Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#351) Maxximus válasza scorpio74 (#344) üzenetére


Maxximus
őstag

Figyu fütyi, ha kicsit is képben lennél akkor láttad volna, hogy az "enyémben van válasz" konkrétan azt jelenti, hogy az aláírásomban szereplő ROM verzióban VAN magyar nyelv ami ráadásul 4.4.2-e s (jééé?) és a samfrimware-ról letöltőd és ráteszed az ilyen-olyan rom-al rendelkező telefonodra. Most már érthető voltam?

Fold 4,Note20 U+Watch Active 4+Tab S7 FE**i12 Pro Max+watch 7 SS**iPad PRO 12,9 ,Mac Air M1 **VIDEO:DJI Osmo Pocket&Mobile 3**DRON: Mavic AIR FMC,**ZENE:FIIO M11+FH5,Sharling M1,DragonFly Cobalt**FEJES.:AKG545,845BT,BOSEQC25,Audeze LCD2,Sony WH1000XM3,Focal s.Clas,Grado SR80e

(#352) scorpio74 válasza Maxximus (#351) üzenetére


scorpio74
tag

Figyu, csekély értelmű micimackó, honnét tudjam, hogy milyen nyelvű ROM van fent neked? Van benne magyar nyelv, ennyit tudok. Nekem az XU1ANJ2 nem mond semmit. Mindenkinek magyar nyelvű a telefonja, hiszen így is lehet rendelni, ezzel semmit nem mondtál... De vagyok olyan okos és vagyok annyira képben, hogy egy fórumon leírták, hogy ezek a betűk a ROM első tagjának nevében mit jelentenek. Tehát elvileg az ukrán és az orosz rom-ban van magyar nyelv. A normális válasz az lett volna, ha azt írod " A sammobile-ról le szedtem az az Ukrán ROM-ot és abban van magyar nyelv". Ez egy értelmes válasz lett volna.

(#353) Maxximus válasza scorpio74 (#352) üzenetére


Maxximus
őstag

Szerencsére ha segíteni próbál az ember itt a fórumozóknak akkor szinte mindenki megköszöni, megérti, te vagy a ritka eset.

[ Szerkesztve ]

Fold 4,Note20 U+Watch Active 4+Tab S7 FE**i12 Pro Max+watch 7 SS**iPad PRO 12,9 ,Mac Air M1 **VIDEO:DJI Osmo Pocket&Mobile 3**DRON: Mavic AIR FMC,**ZENE:FIIO M11+FH5,Sharling M1,DragonFly Cobalt**FEJES.:AKG545,845BT,BOSEQC25,Audeze LCD2,Sony WH1000XM3,Focal s.Clas,Grado SR80e

(#354) scorpio74 válasza Maxximus (#353) üzenetére


scorpio74
tag

Én is meg szoktam köszönni, de az, hogy "az enyémen van magyar nyelv" ez nekem nem mond semmit. De az, hogy "letöltöttem az ukrán ROM-ot, feltelepítettem és van rajta magyar nyelv", ez többet mond. Nem értem ezen mit nem lehet megérteni...

(#355) Maxximus válasza tatomi92 (#350) üzenetére


Maxximus
őstag

Egyszerre csak az egyik sim-en lehet 3G/LTE. Gondolom a netet innen használja. Néha előfordul, hogy a sim lelép a GSM hálózatról a net miatt, de ezt lehet orvosolni átirányítással (pénzbe kerül!) és csak nagyon néha kellene csinálnia ilyet (illetve van egy ilyen beállítás a GSM kezelőbe, hogy bejövő hívások fogadás, ezt pipálja ki), nem mindig, vagy olyan helyen lakik ahol mindig "küzd" a telefon az LTE hálózatért, ha lerakja csak 3G-re, akkor ez is javíthat . Ha megcseréli a sim-eket akkor mi a helyzet?

