Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-05-13 22:04:46

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy Note10 és Note10+ témaösszefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3851) Bandeee007 válasza dkovizoli (#3849) üzenetére


Bandeee007
csendes újonc

Kicsi Note- nál nincs lehetőség állítani a felbontáson.

(#3852) #46922752 válasza joey04 (#3728) üzenetére


#46922752
törölt tag

Méghozzá atomot :DDD
Pedig egy szóval nem szidtam a Note 10 telefont.
Nekem a Samsung marketingjével van problémám, hogy régiónként válogatnak kinek mit adnak ki. Vegyük anno a Note 5 telefont. Az sem jelent meg hivatalosan nálunk. De miért is nem?
Nekem ezzel a mentalitással van bajom.
Más szemszögből igen, az alma is hülyít nem is kicsit. De ebben legalább korrektek, hogy nem régiónként válogatnak mit hol dobnak piacra.

Asszonykámnak Note 10 plus telefonja van. ( Elég viccesen néz ki az a tepsi a kis kezében :DDD )
Imádja.
Szóval mint mondtam egyéni kirohanás volt.
Jó telefon a note 10.
De abban azért meg egyezhetünk, hogy a Samsung is kezdi ugyanazt játszani mint az alma. Kihagyunk a dobozból filléres kellékeket, vedd meg a gyorsabb töltőt stb...
Árban sem jelentős az eltérés. Szóval felesleges az almát meg A Samsungokat hasonlítgatni.
Az apple- től undorító, hogy autó árán adnak telefont 1 év garvival, a Samsungtól meg az, hogy a kisebb Note 10 et nem bővítheted.
Mindkét cég 1 kutya...

Peace. :R

(#3853) telefonmágus válasza Macskasy (#3847) üzenetére


telefonmágus
senior tag

Valami miatt tegnap délután valóban nem szedte le nekem se,de regelni engedett,valami rendszer hiba lehetett

Garanciás Telenoros TMobileos vagy független iPhone-t veszek,SAMSUNG bontatlan telefonokat veszek,előfizetéses is NON-STOP

(#3854) dkovizoli válasza Bandeee007 (#3851) üzenetére


dkovizoli
addikt

Köszi a válaszokat :)

(#3855) Macskasy válasza telefonmágus (#3853) üzenetére


Macskasy
tag

Az lesz akkor, mert a beta 1et feltettem adbvel, aztan a masik kettő jött magátol OTA-n

(#3856) joey04 válasza #46922752 (#3852) üzenetére


joey04
titán

Nem mondtam, hogy nem értek egyet, csak tudtam, hogy ugrani fognak rá. :D :D

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#3857) Divinity


Divinity
őstag

N970F (kicsi note 10) TMH/TMH,TMH/TMH -ról mire célszerű váltani?
Valamit honnan célszerű letölteni? :D A Sammobile gyenge 6 órát ír erre a DBT -re pl :W

:R

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#3858) telefonmágus válasza Divinity (#3857) üzenetére


telefonmágus
senior tag

Samfirm,kb 25perc

Garanciás Telenoros TMobileos vagy független iPhone-t veszek,SAMSUNG bontatlan telefonokat veszek,előfizetéses is NON-STOP

(#3859) Pioneer


Pioneer
senior tag

Tudna valaki egy linket adni, ahol szerepel a Samsung Note 10+ (SM-N975F) USB-C csatlakozójának a pontos adatátviteli sebességének a specifikációja?

[ Szerkesztve ]

PROFESSZIONÁLIS Delid / Relid Intel Processzorokhoz, garantált minőségben! LGA1150-től LGA1700-ig! Link: https://hardverapro.hu/apro/professzionalis_delid__re-lid_lga_1155_1150_1151_garantalt/friss.html

(#3860) dkovizoli válasza Divinity (#3857) üzenetére


dkovizoli
addikt

Samfirm vagy Frija nevű programok.

(#3861) tuncsikg válasza telefonmágus (#3858) üzenetére


tuncsikg
csendes tag

Ezt ha felrakod akkor már megy is rá a 10? Vagy be kell jelentkezned a beta programba? :)

(#3862) eladogeppc válasza telefonmágus (#3858) üzenetére


eladogeppc
veterán

Szia mágus. Mi az a Windowsos kütyü ?

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#3863) telefonmágus válasza tuncsikg (#3861) üzenetére


telefonmágus
senior tag

10est német SIMmel tudsz

Garanciás Telenoros TMobileos vagy független iPhone-t veszek,SAMSUNG bontatlan telefonokat veszek,előfizetéses is NON-STOP

(#3864) telefonmágus válasza eladogeppc (#3862) üzenetére


telefonmágus
senior tag

Ockel Sirius A Pro 8GB/128GB Win10Pro

Garanciás Telenoros TMobileos vagy független iPhone-t veszek,SAMSUNG bontatlan telefonokat veszek,előfizetéses is NON-STOP

(#3865) eladogeppc válasza telefonmágus (#3864) üzenetére


eladogeppc
veterán

Wáooow. Megnéztem. Jópofa nagyon.
Ilyen piciben hogy használod ???

