Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) sbalu1 válasza MaCS_70 (#250) üzenetére


sbalu1
senior tag

Nézem a töltő kitt árait, nagyjából 13 ezer az ára.Lehet, hogy be kell majd ruháznom egy ilyenre is.Valaki azt írta az S5 Duos hátrányának, hogy időnként újra kell indítani a kütyüt.Te mit tudsz erről?Kösz a választ!

(#252) MaCS_70 válasza sbalu1 (#251) üzenetére


MaCS_70
félisten

Én jelenleg arra várok, hogy a Gyorsboltban legyen gyári, felete Qi-szett (S-View flip-tok + töltő) 16e Ft-ért, amit úgy másfél hónapja ígérnek folyamatosan a jövő hétre. De értem én, a Samsungnálnyilván elakadt egy kicsit a fekete hátlap fejlesztése... :(

Amúgy minden androidos telefont érdemes időnként újraindítani. Persze jellemzően a legtöbb elmegy akár hónapokig is, de a reboot jól jön, bármennyire is állítják sokan, hogy náluk nélküle is minden tökéletes.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#253) sbalu1 válasza MaCS_70 (#252) üzenetére


sbalu1
senior tag

Én is a Gyorsboltban néztem, 12.990-ért van a fehér.Az enyém fehér lesz.Először kéket akartam, de a fekete elejével már nem tetszett, ráadásul a gyorstöltő hátlap lehet, hogy kékben nem is létezik. Látszólag a fekete kitt is annyiért van, ha lenne.Ha csak a droid miatt kell újraindítani, akkor O.K.Azt hittem, hogy aki erre panaszkodott, az más miatt tette ezt.

(#254) MaCS_70 válasza sbalu1 (#253) üzenetére


MaCS_70
félisten

Annyiért az nem az S-view-szett, csak a töltő+hátlapos.
Az S-View persze ízlés kérdése -- nálunk bevált.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#255) sbalu1 válasza MaCS_70 (#254) üzenetére


sbalu1
senior tag

Tudom, de nekem elég lesz egy szimpla szilikonos hátlap + egy temperált üveg képernyővédő fólia és ez a gyorstöltő a hozzá szükséges tekercses hátlappal.

(#256) sbalu1


sbalu1
senior tag

Úgy tudom, hogy a vezetéknélküli töltős hátlap picit vastagabb az eredetinél.Vajon ez esetben is jó lesz, passzolni fog az eredeti hátlapra tervezett szilikonos hátlap védő?

(#257) sbalu1


sbalu1
senior tag

Na meg van a kicsike 😊, végül fehér lett.Kezdem belakni, idáig tetszenek a dolgok, ami viszont nem, az az hogy időzített, automatikus repülőgép módot nem engedi a rendszer(a telefon rész nem kapcsolódik ki) és a SIM 1-és kártya esetében valamiért nem enged külső forrásból beállítani értesítéshangot és időnként átáll csendesre és ilyenkor a csengőhang is.A SIM 2-nél nem tapasztaltam ilyet.

[ Szerkesztve ]

(#258) papsoka válasza sbalu1 (#257) üzenetére


papsoka
aktív tag

A Notifications könyvtárba bemásolod akkor látni kell neki! Nálam is így van.

(#259) sbalu1 válasza papsoka (#258) üzenetére


sbalu1
senior tag

Azt csak rootolva engedné.

(#260) papsoka válasza sbalu1 (#259) üzenetére


papsoka
aktív tag

Az enyém nem rootolt.

(#261) sbalu1 válasza papsoka (#258) üzenetére


sbalu1
senior tag

Igazad van, köszönöm szépen!Azt hittem, hogy a rendszer filék közé való bemásolásra gondolsz, ahol matatni tényleg csak root jogokkal lehet.A furcsa csak az, hogy a Tabomon szintén Kit-Kat van és ott bárhonnan elfogadja az ilyen társításokat.

(#262) sbalu1


sbalu1
senior tag

Egyszer csak kiírta, hogy kamerahiba.Tegnap még jó volt.Tudtok rá valami okosságot? 😠

[ Szerkesztve ]

(#263) sbalu1


sbalu1
senior tag

Kétszer újraindítottam, másodszorra az akksit is kivettem egy kis időre és megjavult.Már-már a gyári reset következett volna, de az utoljára, mert már elég jól belaktam, nem sok kedvem lenne újrakezdeni.Remélem nem hardveres a hiba, csak egy kis elmezavar.