[ Szerkesztve ]

Fold 4,Note20 U+Watch Active 4+Tab S7 FE**i12 Pro Max+watch 7 SS**iPad PRO 12,9 ,Mac Air M1 **VIDEO:DJI Osmo Pocket&Mobile 3**DRON: Mavic AIR FMC,**ZENE:FIIO M11+FH5,Sharling M1,DragonFly Cobalt**FEJES.:AKG545,845BT,BOSEQC25,Audeze LCD2,Sony WH1000XM3,Focal s.Clas,Grado SR80e

(#356) RegAti válasza Maxximus (#355) üzenetére


RegAti
csendes tag

Sziasztok!
1 ilyen -jónak tűnő- S5 DuoS-t szeretnék venni (sajna a S3 Neo+ Duo's be-halt ,1 fríssités után).
Hol érdemes venni (vagy inkább úgy kérdezzem hol NE vegyem?).
Az árak vegyesek... vannak kiugró különbségek is, bár azok inkább az 1+1év gari, ill. az 1+2év garisoknál... Érdemes egyáltalán a "sima" 1 év garisnál többet keresni? Hiszen ez nem a hivatalos Samu gari, hanem "csak bolti", ami sok esetben pont semmit sem ér (vagy csak nekem volt rossz tapasztalatom?).
Mivel a "privát" és a "céges" kártyán 1 és 1,5 óra beszélgetés szokott összejönni/ kártyánként, ezért tervezem rendelni hozzá ZeroLemon akksi+Hátlap kombót... Használ valaki ilyet? Tapasztalat?
Nekem az S3 N+ -on volt (az S3 verzió by ZeroLemon) majd' 1 éven keresztül használva bírta a 1,5-2 napot. A fenti paraméterekkel + 2 óra Net + Emailok, stb.
Gondolom ezzel is "elketyegne" kb. ennyit (az S5 DuoS-hoz való nagyobb kapacitású, 7500-8500mAh).
Majdnem elfelejtettem: Az akksi megegyezik a "sima S5" akksiával? Ezt azért kérdem, mert volt S4 Mini Duos-m is és ott hiába egyezett a "sima" verzióval az akksi méretei a csatlakozásnál 1 kicsit változtattak a Samu-nál, csak épp annyit, h ne legyenek csere-szabatosak...!
Más, a védő-üveggel GG kapcsolatban mik a tapasztalatok? Könnyen karcolódik (normál használat mellett) ?Mondjuk az S3, S4-hez képest? Nyilván nem arra gondolok, h diót törjek a kijelzővel v. direkt késsel-snitzerrel-kulcssal karcolgassam... külön zsebben, távol a "veszélyes holmiktól" szoktam a telóimat tartani, "sima, no-name" fóliákkal fedve, de még a fólián sem látszik igazán a használat.
Szerintetek érdemes rá védő-üveget (asszem temperált kijelző-védő üveg a becses neve?!?) tenni rá? Azt olvasom sok helyen, h picit növekszik a kijelző védelme...
Ha igen, milyet?
Bocs a sok kérdésért, de remélhetőleg pár héten belül "büszke Tulajként" csatlakozhatom hozzátok... És még előtte "körbe szeretném járni a témát", a meglepetések elkerülése végett...
Esetleg vmi még... amit érdemes a vásárlás előtt tudni?
Előre is köszönöm a segítséget, a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

Száguldunk és Félünk !!!

(#357) sbalu1 válasza RegAti (#356) üzenetére


sbalu1
senior tag

Szia!
Én S2-ről váltottam erre és kb. fél éves használat után mondhatom, hogy nem bántam meg.Hivatalos garival nem tudod megvenni, mert nálunk ilyen módon nem forgalmazták.Az ujgsm.hu-nál vettem, akkor 115 ezres áron, 1+1 éves garival.Ebből csak az 1 éves bolti gari ér valamit, ha megbízható a bolt, a 2.-ik év szoftver garancia, ami nagyjából semmire se jó.Úgy tudom, hogy uaz az akksi van benne, minta a sima S5-ben.Nekem átlagosan 2 napot bír ki töltő nélkül az én használatomban, az S2-őt már naponta kellett tölteni.Én éjszakára ki szoktam kapcsolni a wifit és a telefon részt is.Ez az első olyan eszközöm, amelyen temperált üveg fólia van a normál fólia helyett és csak jókat tudok írni róla.Sokkal könnyebb volt felrakni, megfelelően érzékeny marad a kijelző utána és a tapintása is sokkal finomabb, üvegesebb, ha lehet már csak ilyet fogok használni más leendő kütyümre is.