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#3866) telefonmágus válasza eladogeppc (#3865) üzenetére


telefonmágus
senior tag

Mindent tud,van rajta jópár port

Akku is 4órát bír simán

Zsebbe elfér simán

Garanciás Telenoros TMobileos vagy független iPhone-t veszek,SAMSUNG bontatlan telefonokat veszek,előfizetéses is NON-STOP

(#3867) telefonmágus válasza Pioneer (#3859) üzenetére


telefonmágus
senior tag

Garanciás Telenoros TMobileos vagy független iPhone-t veszek,SAMSUNG bontatlan telefonokat veszek,előfizetéses is NON-STOP

(#3868) eladogeppc válasza telefonmágus (#3867) üzenetére


eladogeppc
veterán

Néztem, nagyon szuper, de rohadt drága.

Voltak: Z71,Defy,SGS,SGSSII,XperiaNeo,Arc,ArcS,LGW7,LG2X,LG3D,LGBlack,Wave2,G300,OT-995,O4XHD

(#3869) telefonmágus válasza eladogeppc (#3868) üzenetére


telefonmágus
senior tag

160000kb a bontatlan

[ Szerkesztve ]

Garanciás Telenoros TMobileos vagy független iPhone-t veszek,SAMSUNG bontatlan telefonokat veszek,előfizetéses is NON-STOP

(#3870) Pioneer válasza telefonmágus (#3867) üzenetére


Pioneer
senior tag

Köszi, de ez is csak fél információ. Valószínűleg USB 3.1 Gen1. Lehet nem fogalmaztam pontosan, engem a pontos adat átviteli sebessége érdekelne. Nem a szabványé, hanem konkrétan ennek a készüléknek valós írás/olvasás adatátviteli sebessége MB/s-ba a beépített USB 3.1 C csatlakozóján keresztül.

[ Szerkesztve ]

PROFESSZIONÁLIS Delid / Relid Intel Processzorokhoz, garantált minőségben! LGA1150-től LGA1700-ig! Link: https://hardverapro.hu/apro/professzionalis_delid__re-lid_lga_1155_1150_1151_garantalt/friss.html

(#3871) Pioneer válasza Pioneer (#3870) üzenetére


Pioneer
senior tag

Ha a telefonra vagy ha arról másolok adatot akkor a Windows sajnos nem írja ki az adatátviteli sebességet. Próbáltam manuálisan lemérni, de elég furcsa eredmények jöttek ki. USB-C Gen2-es (10GB/s) Male-Male kábelt használtam. Az alaplap (Gigabyte Z390 DESIGNARE) USB-C Gen2-es (10GB/s) aljzatába dugtam a kábel másik végét (minden driver a legfrissebb).
Ha a PC SSD-ről (Samsung 970 pro) másoltam a teló belső tárhelyére egy 10,1GB-os MKV fájlt akkor 35mp-alatt írta át a teló belső memóriájára (288MB/s).

Amikor a teló belső tárhelyéről másoltam ki 10,1GB-os MKV fájlt a PC SSD-re, akkor 70mp alatt olvasta vissza. (144MB/s).

Nekem nem csak az adatátviteli sebesség "viszonylagos" lassúsága a furcsa, hanem hogy a teló belső tárhelyének konkrétan az olvasási sebesség a lassabb, nem pedig az írási sebesség.

[ Szerkesztve ]

PROFESSZIONÁLIS Delid / Relid Intel Processzorokhoz, garantált minőségben! LGA1150-től LGA1700-ig! Link: https://hardverapro.hu/apro/professzionalis_delid__re-lid_lga_1155_1150_1151_garantalt/friss.html

(#3872) Macskasy válasza Pioneer (#3871) üzenetére


Macskasy
tag

Ha ezt lassúnak találod próbálj ki egy usb 3.0 -c kábelt, több mint félóra volt ~30 giga :))

(#3873) Pioneer válasza Macskasy (#3872) üzenetére


Pioneer
senior tag

Akkor nálad a kábellel van a gond. A Samsung gyári kábel hiába usb 3.0 -c kialakítású, nincs bekötve minden érintkező így az adatátvitel csak USB 2.0 sebességen működik. Az USB-C kialakítás csak a QC 2-höz és a PD 3-hoz kell.

