Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) PierNight


PierNight
aktív tag

Gratu a tv-s monitorhoz :) Én is majd ppár hónap múlva szeretnék venni, egy hasonlót mert a tv-m haldoklóban van. 2 kérdés:
Most ez hány "-os is? Hátul az usb-be tudsz dugni pendrive-ot és azon filmet nézni (Sima tvként való használatnál)

(#2) Enton


Enton
addikt

Mekkora lenne a natív felbontása???
Áhh meg is van:
Szóval Full HD-s
;)

(#1) PierNight:

A neve sok mindent elárul: 22 colos.

[ Szerkesztve ]

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#3) PierNight válasza Enton (#2) üzenetére


PierNight
aktív tag

Korán van nekem ahoz, hogy összefüggéseket keressek a dolgok között :DDD

(#4) sanzi89 válasza PierNight (#1) üzenetére


sanzi89
addikt

Általában - persze akadhat kivétel, erről a monitorról nem sokat tudok - de az USB nem erre való.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#5) Enton válasza sanzi89 (#4) üzenetére


Enton
addikt

Azért szerintem az USB alatti felirat is elég egyértelmű:
SERVICE
Plusz ha képes lenne ilyen dvix lejátszásra, arról miért nincs egy szó sem a cikkben?

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#6) Victoryus válasza Enton (#5) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Nem tudok róla, hogy lejátszana bármit usb-ről. A használati utasítás csak szoftver frissítést ír. A monitor 22 colos, natív felbontása 1920*1050.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#7) Enton válasza Victoryus (#6) üzenetére


Enton
addikt

Az enyémen is azért van, habár már lassan 2 éve megvan de még egy frissítés nem jött ki hozzá. :D
De ha lesz sem fogom frissíteni, minek? Így is tökéletesen működik. :K

"mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#8) atike


atike
nagyúr

Jó kis teszt. Grat hozzá és a monitorhoz is. Én anno T220HD-t vettem de nagyon nem bántam meg - maximálisan meg vagyok elégedve vele!

(#9) Probber


Probber
őstag

Grat a Samsunghoz, szerintem jól döntöttél! :)
Anno én is hasonló megoldáson gondolkodtam, de aztán letettem róla és maradt a monitor és TV tuner kombó. Mára már kicsit sajnálom a döntésem, mert így a gépnek is mennie kell, hogy TV-t nézhessek...

"Rendben, mi a munka? Reklám! Egy kelet-európai üditőnek amit Splort-nak hívnak. A világ első cékla ízű kólája!"

(#10) _Orbi_


_Orbi_
aktív tag

pont tegnap nézegettem ilyet a Médiába :-)

Ha osztott képernyőt használsz, akkor meg lehet úgy osztani, hogy az egyik oldalon a TV van, a másikon pedig a PC? Ha igen, akkor felbontás hogyan alakul? THX :R

(#11) Victoryus válasza _Orbi_ (#10) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Helló!

Sajnos nincs benne PIP, csak a teletextet tudja ilyen osztottan megjeleníteni.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#12) Sonky


Sonky
aktív tag

Nekem már lassan 1Éve ilyenem van:)
HD4870 1Gb-al szépen megy vele minden játék.
De azért egy HD4850X2 2Gb sem rossz ;]

Egy legenda vagyok.

(#13) janos1988


janos1988
addikt

Csak ezekkel az a baj, hogy vagy tv-zel, vagy a gepen csinalsz valamit. A 2 egyutt nem megy. En ezert is vettem inkabb egy kulso tunert.

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#14) Sonky válasza janos1988 (#13) üzenetére


Sonky
aktív tag

Ha gépezel gépezzél ha tv-zel tévézzél. Egyszerre hogy tudsz 2dologra figyelni?
GTA4 vagy Crysis közben nézed a Cobra11-et? :DDD

Egy legenda vagyok.

