Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:34:24

LOGOUT.hu

Elsőnek javasolom, hogy az érintett tesztet olvasd el. Sok dolgot, melyet a cikk kitárgyal, helytakarékosság végett nem említek meg.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44851) Titmouse09


Titmouse09
aktív tag

Sziasztok! Van egy kis gond.
Az aosp 4.4.4-et használom, de ma lefagyott és azóta nem bootol be. Be jön az S Advance felirat, utána a Google a pöttyökkel, de azok lefagynak és nincs tovább.
Recovery van, csináltam wipe cache, meg wipe dalvik, ezután túljutott a pöttyökön, mutatta hogy az alkalmazások optimalizálása, de akkor meg ott fagyott le.

Mit csináljak vele? Recoveryben factory reset, vagy valamit flashelni kellene?

Most töltőn van, tölt is normálisan.

Előre is köszönöm a segítséget!

Xiaomi Redmi 3, Samsung Galaxy Tab S2 9.7 VE

(#44852) terra052 válasza Titmouse09 (#44851) üzenetére


terra052
őstag

Recovery ha van, nagy baj nincs. Próbálj elsőre factory resetet, ha nem fáj :) Milyen reco?

werkmania.hu

(#44853) Titmouse09 válasza terra052 (#44852) üzenetére


Titmouse09
aktív tag

Sajnos van pár SMS és kontakt amit jó volna megmenteni. 112 szám el van mentve google fiókba, csak sajnos az utóbbi hetekben beszerzettek nincsenek meg (amik valamiért nincsenek a simen sem).

De ha nagyon muszáj tudom, hogy nincs más megoldás.
Egyébként CWM Recovery van fent. :R

Amúgy most ugrik be, hogy ha csinálok egy backupot, akkor azt gépen nem lehet-e addig bontogatni, míg értelmes adat nem lesz belőle?

Xiaomi Redmi 3, Samsung Galaxy Tab S2 9.7 VE

(#44854) karpetya87


karpetya87
csendes tag

Sajnos rá kell cáfoljak egy korábbi posztra, miszerint az AOSP 4.4.4 nem indulgat újra.....de, nekem is újraindulgatott, illetve a google play services is folyton leállt...És mindent Stauffenberg írása alapján csináltam. Így használhatatlan volt, másik ROM-ot kellett rá tennem. Vkinek vmi ötlete, hogy ez mitől lehet? Köszi előre is

[ Szerkesztve ]

(#44855) remekmaki válasza Acef (#44849) üzenetére


remekmaki
csendes újonc

Kedves Acef.
Nem tolakodásként, de nekem oldalad kicsit túlkombinált. Nem átlátható.

Meglehet, ott figyel a gyári rom, jb 4.1.2 vhol, csak én nem vettem észre.

Acef, s3 Ltekütyünél gyári 4.4es jbről vissza állni 4.1.2re van e rá mód? U úgy odin nal 3 fájl v mint? mert az Ltet tolóknak nincs rá válaszuk, sőt, megbékélnek a ténnyel, hogy a 4.4es romnál elszáll a mobilnet 5percenként. Tehát 5percig van net, aztán semmi, samsung szerint megesik a rom hibás, értők szerint a telefon, de szakszerv vissza dobta, hogy telefon hibátlan. Na most hogyan álljak vissza 4.1.2 re jb re, szeretném! Kérem tanácsod Acef! :P

Telefonáltam szakszervnek, csak 4.4es romot raknak rá, nekem 4.1 kell.

[ Szerkesztve ]

Inkább ma, mint soha.

(#44856) Acef válasza remekmaki (#44855) üzenetére


Acef
addikt

Blogom ...
:) igen, sok az infó.

S3
Nem nézegettem, XDA-n, vagy pdafanclub-on kérdezd, ha itt nem volt válasz.

[ Szerkesztve ]

(#44857) Lt.zole


Lt.zole
tag

Sziasztok!

