Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog (1)

Azért ez elég nagy hiba hogy nem lehet itthon kapni. Igény lenne rá az fix :U

All→M8

(#2) satz18


satz18
őstag

Meglehetősen hiánypótló alkotás. Kár, hogy nem jön minden csúcskészülék dual simmel és micro sd-vel. A gyártóknak nem kerülne semmibe, csak akarat kérdése.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#3) madd dogg


madd dogg
senior tag

A bemutató hangulata mellett meglepő az ajánlott minősítés. Nincs kifogásom miatta, mert megérdemli.

(#4) kbyte1024


kbyte1024
addikt

Tetszett a megfogalmazás, hogy a "vásárlóval fizettetik meg" nehogy már ne fején bele ekkora árba,még egy rádiós antenna??

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#5) kolosanyi válasza kbyte1024 (#4) üzenetére


kolosanyi
veterán

Miért, egyébként ki fizetné? Nem gondolod, hogy majd a gyártó vállalja a többletköltség miatti kiesést. Így is rossz negyedévük volt szegényeknek, nehogy még ez is rontsa a statisztikát. Mindjárt utána is nézek, hogy a vöröskereszt tud-e segélycsomagot küldeni a szerencsétlen befektetőknek.

(#6) sanyijedi


sanyijedi
őstag

1. reméljük itthon is lehet majd kapni
2. note 4 ből is jelenik meg duos verzió, és nem váratnak sokáig vele..

Samsung Galaxy S25 + Apple iPhone 16

(#7) Nigér


Nigér
őstag

"Pedig csak egy trükkről van szó, ha megadjuk a két kártyánkhoz tartozó hívószámokat, akkor a telefon egyszerűen ezeket egymásra irányítja nem elérhetőségi esetben, amivel csak az a parányi probléma, hogy hálózaton kívülre történő átirányítás az esetek zömében pluszköltséggel jár. "

Na, az első 2 sim-es teló amit nyomni fognak a szolgáltatók... ;]

(#8) Maxximus válasza sanyijedi (#6) üzenetére


Maxximus
őstag

Note3 ban is van duos és 2 helyen is lehet itthon kapni ( szürke import). Én egy hete szemeznek ezzel, mert az s5 Mini nem annyira tetszik,mint elődje,illetve meg nincs is ebből 2 kártyás.

Fold 4,Note20 U+Watch Active 4+Tab S7 FE**i12 Pro Max+watch 7 SS**iPad PRO 12,9 ,Mac Air M1 **VIDEO:DJI Osmo Pocket&Mobile 3**DRON: Mavic AIR FMC,**ZENE:FIIO M11+FH5,Sharling M1,DragonFly Cobalt**FEJES.:AKG545,845BT,BOSEQC25,Audeze LCD2,Sony WH1000XM3,Focal s.Clas,Grado SR80e

(#9) sanyijedi válasza Maxximus (#8) üzenetére


sanyijedi
őstag

note 3.. note 3.. 1 éves telefon..
note 4 duos. és nem szürke import.

Samsung Galaxy S25 + Apple iPhone 16

(#10) Maxximus válasza Nigér (#7) üzenetére


Maxximus
őstag

Sosem fogjak nyomnima szolgalatatok,mint ahogy az s4 Mini duos t sem ( sőt hivatalos 2 év Samsung garival sem lehetett ezt sem soha megvenni) a Samsung zseniális üzleti politikájának köszönhetően.

Hálózaton belül is hívás indítási költséggel jat az egymasra irányítás.( Voda)

Fold 4,Note20 U+Watch Active 4+Tab S7 FE**i12 Pro Max+watch 7 SS**iPad PRO 12,9 ,Mac Air M1 **VIDEO:DJI Osmo Pocket&Mobile 3**DRON: Mavic AIR FMC,**ZENE:FIIO M11+FH5,Sharling M1,DragonFly Cobalt**FEJES.:AKG545,845BT,BOSEQC25,Audeze LCD2,Sony WH1000XM3,Focal s.Clas,Grado SR80e

(#11) Nigér válasza Maxximus (#10) üzenetére


Nigér
őstag

Tudom, poénnak szántam.
A hálózaton belüli átirányítás Telenyomoréknál is fizetős.