Nem azt mondtam, hogy lassú! Hanem hogy furcsa az adatátviteli sebesség "viszonylagos" lassúsága, és a teló belső tárhelyének konkrétan az olvasási sebesség a lassabb, nem pedig az írási sebesség.

Maga az USB 3.1 Gen1 (ugyan az mint a 3.0 Gen1) tudja az elméleti 5Gb/s sebességet is, a jelenlegi Pendrive-om (Corsair Voyager GTX USB 3.1 256GB) szinte ezt gyakorlatban is majdnem tudja. Viszont a teló belső tárhelyél az az anomália, hogy gyorsabb a írási sebesség, mint a olvasási sebessége, minden más adattárolóval ellentétben (SSD, HDD, Flash drive stb.)

[ Szerkesztve ]

PROFESSZIONÁLIS Delid / Relid Intel Processzorokhoz, garantált minőségben! LGA1150-től LGA1700-ig! Link: https://hardverapro.hu/apro/professzionalis_delid__re-lid_lga_1155_1150_1151_garantalt/friss.html

(#3874) Macskasy válasza Pioneer (#3873) üzenetére


Macskasy
tag

Az lehet, mert az s9+ gyári kábelét elhánytam úgyhogy csak egy Anker Powerline+ USB C kábel volt kéznél.

(#3875) Száguldo


Száguldo
aktív tag

Tud valaki linket az SD kártyáról telepithető 10 béta letöltéséhez? :R

(#3876) Száguldo


Száguldo
aktív tag

[link] Ez jó lehet?

(#3877) HaliGab23 válasza Száguldo (#3876) üzenetére


HaliGab23
senior tag

Igen

Kezdetek... 1996... Nokia 1610...

(#3878) Száguldo válasza HaliGab23 (#3877) üzenetére


Száguldo
aktív tag

Köszönöm, Note 4 óta nem Romoltam de meg próbálom feldobni.

(#3879) HaliGab23 válasza Száguldo (#3878) üzenetére


HaliGab23
senior tag

Én most nem foglalkoztam vele, de sorban kell felrakni!
ADB-s beta1-el kezdeni! Végig, sorban feltenni mindet, és ha jól látom nincs mindegyikből SD kártyás verzió!

Kezdetek... 1996... Nokia 1610...

(#3880) Száguldo válasza HaliGab23 (#3879) üzenetére


Száguldo
aktív tag

Hát akkor hagyom az egészet, reméltem hogy csak az utolsót kell felrakni bár gyanusan kicsi volt a fájl mérete de akkor ezért.

(#3881) iceQ! válasza Száguldo (#3880) üzenetére


iceQ!
addikt

Üdv Urak

Ma gazdagodtam egy Note 10+ teloval. Note 9et vált le.

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#3882) Stabi83 válasza iceQ! (#3881) üzenetére


Stabi83
senior tag

Grat hozzá! Ha a Note 9-et szeretted akkor ezt is szeretni fogod ;)

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

(#3883) iceQ!


iceQ!
addikt

Középső gomb nem lehet beállítani mint a note 9be hogy nyomásra bekapcsoljon a kijelző?

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#3884) ollie válasza iceQ! (#3883) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem. Itt már nincs nyomásérzékeny gomb középen.

***

(#3885) Pioneer válasza iceQ! (#3883) üzenetére


Pioneer
senior tag

Vagy az alsó gombot megnyomod egy pillanatra, vagy két koppintás a kijelzőre. ;)

PROFESSZIONÁLIS Delid / Relid Intel Processzorokhoz, garantált minőségben! LGA1150-től LGA1700-ig! Link: https://hardverapro.hu/apro/professzionalis_delid__re-lid_lga_1155_1150_1151_garantalt/friss.html

(#3886) iceQ! válasza Pioneer (#3885) üzenetére


iceQ!
addikt

Köszi :)

Ezt még szokni kell. :R

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#3887) Pioneer válasza iceQ! (#3886) üzenetére


Pioneer
senior tag

Szívesen!

Kb. 1-2 nap alatt megszokod. :D

PROFESSZIONÁLIS Delid / Relid Intel Processzorokhoz, garantált minőségben! LGA1150-től LGA1700-ig! Link: https://hardverapro.hu/apro/professzionalis_delid__re-lid_lga_1155_1150_1151_garantalt/friss.html

(#3888) Amalgam


Amalgam
aktív tag

Helló.
A Plusz modellen van gyárilag a kijelzőn védőfólia?

Kedvenc telefonom a Galaxy Note 6

(#3889) TODI1111 válasza Amalgam (#3888) üzenetére


TODI1111
addikt

Igen, van.

