ért megkapható, mely egy átlagos mérnöki fizetés nettójának a fele. Ugye fél havi fizudat Te is beáldoznád egy TV-ért, elvégre ezt nem cseréled úgy, mint a telefonodat/pc-det/alsógatyádat... Az, hogy nálunk olyan a bérstatisztika amilyen, nem jelenti azt, hogy a nagy TV gyártóknak erre kellene koncentrálni (félreértés ne essék, nem védeni akarom őket). A közgáz könyvekben említett "minden termék/szolgátatás annyit ér amennyit munkát belefektettek" bullshit: minden annyit ér, amennyiért el lehet adni. :R

(#24) junior11 válasza #75912448 (#21) üzenetére


junior11
veterán

Már én is vártam :DDD :DDD

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#25) csakegyjoci


csakegyjoci
tag

Szerintem a 7-es sorozat már inkább a felső kategóriába tartozik! Mivel a 7-es sorozat felett már csak a 8-as sorozat van. Én inkább a 6-os sorozatot sorolnám középkategóriába. PL: F6400, F6500, F6510, F6800..
Az F6500-as modell 46"-os méretben egész jó áron kapható 230e Ft, ez csökkenni fog 200e Ft-ra februárig.
Akkor érdemes majd megvenni. Utána lehet nézni, a 6500-as szinte mindent tud. Desig is szuper,nem úgy mint a 6800-nál, ráadásul ugyanazt tudja.

(#26) csakegyjoci


csakegyjoci
tag

Még annyit,hogy ugye a 6500-nak nincs beépített kamerája,ezt gondolom tudja mindenki,de most van egy akció,miszerint ha 6500 vagy a feletti modellt vásárolsz,kapsz egy smart billentyűzetet és egy kamerát ajándékba. Samsung oldalán megtekinthető. És ráadásul 1+2 év,azaz 3 év teljes körű jótállás. :B

(#27) Tsebacsi válasza csakegyjoci (#25) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

És "szegény" 9000 az megy a kukába? :F ;]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#28) csakegyjoci válasza Gilberto (#8) üzenetére


csakegyjoci
tag

Megfelelő szaküzletben kell vásárolni,nem Media Markt-ban,és ki kell várni a megfelelő időpontott (január,február,március) amikor jönnek az új modellek.

(#29) csakegyjoci válasza Tsebacsi (#27) üzenetére


csakegyjoci
tag

Elnézést,valóban kihagytam. F9000-es modellel még nem találkoztam.

(#30) Jim Tonic válasza DonK (#23) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

A készülék nyugaton 1500-1600€-ért megkapható, mely egy átlagos mérnöki fizetés nettójának a fele. Aha. Hogyne.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#31) Tsebacsi válasza Jim Tonic (#30) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Puszicsók: Fizetés

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#32) erdoke válasza Tsebacsi (#22) üzenetére


erdoke
titán

Az összes mozifilm mkv 23,976 vagy 24,000. Csak a sorozatok szoktak tévés sebességgel "lemezre" kerülni.

A teszthez: 350-ért lehet kapni jobb minőségű tévét ugyanebben a méretben, a 170 ezres különbségből sokáig lehet fizetni a havi 500 Ft-tal magasabb villanyszámlát. :K

A legjobb aláírás a héten

(#33) Tsebacsi válasza erdoke (#32) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

És ez miben kapcsolódik a tv teszthez?? Autótesztnél is odamész a kamerába és bemondod, hogy ez az Opel/Merci/Ferrari szar, mert ötödennyiért van Dacia ami ugyanúgy elvisz a-ból b-be és még kevesebbet is fogyaszt? Nem volt ajánlás a teszt végén, hogy "ezt vedd meg te h**lye mert ez a király"... Tényleg marha unalmas hogy minden LCD tesztnél jön 3-4 Plazmamegmondó...

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#34) Mentolka válasza Tsebacsi (#33) üzenetére


Mentolka
senior tag

Hű, öcsémfacsiga: Te aztán jól kiforgattad a szavam - ami ráadásául az egyetlen és utolsó szó volt a hsz-ban... A többi birka meg egyből rákapott a kiköpött csontra, mint gyöngytyúk a takonyra.