[ Szerkesztve ]

(#358) scorpio74 válasza RegAti (#356) üzenetére


scorpio74
tag

Szia! Bocsi, nem engem kérdeztél, de azért próbálok segíteni! Én a partneo GSM-nél láttam 112-ért, de van S6-os is 155-ért. Ha bolt, akkor az XXL GSM. Ott drágább, de régi bolt és biztos egy jó darabig nem fog bezárni. Én a partneo-nál fogom megvenni. Ha jó minőségű extended aksit szeretnél, keresd fel a mobilbontó boltot, írjál, vagy hívd fel a scrácot, nagyon jó aksikat tud szerezni, tud edzett üveg védőfóliát is szerezni és fel is rakja ott helyben, ha kell.

[ Szerkesztve ]

(#359) Maxximus válasza RegAti (#356) üzenetére


Maxximus
őstag

1. Boltokról írtak már előttem, de a lényeg,hogy jó boltban vedd, mert tényleg az 1 év számít csak,azalatt ne csukjon be a bolt.
2.Aksi. Én napi 3 órát telefonálok és 165 program van fenet. délutánig elég az aksi,így is. Az aksiban kellemesen fogsz csalódni, mert az egyik legjobb. Hűlyeség lenne elrontani nagyobb aksival. Inkább tartaléknak vegyél pót aksit vagy kisebb power bankot.
3. Megeggyezik. Az s4 mininél volt annyi gebasz, hogy a síma NFC-s volt a duos nem. egyébként sztm ott is egyezett az aksi.
Jó A GG üveg, de meg fogod karcolni hidd el. ezek a mostani üvegfóliák nagyon jók 2-3 ezer ft, ne sajnáld rá, nekem eddig a legjobb fólia amit telefonra vettem, szinte semmit nem ront a kijelzőn,ja és már picit karcos...zsebbe valami hozzáért,szerencsére rajta volt már..Ja és ha ejted akkor is nagyobb esélye van a túlélésre.
4. Nem tudom, hogy cserélném e s6 duosra, már régen megjelent, de nem éreztem ingerenciát,egyszerűen jó ez a telefon még mindig,pedig én cseréltem mindig ha jött valami új, de ez már több, mint 1 éve megvan. Én még az elején 165-ért vettem..
Most vettem hozzá egy ilyen headsetet.....hát brutál jó.

[ Szerkesztve ]

Fold 4,Note20 U+Watch Active 4+Tab S7 FE**i12 Pro Max+watch 7 SS**iPad PRO 12,9 ,Mac Air M1 **VIDEO:DJI Osmo Pocket&Mobile 3**DRON: Mavic AIR FMC,**ZENE:FIIO M11+FH5,Sharling M1,DragonFly Cobalt**FEJES.:AKG545,845BT,BOSEQC25,Audeze LCD2,Sony WH1000XM3,Focal s.Clas,Grado SR80e

(#360) scorpio74 válasza RegAti (#356) üzenetére


scorpio74
tag

Még egy kis segítség:

Én ezt a fóliát fogom megvenni, véd a karcolások és törések ellen:

http://www.mobilbonto.com/Edzett-uveg-folia-TEMPERED-GLASS-Samsung-Galaxy-S5-G900-MBF-GLASS-G900-d2990.htm?tab=description

Itt az a lényeg, hogy 9H-s, ami edzett, nagyon ellenálló.

Szilikon tokot fogok rá venni és a dupla aksin is gondolkodom, szintén a mobilbontóból.

www.mobilbonto.hu Nem használt cuccok!!!

Én headset-ből inkább Sennheiser-t ajánlanék.

[ Szerkesztve ]

(#361) papsoka válasza scorpio74 (#360) üzenetére


papsoka
aktív tag

Kérjük a saját érdekünkben használd a link beszúrását! Köszönjük!

(#362) scorpio74 válasza papsoka (#361) üzenetére


scorpio74
tag

Bocsánat. Értettem, megértettem.