(#264) sbalu1


sbalu1
senior tag

Sajnos időnként előjön ez a kamera hiba, olvasom, hogy ez az S5-nél sokaknál probléma.Nálatok is szokott jelentkezni?

(#265) papsoka válasza sbalu1 (#264) üzenetére


papsoka
aktív tag

Nálam még egyszer sem jött elő. Milyen régiós a telód?

(#266) sbalu1 válasza papsoka (#265) üzenetére


sbalu1
senior tag

United Arab Emirates

(#267) papsoka válasza sbalu1 (#266) üzenetére


papsoka
aktív tag

Enyém is!

(#268) sbalu1 válasza papsoka (#267) üzenetére


sbalu1
senior tag

Ha rákeresel a neten erre a hibára, sajna elég sok a találat rá.Állítólag a Samsung is elismerte és az a szomorú, hogy sokaknak akiknek emiatt javították, vagy cserélték a telót, ismét előjött a kamera hiba.Nálam most müxik, de ma már volt egy lefagyás.

(#269) sbalu1


sbalu1
senior tag

Használom a vezetéknélküli töltőt, rátettem az üveg fóliát és várom a szilikon hátlapot.

(#270) MaCS_70 válasza sbalu1 (#264) üzenetére


MaCS_70
félisten

Orosz piacos telefon, és bizony, rendszeres a lefagyás fényképezéskor. Tekintettel arra, hogy a fotós dokumentálás nálunk a telefon egyik elsődleges funkciója, ez szinte használhatatlanná teszi.
A szerviz szerint kicserélnék ők, de ez nem hiba, hanem tulajdonság, a Samsung markában vagyunk.

Őszintén szólva rohadtul megbántam, hogy ezt vettem... :W

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#271) sbalu1 válasza MaCS_70 (#270) üzenetére


sbalu1
senior tag

Ezek szerint nálad is előfordul?Hát ez szomorú. :(( Mondjuk nálam a telós fényképezés nem annyira dominál, de akkor is bosszantó.Bár még vissza is vihetném, múlt pénteken vettem, de ha "csak" ennyi a hiba, akkor lehet, hogy nem teszem és emiatt szervizeltetni, cseréltetni se akarom.

[ Szerkesztve ]

(#272) sbalu1


sbalu1
senior tag

Lehet, hogy szerencsém van, úgy tűnik megtaláltam, hogy mi okozza a kamera hibát. 😥

(#273) papsoka válasza sbalu1 (#272) üzenetére


papsoka
aktív tag

Ne tartsd magadba!

(#274) sbalu1 válasza papsoka (#273) üzenetére


sbalu1
senior tag

Végignéztem a fagyáskor futó alkalmazásokat és a gyanúsakat egyenként kilőttem.A Go Flashlight progi kilövésekor eliminálódott a hiba.Gyorsan le is installáltam őkelmét.Úgy tűnik evvel akadt a kamera program valamilyen szinten.Azóta nem tapasztaltam a kamera hibát.Gyorsan le is kopogom, kop-kop.

(#275) MaCS_70 válasza sbalu1 (#274) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nálunk ez viszont sosem volt telepítve, mégis fagy a kamera. :(

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#276) sbalu1 válasza MaCS_70 (#275) üzenetére


sbalu1
senior tag

Lehet, hogy nálad, nálatok egy másik alkalmazással akad össze a kamera szoftvere.

(#277) sbalu1


sbalu1
senior tag

Rootolta már valaki ezt a telót?Lehet Knox ugrás nélkül rootolni?

(#278) papsoka válasza sbalu1 (#277) üzenetére


papsoka
aktív tag

Miért is kellene?

(#279) sbalu1 válasza papsoka (#278) üzenetére


sbalu1
senior tag

A sok korlátozás miatt amit csak rendszergazdai, root jogokkal lehet megoldani.Csak 3 példa:1-Külső SD kártyára való íráskorlátozás feloldása, 2-Az időzített automatikus repülőgép mód korlátozás a feloldása, 3-Automatikus időszinkronizálás time szerverhez....és sok minden más.
Nem akarok senkit cukkolni, de a kamerám azóta jó. ☺

[ Szerkesztve ]

(#280) papsoka válasza sbalu1 (#279) üzenetére


papsoka
aktív tag

OK! Nálam ezek közül egyik sem játszik, nem érzem hiányát!

