Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Gamerkid válasza Teasüti (#100) üzenetére


Gamerkid
csendes tag

az internetet nem tudom beállítani a telon a hálozati beállításokban nincs apszolut netem :S semmit nem tok megnézni se gps se google se facebook semmi :S

(#102) Teasüti válasza Gamerkid (#101) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Legegyszerűbb, ha a szolgáltatóhoz beviszed, h oldják meg! :)

Vagy függetlenül vetted? Nem biztos, h ha jól tudom, akkor neten vhol elrejtve, kell lennie szintén az adott szolgáltatónál hálózati beállítás, amit annó még On-The-Air el lehetett küldeni a telefonra.

(#103) Gamerkid válasza Teasüti (#102) üzenetére


Gamerkid
csendes tag

igen függetlenül vettem és hiába csinálom meg amit láttam a vodafon oldalán ilyen wap beállításokat nem jó de lehet h egyszerűen hülye vok hozzá :F

(#104) Teasüti válasza Gamerkid (#103) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Vidd be hozzájuk, ha időd engedi!

(#105) Gamerkid válasza Teasüti (#104) üzenetére


Gamerkid
csendes tag

oks majd hétfőn akk elviszem adig esetleg vmi ötlet progik játékok hozzá? :)vmi oldalt tudtok mondani?

(#106) Teasüti válasza Gamerkid (#105) üzenetére


Teasüti
nagyúr

getjar.com :)

...ment privi.

(#107) abubaka


abubaka
csendes tag

Sziasztok!

Na nekem is megvan a Monte.Nagyon faja!!
Sose volt még ilyen okos (kisokos) telefonom így pár kérdés felmerült.
Hogy lehet az SMS hangot beállítani?
Neteztem is kicsit a Wifi-vel,de pár oldal megnyitása után kiírta,hogy a telefon memoriája megtel.Így nem is tudtam több oldalt megnyitni.De milyen memóri telt meg és miért?
És hogy lehet ezt törölni?
Zenehallgatáskor néhány albumnak van borítója,de leginkább nincs.Ezt hogy lehet letölteni,
vagy rávarázsolni?
Végezetül nem tudtok a Montéhoz való puha tokot?Úgy értem van hozzá valami gyári tok?
Vagy valami univerzálist keressek?

Előre is köszi a válaszokat!

(#108) Teasüti válasza abubaka (#107) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Helló!
A memória az sajna a RAMot jelenti. Abból elég kevés van. (10-20 MB saccperkb)
Használj opera minit, azzal nincsenek memória gondok. Meg sokkal használhatóbb is.
Album borítókat nem tudom, nem volt még rá igényem. :)

Tokra gondoltam már én is, h kéne vmi passzolós puha gyárilag a telóhoz méretezett darab.
Aztán rájöttem, h pont azért tetszik annyira a külseje, mert olyan jó kis karcsú. :D
Így inkább egy rászabott invisible shield mellett döntöttem. (még nem jött meg)

(#109) abubaka válasza Teasüti (#108) üzenetére


abubaka
csendes tag

Köszi a választ!

De hogy lehet ezt a RAM-bol törölni.Vagy kikapcsolás után törlődik?

(#110) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Nemtom informatikában mennyire vagy járatos, de ezek szerint semennyire. :)
RAM az az ideiglenes memória, csak az van benne, amivel épp dolgozik a telefon.
Vagyis ha kilépsz az adott alkalmazásból, felszabadul.
Nincs mit tenni vele, sajnos. Nem is bővíthető, mint egy PC-nél. Ez ilyen, így kell szeretni. :D

(#111) abubaka válasza Teasüti (#110) üzenetére


abubaka
csendes tag

Ja,nem vagyok egy PC guru (meg telefon guru sem )
De akkor megpróbálom felrakni az Opera Mini-t.Bár nagyon nem akarok netezni mobilon.
Köszi a választ.

