Hirdetés

2024. június 8., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) petipetya


petipetya
nagyúr

Örülnék a hírnek, de majd ha valamelyik külföldi portál is ezt írja, akkor hitelesnek tekintem.

"nincs rá lezsóidő"

(#2) sanyijedi


sanyijedi
őstag

sokan örülnek neki, sokan nem.. én sem :S

remélem pár év múlva megbonthatatlan és javíthatatlan készülékeket fognak gyártani!

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S25 + Apple iPhone 16

(#3) Jimmy66 válasza petipetya (#1) üzenetére


Jimmy66
senior tag

Nem nagyon értem az aggályodat. Link

(#4) NoMagix


NoMagix
addikt

Azért a fizikai hangerőgombok nekem nagyon hiányoznának!

(#5) culas25


culas25
tag

Az igen, csaknem egy értelmes újítás a Samsungtól. Bár szerintem még eljutnak a 4K kijelzőkig, és a teljesen lezárt készülékházakat csak utána vetik be :D

(#6) -Faceless- válasza NoMagix (#4) üzenetére


-Faceless-
őstag

delete

[ Szerkesztve ]

(#7) Fr0z3n válasza sanyijedi (#2) üzenetére


Fr0z3n
őstag

+1 (ennél jobban nem is lehetett volna megfogalmazni)

(#8) #13110016 válasza petipetya (#1) üzenetére


#13110016
törölt tag

Nem nagyon vagy még tisztába a dolgokkal, de itt van: [link]

Egyébként én nagyon örülnék neki. Semmi mozgó alkatrész nem kell.

[ Szerkesztve ]

(#9) Benetnes válasza petipetya (#1) üzenetére


Benetnes
tag

Csak neked.....
Samsung

(#10) Lionking01


Lionking01
tag

Szerintem jó az irány, csak ameddig találkozom olyan programozókkal, informatikusokkal, akiknek nehezére esik a bluetooth eszközök párosítása, más eszközzel, vagy számítógéppel, addig nehéz lesz egyszerű felhasználókat rávenni a bluetooth headset-re, meg egyebekre, hiszen a csatlakozás mentesség egyben azt is jelenti, hogy ugrott a jack aljzat. Valamint ennek megvalósulásához az is kelleni fog, hogy ne kétszer annyit kelljen tölteni vezeték mentes töltővel a telefont, mint hagyományossal.

(#11) pusszycat


pusszycat
nagyúr

Minden megoldást támogatok amitől nagyobb lehet a kijelző, és kisebb a telefon. :C

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#12) C$abi


C$abi
aktív tag

Hát mindenképp idétlen, hogy még azokat is lespórolja a Samsung. Ez igy nem okés, mert egy gombot megnyomni sokkal biztosabb érzés bármit ott simogatni...

[ Szerkesztve ]

(#13) blueMerle válasza C$abi (#12) üzenetére


blueMerle
veterán

Egy érintésérzékeny "gomb" is működhet úgy hogy meg kelljen nyomni (illetve nyomás-féle erőt kifejteni, nem tudom ezt másképp megfogalmazni) mint egy klasszikus gombot. Pont most volt a kezeim közt piacrakerülés előtt egy oem kínai teló ahol az alsó gombok így működtek: nem elég megérinteni, ténylegesen egy picit nyomni kell (és BAROMI jó dolog, nincs az hogy véletlenül a menüben találod magad)

(#14) Fiery


Fiery
veterán

"teljesen zárt burkolatúvá teheti majd a jövő telefonjait."

Es a mikrofon(ok) meg a hangszoro(k)? :)

(#15) fateless válasza blueMerle (#13) üzenetére


fateless
veterán

Szabad tudni, melyik készülék volt az?

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#16) blueMerle válasza fateless (#15) üzenetére


blueMerle
veterán

Ezt sajnos nem, úgy is csak gyártási kódneve van, a megrendelő egyébként a Prestigio, ennyit elmondhatok.

[ Szerkesztve ]

(#17) gery2123


gery2123
őstag

Ha végre elhagynak a fizikai home gombot és az érintőt elől. Lehet újra samsung lenne nekem. Ja és az Amoled

-- PSN_ID: GerY2123

(#18) gerii válasza blueMerle (#13) üzenetére


gerii
addikt

A burkolat/üveg behorpad amikor nyomod, vagy abszólút mereve a cucc?
Ha merev marad akkor lehet erő[N] érzékeny, ami érdekes megoldás.

(#19) fateless válasza blueMerle (#16) üzenetére


fateless
veterán

Ennyi elég, köszönöm.