(#281) sbalu1 válasza papsoka (#280) üzenetére


sbalu1
senior tag

Persze, ezt mindenkinek magának kell eldöntenie.

(#282) Maxximus válasza sbalu1 (#279) üzenetére


Maxximus
őstag

Én is rootoltam. Kamera nekem is ok.(azt hittem a NEXT launcher akasztja ki pedig) KNOX leszarva. Bolti garis és az is szeptemberbe lejár. Viszont végre lehet a külső SD-t használni és valszeg soha nem lesz rajta Lolipop.
Más.
Kocog az 1 évhez a teló és azt veszem észre sokkal hamarabb merül. Régen kibírt 1 napot nálam. Ma 7-15.-ig bírta csak. Óránként megvan a 15% fogyás.
Másnál?
Új aksi kellene?

[ Szerkesztve ]

Fold 4,Note20 U+Watch Active 4+Tab S7 FE**i12 Pro Max+watch 7 SS**iPad PRO 12,9 ,Mac Air M1 **VIDEO:DJI Osmo Pocket&Mobile 3**DRON: Mavic AIR FMC,**ZENE:FIIO M11+FH5,Sharling M1,DragonFly Cobalt**FEJES.:AKG545,845BT,BOSEQC25,Audeze LCD2,Sony WH1000XM3,Focal s.Clas,Grado SR80e

(#283) sbalu1 válasza Maxximus (#282) üzenetére


sbalu1
senior tag

A nyalókást én se fogom feltenni, nem tetszik az erősen világos felülete (az amolednek fogyasztás szempontjából jobbak a sötétebb tónusok), a flat, lapos ikonjaival.Én a Go Lanchert használom mindig.Nekem az jön be, de persze az nem cserél le mindent a gyáriból, ezért marad a Katika.No meg azért is, mert többen panaszkodnak rá, hogy a csere után akadósabb lett a gépük és a fogyasztás is megnőtt.A rootolást csak akkor csinálom meg, ha nem ugrik a Knox.Túl új, pár napos a masinám.Azt mondják, hogy a Towelroot-al el lehet ezt érni, ha meg nem, akkor 1 évig marad rootless.Mivel nálunk csak szürke importból lehet beszerezni a Duost, ezért nekem csak 1+1 éves bolti garim van, amiből a 2.-ki szoftveres, semmit se érő garancia.Gondolom már megnézted, hogy fogyasztás szempontjából nincs fenn nálad valami ami szívja az akksit?Az előző 7.7 colos tabomon kb. 2 év után vettem észre az akksi hanyatlás jeleit és az S2-őmön 1.5 év után.

(#284) Maxximus válasza sbalu1 (#283) üzenetére


Maxximus
őstag

ezt az index service-t nem tudom hova tenni, illetve, hogy sokat teszem szivargyújtóra az lehet még gond.

[ Szerkesztve ]

Fold 4,Note20 U+Watch Active 4+Tab S7 FE**i12 Pro Max+watch 7 SS**iPad PRO 12,9 ,Mac Air M1 **VIDEO:DJI Osmo Pocket&Mobile 3**DRON: Mavic AIR FMC,**ZENE:FIIO M11+FH5,Sharling M1,DragonFly Cobalt**FEJES.:AKG545,845BT,BOSEQC25,Audeze LCD2,Sony WH1000XM3,Focal s.Clas,Grado SR80e

(#285) papsoka válasza Lamberd (#233) üzenetére


papsoka
aktív tag

Írtam privit!

(#286) papsoka


papsoka
aktív tag

Jelentem, visszatértem a 4.4.2-re!

