Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) XIII Ramses válasza Kronos3000 (#50) üzenetére


XIII Ramses
aktív tag

A kábel az szabvány. Csak usb 3-as.

(#52) vlevi válasza Kronos3000 (#50) üzenetére


vlevi
nagyúr

A másik vége, amit a gépbe kell dugni, az teljesen kompatibilis az USB2-vel. Tehát ez nem gond. Az pedig, hogy csak a gyári kábellel hajlandó működni? Sajnos a 2.5-s vinyóknál eddig is így volt, USB2-n is :(

(#53) Balage76


Balage76
senior tag

Sokan írtatok/találgattatok, nos akkor a helyes megfejtés a következő: :)

- a HX-MTAxxxx/Gxx sorozat volt a 7200-es, ez csak 500-as és 640-esből volt forgalomban, csakis USB 3.0 csatolóval. Ezzel kezdődött az S2-es, USB 3.0-ás sorozat annó.
- At 1TB-os USB 3.0-ás mindíg is 5400-es belsővel készült, erre utal a cikkszám is: HX-MT010EA/G22, míg ugye a kisebb 7200-eseknél például HX-MTA64DA/G22 volt.
- egy idő után a 7200-esek lecserélődtek 5400-esre, így van most is forgalomban az 500-as (HX-MT050DA/Gxx) és a 640-es (HX-MT064DA/Gxx)
- A héten/múlthéten érkezett először a nagykerekbe az új, 500GB/korong kapacitású változatból, ezek már vékonyabbak, mint a korábbi 1TB-osak és pont ugyanolyan vastagok mint az 500-as/640-es. A kódjuk HX-MUD10EA/Gxx (USB 2.0) és HX-MTD10EA/Gxx (USB 3.0)
- Az M2-esekből jelenleg még csak USB 2.0 van, a HX-M101UAB/G például a fekete 1TB-os modell. Valószinűleg augusztus környékén jönnek majd az USB 3.0-ások, például HX-M101TAB/G kóddal, ez ugyanúgy fekete 1TB-os. Mindkét változatban 5400-es vinyó van/lesz.

Egy külső terméknél az esetek 99%-ban semmi értelme a 7200-es fordulatszámnak, ezért is szünt meg az a vonal.
Remélem segítettem és mindenki megtalálja a neki megfelelő Samsung külső vinyóját! :))

[ Szerkesztve ]

(#54) Balage76 válasza King Unique (#33) üzenetére


Balage76
senior tag

Sajnos nem lesz itthon C2, ez a termék az ázsiai piac kiváltsága marad. :(

Egyébként annyira ne sajnáld, mert azonos kapacitásnál kb 3-4000 forinttal lenne drágább mint az S2 tipus egy mellékelt egyszerű dokkoló és a dizájn miatt.

(#55) King Unique válasza Balage76 (#54) üzenetére


King Unique
titán

Nem lesz itthon :F ,sajnalom nagyon is,*****ba... :( :W Jól jött volna a dokkoló,extra design-szoftverek,kár érte.
Ha előzőből jól vettem ki,akkor M2-be lesz az új 9,5mm-es 1 TB (500GB/tányér) hdd-ből,ami 5400 rpm-es lesz,de nagyobb adatsűrűségnek,kevesebb tányérnak köszönhetően jó gyors és ára is ok.s lesz. :K

Kösz szépen az infókat! :R

(#56) Balage76 válasza King Unique (#55) üzenetére


Balage76
senior tag

Az M2-ben még a 3x 333Gb-os változat van. Az új S2-esekben van a 2x500GB-os.

(#57) King Unique válasza Balage76 (#56) üzenetére


King Unique
titán

És M2-ben nem is lesz ilyen téren változás,mért pont S2-nél,az a régebbi termék? :F A C2-ért meg kár... :(
Egyébként honnan az infók,ha nem titok,netről,v vmi "belső",forgalmazó-eladó cimbid van,tőle?
Egyébként: :R

[ Szerkesztve ]

(#58) melicherf


melicherf
csendes tag

Egy Star MSI USB 3.0-s kártya van az Asus H67-s alaplapon. Fájlok másolásakor az S2-s 1 terás vinyót 20-25 kisebb vagy egy nagyobb 1G-s fájl másolásakor lelöki, új hardverként ismeri fel és közli, hogy sérült a fájlrendszer, fromattálni kell.
USb 2-s csatlakoztatva minden OK.
VAn valakinek hasonló tapasztalata?
Lehet hogy a kártya sz...?