(#15) janos1988 válasza Sonky (#14) üzenetére


janos1988
addikt

Nem, dehogy. Pl. hirado kozbe poker vagy ehhez hasonlok. Jatszani ritkan szoktam, de azok is futnak ablakban.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#16) FRENK1988


FRENK1988
veterán

A képek miért nem nagyíthatóak? :B
amugy meg gratula a monitorodhoz:)

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#17) Babar87


Babar87
csendes tag

Üdv.
Nekem fél éve van ilyen (ill. p2370HD) monitorom/tv-m. Én is hasonló utat jártam végig mire kiválasztottam.
A mérethez még annyit h ha lett volna több lóvém akkor nagyobbat veszek...

Tényleg kár h csak a TV-nek jutott külön gomb...

Lenne egy olyan kérdésem h az oldalán az a nyílás micsoda?

Ja még annyit h tényleg nagyon jó! Nagyon szép képe van! Volt aki fitymálta h szarul néz ki rajta pár csatorna (pl az rtlklub kicsit szellemképes), de nem tudtam megértetni velük h az az adás hibája.
No mindegy, jó cucc!

[ Szerkesztve ]

(#18) Prof01


Prof01
veterán

Jó kis monitor, én ennek a 27"-os változatára pályázok. :)

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#19) Sonky válasza janos1988 (#15) üzenetére


Sonky
aktív tag

Jah értem:D

Egy legenda vagyok.

(#20) aram01 válasza Prof01 (#18) üzenetére


aram01
nagyúr

ne b@zd az mennyibe kerül? linket!!! :B

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#21) Kobaljov válasza Babar87 (#17) üzenetére


Kobaljov
senior tag

"Lenne egy olyan kérdésem h az oldalán az a nyílás micsoda?"

Úgy tudom, oda lehet betenni a fizetős TV csatornák (nálunk pl. az ATV vagy a Hir TV a digitálisnál) vételéhez szükséges dekóder kártyát

(#22) Kobaljov válasza aram01 (#20) üzenetére


Kobaljov
senior tag

Most 94K körül van a 27"-es, a tesztjét lásd itt

Kicsit "vicces" volt nekem, hogy most 2010-ben a gépet HDMI-vel rákötve csak úgy kaptam éles képet, ha a HDMI bemenetet a monitoron átneveztem PC-re...

(#23) Hiftu


Hiftu
senior tag

A képekhez: legközelebb állj kicsit hátrébb és inkább használj nagyobb zoomot vagy nagyobb felbontást és vágd ki a lényeges részeket.
Akkor nem lesz ekkora hordóeffektus a képeken.

Tessék mondani, lehet itt hazudni? - Kaszt: Decker, Faj: Troll, Működési Terület: Prohardver

(#24) Gude


Gude
senior tag

Gratula az íráshoz.Monitorvásárlás elött vagyok :C

[ Szerkesztve ]

Ha leöltétek az utólsó vadat,ha kivágtátok az utólsó fát,ha megmérgeztétek az utolsó folyót,majd rájöttök,hogy a pénzt nem lehet megenni. -indián mondás-

(#25) JanFe


JanFe
aktív tag

Jo teszt. Gratula a monitorhoz :)

"There is nothing permanent except change"

(#26) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

köszönöm!

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#27) Victoryus válasza Hiftu (#23) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Eredeti felbontás az 6megapixel volt, csak utána átméreteztem a képeket 400px szélesre, hogy kiférjenek.
Ide hogy lehet berakni úgy a képet, hogy a nagyított jelenjen meg ha rákattint valaki? Gondolom html kódokat nem nagyon lehet beszúrni a hozzászólás szövegébe.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#28) aram01 válasza Kobaljov (#22) üzenetére


aram01
nagyúr

nem is rossz az ára lehet el kéne pattintanom a 22-est,köszi az infót

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#29) bigapu


bigapu
tag

jó az ára :)

mást lát a szem, és mást az ész, a látvány csalfa, és lépre mész

(#30) hoffman_


hoffman_
nagyúr

de az 1600x1050, vagy 1440x900-as felbontáson már megy szépen mindkettő

1600x1200 és 1680x1050. 1440x900-hoz utóbbi paszol, nem az akart lenni? :)

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#31) Victoryus válasza hoffman_ (#30) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Lehet. Majd megnézem mégegyszer.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#32) Picard


Picard
csendes tag

Jó teszt!
Én tegnap rendeltem meg a 27 colos verziót, a P2770HD-t! :DD Már nagyon várom, hogy meglegyen. A mostani 19 colos után biztos nagy váltás lesz.