A hosszú út véget ért, mai naptól az SGSA-m álomba szenderül.
Már több mint két éve megvan a készülék, Acef segítségével sikerült egy szinten tartani a dolgot, de az idő eljárt felette. Sok huza-vona után, csak maradtam a Samsungnál, de immár a felső kat.-ban próbálok szerencsét, egy S6 Edge-el. Köszönöm az eddigi segítséget és kitartást a továbbiakban.

Üdv.,
Zoli

(#44858) #65388800 válasza Lt.zole (#44857) üzenetére


#65388800
törölt tag

Szia!

Multitasking működik? :D

(#44859) Lt.zole válasza #65388800 (#44858) üzenetére


Lt.zole
tag

Már régen javítva lett. :P
Amúgy nagyon fasza, csak óriási az Advance után, még jó, hogy nem nagyobbat vettem, ezt az 5.1-et is alig lehet egy kézzel kezelni.

(#44860) #65388800 válasza Lt.zole (#44859) üzenetére


#65388800
törölt tag

A samsungról beszélünk. Náluk semmi sem biztos :D de amúgy én is néztem. Jó kis telefon csak nem nekem való. Nagyon gyakran törnek nálam a telefonom. Persze idegességből hanem figyelmetlenségből.

Pl volt egy samsung e210-em. Azt bevittem véletlenül zsebben a balatonba :D
Utána jött egy gt-540, a zsebemben összetörött a kijelző
Utána kis szünet galaxy ace és s advamce nem törött még össze. Aztán jött a lumia 735. Ezen átment egy autó az autóúton. És most vettem megint egy 735-öt :D

(#44861) Acef


Acef
addikt

Sk8erPeter, demars vagy akinek megvan a repartos P-s GB!

Linkelnétek a romot, vagy ha feltöltitek a mappámba az is jó, adok jogosultságot.

(#44862) Sk8erPeter válasza Acef (#44861) üzenetére


Sk8erPeter
nagyúr

Persze, ha hazaérek, feltöltöm a mappádba, ha adsz hozzáférést! :) (most melóban vagyok, majd este) Természetesen linkelhetem saját tárhelyről is, de annyiból kevésbé praktikus, hogy nálad legalább egy helyen lenne (max. majd később visszavonod a jogosultságomat).

Sk8erPeter

(#44863) Acef válasza Sk8erPeter (#44862) üzenetére


Acef
addikt

küldöm, tehát P-s repartos GB :R

(#44864) royalka


royalka
őstag

Léccííí, valaki linkeljen már "ideiglenes CWM telepítése (update.zip)" -et mert amiket a topikba találtam meg google az mind mind fos trójás.. :W :((( . CM12-t akarom feltenni.

Légy megértő és tapintatos mással, hogy más is ilyen legyen veled.

(#44865) Odin89 válasza Acef (#44863) üzenetére


Odin89
csendes tag

Sziasztok! Segítséget kérnék.

Van 2db i9070 telónk. Mindkettő kb. 2 éve lett vásárolva és most azonos hiba jelentkezik mindkettőn. Főleg hívás fogadás után a telefon újra indul 10-15 sec múlva. De az újraindulást tudja produkálni google szinkron vagy más folyamatok alatt is.
A telefonok szinte csak telefonálásra és fényképezésre vannak használva, saját mem, sd nem telt be egyiken sem, az utóbbi hónapokban nem került rájuk új alkalmazás.
Egy közös van. Egy Win8.1-es Laptoppal összekapcsolva USB internet megosztásra voltak használva, a hiba jelenségek ez után jelentkeztek, de nem azonnal, vagy nem figyeltünk fel rá.
(pár hónapja is volt ezzel a laptoppal USB internet megosztás, akkor semmi gond nem volt utána)

Az egyik telefonon "gyári" szoftver van. Ez már lassulgatott, de nem volt rendszeres újraindulás
A másikon "acef" féle cucc van, még a 6.2-es concor asszem. Hozzá nyúlni 2 év alatt nem kellett, gyors volt amíg el nem kezdte ez az újraindulást. Most már lassulás is van.
Megcsináltam a resetet, de nem segített. Kicsit még mindig lassúnak érzem, de javult, viszont a fogadott hívások megszakadnak. A kezdeményezett hívások eddig nem szakadtak meg.