(#112) Juneanne


Juneanne
csendes tag

Ma szerettem volna egy Monte-t venni, nyolc éve vagyok számlás előfizető a Pannonál (Telenor). Bónuszprogramban fel is ajánlották a neten 14.240.- Ft-ért. Szuper. Bementem.
Sajnos Monte a Pannonál (Telenor) nincs, menjek át a Djuice-hoz, ott megkapom bónuszprogramban. Átmentem. Volt is náluk. Narancs is. De nem vehettem meg, csak ha új előfizetést vásárolok, megváltozik a számom és ugrik a bónusz. Miért? Elmúltam 26 éves! Ezt nem akarom elhinni. Ilyen nincs a 21. században.
Találkozott már valaki ilyesmivel?
Tipp?

Köszi!

(#113) abubaka válasza Juneanne (#112) üzenetére


abubaka
csendes tag

Sajnos a Djuice csak 26 éves korig választható.Én is elmultam 26,úgyhogy ügyeskednem kellett.A tesóm kislányának a nevére vettem.Átvihettem a számomat és még a rajta lévő összeget is átvitték és kaptam még 2500ft kedvezményt.

(#114) Juneanne


Juneanne
csendes tag

Ez egy jó megoldásnak tűnik.
Minden maradt de Djuice-os előfizetésed/kártyád lett ha jól értem.
És a tesód kislányának nem lett új előfizetése 2 éves hűségnyilatkozattal?

(#115) abubaka válasza Juneanne (#114) üzenetére


abubaka
csendes tag

De igen.Ő nyerte meg a 2évet.De a számla az én címemre jön,én fizetem.Ha akar,fél év múlva lehet még egy előfizetése ha akarna magának is.

(#116) abubaka


abubaka
csendes tag

A telómon letöltöttem az Opera Minit,feltelepítettem,de nem találom sehol.Hova telepítette,hogy tudom használni?
A számítógépemre nem is tudtam letölteni,hogy onnan rakjam a telóra.

(#117) Teasüti válasza abubaka (#116) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Játékok.

(#118) spigy


spigy
csendes tag

Hali! Lenne pár kérdésem tegnap vettem a telót!
-Ha jelzi,hoy Wifin vagyok tehát csak az a jel van kinn a térerőjel mellett nincs más akkor tuti,hogy csak wifin vagyok ugye? Internetprofilba is átállitottam hogy az itthonit használja!
- A másik van ez a 100 mb-os csomag netes izé nah ott Internetprofilba ez most Wap vagy Data vagy mire vonatkozik ez a 100 mb?
-Hol tudom megnézni az adatforgalmat?
-Elvileg megtudom nézni a netes fiókomba,hogy a számlám hogy áll,de én sehol nem találom a djuice oldalán az hol van? 8regisztráltam már belép csak nem találom)
-Az Msn Inccorectet ír ezt nem értem mér?

Köszi a válaszokat előre is lehet van benn hülyeség de biztosra akarok menni nem kell 20 ezres számla :) De a Wifi nekem nagyon jó ebuddy jól megy vele! Várható lesz teljes kiosztásu bill.? mert ez így annyira nem jó ,de ha belejössz minden oké! Jó ez a Monte:)

(#119) spigy


spigy
csendes tag

jah és még1 opera minit letöltöttem működik,de honna tudom,hogy a wifire kapcsolódik??? :))

(#120) Teasüti válasza spigy (#118) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Egyszerű. Tökmindegy melyik profilt állítod be, ha manuálisan felcsatlakozol egy wifi AP-re, akkor (az e-mail kivételével) minden alkalmazás automatikusan wifiről fog kapcsolódni.
Ha gsm hálózaton keresztül kapcsolódsz, akkor még a teljes képernyős alkalmazásokban is látni fogod az internethasználat kis ikonját a képernyő tetején. Ha ez nincs, akkor wifin vagy.

A mobilnet az összes profilra vonatkozik (nyílván "mms" kivételével).
Naplóban láthatod a forgalmadat.

Djuice oldalán keresheted, nem fogod megtalálni. Pannonline-on regisztrálj, és ott tartják nyílván a számla adataidat is.

Kétlem, h lesz qwerty. Sztem alfanumerikussal használhatóbb, mint qwerty-vel. Elég csak meglesni az opera qwerty-jét, hát alig találom el azokat a miniatűr gombokat, szóval már eleve a koncentráció miatt is lassú és nehézkes. Legalább kétszer ekkora alapterületű gombok kellenének, de ahhoz már kevés a képernyő...