(#287) MaCS_70 válasza sbalu1 (#283) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ez a Material Design meg a világos felületek nekem sem feltételnül jönnek be (bárez utóbbi napsütésben, különösen az Amolednél jól jöhet), de egyvalamit azért jó tudni: a Lollipop alatt jóval okosabb, stabilabb a dual SIM támogatása, már maga a rendszer is tartalmazza. Még a telefon megvásárlásakor nézegettem róla szóló cikkeket, és több helyen olvastam, hogy dual SIM-es telefonoknál kifejezetten komolyan ajánlott az 5-re létés.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#288) sbalu1 válasza MaCS_70 (#287) üzenetére


sbalu1
senior tag

És Neked már az van fenn?Hiába jobb a duál támogatás, ha cserébe mint többen írják belassúl a rendszer és az akksi használat is megnő.Mondjuk én ezidáig a duál simmel kapcsolatban semmilyen problémát nem tapasztaltam.

[ Szerkesztve ]

(#289) MaCS_70 válasza sbalu1 (#288) üzenetére


MaCS_70
félisten

Igen, mindkét telefonunkon Lollipop van fent.

Az S5Duost nem sokat használtuk KitKattel, a Note4-nél viszont tisztességes összehasonlítási alapom van, és a Lollipop még ART-ART viszonylatban is jobb sebességet és jobb akkuidőt hozott.

Az S5d-n az OTA frissítés után tragikus volt a Lollipop, egy gyári visszaállítás - Google-ből visszatelepítés után viszont a kamera fagyásától eltekintve (az KitKaten is van?) kifogástalan, nem akad, és az akkuidővel is elégedettek vagyunk.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#290) papsoka válasza MaCS_70 (#287) üzenetére


papsoka
aktív tag

Szerintem is lassabb a rendszer Lollipop alatt! A kétkártyás támogatás jobban van megoldva a Kit-katban. Nálam a fényképező is sokkal xarabb képet csinált, talán azért mert az élesség állítás nem csippanik, de talán igazán nem is áll élesre a képek szerint.

(#291) sbalu1 válasza MaCS_70 (#289) üzenetére


sbalu1
senior tag

Én nem tervezem lecserélni a Katicát az S5-ömön.A régebbi S2-ömön is az OTA frissítés után észrevehetően csökkent az akku idő az előzőhöz képest.Az új S5-ön rögtön az első napokban belefutottam a kamera hibába, de szerencsére hamar megtaláltam a szoftveres hiba okát.Nem mondom egy jó rootolást szivesen rátennék, ha tudnám, hogy nem ugrik a gari.

(#292) papsoka válasza Maxximus (#282) üzenetére


papsoka
aktív tag

Bármelyik romot lehet rootolni?

(#293) papsoka válasza papsoka (#292) üzenetére


papsoka
aktív tag

Rootoltam, csak nem tudom hogyan tovább? Hogy lehet pl. engedélyezni az sd kártyára írást?

(#294) sbalu1 válasza papsoka (#293) üzenetére


sbalu1
senior tag

Én úgy tudom, hogy le kell szedni az SD Fix nevű programot a Play Store-ról és feltelepíteni.Utána írható lesz.Hogyan rootoltál, ugrott a Knox?

(#295) papsoka válasza sbalu1 (#294) üzenetére


papsoka
aktív tag

Knox ugrott, és a SuperSU programmal próbálkozom. De azt írja hogy "Nincs konfigurált alkalmazás"!

(#296) sbalu1 válasza papsoka (#295) üzenetére


sbalu1
senior tag

Akkor ezek szerint nem a Towelroot-al probálkoztál.

(#297) papsoka válasza sbalu1 (#296) üzenetére


papsoka
aktív tag

Azzal nem sikerült.

(#298) sbalu1


sbalu1
senior tag

Több helyen olvastam, hogy a nyalókás Droid jobban kezeli a duál simet a katikásnál.Tudja valaki, hogy mit jelent ez a gyakorlatban?

[ Szerkesztve ]

(#299) papsoka válasza sbalu1 (#298) üzenetére


papsoka
aktív tag

Egyszerű! Kipróbálod és ha nem jön de könnyen visszateheted a katikát. Én is így tettem!

(#300) sbalu1 válasza papsoka (#299) üzenetére


sbalu1
senior tag

De azért ugye nem baj ha megkérdeznem előtte, hogy mitől lett jobb?Nem szívesen váltanak nyalókára, mert nem tetszik a kinézete.Nyomós indok kéne nekem hozzá, hogy megtegyem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.