Kérdéseim: Mi lehet a baj?
Véletlen nem lehet, hogy a telók egyszerre bolondultak meg kb. 1 hete, és csak az USB internet megosztás volt a közös a használatukban. Az enyémen még a google app is kikapcsolva, sőt az internet használat is (kivéve mikor USB-s megosztás volt)
Miért csak a bejövő hívás szakad meg 10-15 sec múlva? (teló újraindul)
Mit próbálhatnék meg?
És melyik a legújabb / legjobb TAKARÉKOS rendszer amit felrakhatnék rá, bár a 6.2-vel is max. elégedett voltam. Eleinte 4-5 napig ment 1 töltéssel, mostanában csökkent 2-3 napra.

[ Szerkesztve ]

(#44866) Karcub


Karcub
senior tag

Sziasztok!
Amikor odinnal a repart 4.1.2-öt akartan visszarakni,akkor kiírta hogy fail,2x is. Azóta a telefon be se kapcsol,se factory se download mod. Mit lehet ilyenkor csinálni?

(#44867) Odin89 válasza Odin89 (#44865) üzenetére


Odin89
csendes tag

Üdv!
Ma voltam a samsung szervizben, mert bármit csináltam a telefonnal a hibajelenség megmaradt.
A következő infót kaptam: a Samsung Galaxy S Advance telefonokat tömegesen viszik a szervizbe, mert.
x
x

-*- Az utolsó automatikus frissítéskor (2015. okt. eleje) olyan szoftver került az S Advance telefonokra amely az alaplapon nem javítható hibát okozott. -*-

x
x
.
A szervizes nem közölte hogy a JB-t és GB-t is érinti, illetve hogy milyen szoftver okozza. Mindkét készülékemen JB van fenn. Nem használtam adatkapcsolatot csak épp okt. elején USB megosztás miatt.
Aki még nem frissített (szerintem ez automatikus) az ne kapcsolja be a wifi-t sem az adatkapcsolatot.
Állítólag még nincs Samsung állásfoglalás vagy közlemény, és a szervizes azt sem tudja, hogy a frissítést javították vagy sem. És elvileg csak az S Advandce készülékeket érinti a probléma.
.
Hibajelenség: Ha Wifi vagy Adatkapcsolat aktív akkor garantáltan jön a fagyás és/vagy újraindulás 1 percen belül.
Másodlagos hibajelenség: Kikapcsolt WiFi és adatkapcsolat mellett a kimenő és bejövő hívások alatt is gyakran kifagy a telefon, kb 10 secnél, de újraindulásig még lehet vele beszélni.
.
Javítási költség: alaplap cserével 40.000 Ft.
Az egyik készülékem még garis, azt javítják számla és garlevél bemutatása után.
Illetve nem biztos hogy javítják, lehet más készülékre cserélik 1-2 hét alatt.

(#44868) terra052 válasza Odin89 (#44867) üzenetére


terra052
őstag

:Y :Y :Y

werkmania.hu

(#44869) Odin89 válasza Odin89 (#44867) üzenetére


Odin89
csendes tag

Mérgemben vettem egy nagy Kínai telót. Nem fogom sajnálni ha megdöglik, már most nem tetszik az Advance után, nagy szögletes, de legalább olcsó. (kezdetben az S Advance is nagynak tűnt, de még zsebbarát volt)
.
Az egyik Advance eredeti számlája holnapra lesz meg, de csak hétfőn viszem szervizbe.
A másikkal nem tudom mit csináljak (amelyik nem garos).
Végül is nem én vágtam tönkre hanem a Samsung, de még sosem halottam ilyen esetről, hogy egy szériát kinyírjanak. Talán a programozott entrópia sikerült túl jól-
Mindenesetre pár évig nem veszek Samsungot.
.
Gondolom már nem sok Advance tulaj van és a többsége nem foglalkozik a mára 10-15 eFt-érő készüléke kivégzésével, egyszerűen vesz másikat és megy tovább az élet.