(#33) Kobaljov válasza Picard (#32) üzenetére


Kobaljov
senior tag

Majd nézd meg a kommenteket a linkelt ipon-os teszt alatt, nekem is segített pár dologban :)

(#34) Picard válasza Kobaljov (#33) üzenetére


Picard
csendes tag

Megvan a P2770HD monitorom.
Egy bajom van, beállítom a színeket, kontrasztot, élességet és mikor kikapcsolom a monitort mindent elfelejt. Ugyanez van a ha mondjuk SZÖVEG profilra állítom a magicbrigh-ot, kikapcsolás után visszaáll FILM profilra. DVI kábellel csatlakoztatom a géphez.
MI lehet a probléma?

(#35) Victoryus válasza Picard (#34) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

hát ezt nem tudom. Nem kéne neki elfelejteni az biztos.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#36) centerweb


centerweb
csendes tag

Valaki aki DVB-T-ét néz vele nem tudná megmondani hogy kezeli-e az AAC formátumú hangot, amit pl. az RTL, TV2, Euronews is használ? Tehát van-e rajtuk hang?

[ Szerkesztve ]

(#37) Victoryus válasza centerweb (#36) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Sajnos azok nem jöttek be nálam. Digi kábelen természetesen mindenhol van hang! Fogja a digis rádiókat is!

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#38) centerweb válasza Victoryus (#37) üzenetére


centerweb
csendes tag

Kösz a választ, közben megjött a válasz a Samsungtól hogy igen, kezeli :) Lehet még beruházok egy ilyenre, mert minden megvan benne amire használnám.

Egyébként ha jól emlékszem a bejegyzésedben azt írtad hogy csak az A MUX jön nálad (M1-2HD). Most már ide kerültek a kereskedelmi csatornák is (RTL, TV2, Euronews), érdemes szerintem egy új csatornakeresést csinálnod ;-)

(#39) L3zz


L3zz
csendes tag

Üdv!

Épp egy ilyen monitor vásárlása előtt állok, viszont a topicot olvasgatva kicsit összezavarodtam! Kérdésem:

1) Ha jól értem, akkor ennek a monitornak (P2270HD) van egy 22" és egy 27" verziója, igaz?
2) Úgy tudtam, hogy a 22" verzió mpeg4-es dekóderrel van szerelve, mégis ma több boltban is csak mpeg2-es dekóderes példány volt! Most akkor, hogy is van ez?
3) Valamivel jobb a 27" verzió a méretét leszámítva?
4) Érdemes/értelmes :DDD olyan kábelt használnom, amelynek az egyik vége hdmi a másik pedig dvi?

Köszi előre is a válaszokat! :)

[ Szerkesztve ]

"Give me a Scotch, I'm starving"

(#40) Victoryus válasza L3zz (#39) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Helló!

Van benne DVB-T, DVB-C és analóg tuner! Szóval MPEG4 kompatibilis.
Szerintem egyszerűbb, ha dvi vagy hdmi kábelt használsz.
Azt nem tudom, hogy a p2770hd mindenben megegyezik-e ezzel, de valoszinűleg igen. Ezek egy sorozat tagjai: p2270hd, p2370hd, p2440hd, p2770hd. Hasonlítsd össze a használati útmutatójukat, a samsung oldalán fenn van.
A boltok leírása nem minden esetben fedi a valóságot.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#41) centerweb válasza L3zz (#39) üzenetére


centerweb
csendes tag

A boltban hülyeséget beszéltek, csak egyféle tunerrel gyártják, mpeg4-essel.

