Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Sh4rKy


Sh4rKy
senior tag

3800 méteres "pontosság"? :Y
hát akkor már nem bánom, hogy a t-mobile pulse-t vettem meg :(

Az is lehet hogy minden kincsem csak egy másodperc töredéke...

(#2) JoeYi válasza Sh4rKy (#1) üzenetére


JoeYi
őstag

ez google maps tulajdonság. Először mobil szolgáltatók antennái alapján rajzol egy nagy kört hol lehetsz, aztán ahogy egyre több GPS-t megtalál úgy egyre szűkül a kör, majd végül már azt is megmondja pontosan hol vagy és merre mész.

Ez minden telefonban így van

(#3) Pistiboy88


Pistiboy88
aktív tag

JoeYi: Teljes mértékben igazad van. De egy nagy gond van ezzel a telefonnal, hogy TW az egy zárt os, ezért nincs rá navigáció, csak a Google Maps.

Ezen kívül szerintem vállalható kis telefon.

(#4) VS461 válasza Pistiboy88 (#3) üzenetére


VS461
tag

Hali!

A Route66 nem megy rajta? Az én Jet-em is zárt OS, de felmegy rá. Valami Samsung edition.

Cs!

Helicopter pilots are different... "За всю историю никто и никогда не сумел завоевать Афганистан. Hикто и никогда" - 9я рота

(#5) stanley_


stanley_
tag

Pedig tetszett ez a telefon csak a tesztet vártam
de ez a gps kiborított .... :(

(#6) JoeYi


JoeYi
őstag

igen, de tudnotok kell, hogy más térképeknél ez abban nyilvánul meg, hogy még azt sem mutatja meg kb hol vagy, amíg nem tudja, hogy pontosan hol vagy. Nokia mapsnál pl ez azt jelenti, hogy városban akár 5 percig se mutat pozíciót. Ennél azért jobb a karikázás.

Nincs baj a google mapsal, szerintem az egyik legjobb

(#7) turbuczn válasza Pistiboy88 (#3) üzenetére


turbuczn
tag

Kipróbáltam a GPS-t és 10 perc után pontosította a helyzetem, méghozzá egész pontosan. Tehát igaza volt JoeYi-nek, köszönöm, hogy figyelmeztetett!

(#8) h_rowley


h_rowley
tag

Kár, hogy nincs teljes virtuális billentyűzet... :(

Acer Travelmate 5530G > AMD Turion x2 , 2gb ram, 250gb hdd, hd3200+hd3470 vga,bt, W I N D O W s 7 Pro, enny..

(#9) Sh4rKy válasza turbuczn (#7) üzenetére


Sh4rKy
senior tag

azért a 10 perc az nem túl gyors...
én értem, hogy minél olcsóbb telóba minél több dolgot akartak bezsúfolni, de egy kicsit lehetne jobb is :U

Az is lehet hogy minden kincsem csak egy másodperc töredéke...

(#10) miezanick?


miezanick?
csendes tag

Én is vettem 1et a Djuice-tól előfizetéssel 15k-ért. Ha a mostani piacot nézem akkor 15 Mátyásért nem kapok értelmes telefont ezért máshogy értékelem. Nálam nem jelentkezett ilyen probléma hogy a youtube program nem működött, a gyári böngészőt még ki sem próbáltam, első dolgom az volt hogy leszedtem rá az opera minit és egy bolt nevű böngészőt. Viszonyításképp oszttársam 2g-s iPod touch-ja nem fogta azt a wifi-t amivel én tőle kb. 10 centire simán nyomtam az ebuddy-t.
A djuice-ról meg annyit hogy reggel próbáltam telefonálni és közölte velem a gép hogy számla elmaradásom van ezért lekorlátoztak. Most értem haza mindjárt fel is hívom őket hogy mégis hogyan lehetne számlaelmaradásom amikor pénteken vettem a kártyát és a telefont, úgy hogy ki kell csengetni az első havit helyben(számla nincs a postaládában).

(#11) JanFe


JanFe
aktív tag

Jo kis teszt. :)

"There is nothing permanent except change"

(#12) EczkE


EczkE
addikt

Jó kis teló, nem is tudtam, hogy ennyi minden van benne. :)

Asszem mindenféleképpen!

(#13) ViTToRe


ViTToRe
aktív tag

Nekem is ilyen telefonom van, és Én 100%ig elégedett vagyok vele. Eléggé részletszegény lett a teszt, de egy rövid telefon ismertetőnek remek :K

Youtube--> "Itt az írja ki a pufferelés közben, hogy elvesztette a kapcsolatot a szerverrel." Persze, ha Wi-Fi vel próbálom akkor nekem is ez a problémám, de amint mobilnetet használok, máris működik...