(#121) spigy válasza Teasüti (#120) üzenetére


spigy
csendes tag

KÖszi a válaszokat! De nem találom Pannononlinon sem..melyik menüpont alatt van?

(#122) spigy


spigy
csendes tag

Valamilyen jó kis konvertert nem tudsz? Filmet raknék a telóra :)

(#123) abubaka válasza spigy (#122) üzenetére


abubaka
csendes tag

http://s5230.rbz.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=29&Itemid=43

Itt elég pontosan leírják

[ Szerkesztve ]

(#124) legyi


legyi
csendes tag

Sziasztok!

Lenne egy nagy problémám: valahogy sehogy sem sikerül a wifit elcsípnem, pedig itthon teljesen jól működik, a laptopon is úgy van netem.
A segítségeteket kérném, hogy mi lehet a baj?
A hálózati kulcshoz mit kell írnom? (Gondolom azt a jelszót.)
És egyéb beállítás szükséges még?

Elnézést előre is a buta kérdésekért, de nem vagyok hozzáértő.

Köszi!

Üdv,
Eszti

(#125) CharrDen válasza legyi (#124) üzenetére


CharrDen
csendes tag

Igen, a hálózati kulcs az a jelszó. Próbáld meg kicsit közelebb a routerhez, úgy hátha megy, bár látnia kéne.

(#126) bendzso94 válasza legyi (#124) üzenetére


bendzso94
csendes tag

Sziasztok!

Legyi kérdésére annyit, hogy lehet hogy azért nem tudod a wi-fit elcsípni, mert le van korlátozva, csak a laptopodra. Nekemis ez volt a gond, de csak át kell állítani.
- Még annyi hogy asszem a leírásban olvastam: "ne számítsunk szobákat átívelő netezésre" Ezt megcáfolnám, hiszen a háztól kb 30 méterre is volt kapcsolatom a házban lévű w-lannal

A Gps: szabad ég alatt kb 5 perc alatt összehozható, egy 5 méteres pontosság

Egy másik leírás itt: http://elektrocube.wordpress.com/2010/06/04/samsung-gt-s5620-monte/

"Az élet nemi érintkezés során terjedő fertőzés,melynél a halálozási arány 100" (Edison)

(#127) Hanc07 válasza abubaka (#107) üzenetére


Hanc07
csendes tag

0perces SAMSUNG MONTE [Telenor] ELADÓ!
Gari, érintő, wifi, gps, 3g, kamera, rádió, zene, stb...
facebook, youtube, myspace alap
Teszt itt: http://www.mobilport.hu/mobiltelefon_tesztek/20100326/samsung_s5620_monte_csucs_ez_az_erzes/
Ár: 37k
...
u.i.: nekem is ilyen van kb 3 hete használom, most meg lett még egy! bármi kérdés van vele kapcsolatban megválaszolom, hanc07@gmail.com

(#128) BollaFeri


BollaFeri
tag

Még szerencse, hogy Omnia-t vettem. :)
Igo8 nagyon jó, wifi viszont nagyon szar.

Ahogy olvasom, ezen a telefonon meg minden szar, amit használnék. :)

(#129) Harscsab válasza Teasüti (#23) üzenetére


Harscsab
csendes tag

én tudok neked segíteni a vodafone most dobta piacra ezt a telefont igaz 26ért de ha be viszed a régi telefonod akkor -10e és a havidíj ugyan úgy 2500 amit lebeszélhest én igazából vodafone párti vagyok pannonról vagyis most már telenort nekem eddig azt mondták hogy nem minden hol van térerő . remélem segített

(#130) MaszekMester válasza hamisciprus (#51) üzenetére


MaszekMester
csendes tag

Azt vettem észre hogy az ugyanugy beálitott Asus routerrel megy a youtube kliens mig a tp linkel nem
Az hogy a youtube megy az valami router beállítás lesz
Még görcsölök a különbésgen mi lehet a nyűgje... csak az egyik itt a másik meg 60Km re van
Majd irom mire jutottam

Mester Maszek

(#131) ZetooR


ZetooR
csendes tag

Sziasztok!