(#35) Neszójábe válasza Tsebacsi (#22) üzenetére


Neszójábe
senior tag

Látszik mennyire értesz hozzá lcdfan... :N
Meddő vita. Minőség vs. státusz szimbólum... Kinek mi... (A cikkben is folyamatosan nagyon óvatosan fogalmaznak ezzel kapcsolatban...)

[ Szerkesztve ]

Peace

(#36) demecsistvan válasza csakegyjoci (#25) üzenetére


demecsistvan
újonc

A 6500 200mhz-es míg a 6800-as 400. Az előbbin 3D-ben elcsalja a full hd-t.
Én így tudom. Ez fontosabb paraméter a designnál.

(#37) Neszójábe válasza demecsistvan (#36) üzenetére


Neszójábe
senior tag

"Ez fontosabb paraméter a designnál."

Már akinek... ;]

Ez pont olyan, hogy ki vesz Alfát? Akinek kell a státuszához, miközben mindenki tudja, hogy egy nagy trágya műszakilag. Ez ugyan erről szól, tényleg ne nyissuk meg a szokásos flow-t... ;)

Tsebacsi: egyre mélyebben vagy a kakiban, szerintem ne folytasd... :K
1. Az említett három márka vs. Dacia szerintem elég buta hasonlat egy LCD vs Plazma vonalon...
2. Épp hogy többet fogyaszt, de ezt mindenki tudja itt rajtad kívül szvsz nem beszélj butaságokat, mert csak beizzítod a felesleges vitát... :K

[ Szerkesztve ]

Peace

(#38) Tsebacsi válasza Neszójábe (#35) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Személyeskedünk? Mi is a hiba abban amit mondtad? Max Erdőke kiegészítette, hogy a mozis mkv is 24p-s, viszont már konténerformátum, tehát tömörített.

(#37) Neszójábe: Ó jólvan látom veled sem lehet érdemi vitát folytatni, mert átcsap az egész kakaskodásba a részedről. Szebbnapot...

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#39) demecsistvan válasza Neszójábe (#37) üzenetére


demecsistvan
újonc

Én inkább a tévét nézem és nem a talpát. :D
Lehet akár a káva igaz gyöngy is ha a képe és a feature-k fabatkát sem érnek.

Ettől függetlenül ez egy jó tévé. Kisebb méretben jóval olcsóbb. Így ez bizony középkategória teteje.

(#40) Neszójábe válasza Tsebacsi (#38) üzenetére


Neszójábe
senior tag

Tényleg segítség képen, meg hogy ne álljon itt butaság (Erdőke hozzászólását még nem olvastam, amikor reagáltam a Tiédre...)

"csak a Bluray filmek 24p-sek, és a tv-k közül talán egy sem képes ezt kezelni (a legtöbb a BR lemezt se ) így ezt megcsinálja a lejátszó nekünk"

1. Nem csak a BD filmek 24p-sek, de ezt már kitárgyaltuk.
2. Szinte az összes mai Panasonic plazma kezeli.
3. Attól még, hogy a lejátszó kezeli a 24p-t, a tv-d nem fogja (ha csak nem kezeli ő is), így a 25 valamely többszörösén fogod nézni a filmet, ami logikusan x másodpercenként meg fog akadni, persze ha elég elmosott a kép, amit nézel, akkor nem fogod észrevenni... :K

Peace

(#41) erdoke válasza Tsebacsi (#38) üzenetére


erdoke
titán

A DVD-n és a BD-n lévő videó is tömörített, ahogy az MKV-ba pakolt videó lehet akármilyen, pl. ugyanaz is, ami a BD-n van... Nem erről beszéltünk, hanem a kadenciáról, amit a tévébe épített lejátszók nem kezelnek le normálisan. Egy 20-30e Ft-os asztali lejátszó mindenben súlyosan alázza a tévést, pl. képminőségben is. Ez független attól, hogy LCD vagy plazma.