(#44870) #65388800 válasza Odin89 (#44867) üzenetére


#65388800
törölt tag

miért erre jön még frissítés?

(#44871) terra052 válasza Odin89 (#44869) üzenetére


terra052
őstag

Nem ez a helyzet, hanem custom rom-okat használunk, boldogan. A Samsung meg olyan frissítést küld le, amilyet akar :DDD
Én pl Lollipop-ot :K

werkmania.hu

(#44872) terra052 válasza #65388800 (#44870) üzenetére


terra052
őstag

...eztán már nem...

werkmania.hu

(#44873) Odin89 válasza #65388800 (#44870) üzenetére


Odin89
csendes tag

Mivel nem lett meg a számla ismét bementem a samsung szervizbe tegnap du, és új fejlemények vannak.
Az infók kicsit ellentmondóak, mindenki kombinálja ki amit jónak lát.

A telenorosoknak nem kell számla, elég a garpapir (mind 2 éves garos)
A szervizes szerint nem a telefont frissítették, hanem a sim kártyákat a telenor frissítette.
A meghibásodás leginkább a telenor függő S Advanceket érinti. (az egyik telóm független, de telenor sim volt benne)
A telenoros garos telókat nem cserélik, hanem javítják alaplap cserével, amit nem lehet javítani az levásárolható hasonló hűséges telóra (az enyém 3.000 Ft volt)
A szervizes szerint fél éve is volt hasonló probléma, csak akkor kevesebb teló purcant ki.

A Samsung nem felelős, mert sim kártya nélkül a telefonok hibátlanul működnek (!!!!!)

Hibátlanul???? Ekkor rákérdeztem mennyibe kerül a javítás, ha sim nélkül jól müxik: továbbra is 35-40K közötti az alaplapcsere.
Átmentem a telenor boltba, de nekik nincs erről a problémáról infójuk (simet kicserélték az új telóm miatt amit az Advance helyet vettem, de azzal is fagy az Advance - kipróbááltam), és visszaküldtek a samsung szervizbe, mert ők is oda küldenék a telót, csak úgy 3 hét az ügyintézés

És akkor most jön a csavar:
Beletettem a "meghibásodott", "alaplapcserés" független Advance-ba egy telekomos simet, amit itt vettem a prohardveren és hibátlanul működik vele a teló. Nincs fagyás, nincs lassulás (vagy kicsit lassabb)
Visszarakom a telenoros simet és jön azonnal a fagyás, újraindulás.
Sim függő ez a hiba, én meg vettem 40K-ért másik telót - nagyobbat csúnyábbat, nem kedvelőset.

(#44874) #65388800 válasza Odin89 (#44873) üzenetére


#65388800
törölt tag

Én ezt a dolgot még mindig nem értem .erre a telefonre több mint 2 éve semmi nem jött ki. Nekem telenoros van de semmi baja. A telenor meg mit frissített a sim kártyákon?

(#44875) fausto


fausto
addikt

Sziasztok,

Az lenne a kérdésem, hogy ha volt egy eredetileg Vodafonos S Advance-em, de függetlenítettem (hivatalosan, a Vodán keresztül), milyen rom-ot rakjak rá, hogy ha mókolok vele? Függetlent vagy Vodásat?
Köszi! :R

Ui.: bár kicsit most megijedtem, mert olvasom Odin89 hozzászólását és a feleségemnek adnám a telót, aki telenoros...

(#44876) #65388800 válasza fausto (#44875) üzenetére


#65388800
törölt tag

Én is az vagyok. Nekem nem fagy.