(#12) Maxximus válasza Nigér (#11) üzenetére


Maxximus
őstag

Sztm a telenyomornal is. Szóval a szolgalatatok felkészültek a 2 simes telefonokra. ;)

Fold 4,Note20 U+Watch Active 4+Tab S7 FE**i12 Pro Max+watch 7 SS**iPad PRO 12,9 ,Mac Air M1 **VIDEO:DJI Osmo Pocket&Mobile 3**DRON: Mavic AIR FMC,**ZENE:FIIO M11+FH5,Sharling M1,DragonFly Cobalt**FEJES.:AKG545,845BT,BOSEQC25,Audeze LCD2,Sony WH1000XM3,Focal s.Clas,Grado SR80e

(#13) Nigér válasza Maxximus (#12) üzenetére


Nigér
őstag

Épp árulhatnák sim-lock-kal is ezeket, pár plusz előfizetőt tuti fognának vele.

(#14) kbyte1024 válasza kolosanyi (#5) üzenetére


kbyte1024
addikt

Ember,ahogy irtad,szegenyek!! Nekem mondjuk tok mindegy :D

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#15) Dominó85


Dominó85
veterán

Haha persze az a kis lófaxnyi aksi 2800mAh... :U :C Hazudj még Pinokkió, hazudj!

* Péter - 06302461862 *

(#16) youngboy


youngboy
senior tag

Egy ideig nagyon gondolkodtam egy dual active telefonon, de végül nem vettem.
A HTC One M7 dual SIM verziója volt a kiszemelt.

(#17) ollie válasza satz18 (#2) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A gyártóknak nem kerülne semmibe, csak akarat kérdése.

Ez a gondolat honnan jött?

***

(#18) satz18 válasza ollie (#17) üzenetére


satz18
őstag

Pontos árakat nem tudok, de nem hiszem, hogy az anyagköltséget a micro sd és a második sim foglalat dobja meg.

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#19) vimes


vimes
senior tag

Az akku-ra gyúrhattak volna még, volt ott kihasználatlan hely bőven a hátlap alatt.

(#5) kolosanyi: :C

[ Szerkesztve ]

"Ole, ole, ole, ola, der FCK ist wieder da! Ole ole, ole ola, die roten Teufel sind ganz wunderbar." Let's go Bezte!

(#20) helltp válasza satz18 (#18) üzenetére


helltp
aktív tag

Nem arról van szó hogy mennyi az anyagköltség, de ha bővíthető mSD-vel a telefon akkor ki az aki kifizeti a plusz 50%-ot hogy a 16gb-os modell helyett a 64gb-osat vegye... Alja egy hozzáállás de ez van. (Ilyen szempontból talán kiemelném a Xiaomit akiknél pl az MiPadből van 16-os meg 64-es verzió is, de bővíthető is mind a kettő, ez a legjobb hozzáállás szvsz.)

Aki másnak vermet ás, az a stack pointer...

(#21) satz18 válasza helltp (#20) üzenetére


satz18
őstag

Ezért mondtam, hogy hozzáállás kérdése. Én pl tuti a bővíthetőt venném ha lenne választék, és lehet nyernek 10k-t azzal, hogy a parasztnak meg kell venni a 32 GB-osat drágábban, viszont buknak 150k-t azzal, hogy nem azt veszi meg az ember, hanem a bővíthetőt. Az iPhonenál meg lehet csinálni ezt a pofátlanságot, mivel nincs verseny. Az androidnál meg nem, mert van verseny, és ha a samu berakja az sd-t, a htc meg nem, akkor lehet inkább a samut fogják venni az emberek, már csak e miatt is.

[ Szerkesztve ]

Asus G513QY, Samsung A52s 5G

(#22) WinstonWolf


WinstonWolf
senior tag

Nekem tetszenek az ilyen "elnagyolt" tesztek. Rápillantanak, rámondják, hogy teljesen megegyezik az S5-el.

Azonban ahogy elnéztem a nagyker árlistában ezek az S5 DUOS készülékek zömmel Ázsiából érkeznek. Nos volt szerencsém Ázsiai telefonhoz. Azt kell mondanom hiába magyar, hiába tölti le magára a magyar billentyűzetet azért ott maradnak azok a fránya apró különbségek, (Vincent Vega módra "little differences" ) amik tudnak azért rohadt zavarók lenni.