(#14) Kockacukor01


Kockacukor01
csendes tag

Hello
Most készülök én is egy ilyen telefont venni és lenne pár kérdésem vele kapcsolatban. Első sorban a bluetooth érdekelne, hogy mennyire kompatibilis más telefonokkal? Eddíg egy k750i tulajdonosa voltam ott nem voltak kompatibilitási problémák. Másik kérdésem a gps el kapcsolatos, mennyire használható ez pl autóban? Van olyan mint egy IGO? És végül de nem utolsó sorban honnan lehetne rá letölteni programokat, kiegészítőket gondolok én itt egy kis iránytűre vagy egy visszintmérőre pl. ezek java alkalmazások rá?
Elnézést ha butaságokat kérdeztem. köszönöm előre is a valáaszokat.
Zoli

(#15) ViTToRe válasza Kockacukor01 (#14) üzenetére


ViTToRe
aktív tag

Bluetooth kompatibilitással, és gyorsasággal nincs probléma.

Google Maps igazából csak helyzetmeghatározásra szolgál, útvonalat lehet vele tervezni, és pl lekérdezni netről a közelben lévő benzinkutakat, kávézókat stb. IGO hoz nem érdemes hasonlítani :)

Én nem igazán töltögettem le semmit, de gondolom net tele van ilyesmikkel... Egyedül az alap pocsék IM program helyett az eBuddy-t raktam fel.

(#16) turbuczn


turbuczn
tag

A gps alap, szóval nem ajánlom autóban való navigáláshoz. A bluetooth tökéletesen működik rajta, minden eddigi telefonnal tudott kommunikálni, szóval azzal nincs gond. A javás programok mindegyikét tudja futtatni, ha találsz olyat ami neked kell, akkor az menni fog rajta.

(#17) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Épp most fontolgatom a djuice ajánlatát, 15k-ért ilyet. :)
Tudja vki mennyi forgalmat generál az az agps benne? Meg egy messenger? Esetleg e-mail-ezés? Csak mert járna mellé mondjuk egy 100 MB mobilnet is és kíváncsi lennék, ha csak ezekre használnám, akkor milyen gyorsan lehet elfogyasztani azt a 100 megát!?

szerk: nem lehet hekkelni rá teljes kiosztású billentyűzetet? :)

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#18) Kockacukor01


Kockacukor01
csendes tag

hello köszönöm az eddigi válaszokat.
Esetleg létezik hozzá valamilyen értelmes gps software amivel megoldható az autós navigáció?

(#19) turbuczn


turbuczn
tag

Sajnos még nem sok szoftvert raktam fel, és a gps annyira nem izgat, nekem másért kellett ilyen teló. A 100 mb messengerre elég sok, de azzal sem lehet egész nap lógni az msn-en, és valójában nehézkes is az írás mobilon, nem sok értelmét látom hosszan tartó msn-ezésnek.

(#21) Samus


Samus
addikt

Akkor végülis mire jó ez a telefon? Van benne Wifi, de a Webböngésző nem sok mindenre képes (Opera Mini-t próbáltad már? JAVA-s). Van GPS, de minek...azért az a majd' 4 km pontosság odaver...egy GPS modul, ha talál jelet, akkor maximum 50 méter lehet a tévedés, de általában 3-5 méter körüli. Komolyan elgondolkodom azon, hogy nem-e a Google Maps volt, ami cellainformációkkal próbálkozott...Kamera még emlékképek készítésére sem jó. Az S5230 erre legalább alkalmas volt. Valamiért biztos megérte, de nekem még csak nem is tetszik. Kamera tesztképek kimaradtak...

[ Szerkesztve ]

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#22) miezanick?


miezanick?
csendes tag

Elvileg ez működő offline gps program
Adatforgalmat nemsokat generál a google maps ha nem országot átszelő utakra akarod használni, ebuddy csak kb-okban mérhető adatforgalmat generál az email szintúgy.

(#23) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Értem én, h van ennél jobb is. De valszeg nem ennyiért...
Amit én nagyon hiányolok belőle, az a teljes kiosztású bill.

szerk: vagy aki tud 15k-ért +2500 havidíjért ennél jobbat, az ne tartsa magában! :)
Nyílván 45k-ért nem kéne...

[ Szerkesztve ]

(#24) ViTToRe válasza Teasüti (#17) üzenetére


ViTToRe
aktív tag

Az a-gps, és mondjuk nálam az eBuddy alig generál adatforgalmat. Mindig megnézem az adatforgalom naplóban.