(#42) L3zz válasza centerweb (#41) üzenetére


L3zz
csendes tag

Köszi a válaszokat! :R

"Give me a Scotch, I'm starving"

(#43) repis


repis
csendes tag

Sziasztok!
Most vettem egy 2370-est a gyerek születésnapjára. Jövő héten kapja meg, de azért egy gyors próbát tettem vele. Minden rendben, de a dőlésszögét "kisebb kűzdelem árán" nem sikerült állítanom. Örülnék, ha segítenétek hogyan kell, mielőtt apa az átadás pillanataiban kettétöri az új monitort! Előre is köszönöm!

(#44) Victoryus válasza repis (#43) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Ismerős helyzet, nem könnyű dönteni. Közel fogd meg a csukló részéhez, és akkor már megadja magát. Ha a monitor szélét fogom, akkor nem nagyon tudom megdönteni én se.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#45) repis válasza Victoryus (#44) üzenetére


repis
csendes tag

Köszi a választ!
Valójában a nejem néhány napja megoldotta a dolgot. Félelmet nem ismerve, erőből.
Bátraké a szerencse, én nem mertem eddig feszíteni a húrt. Azóta állíthatóvá vált, csak először nem akart megmozdulni.

(#46) Injun


Injun
aktív tag

Tényleg nem lehet állítani a háttérvilágítás erejét? :Y Ilyet még nem is hallottam.Pedig ez a monitor lett volna a kiválasztottam. :W

(#47) muranyia válasza Injun (#46) üzenetére


muranyia
csendes tag

Lehet állítani a háttérfényt, a Tools gombot nyomod a távírányítón és a Energy Saving menüpontban le lehet venni a fényességet.

Akit érdekel, Samsung TV-khez van mindenféle hack, többek között csatorna szerkesztő amivel a PC-n tudod szerkesztgetni a csatornalistát. (a Service Menu-ből a Hotel Settings-nél lehet exportálni). A P2270HD-nél nekem még nem működött tökéletesen, de egy következő verzió már lehet hogy jó lesz.
[link]

(#48) Victoryus válasza muranyia (#47) üzenetére


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Ha monitorként használom, akkor a tools gombot lenyomva csak 3 menüpont van: képméret, magic bright és az automatikus kikapcsolás.
Tv üzemmódban lehet állítani a háttérvilágítást külön is.
Lehet csak nekem tűnik másnak a fényerő meg a háttérvilágítás? De ha a fényerőt veszem le 0-ra akkor nem annyira sötét, mint amikor a háttérvilágítást. Na mind1, 20-30-as fényerőt beállítottam az internetes profiljához, az nekem bőven elég. Ha meg filmezek akkor a másik profilt használom.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#49) DigitalP


DigitalP
csendes tag

Most karácsonyra kaptam egy ilyet. Nagyon meg vagyok vele elégedve. PC-hez a tartozék VGA kábellel kötöttem hozzá, de van egy WD TV HD Media Player-em, azt HDMI-vel. Mindkettővel gyönyörű a képe. Néztem rajta Full-HD-s filmeket. A játékokat nem viszi 1920x1080-as felbontáson a videókártyám, de 1280x720-on is szépek. Eddig a Mafia II-őt próbáltam ki rajta. Az antenna kábel még nincs bekötve a szobámba, szobaantennám meg nincs, szóval a tunerét még nem tudtam kipróbálni.
Egy kérdésem lenne: valaki meg tudja nekem mondani, hogy mi az a "lyuk" a bal oldalán? Azon gondolkodtam, hogy talán PCMCIA, de az mire való egy tv-s monitornál?

(#50) Lupito


Lupito
csendes tag

Tudna valaki segíteni hogy kell bekötni jól HDMI kábellel a P2270HD-t? Ha simán csak vele dugom össze kiírja hogy ellenőrizzem a kapcsolatot vagy mit. Ha mind a HDMIvel meg sima monitor kábellel dugom össze egyszerre akkor élesebb szebb a képe és úgy már az asztalt és egeret is látni. De semmi többet. Valami nagy káosz van. :S

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.