Például ilyen, hogy nem lehetett beállítani a telefonkönyvben hogy vezeték vagy keresztnév alapján szedje sorba a neveket, nem lehetett csökkentett karaktertámogatású sms-t beállítani, minek okán a prediktív bevitel kiesett, mert az értelem szerűen mindent ékezetesre javít akkor meg másodpercek alatt átugrott 60 küldhető karakterre egy sms. Az európainál ilyenkor is csökkentettel küldte el, szóval nem volt gond ha az íráskor becsúszott egy ékezet... A billentyűzetnél sem olyan sorrendben jöttek az ékezetek, ahogy azt megszoktam.

A fentiek egy Note 3 Ázsiai változatú telefonnál jöttek elő. Persze minden bizonnyal marha kevés embert zavarnak ezek, és még kevesebb veszi észre. De ettől függetlenül azért ott vannak és egy tesztben lehet illene az ilyen apróságokra odafigyelni.

Feltéve persze ha vannak... De ezt jobb lenne vásárlás előtt megtudni...

WinstonWolf - A második farkas, aki sütni tud.

(#23) hemaka


hemaka
nagyúr

Dual active jobb lenne, igy csak elmondhatjak, hogy az s5-bol is van DS, csak herelt verzio.

(#24) dreamdancer válasza satz18 (#21) üzenetére


dreamdancer
őstag

A bővíthető tárhely alapvetően gyártói filozófia kérdése. A legtöbb telefonban a memória még az appoknak se elég, és a bővíthetőség annyit jelent, hogy egyszerűen a vevőkre tolnak némi rejtett költséget, mintha merevlemez nélkül adnának el pc-t.

A microSD perig nem egyenértékű a beépített flash memóriával, lassabb az olvasás és írás, sokkal nagyobb a meghibásodás esélye. Nem véletlen, hogy a Nexusokból is kihagyják már egy ideje, illetve hogy a KitKat is korlátozza a támogatást - tudják, hogy az SD kényszer, az olcsósítás eszköze, nem a minőséget jelenti.

Az a gyártói hozzáállás, ami azt mondja, hogy "öreg, ha neked 32/64 GB a tárhelyigényed, akkor ez bizony ennyibe kerül, de ezért egy valóban jó, gyengeségek nélküli megoldást kapsz. És gondolkodj előre, aztán dönts!" - szerintem tisztességesebb, mint a "látod, mi vagyunk az olcsóbbak, jaaa, hogy még költened kell rá, az nem a bi bajunk".

Nem a lényeg a fontos.

(#25) pbando


pbando
csendes tag

Olyat tud hogy egy contact szinten lehessen beállitani melyik SIM-et használja? Pl munkatársamat mindig a SIM1-ről hivja...

(#26) WinstonWolf válasza pbando (#25) üzenetére


WinstonWolf
senior tag

Ha elolvastad volna végig a tesztet...

" ... Jó lett volna egy dual-active módot is tudó csúcsgép, arról nem is beszélve, hogy mennyi további okosságot lehetett volna kitalálni, mindenféle hívásszűrési trükköket, vagy olyan telefonkönyvet, ahol minden névhez hozzárendelhető, hogy melyik SIM-ről hívja őt a készülék... "

Akkor megkaptad volna a választ...

[ Szerkesztve ]

WinstonWolf - A második farkas, aki sütni tud.

(#27) halkow


halkow
őstag

Az üzem idő az 1 kártyás s5-höz képest milyen?

Alcatel onetouch idol2s the king

(#28) Maxximus válasza pbando (#25) üzenetére


Maxximus
őstag

Nem. Viszont a pixelphone progi nagyon sok extrát ad. Pl dupla bokes a névre es akkor csak a 2-es simrol hív. Egy bokes értelemszerűen 1-es sim ( egyébkent amit kerdeztel azt is tudja,csak nem rutin működik emlékeim szerint) . Szóval lehet azért extrazni pici pízért... :K

[ Szerkesztve ]

Fold 4,Note20 U+Watch Active 4+Tab S7 FE**i12 Pro Max+watch 7 SS**iPad PRO 12,9 ,Mac Air M1 **VIDEO:DJI Osmo Pocket&Mobile 3**DRON: Mavic AIR FMC,**ZENE:FIIO M11+FH5,Sharling M1,DragonFly Cobalt**FEJES.:AKG545,845BT,BOSEQC25,Audeze LCD2,Sony WH1000XM3,Focal s.Clas,Grado SR80e