(#363) RegAti válasza Maxximus (#359) üzenetére


RegAti
csendes tag

Köszönöm szépen a válaszokat, a segítségeteket !!!
A boltok: Igazából az XXL (én is) és a B-Tel között vacilálok...
Az előbbi mellett szól a személyes átvétel & az alacsonyabb ár. Ellene viszont az, hogy már sokan, sok helyen panaszkodtak rájuk...
A "B-Tel" -ről viszont (akár a többi telefon topic-ban) szinte csak jót hallottam, de drágábbak és a szervizükről/gariztatásukról semmi infóm...
Az Ujgsm-ről (Ők a legolcsobbak, ma) azonban -szinte- csak rosszat hallottam... bár igaz, h majd' az összes panasz a szervizelésükkel/gariztatásukkal volt kapcsolatos. 1 jó ideig a "tiltó-listás boltok topicjában" is gyakran említett volt.
sbalu1 neked milyen tapasztalatod volt a vásárláskor ill. azóta?
Maxximus által korábban említett Btech üvegfóliát megnézem a MM-be, hátha tartanak még. A Nilkin-t dicsérik nagyon, több helyen, nem'tom a beszerzése mennyire macerás...
Ha egyik sem lesz, akkor scorpio74 által belinkelt-et nézem meg. Amiket írtatok, az megerősített abban, h tegyek rá üvegfóliát!
Sajnos a melóm miatt fontos, h jó legyen az akku "állóképessége", sokszor 18-20 órát kell, h kibírjon "1 szuszra" a "privát" és a "céges" kártyán 1 és 1,5 óra beszélgetés/kártya + kb.2 óra Net + E-mailok, stb. Az, h lenne-e lehetőségem tölteni Powerbank-ról, nem igazán kivitelezhető (legalábbis melóban nem - otthon, meg inkább a konnektorból). Első körben kipróbálom +tartalék akkuval (azért 1 gyors akksi-cserére lesz időm!)... :)) Próba-cseresznye!
De ha kevés lesz, akkor jön Ő, a brutál:
[link]
Engem nem zavar, h vastagabb lenne... elég nagy, lapát-kezem van... És az utóbbi telefonjaimon is volt vmi. akksi-okosító, megszoktam. Ez ráadásul, egyben védő-tok is.
Még egyszer köszönöm mindhármatoknak a válaszokat !!!

[ Szerkesztve ]

Száguldunk és Félünk !!!

(#364) Maxximus válasza RegAti (#363) üzenetére


Maxximus
őstag

Samsung Extra Battery Kit for Galaxy S5

Fold 4,Note20 U+Watch Active 4+Tab S7 FE**i12 Pro Max+watch 7 SS**iPad PRO 12,9 ,Mac Air M1 **VIDEO:DJI Osmo Pocket&Mobile 3**DRON: Mavic AIR FMC,**ZENE:FIIO M11+FH5,Sharling M1,DragonFly Cobalt**FEJES.:AKG545,845BT,BOSEQC25,Audeze LCD2,Sony WH1000XM3,Focal s.Clas,Grado SR80e

(#365) RegAti válasza Maxximus (#364) üzenetére


RegAti
csendes tag

:R
Köszönöm, asszem, így a leg-praktikusabb... az első-körben!

Száguldunk és Félünk !!!

(#366) sbalu1 válasza RegAti (#363) üzenetére


sbalu1
senior tag

Az ujgsm.hu-nál most vásároltam először, nem volt semmi problémám velük, sőt a futár aki kihozta extra jó fej volt és értett a kütyühöz is.Azelőtt az ujmobilok.hu-nál vásároltam 2X is tabletet, de velük se volt gondom, igaz, hogy szerencsére gariztatni egyik esetben se kellett, ezért erről nem tudok írni véleményt.Az üvegfóliát a mobilcucc.hu-nál vásároltam(Eazyguard márkájú)

[ Szerkesztve ]

(#367) RegAti válasza sbalu1 (#366) üzenetére


RegAti
csendes tag

Köszönöm a segítséget!

Száguldunk és Félünk !!!

(#368) Maxximus


Maxximus
őstag

Használ valaki gear s-t itt a duos-al?

Fold 4,Note20 U+Watch Active 4+Tab S7 FE**i12 Pro Max+watch 7 SS**iPad PRO 12,9 ,Mac Air M1 **VIDEO:DJI Osmo Pocket&Mobile 3**DRON: Mavic AIR FMC,**ZENE:FIIO M11+FH5,Sharling M1,DragonFly Cobalt**FEJES.:AKG545,845BT,BOSEQC25,Audeze LCD2,Sony WH1000XM3,Focal s.Clas,Grado SR80e

(#369) sbalu1 válasza Maxximus (#368) üzenetére


sbalu1
senior tag

Én az LG Watch Urbant tervezem a közeljövőben.

[ Szerkesztve ]

(#370) Maxximus válasza sbalu1 (#369) üzenetére


Maxximus
őstag

Sztm ahhoz G4 kellene , nem ?

