Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kerelo


kerelo
senior tag

Igen most már tényleg jó áron vannak.Az M2 pedig nagyon jó vétel :K

Lássanak hát csodát,kicsik és nagyok,a becsületes ember én magam vagyok "bendeguz"

(#2) daninet


daninet
veterán

Silicon Power Armor sorozatát sem hagytam volna ki, igaz ott 640Gb a nagyobbik, de normál USB portja van, van benne egy usb kábel amit nem kell külön cipelni, plusz még ezért a pénzért ütés és csepp álló is. :K

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#3) Zsiguli válasza daninet (#2) üzenetére


Zsiguli
tag

Én is olyat szeretnék, de már az új, 1TB-os Samsung belsővel.

Vagy a Samsung S2-öt az új, 1tb-os, 9.5mm-es 2 tányéros belsővel.

Remélem, hogy hamar kiadják őket!

20.000-ret szánnék rájuk.

(#4) Tonyius777


Tonyius777
tag

a kábel csati egyedi, ha elveszítem, vagy elszakad akkor honnan lesz pót kábelem :F

Üdv:Tony

(#5) Zsiguli válasza Tonyius777 (#4) üzenetére


Zsiguli
tag

Ez szabványos USB3 kábel, semmi extra.
De megy USB2-vel, csak akkor lassabb.

(#6) randras


randras
veterán

Jó ez a Samsung Portable sorozat, nekem egy 500-as USB 3-as S2-őm van.

Minden téren jó a cucc, de az adatmentő progijukat nem nevezném ügyesnek! :W

(#7) fricz19 válasza Tonyius777 (#4) üzenetére


fricz19
őstag

microUSB 3.0 -USB kábel kell hozzá
ezer párszáz forint

AM4/ Intel 8-12. gen CPU-t, Alaplapot, Tápot, DDR4-t, SSD-t VGA-t veszek!

(#8) HXY


HXY
addikt

Nekem anno volt egy 500GB-os S2-öm.
Folyamatos másolás alatt felmelegedett 57 fokra..

(#9) Godefroy válasza HXY (#8) üzenetére


Godefroy
senior tag

Nekem van két S2 500GB osom.
Alig melegebb a kezemnél, lehet kifogtál valamit, vagy nem vetted le a bőrtokot? ;)

[ Szerkesztve ]

Arra sosem emlékezünk ami nem jut eszünkbe...

(#10) HXY válasza Godefroy (#9) üzenetére


HXY
addikt

Akkor éri el ezt a hőfokot, ha 2-3 órán át folyamatosan másolsz rá fájlokat.
Én a régi gépemről mentettem le mindent (kb 300GB)
Természetesen levettem a bőrtokot.
Lehet, hogy csak kifogtam.

(#11) geezer


geezer
aktív tag

Nekem volt S2-esem, pár hétig, aztán eladtam.

A külső borítása roppant érzékeny, nagyon karcolódik. Igen hamar eljön az idő az S2-nél, amikor ordenáré csúnyák lesznek a karcoktól. Persze ez a működését nem befolyásolja, csak mégis ugye...

(#12) ribery22


ribery22
tag

Nekem ilyen 1TB-s S2-m van és nálam FAT32-re volt formázva alapból. A teszteltnél már nem így van? Furcsa volt, mikor a nagy fájloknál azt mondta nem lehet, amíg meg nem néztem miért.

Hiába vannak a hátadon szárnyak Van úgy, hogy az angyalok is rossz úton járnak

(#13) Ł-IceRocK-Ł


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Tetszetős, de már betáraztam vinyóból :D

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#14) Silentfrog


Silentfrog
veterán

"Többórás nyaggatás hatására a langyosnál csak egy fokkal voltak melegebbek"
Meg van határozva,hogy a langyos hőfok mettől meddig tart?
Vagy ez olyan mint aki a világvége után két házzal lakik? :DDD