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#20) Sn00k


Sn00k
veterán

Wow, micsoda innováció :DDD

3njoy the Lif3

(#21) petipetya válasza Jimmy66 (#3) üzenetére


petipetya
nagyúr

Köszi. :R

"nincs rá lezsóidő"

(#22) oriic válasza Fiery (#14) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Lehet hogy itt olyanra kell gondolni mint a csepp-álló telefonok?

Live-Die-Respawn

(#23) korcsillio


korcsillio
őstag

Valamiért engem ez annyira nem hoz lázba.

(#24) Gyula88


Gyula88
tag

En is orulok ha eltunnek a gombok...mert ami elromolhat az el is romlik...es a gombok nalam mar adtak meg magukat...

A SEMMIRŐL INDULTAM! Nagy része még most is megvan...

(#25) mrlujoak


mrlujoak
veterán

...már régóta ezt vázoltam párszor.
IMEI-hez regisztrált SIM (ergo fizikailag semmi nem kerül bele a telefonba)
Nincs fizikai adatcsatlakozó, a párosítás NFC-vel, majd BT-zal.
Otthoni töltő/adatbölcső, vagy pad, ami indukciós töltővel tölti a telefont, és mellette wifi/BT hálózaton az adatszinkronizálás.
Ha csontra lemerülne a telefon, és ezért "bikázni" kellene, lehetne olyan fémes csatlakozófelület, mint amilyen az enyémen van, így az is megoldható lenne, ha valamiért a vezeték nélküli töltést nem venné fel (szoftverhiba pl.)
Megfelelő mennyiségű belső háttértár, kombinálva stabil felhővel.

Ezen feltételekkel olyan kompakt - ám mégsem megbonthatatlan - mobilok lennének gyárthatóak, amikről ma még csak merengünk.

Persze szét lehetne szedni őket, csaképp szervizben, csavarok, vagy ragasztás roncsolása mellett...

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#26) blueMerle válasza gerii (#18) üzenetére


blueMerle
veterán

Üveg panel, ennél fogva nem horpad be, legalábbis én nem éreztem semmi ilyet. Anno a Sony Xperia S-nél volt hasonló megoldás ha jól tudom de ott nem valami jól sikerült a dolog, itt tökéletes.

(#27) OutsideR


OutsideR
aktív tag

Megmondom őszintén nekem bejön a jelenlegi samsung gombkialakítás próbáltam képernyőgombos telókat is de nem az igazi, kell az a fizikai gomb az elejére meg az oldalára a power és a hangerő gombok. Szerintem

(#28) Parallaxis válasza pusszycat (#11) üzenetére


Parallaxis
addikt

Minden megoldást támogatok amitől nagyobb lehet a kijelző, és kisebb a telefon.

Ha a virtuális gombokat a kijelző jeleníti meg, akkor éppen, hogy kisebb lesz a használható képernyőfelület. Lásd pl. Nexus 5., G2 stb...

(#29) halkow válasza Parallaxis (#28) üzenetére


halkow
őstag

"Ha a virtuális gombokat a
kijelző jeleníti meg, akkor
éppen, hogy kisebb lesz a
használható képernyőfelület."

+ valaki pl én ezt nem szeretem, mx playernél borzasztó szerintem ,egyszer eltünik utána meg az istenek se tudok kilépni néha

Alcatel onetouch idol2s the king

(#30) [DE2JAY] válasza halkow (#29) üzenetére


[DE2JAY]
senior tag

pont ezt akartam leírni én is! :DDD

Gangsters on the Boardwalk - Díjnyertes játékunk a Google play-en - [sᴧᴍsᴜɴɢ Galaxy s10e]

(#31) moli.hu


moli.hu
őstag

erintogombos monitorom van, gyulolom. lampat kell kapcsolni barmilyen muvelethez, pl forrasvaltashoz.
nyomogombot minden haztartasba!

(#32) macskea válasza gerii (#18) üzenetére


macskea
őstag

A hőskor érintősei így működtek. Nyomtad mint a barom, aztán vagy érzékelt vagy nem. Még megvan az ipaq 214-em ami a ceruzája nélkül gyakorlatilag használhatatlan. :-)

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#33) halkow válasza [DE2JAY] (#30) üzenetére


halkow
őstag

és ezt úgy mondom 10percig nyomogáltam egy zte blade g(telenoros változatott) elég is volt :)

Alcatel onetouch idol2s the king

(#34) alevan válasza Fiery (#14) üzenetére


alevan
őstag

BT Füles.

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#35) Eclips21 válasza mrlujoak (#25) üzenetére


Eclips21
őstag

A telefon csere meg 20perc beszelgetes lesz egy diszpecserrel.

Toltes kozben a telot nem lehet hasznalni.

Meg amig 32GB ossz adat tar van max egy teloban amibol 25-t talan hasznalhatsz kell a memoria kartya.