Fold 4,Note20 U+Watch Active 4+Tab S7 FE**i12 Pro Max+watch 7 SS**iPad PRO 12,9 ,Mac Air M1 **VIDEO:DJI Osmo Pocket&Mobile 3**DRON: Mavic AIR FMC,**ZENE:FIIO M11+FH5,Sharling M1,DragonFly Cobalt**FEJES.:AKG545,845BT,BOSEQC25,Audeze LCD2,Sony WH1000XM3,Focal s.Clas,Grado SR80e

(#371) scorpio74 válasza RegAti (#365) üzenetére


scorpio74
tag

Én a partnero-nál fogom megvenni, nem érdekel a bolt, a Samsungnál regisztrálom, oda viszem majd, de szerintem nem lesz vele semmi gond. Én jelenleg egy S3 LTE-t használok extended aksival, és sokkal jobb a fogása a telefonnak, engem sem zavar, ha vastagabb. Nem az számít, hogy csili-vili legyen, meg extra vékony, hanem hogy megbízható legyen és hibátlanul működjön. Én extended aksit csakis M.O-ról veszek, lehet kapni S5-höz is a mobilbonto.com-on, miért kéne bonyolítani a helyzetet? Amit én ajánlottam, az extra karc és törésálló fólia, ott a H előtti számot kell nézni, mert van 3H-s is.

itt fogom venni, ez a legolcsóbb:

[link]

Fólia: [link]

Még lesz egy szilikon tok és egy 64 vagy 128-as microSD kari is!!! Mondjuk azt még nem tudom, hogy extended aksi legyen, vagy PowerBank. Sajnos az ext aksi esetén nincs szilikon tok, se semmilyen oldalvédelem...

Minden nap egyszer berakom a kosárba, hátha egyszer rányomok a megrendelésre... :-)

[ Szerkesztve ]

(#372) sbalu1 válasza Maxximus (#370) üzenetére


sbalu1
senior tag

Miért is?Én úgy tudom, hogy bármilyen droidos mobillal műxik 4.3 felett.

[ Szerkesztve ]

(#373) Maxximus válasza sbalu1 (#372) üzenetére


Maxximus
őstag

Igen,de gondolom van pár spec dolog ami csak LG-vel megy,nem ismerem. Ilyenre gondolk, mint a samunál a fitnes progi az S-Helath vagy van egy LG Tone Infinim HBS-900 fülesem és ez csak G3,G4-el tudja azt a funkciót ha a fejedhez emeled a telefont akkor visszavált fülesről telefonra a hang.

[ Szerkesztve ]

Fold 4,Note20 U+Watch Active 4+Tab S7 FE**i12 Pro Max+watch 7 SS**iPad PRO 12,9 ,Mac Air M1 **VIDEO:DJI Osmo Pocket&Mobile 3**DRON: Mavic AIR FMC,**ZENE:FIIO M11+FH5,Sharling M1,DragonFly Cobalt**FEJES.:AKG545,845BT,BOSEQC25,Audeze LCD2,Sony WH1000XM3,Focal s.Clas,Grado SR80e

(#374) sbalu1 válasza Maxximus (#373) üzenetére


sbalu1
senior tag

Én úgy látom, hogy amire nekem kell arra jó lesz.Lehet, hogy van olyan ficsőr ami csak LG specifikus, bár sok tesztet, leírást elolvasva róla én ilyennel nem találkoztam.

(#375) RegAti válasza scorpio74 (#371) üzenetére


RegAti
csendes tag

Szia,
Nem kötözködésként... de sztem nem tudod regisztrálni a samu-nál a hivatalos Samsung garanciáért.
Én úgy tudom -de javítsatok ki, ha rosszul tudnám- hogy csak a Samsung Hun Zrt. által az országba, hivatalosan behozott készülékekre jár a HIVATALOS SAMSUNG garancia.
Az oldalon, a készülékeim menü pontnál be tudod "vinni" de, ez semmilyen előnnyel nem jár...
Nekem az öszes Samu készülékkel így volt. Kivéve a két, 2 kártyást ( S4 Mini duo's és a S3 Neo+ duo's-t), azokat nem engette regizni, csak a készülékeim közé tudtam beírni. Azt meg pont kennhettem a hajamra...
Az akkuval teszek majd egy próbát... +1 akkuval. A 2 gyári akku 18-20 órát kell, h kibírjon "1 szuszra", töltés nélkül. A "privát" és a "céges" kártyán 1 és 1,5 óra beszélgetés/kártya (Tehát összesen2,5 fél óra hívás, ennél nem szokott kevesebb lenni, csak több!) + kb.2 óra Net + E-mailok, stb. Szóval, ha bírják, akkor jó... vmi tokkal. Ha nem bírják, akkor pedig, amit korábban be linkeltem "Brutál" extened akksi+tok kombó... Az védi is.
A többi dologhoz, meg köszi az ötleteket!