Hétvégén Barátnőm kapott egy monte-t, t-mobile-os csomagban. Lenne pár kérdésem.
Láttam hogy elvileg kéne tudni IM funkciókat, de a telefonban sehol nincs IM menü, mint ahogy több képen is láttam már. Ez most a tmobile miatt van, vagy csak "gyári" hiba?
Java-s alkalmazásokat hogy lehet rátölteni? Főleg egye normális msn kliens érdekelne.

köszi előre is!
zetor

(#132) zso24


zso24
csendes tag

Sziasztok!

Tudna nekem valaki segíteni? Vodás vagyok, és függetleníteni szeretnék egy Monte-t. Turbo simmel menne? Vagy milyen más megoldás van?
Ezer köszönet a válaszolónak, és minden kis segítségnek örülök :))

(#133) tomee007007


tomee007007
őstag

üdv!

a gps működik 3G nélkül is?

(#134) Rush77


Rush77
aktív tag

Sziasztok!
Most vettem egy ilyen telót és a következő a problémám.
Amikor meg akarom nyitni mondjuk a Facebook alkalmazást és beírom a felhnév + jelszót mindig először a mobilnetet próbálná használni (a sima böngészőnél a Wifit használja ha éppen csatlakozva van).
Nem tudjátok esetleg, hogy hol lehet (ha egyáltalán be lehet) beállítani azt hogy mindig a WIFI-t próbálja használni ha van elérhető hálózat?
Köszi

(#135) satomee


satomee
senior tag

Üdv!
Szemezgetek egy ien telóval én is mostanában, és érdekelne hogy az "IM" az tulajdonképpen mit takar ebben az esetben, ez valamien java kliens?Illetve milyen IM szolgáltatáskat lehet vele használni (MSN,Skype,Gtalk stb)?

...villámcsapás keltette indukciós hatás...

(#136) .Ádám.


.Ádám.
csendes tag

sziasztok!

csak azt szeretném megkérdezni hogy a touchwiz op.rendszerrel futó telefonokra csak java alapú programokat lehet tölteni vagy lehet bármilyet?a válaszokat előre is köszi

(#137) satomee válasza satomee (#135) üzenetére


satomee
senior tag

Valaki pls...? :F

...villámcsapás keltette indukciós hatás...

(#138) cheeky


cheeky
csendes tag

letöltöttem az opera minit (4.2 és az 5-ös verziókat is) de vmiért egyik sem tud a netre csatlakozni, holott az internet amúgy a beépített böngészővel normálisan működik.sem a vodafone, sem a samsung ügyfélszolg nem tud segíteni. van tippetek miért van ez? mi a gond?

(#139) satomee válasza satomee (#137) üzenetére


satomee
senior tag

Senki nem MSN-ezik ezen a telón...? Vagy annyira szutyok módon van megoldva hogy senki nem használja?:F A GPS-ről is érdekelnének tapasztalatok,ha esetleg azt többen használnák...

[ Szerkesztve ]

...villámcsapás keltette indukciós hatás...

(#140) Zorro555 válasza cheeky (#138) üzenetére


Zorro555
tag

Kb. 1 hete vettem egyet én is, Opera Mini megy vele és ahogy nézem szinte mindenkinek. Nem tudom mi lehet a gond. Töröld és töltsd le újból.

Satomee: Ha visszaolvasol valaki használ MSN-t. GPS A-GPS nélkül is pontosan megtalál, de házban nem műxik, csak szabad ég alatt. A-GPS nélkül is 5 perc alatt pontosan megmondta hol vagyok, de ehhez min. 8 műholdat kell látnia. A-GPS -t még nem próbáltam, elvileg azzal még gyorsabb a dolog, szóval én inkább azt mondom valószínűleg a hálózat szar, nem a telefon. :)

[ Szerkesztve ]

(#141) kukorizz


kukorizz
csendes tag

Szép napot mindenkinek!

Ilyen telefon vásárlásán töröm a fejem azt szeretném megkérdezni, h IGO 8 telepítése mennyire körülményes azt már tudom h simán fut rajta, csak telepítéssel nem találkoztam, úgy működik mint az autós verziónál rámásolom a memória kártyára és kész? Noh meg akkor most kell érte fizetni vagy nem:D :B

Választ előre is köszönöm! :C

Hogy kerülnek a "fűre lépni tilos" táblák a gyep közepére?