Sok youtube videó nézegetéssel lehet egyedül nagyobb adatforgalmat generálni.... de be lehet állítani hogy milyen minőségben töltse le.

(#25) ViTToRe válasza Samus (#21) üzenetére


ViTToRe
aktív tag

"Kamera még emlékképek készítésére sem jó. Az S5230 erre legalább alkalmas volt."

Ebben a telefonban lévő kamera, ,teljesen olyan, mint a legtöbb telefonban található egyszerű AF-t és segédfényt nélkülöző kamera, vagyis teljesen átlagos.... Persze, akik sötétben, és zárt helyen akar ilyen telefonnal fotózni, annak gratulálni lehet csak...

Ha szükséges, tölthetek fel 1-2 általam készített képet.

(#26) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Na, rendeltem egyet 15k-ért. :K
3 munkanap. De már most úgy érzem magam, mint pistike karácsony este. :))
Imádom megajándékozni magamat. :DD

Szürke színt írtak, remélem ez a grafit-narancs színű lesz.

Remélem a qwerty hiánya és a 10 perces gps nem fog kiborítani annyira...
Végülis csak a 21. sz. vívmánya lapul majd a zsebemben, de ha a városban hírtelen el kell jutnom vhová, akkor nincs más, támaszkodhatok a több évszázados szokásokra: megkérdezni merre kell menni! :P

Jah és amúgy ha nem vagyok mozgásban, akkor nem is pozicíonál be a gps??
Mert mikor olvasom az agps szóló wikilapot, akkor az alapján azt várnám el, h másodpercek alatt megtaláljon. Vajon mikor kitalálták az assisted gps-t, már akkor tudták, h pont az, amire kitalálták, azt nem teljesíti?? Sőt! Az autós navim az igo indulása után másodpercek alatt beméri a helyzetem. :o Pedig nem kér segítséget a hálózattól...

(#27) Teasüti válasza Samus (#21) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Kamera még emlékképek készítésére sem jó.

Egy fótos megbecsüli a rosszul sikerült képeket is. Az is több, mint a semmilyen.
Ha nincs kéznél más, akkor bizony mennyire jól tud jönni, ha megörökítheted vele a fontos dolgokat az utókornak.

#25: a fenti szituáció nemhogy a telefonokat, de még sok gépet is megfingat. :)

[ Szerkesztve ]

(#28) turbuczn


turbuczn
tag

Összességében én azt mondom, hogy jó vétel, mert nagyon olcsó, és ahhoz képest sokat tud. A kamerából legfőképpen az autófókusz hiányzik nekem. :S

(#29) turbuczn


turbuczn
tag

Összességében én azt mondom, hogy jó vétel, mert nagyon olcsó, és ahhoz képest sokat tud. A kamerából legfőképpen az autófókusz hiányzik nekem. :S

(#30) Titan44


Titan44
tag

Ez a TouchWiz nekem már az S5230ban sem feküdt. Lenne még mit reszelgetni rajta...

A kilencvenes évek zenéi: https://www.facebook.com/ilove90sclub

(#31) Tomocop


Tomocop
csendes tag

Srácok 1 fontos kérdésem lenne h tudom megnézni h mi a mac address cime?:) köszi

üdv tomo

a

(#32) Tomocop


Tomocop
csendes tag

És még annyit h hívásátirányítást merre találom?O

a

(#33) Teasüti válasza Tomocop (#31) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ami rögtön eszembe jut, az az, h nézd meg egy routeren a csatlakoztatott wifi eszközök listáján!

#32: kézikönyvben? :U

[ Szerkesztve ]

(#34) Tomocop válasza Teasüti (#33) üzenetére


Tomocop
csendes tag

Az első oké :)
Második pedig keresgéltem de nem találtam benne meg ezt a funkciót mármint a kézikönyvbe de még egyszer átfutom.

a

(#35) netudky


netudky
csendes tag

hali!
a mac cím elővarázslásáról tudsz valamit? lehetséges valahogy?
illetve ha nem, és van rá lehetőséged, akkor kipróbálnád, hogy egy nyílt hálózatra csatlakozva a routeren keresztül meg tudod-e nézni a készülék MAC-címét? ha ez működik, akkor nagyon érdekelne a telefon, ha nem, akkor nem sok értelme van számomra a wifinek...:S

(#36) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Miért ilyen ki..szott fontos hírtelen mindenkinek a mac cím? :))
Mihez kell?

szerk: basszus, nincs narancssárga színben a djuice-nak... :(

[ Szerkesztve ]

(#37) Tomocop


Tomocop
csendes tag

Nah előtudtam varázsolni a Mac címet:) .
Amikor kiválasztasz 1 ekérhető hálozatot akkor felugrik 1 kis ablak ahol van a kapcsolodás szerkesztés és részletek.
A részletekbe pedig leír mindent ami kell :)

a

(#38) ViTToRe válasza Tomocop (#32) üzenetére


ViTToRe
aktív tag

Hívásátirányítás:
Beállítások -> Alkalmazásbeállítások -> Hívásbeállítások -> Hanghívás -> Hívásátirányítás

Elég idióta helyen van...