[ Szerkesztve ]

(#36) Eclips21 válasza halkow (#29) üzenetére


Eclips21
őstag

Nem tudom a gyari nexus romban van e ilyen funkcio de CMben van olyan hogy kijelzo kiterjesztese eltunik a virtualis gomb es az ertesitesi sav.

(#37) L3zl13 válasza blueMerle (#13) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Jé, csak nem (megint) feltalálták a rezisztív érintésérzékelést? :Y

Aki hülye, haljon meg!

(#38) nemlehet


nemlehet
őstag

Nem tartom jó ötletnek. Strapamobilnál ok, de ne legyen belőle trend. A képernyőgombokat sem szeretem, jó ha vannak fizikai gombok. Pl odapillantás nélkül/zsebben fél kézzel tudom kezelni a hangerőt vagy léptetni a zenét. Ezt fizikai gombok nélkül elég nehézkesen oldható meg. Jó persze lehet venni olyan BT fülest amin van vezérlőgomb, de akkor még egy eszköz amire figyelni kell...

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#39) alevan válasza nemlehet (#38) üzenetére


alevan
őstag

Ne is mond. Nem tudok az LG Optimus 7-től megválni, mert 1 hónap Lumia 520 után is mindig a vissza vagy a keresés gombra tenyereltem használat közben. Peddig egyre jobban érzem szükségét a WP8nak...

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#40) Parallaxis válasza nemlehet (#38) üzenetére


Parallaxis
addikt

Pl odapillantás nélkül/zsebben fél kézzel tudom kezelni a hangerőt vagy léptetni a zenét.

Ez pl. könnyen és jól megoldható fizikai gombok nélkül, elég, ha a készülék oldalát kell az adott irányba végigsimítani a hangerő növeléséhez, vagy csökkentéséhez.

(#41) norbi93 válasza gerii (#18) üzenetére


norbi93
senior tag

vagy simán egy rezisztív érzékelő a kijelző alja, gondolom elszeparálva a kapacitív kijelzőtől :)

(#42) fornettisuti


fornettisuti
veterán

hanem lesz jack, hogy lesz használható az fm-rádió, vagy ennek köze van ahhoz, hogy egyes csucskészülékekben (pl. samu s4) nincs is már fm-rádió

szerintem baromság minden gombot elhagyni.

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#43) kelly416 válasza fornettisuti (#42) üzenetére


kelly416
veterán

Na azért a nagyifonokban megoldották az FMrádió funkciót füles nélkül is, itt is meg tudnák, de az a trendi, hogy hallgass netrádiót. :(((

Egyéb:
Kíváncsi lennék azért egy-két ilyen készülékre. Már csak azért is, mert gondolom baromi olcsón vesztegetnék, tekintve egy töltő-bölcső sem olcsó. Persze biztos lenne rá vevő, de én a mai napig hiányolom a hívás-kezelő gombokat. Aztán, hogy milyen funkciót töltenének be ezek a menüben, már teljesen másodlagos. Pl. vissza és home.

(#44) Lomha 8V


Lomha 8V
addikt

Nem biztos, hogy hülyeség lenne. Ki kell próbálni. :K

(#45) alfaromeo33


alfaromeo33
aktív tag

A fizikai gombok és csatlakozók kellenek. Egyre visszataszítóbb irányba fejlődik a technika. A kijelzőre diszidált vezérlő is baromság volt és persze egyre nagyobb divat. Egyrészt a kijelző hasznos területe csökkent jöval, másrészt a fizikai gomb mindig ott van, míg a virtuális esetleg eltűnik pont mikor kéne. Befagy a csodálatos telefon amin még a Power gomb is érintős és persze már meg sem tudod bontani , hogy akku ki-be, na akkor mit tudsz csinálni?? Max földhöz csapkodod hátha újraindul. Valami szoftveresen behal. Ha nincs fizikai csati akkor mivel és mire kötöd rá, hogy esetleg flasheld? Egy cérnára és húzhatod magad mögött mint a csattogós lepkét, mert másra nem lesz jó. Ez az irány nagyon gáz. Akik meg még örülbek is ennek azoknak csak gratulálni tudok, vegyetek majd olyan autót is amibe a motor egybe van öntve a kasztnival és semmi nem cserélhető, sőt tankolni sem lehet, mert a gyár feltöltötte üzemanyaggal és ha kifogy akkor vegyél új autót. Ezek a "fejlesztések" mind a fogyasztók ellen vannak, csak sokan nem veszik észre és még tapsolnak is hozzá.

Negyed mérföldről negyed mérföldre élünk! "Alfa nélkül lehet élni, de minek?"

(#46) zsoltti


zsoltti
senior tag

Elég szar lenne, hw- vol, home és vissza nélkül, remélem nem veszik ki őket.