(#15) King Unique válasza Silentfrog (#14) üzenetére


King Unique
titán

Langyos,langyos....HD Sentinel,v más progi mit mutat,hány fok? :F

(#16) Silentfrog válasza King Unique (#15) üzenetére


Silentfrog
veterán

Szerintem ez lemaradt a cikkből

(#17) King Unique


King Unique
titán

Jók a 2,5" samu külsők :K ,7200 rpm ellenére nem melegdzik túl és baromi gyors (akár 100-115 Mb/s),az M2 ugye ujjlenyomat,karcálló,jó lett volna,ha ütésálló is.
Az usb3.0-ás még nem kapható itthon,de lesz hamarosan,engem a C2 érdekelne nagyon. :K
Vmi bővebb infót,h pl.hány rpm-es,pontosan mikor lesz idehaza is elérhető tud vki? :F

(#18) King Unique válasza Silentfrog (#16) üzenetére


King Unique
titán

Ja,h a cikkből idéztél,bocs,akkor nem szóltam... :U De egyébként azt halottam nem melegszenek különösebben (7200 rpm ellenére sem) :C

(#19) luw2win


luw2win
őstag

Anno 40gigas Western Digitalon nagyon nagy dolgonak szamitott, mostmar egy pendrive mellett szegyenkezik :D. Bar mar reg hasznalok sokat, de semmi baja, hala.

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#20) dave666


dave666
aktív tag

Az USB3 nagyon gyors, csak még nem elterjedt :)
S2-ből nekem is van 500Gb-os nálam nem melegszik (40 fok).

Dave666

(#21) vlevi válasza randras (#6) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Minden téren jó a cucc, de az adatmentő progijukat nem nevezném ügyesnek!"
Nekem még egy régebbi, 160G-s S2 van, és hardver szintjén tényleg nem rossz. Viszont az a bak kúpnak csúfolt valami :F Azthittem, valami használható szoftver (anyámnak XP-je van, és jó lenne időnként, ha rákattintana), de sajnos nagyon nagyot csalódtam benne.

"Az USB3 nagyon gyors, csak még nem elterjedt"
Az nem baj, be kell dugni az USB2-be és megy úgy is.

"a kábel csati egyedi, ha elveszítem, vagy elszakad akkor honnan lesz pót kábelem"
Nem egyedi a kábel. Szabványos USB3 kábel, ahogy látom.

[ Szerkesztve ]

(#22) patex1983


patex1983
őstag

Ha jól értem, akkor ezekhez nincs külső táp? Vagyis akkor usb-ről kapják a naftát?
Azért érdekelne, mert épp akarok egy külső vinyót egy Asus o!play hdp r3-hoz.
Ezek tudnának ezek szerint arról is működni, táp nélkül?

X

(#23) Silentfrog válasza patex1983 (#22) üzenetére


Silentfrog
veterán

Szerintem egyik 2.5" hddhez sem kell külső táp,1 max 2 usb hely ahonnan feveszi az áramot

(#24) patex1983 válasza Silentfrog (#23) üzenetére


patex1983
őstag

és ennek 1, vagy 2 usb-t igényel a tápellátása? egy médialejátszónál nem mindegy, sajnos nincsenek bőlére eresztve az usb portok :N

X

(#25) wolfman válasza patex1983 (#22) üzenetére


wolfman
veterán

Nekem egy HIMEDIA HD200b-m van, rajta 2db USB-vel. Egy régi 2,5-ös vinyót dugtam rá aminek külön van egy USB-je amin csak áramot kap meg egy az adatoknak. Ezeket így összedugva működik és ad is neki póvert!

Hogy most egy USBn keresztül adat és fesz is megy annyi ami kell média lejátszóknál, azt nem tudom, de csak.

[ Szerkesztve ]

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#26) Angel1981


Angel1981
veterán

Nekem 1,8"-os változatban van az S2.
Meg vagyok vele elégedve. :K

(#27) Silentfrog válasza patex1983 (#24) üzenetére


Silentfrog
veterán

Nekem amik voltak /kb 4 féle/ mind elment egy usb csatirol.
Ezt biztosra nem tudom.