(#44877) Bombadir


Bombadir
csendes tag

Sziasztok!
Én is ilyen okostelefont használok immár több mint két éve. A problémám az, hogy múlthét óta amikor a mobilnetet bekapcsolom és elindítom a böngészőt, akkor a telefon lefagy majd egyből újraindul. Valamikor látom hogy tölt a böngésző, de akkor is egyből újraindul. Ez a probléma csak mobilnetezéskor fordul elő, wifinél nem. Nem értem mitől van ez, eddig problémamentes volt. Android 4.1.2 van rajta, így vettem Telenortól.

(#44878) Bombadir válasza Bombadir (#44877) üzenetére


Bombadir
csendes tag

Közben feljebb olvastam mi a szitu. Havernak is Advance van és neki is az utóbbi hetekben kezdett újraindulgatni és kifagyni. Hát ez nem jó hír, nekem már sajna nincs garancia rá.

(#44879) Clever0 válasza Odin89 (#44873) üzenetére


Clever0
senior tag

Ha ráteszel egy másik, akár független ROM-ot Odinnal, attól nem javul meg?

(#44880) Clever0 válasza Odin89 (#44873) üzenetére


Clever0
senior tag

Milyen mobilhálózati módot használsz? GSM, WCDMA, EDGE, LTE? Ha butábbat választasz ki, megjavul? Függ a helytől (lefedettségtől-térerőtől) a hiba?

(#44881) Karcub


Karcub
senior tag

(#44866)
Valaki mondjon már rá valamit!

(#44882) Clever0 válasza Bombadir (#44878) üzenetére


Clever0
senior tag

Ismerősömnek úgy néz ki megoldódik az újraindulás. A mobilhálózat eddig "Automatikus" volt, "Csak GSM" vagy "Csak WCDMA" esetén stabil. Úgy látszik bizonyos esetekben a telefon nem szeret/tud váltogatni a két hálózat között. Nála csak otthon volt ez a probléma, az utcán nem, pedig van térerő.

(#44883) stifi82


stifi82
aktív tag

helo
Nem szól a hátsó hangszoró mi lehet a baj nem csörög kihangosítva sem hallani semmit meg media lejátszáskor sem.
Mi a teendőm?

(#44884) #65388800 válasza stifi82 (#44883) üzenetére


#65388800
törölt tag

Szia!

Tárcsázóba be lehet írni egy kódot ami előhoz egy tesztelős panelt. Most nem jut eszembe a számsorozat utánanézek vagy nézz utána te is aki aztán előbb megtalálja. Úgy tudom lehet hangot is tesztelni benne. Ha ott sem szól akkor hardverhiba.

(#44885) stifi82 válasza #65388800 (#44884) üzenetére


stifi82
aktív tag

Köszi de mit keressek mert most igy nem ugrik be semmi sok volt ma a munka tompa vagyok

(#44886) #65388800 válasza stifi82 (#44885) üzenetére


#65388800
törölt tag

*#0*#

elvileg ez az és ott van alul hogy speaker test

[ Szerkesztve ]

(#44887) Odin89 válasza Clever0 (#44882) üzenetére


Odin89
csendes tag

Köszi szépen!
Beállítottam GSM-re és azóta nem fagy, nem indul újra. Ez a független JB-s telóm.

Sajnos a másik telót már leadtam a samsung szervízbe.
Ki tudja mit heggesztenek össze rajta... majd beszámolok ha visszakapjuk. kb. 1 hét.
.
Azért nem semmi, hogy 2 samsung szervizessel is beszéltem +1 telenor, és a megoldás itt a fórumon jött elő.
Tmobilos simmel meg hibátlan volt...

(#44888) stifi82 válasza #65388800 (#44886) üzenetére


stifi82
aktív tag

Megnyomom a spekart csend van hàt azt hiszem ennyi volt új telo után kell néznem jó kis telo ez hát sajnos ennyit ment el

(#44889) Karcub válasza stifi82 (#44888) üzenetére


Karcub
senior tag

Lehet megment a hangszóró,és akkor csak cserélni kell.