Száguldunk és Félünk !!!

(#376) RegAti válasza Maxximus (#368) üzenetére


RegAti
csendes tag

A gear s-t én is tervezem...
Egyik kollégám használja (igaz Ő Note4-hez, de a másik telefonom nekem is az) és nagyon meg van vele elégedve, szereti. Ha meglesz az S5 d.-m kipróbálom vele.

Száguldunk és Félünk !!!

(#377) Maxximus válasza RegAti (#376) üzenetére


Maxximus
őstag

Az tudtad, hogy Note 4-be is van duos? Ahoz mondjuk sztm szinte kötelező a gear s , akkora . :K

[ Szerkesztve ]

Fold 4,Note20 U+Watch Active 4+Tab S7 FE**i12 Pro Max+watch 7 SS**iPad PRO 12,9 ,Mac Air M1 **VIDEO:DJI Osmo Pocket&Mobile 3**DRON: Mavic AIR FMC,**ZENE:FIIO M11+FH5,Sharling M1,DragonFly Cobalt**FEJES.:AKG545,845BT,BOSEQC25,Audeze LCD2,Sony WH1000XM3,Focal s.Clas,Grado SR80e

(#378) Maxximus válasza RegAti (#375) üzenetére


Maxximus
őstag

Sztm sem.

Fold 4,Note20 U+Watch Active 4+Tab S7 FE**i12 Pro Max+watch 7 SS**iPad PRO 12,9 ,Mac Air M1 **VIDEO:DJI Osmo Pocket&Mobile 3**DRON: Mavic AIR FMC,**ZENE:FIIO M11+FH5,Sharling M1,DragonFly Cobalt**FEJES.:AKG545,845BT,BOSEQC25,Audeze LCD2,Sony WH1000XM3,Focal s.Clas,Grado SR80e

(#379) RegAti válasza Maxximus (#377) üzenetére


RegAti
csendes tag

Igen... ideális lenne... Ha lenne rá hivatalos Samsung gari!
A plusz pozitívummokkal (plussz gari, házhoz jövös szervíz, stb.) együtt...
De sajnos nincs... így nem merném beválalni, ahoz túl drága!
"Sajnos" jelen pillanatban 3 kártyát vagyok kénytelen használni... ezért kell az S5 D.

Mondjuk nekem a Note5 Active lenne lenne az álom telefonom Duo's verzióban, mondjuk egy 6000-es akkumulátorral... ja és Sd m.kártya hellyel. Csak ilyen nincs! :(

Száguldunk és Félünk !!!

(#380) Prien válasza Maxximus (#377) üzenetére


Prien
addikt

Néztem én is a Note 4 Duos-t, de a 800 MHz hiánya miatt elvetettem. :(
Samsung kétkártyás vonalon, B20 LTE-vel, cserélhető akkuval (ami nálam szempont) az S5 Duos és a J5/J7 Dual sim verziók vannak. Kihagytam valamit?

A többi beépített akkus és/vagy frekvencia-hiányos modell. :(

A kevés is több a semminél.

(#381) RegAti válasza Prien (#380) üzenetére


RegAti
csendes tag

Szia, bár nem engem kérdeztél, de én is hasonlóan keresgéltem...
Nekem a Samsung A500H Galaxy A5 Dual + Samsung Galaxy J5 Dual (J500) + Samsung E500H Galaxy E5 Dual + Samsung G900FD Galaxy S5 Dual volt a "kalapban"... Ezek közül választottam ki az S5 D.-t.
Az E5-ben mondjuk, pont nem vágom, h cserélhető-e az akkumulátor (Az nekem is fontos szempont, mert sajnos még nem gyártották le azt az "okos-mobilt", ami NÁLAM kibírna a gyári akkujával, töltés nélkül 18-20 órát).
Az LTE, az nekem nem kitétel... Sokszor olyan helyen mozgok, ahol nincs is.