(#142) cserfes


cserfes
csendes tag

Sziasztok!
Azt hiszem, elnyertem a legbénább Samsung Monte-s díját, mert már ott elakadtam, hogy nem tudok semmilyen .jar kiterjesztésű játékot feltenni a telómra (a gyáriak nagyon rosszak, ráadásul demók)..
Azt írja ki a próbálkozás után ugyanis, hogy nem másolható/továbbítható fileformátum. Próbáltam már: Kies-sel (saját CD-s progija), Windows Commanderrel, Sajátgéppel, és ezeket egymással variálva is (mondjuk, nem tudom, h ez normális-e, de nem látja a PC-m a telefont a Sajátgép és W. Commander programokkal, csakis a Kies-sel, a saját programjával).

Okosok, szerintetek mit kell csinálni vele, hogy értelmes játékok legyenek rajta? Vigyem be a Telenorhoz (a szolgáltatóm)? Segítsetek!
Köszi!

(#143) RootRulez


RootRulez
félisten

Sziasztok!

Barátnőm meg van őrülve egy Samsung Monte-ért. Lehet meg is vesszük, de pár dolog érdekelne.
- Javat támogatja rendesen?
- Mennyire bonyolult rá a telepítés vagy nem kell trükközni, telepítőt elindítom és fent is van a program??
- Milyen böngészőt érdemes rá telepíteni
- WiFi-je megy jól?

Hirtelen ennyi érdekelne... djuice-nál vennénk, ott meg még a készlet eléggé silány és talán a monte a leghasználhatóbb közülük...

...

Ja meg még az is érdekelne, hogy pannon előfizetéses csomagból át lehet menni djuice előfizus csomagba? Vagy csak számhordozásos módszerrel, mintha szolgáltatót váltana, úgy lehet?

═════════════════════════════════════════

(#144) zezoka


zezoka
őstag

Sziasztok! Pénteken vettem én is egy Montét, az eddigi tapasztalataim alapján nagyon meggyőző a telefon. 24ért vettem meglevő előfizuhoz, telefoncsere opcióban. Ebből akad kapásból az első pozitívum: Hol kap az ember 24ért kapacitiv kijelzős, érintőképernyős telefont, amiben van wlan, bluetooth, GPS, 3G, előlapi kamera...

Kijelzője napsütésben nehezen látható, de mindenhol máshol tökéletes, érintésre rendkívül jól reagál, épp nekiér az ujjam, sokkal jobb, mint a PDAm, ami körmös vagy ceruzás.

Hardveresen semmi bajom vele, ház tök jó, szép, az oldalsó díszcsík miatt (és a befelé ívelő alja miatt) baromi vékonynak tűnik. Ezenkívül jól kézreáll.

WLan tök jó, panel vasbeton falain simán átlát úgy, hogy közte van egy helyiség. Még a teraszon is használható (legmesszebbi pont). Aztán a hamverom 6. emeletén levő wlanját is gond nélkül látja (én a 9.en vagyok), Ezenkívül családi ház szobájában levő routerrel kint a kertben tök jó (2 helyen is próbálva). Sőt , egyszer még a ház előtt autóban ülve míg bnőm felugrott a 9ediken a lakásba, poénból rákerestem, és látta a hálómat, de rácsatlakozni már nem tudott. Mégiscsak 9 emelet, plusz fal, plusz autó. :) De azért nem rossz teljesítmény.

Blutooth olyan , mint más telefonnál: működik, azt kész.

GPS: én nem tudom mit csinálnak mások, vagy én mit csinálok "rosszul", de még nem tudtam úgy bekapcsolni a GPSt, hogy 1 percen belül ne találja meg magát. Ha a Googlemapsot indítom, akkor is először a szokásos 3800méteres pontosság, ami gondolom az adótornyokból kiszámolt érték, de max egy perc alatt már cska a kis kék pötty, ami pontos. Rázoomolva egy családi ház udvarára, mikor elkezdtem benne sétálni, még azt is kijelezte, hogy azon belül hol vagyok. Volt, hogy letöltöttem az adatokat előre netről, ekkor kb 10mp-fél perc volt, mire magához tért.