[ Szerkesztve ]

(#59) melicherf válasza XIII Ramses (#48) üzenetére


melicherf
csendes tag

Az MSI Star kártyán lehet, hogy ez van?
Nekem nem megy w7 64-bit alatt rendesen.
lelöki a vinyót másolásnál.

(#60) XIII Ramses válasza melicherf (#59) üzenetére


XIII Ramses
aktív tag

Ha etron chip van rajta akkor pontosan az a gond!

[ Szerkesztve ]

(#61) Balage76 válasza King Unique (#57) üzenetére


Balage76
senior tag

Aug közepe felé lesznek M2 USB 3.0 modellek, azokban már az új vinyó lesz.
Az S2 a prémium kategóriás termék (legalábbis megjelenés szempontjából), ezért került bele hamarabb.

Infók, na azok mindíg vannak :)

(#62) King Unique válasza Balage76 (#61) üzenetére


King Unique
titán

Ha jól veszem ki,az usb3-as M2 széria már az 500 GB/tányérral lesz,ami most kapható sima usb2-es meg a régivel.Az S2-be a korábban általad írt sorozatszámúak,már ugyancsak az újjal szereltek és ezek már kaphatóak nálunk is. A C2 az meg ázsiában...
Köszönöm! :R
(Egyébként a konkrét infók a hivatalos gyártói oldalról,v erről az alsóról,v honnan? :F )

[ Szerkesztve ]

(#63) XIII Ramses válasza King Unique (#62) üzenetére


XIII Ramses
aktív tag

Sajnos a samsung magyar oldala sincs a helyzet magaslatán...

(#64) King Unique válasza XIII Ramses (#63) üzenetére


King Unique
titán

Hát nincs,ezek az új M-es szériák fent sincsenek... :N
Többek közt ezért is kérdeztem korábban mástól,h honnan a pontos infók...

(#65) ktmlgym


ktmlgym
csendes tag

Sziasztok!

Lenne egy nagy kerdesem, remelem jo helyen kopogtatok es tudtok nekem segiteni!
Egy samsung s2 portable 640GB winchesterrol lenne szo. Tegnap este filmet neztem rola es hirtelem megallt a film. Majd hallottam, az "usb felismeres hangjat" :B , mintha kihuztam, majd ujra bedugtam volna. Elinditottam ujra a filmet es jatszotta. Egy dbig. Majd ujra ezt csinalta, de most mar kiirta, hogy nem ismerte fel a vinyot :O . Sajnos ha masik gepbe dugom se ismeri fel, de erzekeli, hogy radugtam valamit. Lehet valamit kezdeni ezzel, vagy kuka az egesz(az eleg nagy problemat jelentene)? Kerlek segitsetek! Koszi!!!

(#66) neilszab


neilszab
őstag

Sziasztok!

Az 500GB-os Samsung M2 Portable USB3.0-ás verzióval nem lesznek áramellátás gondjaim, ha adott esetben egy 2.0-ás USB-vel rendelkező laptophoz/netbookhoz kell csatlakoztatnom?

Vennék egy ilyet, de jelenleg minden eszközöm csak 2.0-ás USB-vel van szerelve, és hát szeretnék a jövőre gondolni, de a jelenkorban sem szeretnék kiszúrni magammal! :DDD :N :B

Szimulátoros versenyek - www.GTR-Masters.hu

(#67) leslieke válasza Balage76 (#53) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Nekem segített! Köszönöm! :R

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#68) kingdomix


kingdomix
csendes tag

Hello!

A segítségeteket szeretném kérni. :F Van egy samsung s2-es külső vinyóm amin látszólag rajta vannak a cuccaim de nem tudom azokat megnyitni. Kijelzi, hogy mennyi adat van rajta
de amikor belelépek akkor már nem látom a fájlokat. Tudnátok valamit ajánlani nekem ami segítene. Köszönöm.
Üdv.: Levente

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó!

(#69) King Unique válasza kingdomix (#68) üzenetére


King Unique
titán

Ide hiába írsz,nézd meg uccsó hsz dátumát,meg amúgy is kicsit inaktív topic... :U a másikban ajánlottba tedd fel a kérdésed,szerintem...

[ Szerkesztve ]

(#70) caprine


caprine
aktív tag

Hát ez a cikk és az árak még a thaiföldi incidens előtt készült:))))

Ha saját szívedben nem találsz békét, nem fogod azt megtalálni a világon sehol. (SCKG)

(#71) King Unique válasza caprine (#70) üzenetére


King Unique
titán

Jóval...nem is nagyon kapni már samu külső hdd-ket :N ,max Seagate-re átcímkézve :D ,pedig jók voltak,ár-érték arányuk is. :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.