[ Szerkesztve ]

Száguldunk és Félünk !!!

(#382) scorpio74 válasza RegAti (#381) üzenetére


scorpio74
tag

Én extended aksiban jobban ajánlanám a mobilbonto.com-ot. Én ott vettem gyári minőségű ext aksit. Én a zerolemonban nem bíznék!!! Amúgy én az S5, A7, Note 4, Mega 2 Duos közül választottam győztest! Az A7 azért, mert van benne rádió, 64 bites és 8 magos. Mindenképpen nagy telót akarok. Az S5 a kamera miatt, a Note 4, hát írnom se kell , miért, szerintem az a csúcs. Még az S6 D is szóba jöhet még...

Amúgy meg a zero lemonról még jót nem hallottam. A powerbankkal is vigyázni kell, mert nem mindegyik tudja azt ami rá van írva! Egyik barátom hozott nekem 3000-ért 12 000 mAh-s PB-t, de egy Samsung galaxy Ace 4 1980-as aksiját fel tudta tölteni, aztán lemerült. Azok a nagy számok sehol sem igazak, ha nagyon olcsón veszed vagy ismeretlen gyártótól!!! Az extended aksival is vigyázni kell. Nekem az a márka, ami a mobilbonto.com-ról van, az nagyon is bejött, már bizonyított, én legközelebb is onnét veszem.

(#383) scorpio74


scorpio74
tag

viszont a többihez nincsen ext aksi, csak az S5-höz! Amúgy meg az ext aksis S5-höz is lehet kapni tokot, a NOTE tokját kell venni, szerintem, mert az S3-at ext aksival használom és S5 tokja van!

(#384) MaCS_70 válasza scorpio74 (#382) üzenetére


MaCS_70
félisten

Azok a számok egy powerbanken gyakorlatilag sosem igazak.
Számos paramétertől függően még nem gagyi/átverős terméknél is úgy a névleges kapacitás felét-harmadát tudják az ellenoldalon ténylegesen feltöltött kapacitásként produkálni.

A 12/2 Ah persze nyilvánvaló átverés...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#385) RegAti válasza scorpio74 (#382) üzenetére


RegAti
csendes tag

Szia,
"Amúgy meg a zero lemonról még jót nem hallottam." Ezt mire értetted?
Ha valahol olvastad, be tudnád linkelni?
Csak azért, mert a Note4-hez március óta, az S3 Neo+ D-hoz mág tavaly november óta használom a termékeiket (azóta csak a telefon halt be... az akksi nem). Két kollégám (S4-hez, a másik pedig szintén Note4-hez) -al együtt teljes elégedettséggel ... vagy csak NAGY szerencsénk volt/van ???
Én még nem hallottam rosszat róla, de lehet, csak rossz helyen kerestem...
Az extened akksikkal vágom, hogy "vigyázzni kell"...
Az S4, S4Mini D., S3N+ D.-hoz mind használtam... X-LONGER hátlapost, amivel pár miniméterrel vastagabb lett a teló, viszont tovább bírta... az első pár hónapban főleg, aztán nálam (valószínű az én igénybevételem miatt!) -az egyik kivételével- mind behalt pár héttel a gari (6hónap) lejárta után...
Power Bankokról nem tudok nyilatkozni. Nem használtam soha, egyet se. Munka közben nekem használhatatlan, otthon, meg, ott a konnektor...!

Bocs a sok off-ért de, hátha érdekel rajtam kívül mást is! Az S5-höz is van, ha vki bevállalja azt, h pár millivel vastagabb lesz...
Bár -ahogy már korábban írtam- első körben inkább 1+ akksival próbálom ki.

Ha az S6-ot választod, akkor csak Power Bank-al tudod használni (ha jól tudom, nem cserélhető az akkumulátora), vagy bevállalod (ha kell a plusz akksi-erő) az olyan tokot (amiben benne van a +akku), amit ráteszel, úgy, hogy be kell dugni alul -a töltő nyílásnál- mert úgye így tölti... A haveromnak 2 hét használat után bele is tört... a barátnője fogta meg a kezét, hogy ne vágja a falhoz, a telóval együtt... :Y

Száguldunk és Félünk !!!