(#39) netudky válasza Teasüti (#36) üzenetére


netudky
csendes tag

1: a djuice-nak van narancssárga, nekem is az van. csak a szürke jobban fogy, abból több van.
2: az összes regisztrálós-titkosított-stb hálózatra a mac cím alapján enged fel a router, és az s8000 (asszem) azért nem terjedt el különösebben, mert abból a csekély 90 ezer forintos telefonból ezt a funkciót kispórolták sajnos. ott nemes egyszerűséggel a telefon sehol nem írta ki, semmiféle trükkel. :))

(#40) Teasüti válasza netudky (#39) üzenetére


Teasüti
nagyúr

1: amikor felhívtak, h erősítsem meg a rendelést, azt mondták nincs nekik narancs. :((
Szal kedden jön a szürke telefonom. :(((

2: ezt nem értem. miért kellene nekem tudni a mac címem ahhoz, h fellépjek egy titkosított hálóra? csak tudnom kell a háló jelszavát és már bent is vagyok. ennyi. legalábbis pc alapú gépeknél és windows alatt. telefonon lévő wifi miben különbözik? ugyanaz a szabvány, nem?
nem értem miért van szükségem a mac-re.
max ha a saját privát hálomon bekapcsolok egy mac szűrést a routeren. de ott is a router intézkedik helyettem /azonosítja az eszközt/.

(#41) netudky válasza Teasüti (#40) üzenetére


netudky
csendes tag

az egyetemeken (pl BME, ELTE, BCE), és nálunk itthon is be van állítva egy olyan szűrés, ami csak a beregisztrált mac címeket engedi csatlakozni. itthon ki tudom lőni, de a 3 egyetem összesen kb 60000 hallgatója az ottani routert nem tudja átállítani :(((

(#42) Teasüti válasza netudky (#41) üzenetére


Teasüti
nagyúr

MAC cím szűrés... Értem. Mást nem is tudtam elképzelni ezen kívül.

(#43) JoeNewcastle


JoeNewcastle
csendes tag

Valaki nem tudja véletlen h rá lehet-e valahogy mókázni a route 66 -et?
Azért gondoltam erre mert az S8000-en is TouchWiz van...

-

(#44) ViTToRe válasza JoeNewcastle (#43) üzenetére


ViTToRe
aktív tag

[link]

Ebből kiindulva kétlem, hogy könnyen feltelepíthető lenne a Route66, neten utánaolvasgatva sem találtam egyéb információt ezzel kapcsolatban.

(#45) JoeNewcastle


JoeNewcastle
csendes tag

Ezt én is megtaláltam csak én arra gondoltam h biztos van olyan aki nem fizetett érte hanem valami tört szoftvert rakott fel rá. Onnantól pedig ha a két "oprendszer" ugyan az akkor elvileg mennie kéne.(legalábbis én úgy gondolom)
De javítsatok ki ha tévednék

-

(#46) VarszegiV válasza Teasüti (#36) üzenetére


VarszegiV
csendes tag

Szia!
Múlt hét szerdán ott volt a kezemben a narancssárga az Arenaban a Djuicenál! Tuti van nekik. Én még nem mertem megvenni, még mindig agyalok + keresnem kell egy ifjú 26 év alatti áldozatot. :)

(#47) Teasüti válasza VarszegiV (#46) üzenetére


Teasüti
nagyúr

A mocskoséletűek nekem ezüstöset hoztak...

(#48) Tomocop


Tomocop
csendes tag

Én a nyugatinál vettem és volt narancssárga és természetesen azt is vettem :)

a

(#49) CharrDen


CharrDen
csendes tag

Sziasztok! Lenne egy kérdésem! Milyen formátumba, és milyen felbontásba érdemes konvertálni videókat a legszebb/legtisztább képhez?

(#50) fairi


fairi
addikt

hétvégén próbáltam egy ismerős Monte-jét belőni,de megrökönyödésemre a KIES (amit hozzáadtak) nem ismerte fel! WTF! pedig elvileg a legfrissebb volt..Oprendszer egy Vista Ultimate volt... :W :W

Vmi megoldás rá?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.