[ Szerkesztve ]

(#3890) Joachim21 válasza iceQ! (#3886) üzenetére


Joachim21
senior tag

Szia, miért kell a képernyőt külön aktiválni? Nálam AOD jelez mindent, ha pedig feloldod ujjlenyomattal egyből a főképernyőre visz, spórolsz egy lépést. Másnál nem így működik?

Aki kérdez az hülye, de aki nem kérdez az is marad.

(#3891) TODI1111 válasza Joachim21 (#3890) üzenetére


TODI1111
addikt

Lehet, hogy ha nem használ aod-ot akkor nem tud egyből ujjlenyomattal belépni.

(#3892) ollie válasza TODI1111 (#3891) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

De, akkor is be tud lépni ujjlenyomattal egyből, lévén, hogy az olvasó mindig aktív, csak éppen nem mutatja, hogy hova tedd az ujjad.

***

(#3893) Stabi83 válasza ollie (#3892) üzenetére


Stabi83
senior tag

Ez igaz. Nálam is így működik. Ha már megszoktad a szenzor helyét akkor csak rátapicskolsz és be is engedett.

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

(#3894) Pioneer válasza Joachim21 (#3890) üzenetére


Pioneer
senior tag

Pl. én sem használok AOD-t, viszont néha megszoktam nézni a pontos időt a kijelzőn. Csak azért teljesen felesleges feloldani a kijelzőt...

[ Szerkesztve ]

PROFESSZIONÁLIS Delid / Relid Intel Processzorokhoz, garantált minőségben! LGA1150-től LGA1700-ig! Link: https://hardverapro.hu/apro/professzionalis_delid__re-lid_lga_1155_1150_1151_garantalt/friss.html

(#3895) iceQ!


iceQ!
addikt

Note 9 után azért van pár szokatlan dolog. Nem jobb, nem rosszabb. Azt mondom hogy más:

-Bal oldali feoldó gomb, fura. Nem is tudom melyik telómon volt ott utlójára.
-Kerestem a hangszórót a kamera körül, nincs. Kijelzőbe épített? (Esetleg erre hatással lehet egy fólia ha rakok rá?)
-Jack dugo nincs. Tudtam, nem hiányzik de mégis :DDD
-Ujjlenyomat olvasó helyét szokni kell.
-Hangszóró vagy tisztábban szól vagy nem mint a Note 9-é. (Ezt még nem tudtam eldöndenit). Más nagyon a hangzása.
-FB app alapértelmezett jelző hangja (tone) nem lehet beállítani. Mindig a Beállíátsokan használt Értesítési hangokat használja. Reinstall volt. Ez mondjuk más appnál is előjött. Lehet azért mert mentésből jöttem a telóra. De egy reinstall után helyre jött, itt nem.

Amiből lekvárt lehet főzni abból pálinkát is! A csavargó embert nem lehet munkára fogni! Samsung S23 Ultra Dual SIM | Notebook: HP Omen | Car: Volkswagen Passat B6 1.9 PD TDi BLS

(#3896) ollie válasza iceQ! (#3895) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Az előlapi hangszóró közvetlenül az előlapi üveg, és a felső keret találkozásánál van, nem lehet szabad szemmel látni, olyan vékony a rés. Plusz még a telefon tetején is van egy kis lyuk a hangszórónak.

***

(#3897) Stabi83 válasza iceQ! (#3895) üzenetére


Stabi83
senior tag

A felső hangszóró elég érdekes kialakítású, egyrészt a kijelzőt rezgeti de ha megnézed akkor a telefon felső részén is találsz egy kis hangszórót ami a sztereó hangért felelős. A hangzás tényleg másabb mint a Note 9-en. Szerintem valamivel teltebb. Az FB nálam is vacakolt az egyik frissítésnél azonban utánna helyrejött.

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

(#3898) ollie válasza Stabi83 (#3897) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nem rezegteti a kijelzőt, tényleg van egy vékony hangszórórés fent.

Itt a teardown videóban el is magyarázzák: [link]

[ Szerkesztve ]

***

(#3899) Stabi83 válasza ollie (#3898) üzenetére


Stabi83
senior tag

Én úgy tudom hogy a hangszóró mellett a kijelző is rezeg bár lehet tévedek. Bevallom nem nagyon figyeltem eddig.

Mate 20 Pro -> iPhone XS Max -> Note 10+ -> OP 7T Pro + CAT S61-> Z Flip

(#3900) Teal'C válasza Stabi83 (#3899) üzenetére


Teal'C
addikt

Az A80 ban van rezegtetős kijelző hangszóró. Fura is hogy a képernyő közepére kell tenni a fülem. A note 10 ek csak simán átveszik a rezgést semmi több.

"Nagy az Isten állatkertje és alacsony a kerítés" Nem már nincs kerítés!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.