(#386) RegAti


RegAti
csendes tag

Sajnos -szerintem- rossz irányba indult el a Samu, azzal, hogy nem cserélhető az akkumulátor és "le-spórolja" az Sd m.kártya helyet...
Ha marad ez az irány, akkor sajna a Note4 és az S5 lesz az útolsó Samu telefonom...
Tudom ez nem fogja "megrázni" ezt a óriási-céget, de sztem sokan így tesznek, ha így lesz.

Száguldunk és Félünk !!!

(#387) adolfo01


adolfo01
tag

Sziasztok.

Mindkét slotba helyezett sim tudja a 3G/4G-t?

üdv.

(#388) sbalu1 válasza adolfo01 (#387) üzenetére


sbalu1
senior tag

Nem csak az elsőben tett tudja.

(#389) adolfo01 válasza sbalu1 (#388) üzenetére


adolfo01
tag

Köszönöm.

(#390) papsoka válasza adolfo01 (#387) üzenetére


papsoka
aktív tag

Légy nyugodt, mindegyik tudja, de egyszerre csak az egyik!

(#391) sbalu1 válasza papsoka (#390) üzenetére


sbalu1
senior tag

Valóban így van, rosszul fogalmaztam bocsánat, bár úgy gondolom, hogy Ő arra gondolt, hogy vajon egyszerre tudja-e ezt a két slot.

(#392) adolfo01 válasza papsoka (#390) üzenetére


adolfo01
tag

Köszi.Elég,ha az egyik tudja egyszerre,de azt tudjam én kiválasztani,hogy melyik legyen.Erre gondoltam.Köszi .

(#393) adolfo01


adolfo01
tag

Használja valaki a sva romot?Állítólag fagyásmentes,stabil.

üdv.

(#394) scorpio74 válasza adolfo01 (#393) üzenetére


scorpio74
tag

SVA ROM, az mi a túró? Honnét van, erre is van custom rom, nem is gondolnám!!

(#395) scorpio74


scorpio74
tag

Bocsi, én úgy tudom, hogy az egyik kártyahely fölé GSM van írva a másik fölé meg 3g/LTE. Ebből arra következtetek, hogy amelyiket telefonálni szeretnénk, azt a GSM helyre kell rakni. Nekem hívás/mobilnet páros miatt kell, hogy ne kelljen cipelnem 2 töltőt. Nekem van egy olcsó 8GB-os mobilnetem, ami miatt hordok magammal egy tabot, hogy legyen netem. Igazából nem 100% az S5, mert már elég olcsó az S6 Dous is. 155-ért már meg lehet venni... Félek, hogy az egész napos mobilnetet nem fogja bírni az aksi. Most a tab helyett az S3 LTE-t használom, de dupla aksival, 4300-as van benne, 12 órát az se bírja! Szóval bőven vannak kérdések amiket át kell gondolni, milyen új rendszer akarok!!! Lehet, hogy maradok az egy kártyásnál + mobilnet a S3-ról menne! Szerintetek mi a legjobb megoldás, bírja a mobilnetet az S5D 12 órát? dupla aksit vegyek vagy powerbankot és powerbankot milyet? A powerbankkal megmaradna a teló vízállósága, ami fontos, ugyanis sokszor voltam úgy, hogy kellett a térkép, utálom az esernyőt, így a telómra csöpögött a víz.

[ Szerkesztve ]

(#396) MaCS_70 válasza scorpio74 (#395) üzenetére


MaCS_70
félisten

A beállításoknál ki lehet választani, hogy melyik kártyáról menjen a mobilnet.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#397) scorpio74 válasza MaCS_70 (#396) üzenetére


scorpio74
tag

Én azt tudom, de a kártyahely sem mindegy, úgy tudom...

(#398) MaCS_70 válasza scorpio74 (#397) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ha ki tudom választani, hogy melyik kártyahelyről menjen a net, akkor miért is nem mindegy a kártyahely?
Mondjuk választhatom a kettest, de mégis inkább az egyesről fog menni?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#399) scorpio74 válasza MaCS_70 (#398) üzenetére


scorpio74
tag

Nem tudom, én egy ábrán azt láttam, hogy ennek megvan külön a helye... gondolom azt kell választani, ahová a mobilnetet raktad...

(#400) papsoka válasza scorpio74 (#399) üzenetére


papsoka
aktív tag

Nekem az elsőbe van a céges beszélgetős, a másodikba a maszek netes 4G-vel! Tökéletesen megy!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.