(#29) NemesTom válasza kolosanyi (#5) üzenetére


NemesTom
tag

Lol, szegényeim, szervezzünk nekik gyűjtést :'D

(#30) Maxximus válasza kolosanyi (#5) üzenetére


Maxximus
őstag

Azokra gondolsz akik Hawaii n szurcsolik a 100 dolláros koktélt és azt sem tudjak mennyi pénzük van es az egyáltalán honnan jön,melyik tulajdon részükről! Hat igen őket támogatni kell mert az durva lenne ha a napi 3000 dolláros lakosztály helyett csak a 2500- asra lenne pénzük. :DDD

Komolyan.
Ha valaki bevásárolt volna egy ilyenből azért ne tartsa magát vissza a tapasztalatírástól.

[ Szerkesztve ]

Fold 4,Note20 U+Watch Active 4+Tab S7 FE**i12 Pro Max+watch 7 SS**iPad PRO 12,9 ,Mac Air M1 **VIDEO:DJI Osmo Pocket&Mobile 3**DRON: Mavic AIR FMC,**ZENE:FIIO M11+FH5,Sharling M1,DragonFly Cobalt**FEJES.:AKG545,845BT,BOSEQC25,Audeze LCD2,Sony WH1000XM3,Focal s.Clas,Grado SR80e

(#31) Jim Tonic


Jim Tonic
nagyúr

Igazából mindegy is, hogy miért döntött a Samsung úgy, hogy az S5 lesz az első csúcsmodelljük, ami piacra kerül kétkártyás verzióban is,
Akkor ez nem létezett: [link]? Nem tudom, kérdezem.
Egyébként az összes dual-standby egy hulladék. A legtöbben az fő kártyáról neteznek, aztán olyankor se egy SMS, se semmi nem fut be a másik kártyán.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#32) moleculez válasza Jim Tonic (#31) üzenetére


moleculez
veterán

Nem csak hanghivasnal bontja a második sim-t?

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#33) quailstorm


quailstorm
nagyúr

Ez nekem hatalmas csalódás.
Legalább valami Spreadtrum szörnyet vagy Snapdragon 200-at vártam volna 800x480-as kijelző és VGA videófelvétel mellé.

Legalábbis az eddigi DuoS-oknak kb ennyi köze volt a névrokon alapmodellhez :U

De akkor végre sikerült rájönni a Samsungnak hogy lehet normális két SIMest is csinálni. :R

(#34) Jim Tonic válasza moleculez (#32) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Nem, ha netezel, akkor is.

#33: Az S4 Mini és a DuoS között sincsen ilyen visszabutítás. De ez messze van a normális két SIM-es telefontól.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#35) jFox válasza kbyte1024 (#4) üzenetére


jFox
őstag

Így van. Én már régóta használok DualSim telefont kis megszakításokkal. Az első egy Samsung D780 volt, amit annó 11k-ért vettem használtan, de ha jól tudom az új ára sem volt sokkal több 30k-nál. Méretileg jóval kisebb mint az S5 és az ára is töredéke. Mégis dual active volt.
Kérdem én akkor miért is nem fér bele az S5-be még egy rádió??? :U

@#34 JimTonic: Nekem állandó adat kapcsolattal megy az 1-es SIM LenovoA800-on és megkapok mindent a 2-es SIM-re. :K SMS, hívás, stb. Csak ha beszélek az 1-esen akkor nincs 2-es. :K

[ Szerkesztve ]

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#36) Jim Tonic válasza jFox (#35) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Valószínűleg nem lesz állandó az a kapcsolat. :) [link]

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#37) ollie válasza jFox (#35) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Kérdem én akkor miért is nem fér bele az S5-be még egy rádió???

Én könnyen el tudom képzelni, hogy már fizikailag nem fért volna bele a házba.

***

(#38) Luck Dragon

Köszi a tesztet, ha duos-t szeretnék venni, nem biztos hogy azért az első helyen állna a választási listámon.Még akkor is ha az árától eltekintek.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#39) pbando válasza Jim Tonic (#36) üzenetére


pbando
csendes tag

Valjuk be ez a cikk egy kicsit ellentmondásos, netkapcsolatnál nincs második SIM, viszon a tesztelt Moto G-n nem igy van. Szoval egyből cáfol a tesztelő..