Fényképezője teljesen olyan, mint egy akármelyik másiknak, ésszerű körülmények között arra, amire az ember előkapja, pont tökéletes.

Ami hátrány, és kicsit húzom a fogam:
-csak Java. De azok felmennek szépen, és futnak. Még GPS progik is.
-youtube ugye csak 3Gről, wlanon nem megy...
-saját böngésző memória elég hamar megtelik, csomó oldalra azt írja, hogy túl nagy. Ebből adódik a következő kérdésem (ami miatt főleg ide írok):

Miért van az, hogy ha az Opera Minit használom, akkor végig ottvan az a virtuális gombsor, mint ami a Java progiknál? Illetve ez még "haggyán", de egy szövegbeviteli mezőbe (konkrétan a cím mezőbe) kattinta miért nem a saját billenyűzet jön elő, mint minden más alkalmazásnál, ami teljesen jó méretű ujjal pötyögésre (lévén, h a kijelző 3/4ét elfoglalja)? Csak az a kis virtuális szar van ott, abban lehet számokra váltani, amik kb fél x fél centisek, és szinte összeérnek, és ráadásul ezalatt vannak a betűk. De ha nagynehezen el is találom, akkor is néha továbblép, pl s betűt akarok, és nyomkodom a virtuális 7es gombot, és elkezdi írni egymás után randomban a pqr betűket. Ha szép lassan nyomkodom, akkor rendesen eljutok az s betűig. Ja, és a kép itt nem fordul el, és nem tudok zoomolni (lehet hogy csak még)...

Szóval kiokosítana valaki Opera ügyben, hogy hogy is használja? Ezenkívül az igaz lehet, hogy az Opera kevesebb netet használ, mint a saját böngészője? Nekem ugyanis csak 100Megás csomagom van, ami egy kis Googlemaps és Youtube játszadozás után mindjárt fel is ment 7Megára...

[ Szerkesztve ]

(#145) Majomgyerek


Majomgyerek
csendes tag

Szevasztok!
Mozgásérzékelős játékot vkinek sikerült elindítania rajta??
Mert nekem hibát írt ki rá és nem töltötte be :(( :( :W

(#146) zezoka


zezoka
őstag

Sziasztok! Nem tudjátok, hogy hogyan lehet (meg lehet-e?) megoldani, hogy a telefont pendrive-ként is lássa? Ha a belső memóriát nemis, legalább a memóriakártyát? Céges asztali gépen nincs telepítési jogom, és ha nem muszáj, nem akarom ki be rakosgatni a memóriakártyát (pláne mert olvasó is kéne akkor). Így csak tölteni tudom, és ha már úgyis rá lenne dugva...

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#147) mynames válasza zezoka (#144) üzenetére


mynames
senior tag

Szia!

Igo bármelyik verzióját lehet -és ha igen hogyan- telepíteni?

üdv: mynames

(#148) zezoka válasza mynames (#147) üzenetére


zezoka
őstag

Szia! Csak és kizárólag JAVA alkalmazások!!! Tehát semmiféle IGo nem megy fel rá. Ugyanis zárt oprendszer van a telón.

De a Googlemaps frannkón működik, ha az embernél épp nincs gps (amin van Igo) és véletlen eltéved! Sőt, akkor még jobb is, mert ezen "igazi" képet lát! (Halkan megjegyzem útvonalat tervezni googlemapsal is lehet, csak nem olyan látványos, meg 3Ds. De ami késik nem múlik szerintem (ahogy a google-t ismerem)!

(#149) petuci


petuci
csendes tag

sziasztok!azt szeretném megkérdezni,hogy letoltottem az operat a montémra,meg is talaláltam a játékok kozot,de hogyan lehet kirakni a fomenube?koszi szépen

(#150) Bathory Peti válasza mynames (#147) üzenetére


Bathory Peti
aktív tag

Szerintem se megy fel rá az IGO.Próbáltam keresni navit rá,de nem találtam én sem.

További jó forumozást mindenkinek,én ma voltm itt utoljára.Sziasztok.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.