(#44890) Csabi1984


Csabi1984
addikt

Sziasztok számos Samsung adatkábelek vannak ami ugye micro usb csatoló felületűek. Mégis miért van különböző elnevezéssel? Sajnos elveszett a Gyári Samsung i9070 adatkábelem. Vettem egy 600 Ft-os kábelt de lassan tölti USB-ről :)Létezik, hogy a gyári vs. hagyományos nem eredeti i9070 micro usb kábel ennyire eltér?

(#44891) terra052 válasza Csabi1984 (#44890) üzenetére


terra052
őstag

:K

werkmania.hu

(#44892) Csabi1984 válasza terra052 (#44891) üzenetére


Csabi1984
addikt

Köszönöm a választ! Megtudnád adni a pontos típusát a kábelnek?

[ Szerkesztve ]

(#44893) terra052 válasza Csabi1984 (#44892) üzenetére


terra052
őstag

Én is már rég 600 Ft-os kábellel töltöm, csak türelmes típus vagyok :DDD Meg hát igazán már nem is használom ezt a készüléket. Csak így sajna típust nem tudok :(

werkmania.hu

(#44894) Clever0 válasza Csabi1984 (#44890) üzenetére


Clever0
senior tag

Ha a töltő azonos, akkor csak a kábel ellenállása számít, az átfolyó áram hatására a kábelen számottevő feszültség esik, a telefon felőli végén kisebb lesz 5 V-nál. Vagyis (töltésre) minél rövidebb és vastagabb kábelt kell venni. (Bár trükköznek avval is, hogy vastag a szigetelés, de vékony a vezető ér.)

(#44895) Bombadir válasza Clever0 (#44882) üzenetére


Bombadir
csendes tag

Úgy tűnik nekem is megoldódott ezzel a problémám. :C
Beállítottam "Csak GSM" vonalra és az előző három napban így is használtam és nem indult újra. Megúsztam ezzel egy új mobil vásárlását.
Amúgy van valami különbség a GSM és a WCDMA között? Vagy teljesen mindegy melyik van beállítva?
Amúgy köszi a segítséget. :R

(#44896) Clever0 válasza Bombadir (#44895) üzenetére


Clever0
senior tag

Van különbség: az adatkapcsolat sebessége. GSM Rádiótelefon adatátvitel sebesség információk
Tedd "Csak WCDMA"-ra! Ha olyan területre érsz, ahol így nincs net, akkor neked kell visszaállítani "Csak GSM"-re, mert ugye az automatikus választás valamiért nem stabil. Ha telefonálsz, akkor talán nem számít, hogy melyiken van.

[ Szerkesztve ]

(#44897) csurdongulos válasza Odin89 (#44867) üzenetére


csurdongulos
tag

Nekem is előjött ez a hiba (navigálás közben, BT, GPS, mobilnet bekapcsolva), ha kikapcsoltam a mobilnetet, akkor rendben működött. Beküldtem szervizbe (2 nappal gari lejárta előtt :) ), 1 nap alatt küldték vissza, hogy ezt-azt cseréltek, meg sw frissítettek (downgradeltek GB-re).

Már régesrég acef modját használtam, szóval semmilyen automatikus sw frissítés nem érkezhetett a telómra, elég fura magyarázatnak tűnik.

A vicc az, hogy a telenoros telóm azóta független. :)
Hogy a hiba megoldódott e, azt még nem tudom, mert csak olyan 30-40 perc navi után jött elő mindig.

(#44898) pluhi


pluhi
tag

Nyugodtan használhattok bármilyen SW-t, nem lesz már gond.

(#44899) barni00


barni00
tag

Üdv!
A fiam telefonja ezt írja ki állandóan: unfortunately phoneService has stopped. Mit lehet vele kezdeni? Köszi.

Hol? A nyúlon túl???? Nem! A nyúl az!!!

(#44900) Atesz08


Atesz08
tag

sziasztok!
advance telefonnál szeretném kikapcsolni valahogy hardveresen a wifi-t. megoldható ez?
ha nem milyen megoldás létezik, hogy a gyerek ne tudjon semmilyen wifi hálózatra csatlakozni?
köszönöm.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.