(#28) patex1983 válasza wolfman (#25) üzenetére


patex1983
őstag

Köszönöm, hát lehet, hogy akkor mégis maradok egy Story Station-nél...
Igaz, az 3.5"-os, meg külső tápos, de legalább tuti megy :)

Szerk: Silentfrog neked is köszi, csak megerősítettél, hogy jobb lesz nekem a Story Station

[ Szerkesztve ]

X

(#29) Kobe


Kobe
veterán

ez nem teszt. Alapvető információk hiányoznak - pl az sem derult ki az M2 vajon 5400 vagy 7200 rpm es, mert az S2ből létezik mindkettő fajta. Az viszont hogy csilivili bordóban is jöhet és langyosra melegszik (micsoda pontosság) az bezzeg kiderül

[ Szerkesztve ]

(#30) daninet


daninet
veterán

Nagyon OFF:
Valaki rendszabályozhatná kicsit ezt a Samsung hátteret, nem látszanak a PH gombok felül :F

Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

(#31) Vidala válasza patex1983 (#28) üzenetére


Vidala
senior tag

Én pár hete szereztem be egy 750GB-os SP Armort. Vígan elmegy 1 db USB csatival.
Viszont, ha fixen telepítve használod inkább (pl. médialejátszó mellett), akkor jobb ár/érték arányban egy 3,5-es.

CoVboy Forever!

(#32) Pogifej válasza patex1983 (#28) üzenetére


Pogifej
csendes tag

Szia!

Silicon Armor 500GB-os verziómat használom sat beltérimhez gond nélkül.
Pc-vel is szépen kommunikál, de csak a saját kábelével, mert a hosszabbítóval amit eddig használtam 2.0-ás cuccokhoz azzal fel sem pörög.
A boxomhoz előtte külsős 3,5-es winyót használtam, de az traktor ehhez képest, mióta megvan az armor elő sem vettem a régit. A médialejátszók is elboldogulnak a 2.5-ös külsőwinyóval nyugodtan válaszd hiszen a hangtalan működés is nagyon fontos ezen a téren.

Üdv, Pogifej.

(#33) King Unique válasza Kobe (#29) üzenetére


King Unique
titán

Így van :K ,bár M2 sebességét elnézve valszeg 5400 rpm-es,de lehet van 7200 rpm is... :F
Én a C2-t hiányolom,az is "vmikor június közepétől lesz kapható"-korábbi cikk - na az prémium kategóriás,csinibb cucc és csak pár ezressel drágább,nekem az kéne. :K

(#34) nvyktor


nvyktor
aktív tag

Tényleg jók az árak.

Lassan be is ruházok egy külső lemezre... :D

Védd a fákat! Egyél hódot...

(#35) grc999


grc999
tag

Köszönjük a cikket, Rudi! Vártam már egy magyar tesztet az M2-ről, igen impozáns ára van.

"Sometimes it is hard to decide which side of the fence to be on. But to straddle it will just make your balls hurt."

(#36) vlevi válasza Pogifej (#32) üzenetére


vlevi
nagyúr

"A boxomhoz előtte külsős 3,5-es winyót használtam,"
MyBook Essential 2TB vinyóm van. Ha nagyon odafigyelsz, akkor valóban hallani valamit, de már 1-es hangerőn elnyomja a tévé ezt a hangot. A számítógép ventillátorai sokkalta hangosabbak, a gépben lévő samu vinyóról nem is beszélve.
Ha viszont valaki vesz átlagos 3.5-s vinyót, és belerakja egy rackbe, annak tényleg lehet hangja. Mert a külső vinyókat a gyártók azért próbálják optimalizálni a zaj és rezgés csökkentésére, egy kicsit feláldozva a teljesítményt. Nem véletlen, hogy nem WD Caviar black van a MyBook-ban :)

(#37) Godefroy válasza patex1983 (#28) üzenetére


Godefroy
senior tag

Nem szükséges külső tápos.
Nekem van mindkettő 3.5 ös külső táposok 1-2 TB ig és 500 gigás külsősők.
Simán mennek, TV vel és lejátszóval is.

Arra sosem emlékezünk ami nem jut eszünkbe...

(#38) Misi 007


Misi 007
Közösségépítő

Én egy Samsung S2 500-al nyomulok.
A set top box tökéletesen rögzít rá és túlélt már két zuhanást is szóval elégedett vagyok vele. :R

(#39) matyiGo


matyiGo
aktív tag

x

[ Szerkesztve ]

(#40) matyiGo válasza Kobe (#29) üzenetére


matyiGo
aktív tag

totálisan egyetértek. fel kéne írni oda még ha lehet hogy melyik modellekről van szó, mert ez az s2 m2 kevés infó... :S

(#41) davenport


davenport
aktív tag

Sajnálom, hogy a vége felé ennyire nem ajánlotta a Samu-t az író.
Mivel hobbiszinten, heti 1-2 alkalomra vettem a készüléket nálam pont a tok, az akkor viszonylag jó ár döntött kicsivel több mint egy éve egy S2 640GB mellett.
Na és még valami, a 3 év jótállás, amit nem sok más gyártó ad.
Nálam egy nem tetsző dolog van, az hogy az USB csati mellett csúnyán "beszakadt" a borítás.