A legjobb aláírás a héten

(#42) Lomha 8V


Lomha 8V
addikt

"nem magával a televízióval kell kiabálni"

Elképzeltem apámat ahogy üvölt a tévével, rég röhögtem ilyen jót. :D :DDD

(#43) Neszójábe válasza Neszójábe (#40) üzenetére


Neszójábe
senior tag

2. Szinte az összes mai Panasonic plazma kezeli.

Bocsánat, most látom, hogy a belső lejátszóról beszéltek, ez akkor törlendő.

[ Szerkesztve ]

Peace

(#44) WOLFPUNTO


WOLFPUNTO
tag

Nagyon tetszik, de nem biztos, hogy ezt a típust választanám ebben az árfekvésben.A 6-os széria komolyabb modelljei elég nagy árzuhanásba kezdtek+a tudásuk is nagyon hasonló.

(#45) filmstar


filmstar
csendes tag

"...kétmagos processzor ellenére..." hát még az ellenére, hogy quad core lesz az :). Egyébként szerintem a jelenlegi legszebb tv elérhető áron, mert ugye a tv markáns bútordarab is, amivel jó sokáig együtt élek.

(#46) bteebi


bteebi
veterán

Nem rossz, de OLED-ben, fele ennyiért 4K felbontással jobb lenne :U. Amúgy az 520k, mint középkategória tényleg elég érdekes...

#2: "Egyébként miért fontos az, hogy milyen vastag? Minden tesztben benne van, de úgy őszintén, ki nem sz..ja le?"

Sokaknál szempont, hogy beférjen a szobába :DDD. Amúgy tényleg teljesen értelmetlen, legalábbis egy bizonyos szint után, amit már egyébként évekkel ezelőtt elértek.

[ Szerkesztve ]

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#47) Ptk


Ptk
csendes tag

Én is úgy tudom, hogy 4 magos a prockó benne. Viszont ami érdekesség, hogy DVB-T tuner van benne és nem DVB-T2! Érdekes módon ez nem nagyon tűnik fel senkinek sem. A környező országokban már áttértek vagy most fognak áttérni az "új" szabványra, kis hazánkban információim szerint 2020-ig marad a régi. Ha jól tudom az evolution kit -el nem cserélődik a tuner, tehát ezt nem lehet bővíteni!!! Persze az olaszoknál ugyan ez a típus DVB-T2 -vel van szerelve. Egyébként az LG -nél ebben az árkategóriában mindben DVB-T2 van!

Felhívtam a Samsung kereskedést és tájékoztattak, hogy magyar országon ne is számoljak azzal, hogy DVB-T2-es tunerrel vásárolhatok (hivatalos úton) ilyen TV-t. Persze a +2 év gari csak az itt forgalomba hozott TV-kre vonatkozik. Sebaj, "szarásig vagyok pénzzel", majd veszek másikat ha eljön az ideje. :)

[ Szerkesztve ]

(#48) Jim Tonic válasza Tsebacsi (#31) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Amit linkeltél, abban hol van a 3200 nettó? Németország = nyugat? :)
Hadd ne írjam ide, mit csókolgass. Vagy ma ez megy a fiataloknál?

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#49) kpal


kpal
veterán

háát 520e Ft-ért már plazmából lehet venni 60-64"-ost :B és aza többlet fogyi meg sem érződik + kép minőség sokkal jobb , a maga fajtájában ez jó tv amúgy.

(#50) Ijk válasza Tsebacsi (#33) üzenetére


Ijk
nagyúr

Inkább ahhoz hasonlítanám hogy itt egy 20 millás luxus Kia (lcd), viszont 2/3-ad áron kapsz egy Jaguárt (plazma), ami többet fogyaszt de erősebb, kényelmesebb, szebb. ;]

A beépített lejátszó nem jó semmire mivel nem tud kadenciahelyes lejátszást, ami mondjuk egy 100k-s készüléknél nem izgat senkit, viszont egy félmillásnál már lehet hogy lenne rá igény. Úgyhogy igen, csak és kizárólag a képminőség számít, mert minden egyéb szolgáltatás megoldható külső eszközzel.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.