Another problem encountered on a dual standby phone is that if you using data (2G/3G) on one SIM then the other SIM becomes inactive. However when I tested Moto G for this nothing of this sort took place. In fact I saw a full 5 minute Youtube video on MTNL 3g and simultaneously the second Airtel SIM was able to receive call for 2-3 times.

(#40) jFox válasza Jim Tonic (#36) üzenetére


jFox
őstag

Én még nem vettem észre, pedig a 2-es sim a céges és azon hívnak rendesen. Igaz nem nézek Youtube videókat 3G-n. :DDD
Egyébb iránt van valahol egy olyan opció a beállításokban, hogy Call prefer/Data prefer. Lehet, hogy ezzel kivédhető ez a probléma. De azt is olvastam valahol, hogy sima egy SIM-es telefonnál is úgy van, h ogy ha hívás van folyamatban akkor nem megy a 3G net. Ehez képest és vígan netezek hívás közben is az 1-es SIM-en. :C

--==<< ...csütörtökön a lényeg, hogy egyet alszom és péntek! >>==--

(#41) #86973952


#86973952
törölt tag

10 - 12 ezer forint különbség az egész jó.

Viszont a cikkben a szövegek...óriási dumák vannak benne, köszi Bog, jobban érdekelt, mint a készülék. :C

(#42) Lamberd


Lamberd
tag

A HTC ONE M7 és M8 változatból is készült két kártyás változat , azok tudjak a dual activ módot ha valakinek ez fontos , és bővíthető memória kártyával. Szerintem az most jobb vétel.

(#43) mol_pepe


mol_pepe
csendes tag

Sziasztok!
Lassan 2 hete van ilyen telefonom. Előtte Galaxy Grand Duos-om volt. A SIM kártyák kezelése teljesen megegyezik a Grand-al, de az S5 egyéb tulajdonságai miatt imádom :)

(#44) hue2000


hue2000
tag

Jó ötlet dual telefonokat gyártani és végre a csucsmodellekbe is van

Az élet mindig drága

(#45) fornettisuti válasza hue2000 (#44) üzenetére


fornettisuti
veterán

eddig is volt...

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#46) MARTIN970215


MARTIN970215
tag

Ennél mindkét kártyával működik akkor az LTE-A? Mert az Alcatel One Touch Idol Miniben csak az elsődleges kártyának engedi, hogy csatlakozzon DC-HSPA+ hálózathoz, a másodlagos csak EDGE-t tud.

(#47) Maxximus válasza mol_pepe (#43) üzenetére


Maxximus
őstag

Kicsit bővebben? Aksi idő,hívás stabilitás,fagyasok,stb?

Fold 4,Note20 U+Watch Active 4+Tab S7 FE**i12 Pro Max+watch 7 SS**iPad PRO 12,9 ,Mac Air M1 **VIDEO:DJI Osmo Pocket&Mobile 3**DRON: Mavic AIR FMC,**ZENE:FIIO M11+FH5,Sharling M1,DragonFly Cobalt**FEJES.:AKG545,845BT,BOSEQC25,Audeze LCD2,Sony WH1000XM3,Focal s.Clas,Grado SR80e

(#48) Achill3uS


Achill3uS
veterán

a kinai piacra sokkal régebb óta minden csucsmodellt dual simmel is kiadnak, nem beszélve a kinai gyártók klón és egyéb telefonjainak özönéről. jómagam is egy dual simes kinai csodát hajtok mert sokkal erősebb hardware van benne mint amit a nagy gyártók itthon kínálnak ilyen megoldásokból. uh én spec örülök egy ilyen europai kiadásu s5 duosnak, a pénztárcám persze kevésbé :)

[ Szerkesztve ]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#49) asdf_


asdf_
veterán

A dolog oka prózai: ahhoz, hogy a két SIM minden szituációban egyszerre legyen hálózaton, ahhoz bizony két rádiós antenna kell

Ezt azert egy kicsit sikerult tulontul leegyszerusiteni. Ket komplett RF egyseg kell hozza tokkvono, nem csak antennabol kell ketto, hanem adobol is meg vevobol is. Szerintem.

(#50) Blizzardking válasza Jim Tonic (#31) üzenetére


Blizzardking
őstag

"Egyébként az összes dual-standby egy hulladék. A legtöbben az fő kártyáról neteznek, aztán olyankor se egy SMS, se semmi nem fut be a másik kártyán."

Ezt el ne higgye valaki mert hatalmas baromság. :W

"Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.