No money, no honey.

(#42) kisza25


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Nekem van egy A80 Armorom 640GB, meg egy chiligreen 500GB USB3.0 amit igen jó áron adtak utóbbiban WD blue van, nekem igazi megváltás volt az USB3.0 és nem csak laposnál, de asztali gépnél is teljesen jó akár programok futtatására is, én még játékokat is arról futtattam,
Nekem eddig mindenhol elég volt nekik az 1db USB port,
ami érdekes, hogy én közel egy éve használok USB3.0-át és azóta vadászok USB3.0 HUB-ot és még mindig nem nagyon van az üzletekben, pedig a legtöbb lap/gép 1,vagy 2db-al rendelkezik

Eladó: Ryzen 5 4600G 6C/12T BOX (hűtővel) 35 hónap garancia 28,5eFt, posta van

(#43) fourgee


fourgee
csendes tag

Nekem már fél éves az 1TB-os S2-m, a tokot soha nem használtam mert eléggé szűk. Szidtam is a Samsungot hogy hogyan b...hatták el így, aztán most végre fény derült az igazságra, hogy a vékonyabb adattárolókhoz készült tokot csomagolták a nagyobbikhoz is :)

Az enyém még az USB2-es verzió, ahhoz könnyű másik kábelt találni, kicsit lassú, akkor lesz majd szívás, ha a fennmaradó 800GB-ot fel akarom tölteni, egyébként meg a mindennapi használatban bőven elég az a sebesség.

Acer Timeline Ultra M3 / Core i5, Geforce GT640M, 4GB, 20SSD, 500HDD

(#44) kisza25 válasza fourgee (#43) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

én sokszor mozgatok meg több 100GBot oda már sokszor ez a sebesség is kevésnek tűnik,
pedig nekem a 640GB-os és 500GB 7200rpm is 100MB felettteljesít

[ Szerkesztve ]

Eladó: Ryzen 5 4600G 6C/12T BOX (hűtővel) 35 hónap garancia 28,5eFt, posta van

(#45) csabit335


csabit335
csendes tag

Üdv!

Érdeklődni szeretnék, hogy használ-e valaki USB3-as S2-t USB hosszabbítóval? Egyáltalán működik-e azzal?

(#46) kisza25 válasza csabit335 (#45) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

igaz nekem nem az van, hanem egy A80 Armor 2,5" 640GB és egy chiligreen 2,5" 500GB, mindkettőusb3.0-ás, de volt benne 500GB 7200rpm is és minden esetben működött 1 USB portról 80cm-es hosszabbítóval, ha ez segít

[ Szerkesztve ]

Eladó: Ryzen 5 4600G 6C/12T BOX (hűtővel) 35 hónap garancia 28,5eFt, posta van

(#47) csabit335 válasza kisza25 (#46) üzenetére


csabit335
csendes tag

Köszi a választ!

Remélem a Samsung is működik vele. Így nem kellene USB3 header-es alaplapra vadásznon a front kivezetés miatt.

(#48) XIII Ramses


XIII Ramses
aktív tag

Figyelembe kell venni, hogy az s2 usb3.0 az etron chipes portokkal nem működik rendesen win7 64 bit alatt...

(#49) King Unique válasza kisza25 (#42) üzenetére


King Unique
titán

Külső hdd-id programfuttatásnál,játékoknál nem melegedett a kelleténél jobban?
Armor A80 amúgy mennyire melegszik?
Egyik ismerősöm vett A-DATA sima usb2-es CH94 (engem előtte nem kérdett meg...) hdd-t,ami 1,5-2 óra használat után felmegy 55-60 fokra,na mondtam neki az gáz...

(#50) Kronos3000


Kronos3000
senior tag

Nagyobb sebesség-nagyobb kapacitás...lassan kezd a hordozhatóság praktikumának kárára menni,súly,nem szabvány kábel...stb... :F

Wasabi...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.