(#47) Parallaxis válasza alfaromeo33 (#45) üzenetére


Parallaxis
addikt

Befagy a csodálatos telefon amin még a Power gomb is érintős és persze már meg sem tudod bontani , hogy akku ki-be, na akkor mit tudsz csinálni??

Én sem tartom jó ötletnek a kizárólagosan virtuális megoldást, de ettől elvonatkoztatva meg lehet csinálni, hogy jól működjön. Pl. az oldalsó virtuális gombok kezelése független a futó rendszertől, így ha az le is fagy, akkor is hibátlanul teszik a dolgukat (végül is a fizikai gombok is logikai áramköröket vezérelnek, a hosszan nyomott power gomb sem direktbe szakítja meg a készülék áramellátását, az, hogy ezt az impulzust egy fizikai, vagy virtuális gombtól kapja a készülék.. részletkérdés).

Valami szoftveresen behal. Ha nincs fizikai csati akkor mivel és mire kötöd rá, hogy esetleg flasheld?

Ennek sincs jelentősége, annyi történik, hogy a bootloader kicsit okosabb lesz és képes lesz vezeték nélkül csatlakozni a szervizgéphez. Ha meg már a bootloader is sérült, akkor vezetékes csatlakozással sem mész semmire.

Ezek a "fejlesztések" mind a fogyasztók ellen vannak, csak sokan nem veszik észre és még tapsolnak is hozzá.

Butaság.
Ezt a dolgot három ok miatt akarják elterjeszteni:
- ha nincs fizikai gomb, akkor az nem fog a mechanikai igénybevétel miatt elkopni, nem lesz kontakt hibás
- ha virtuális a készülék teljes irányítása, akkor a kijelzőt le lehet "folyatni" a készülék oldalára, így azt jelzések megjelenítésére is lehet használni (kérdéses, hogy ettől mennyire lesz sérülékeny az eszköz)
- ezzel lehet teljesen zárt eszközt készíteni, ami nedvességre és porra teljesen közömbös

(#48) mrlujoak válasza alfaromeo33 (#45) üzenetére


mrlujoak
veterán

Hmm.

Értelemszerűen, ha egy mai unibody készüléked van, ott hardveres (többnyire a bekapcsoló gomb, vagy hangerőgomb-bekapcsgomb hosszú nyomvatartással resetel a készülék.
Ha pedig nincs hangerőgomb - mert már ilyen is van - ott rendre a bekapcs gomb mellett egy külön RESET gomb is van ilyen esetekre.

Bekapcsgomb - tehát egy gomb - meghagyása mindenképp ajánlott a jövőben is, ennek vízhatlan kialakítása is megoldott már.

Ha jól emlékszem még én is írtam már régebben, hogy a csatlakozómentesített eszköznél célszerű lenne egy service door-t hagyni, amin keresztül akár a flashelés is lehetséges lenne, ám ennek kinyitása csak célszerszámmal, esetleg csavarral lenne kivitelezhető. Nem valóságtól elszakadt dolog ez, már hasonló is van a piacon.

Az, hogy a készülékek csatlakozómentesítése szerinted összeegyeztethetetlen a javítással megint csak rossz gondolat, hiszen csak azért mert az adattovábbítás alapesetben csak vezeték nélküli módon oldanák meg a jövőben, még egyáltalán nem azt jelenti, hogy egy, a motort a karosszériával egybeöntött dolog lenne.

Miért ne lehetne ezeket szétszedni? Annak ellenére, hogy ma is a piacon vannak unibody vízhatlan mobilok, még azok ugyanúgy szétszedhetők, cserélhető benne szinte minden fő darab (kijelző, akku, alaplap, alaplapi csatolók...)

A mai vízálló készülékek egyik veszélyes keresztmetszete (még unibody készülékeknél is) hogy az adatcsatlakozót tömítéssel védeni kell. Az audiókimentet már nem, de az adatcsatlakozót igen.

Ha ez a gyenge pont elvérzik (legyen az mechanikai sérülés, vagy felhasználói hiba) akkor a készülék beázik.

Ráadásul ezeket a készülékeket még kevesebb mechanikai alkatrésszel "kell" tervezni, így azok hibalehetősége is megszűnik.

Töltés adott, és megoldott. (ma is van Qi)
Adatkommunikáci, szoftverfrissítés szintén (Wifi, mifi, HSPA, OTA)

Emellett pedig a hardveres reset pl. két réztappanccsal is megoldható lenne. Én is már úgy töltöm a vízzálló mobiljaim, hogy nem nyitom ki a fedett, tömített microUSB-t.
Ez a vízhatlan megoldás akár resetfunkcióval is felvértezhető, így még a mechanikus resetgomb is elhagyható.

Van ebben az irányban lehetőség, csak egy kicsit több fantázia kell ezen lehetőségek kiaknázásában.

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.