Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:18

LOGOUT.hu

Samsung Galaxy A3 tudnivalók!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#451) szemesi69 válasza Aryes (#450) üzenetére


szemesi69
addikt

Ki mire használja, meg ugye milyen programok vannak fent. Volt pár samum s2, jelenleg is van meg egy ace3 azokis hozzák ezt az akku takarékosságot, de ami ezelőtt volt s4 mini na az siralmas volt merülés szinten 6-ik szerviz után cserés lett, nem egyszerű harc volt.

Xiaomi redmi note 12 pro

(#452) voyager4.4


voyager4.4
senior tag

Sziasztok !

Ezt a telefont néztem ki barátnőmnek. Leginkább azért mert ezt a szögletesebb Samu formát kedveli... :W
Aranyban van valakinek ? Hogy mutat abban a színben ?
Ára elég borsos. Ki hol vette ? Hol lehet a legolcsóbb samu garival ? Én ezt találtam.
Igazából az S4 mini is simán megfelelne az ő igényeinek, viszont a merülési problémáját én sikeresen elkerültem (kopp kopp) nem mernék még 1-et a családba hozni... pedig az olcsóbb is :W
Láttam, hogy sokan arról váltottak, mik a tapasztalatok ? Gariban ez is prémiumnak számít a samu-nál (regisztrálás után 2 év háztól házig gari jár) ?

Köszi a válaszokat előre is.

no fate but what we make

(#453) gekkoXT


gekkoXT
senior tag

Kicsit zavaró, hogy 15% alatt nem engedi használni fotózáskor a vakut. Ezt nem lehet valahogy kikapcsolni?

(#454) Aryes válasza szemesi69 (#451) üzenetére


Aryes
nagyúr

Azt mondod, akksiban az s2-vel egy szinten van? Mert azt használok most (igaz a plus-t) és eddig nagyon jó az is, kivéve, hogy ha nem indítom naponta újra, vmi megkattan az agyában, és elkezd nagyon merülni. :) Igazából ez az egyetlen hibája, minden másban tökéletes (leszámítva, hogy nincs rá új fw, de úgy látom, hogy a JB óta csak romlott az Android minősége, szóval ez lehet, hogy inkább előny? ;) )

(#455) szemesi69 válasza voyager4.4 (#452) üzenetére


szemesi69
addikt

Regisztrálva 2 év de nincs háztól házig prémium sajnos.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi redmi note 12 pro

(#456) robyg


robyg
senior tag

Üdvözletem Mindenkinek.

Sikerült nekem is egy ilyen telót vennem. Samu S2-ről váltottam,eddig meg vagyok vele elégedve ég és föld a különbség. Nagyon gyors,kellemes fogása van.

Lenne viszont egy problémám.Remélem tud valaki segíteni megoldani?

Rootoltam a telefont,hogy a Titanium Backup progival le tudjam törölni a felesleges progikat (több mint 500mbot nyertem).

Olyan dolgot nem töröltem le amivel maga rendszert bántottam pl.:Google+;Google maps

A problémám az újraindításnál és a kikapcsolt állapotban való töltésnél jelenkezik.

Az újraindításnál mindig bejön a recovery mód és meg kell nyomnom a bekapcsoló gombot hogy rebootoljon.

Az kikapcsolt állapotban való töltésnél pedig nem tölt. Ez a kép fogad:

Nem tudom mennyire látszik a bal felső sarokban ez a szöveg: Set Warranty Bit:recovery

Nem tudjátok mi lehet a baj ha megszüntetném rootot az segítene?

(#457) Aryes válasza robyg (#456) üzenetére


Aryes
nagyúr

Azt nem hiszem, hogy el tudod tüntetni, mert a rendszer így jelzi, hogy piszkáltad.
Ugyan hol nyertél vele 500mbyte-ot, a system partíción? Megérte? :)

(#458) robyg válasza Aryes (#457) üzenetére


robyg
senior tag

A 1.5 giga ramból nyertem.

Mielőtt nem piszkáltam kb. 750mb volt amit foglalt és akkor még nem tettem fel a programjaimat.

Most 660mbot foglal a programjaimmal.

(#459) szemesi69 válasza robyg (#458) üzenetére


szemesi69
addikt

És megérte elrontani? Ha volt gari az ugrott. Én a helyedben visszatennék egy gyári romot és elölről kezdeném. Sok helyen leszokták írni mit szabad törölni és mit nem. Neked sikerült olyant törölni amit nem kellett volna. Root megszüntetése nem oldja meg, mert kitöröltél valamit amit nagyon nem kellett volna.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi redmi note 12 pro

(#460) robyg válasza szemesi69 (#459) üzenetére


robyg
senior tag

Nincs rá már gari. Gyári rom van rajta.

Ha sikerülne eltüntetni megérné.

(#461) kinguci


kinguci
csendes tag

Sziasztok!

A kameráját nem lehet valahogy "felgyorsítani'? Hihetetlen lassan reagál, fókuszál, mire ellövöm a képet lecsúszok a témáról :( Az iphone 4s kamerája ehhez képest villám volt!

(#462) Aryes válasza robyg (#458) üzenetére


Aryes
nagyúr

Továbbra sem értem.
A szabad rammal mit fogsz kezdeni?
A JB óta root, vagy egyéb durva beavatkozás nélkül is le lehet tiltani szinte bármilyen rendszeralkalmazást az alkalmazáskezelőben...

(#463) tylerszeged


tylerszeged
csendes tag

Kezd egyre szimpatikusabbá válni ez a telefon.Rövid story: iphone 4 már kezd szétesni 2 év után,le kellene cserélni valami használható telefonra,akciósan nagyon jó áron vettem egy huawei g630at de egyszerüen túl nagy az 5 col (pl futni elvinni esélytelen) így eladtam és most keresek valami közteset ami: nagyobb mint a 4-esem volt de nem brutál nagy szóval legyen valamennyire kompakt,jól használható,normális aksival és csináljon normális fényképeket,illetve azért 1-2 évig bírja a strapát...

Vagy vodafonnál veszem részletre vagy ki kellene fogni valamit ami megfelel az elképzeléseknek,vodánál előfizetéses alternativák: alulról jó áron a grand prime (túl fapados,se a kijelző se a vele készített képek nem gyöztek meg),vagy iphone 5c->ez meg a másik véglet,még mindig 120k-ra jönne ki 2 év után,és nem is biztos hogy jobb mint ez (vagy?/bár lehet nem is érdemes összehasonlítani).

Így most nagyon gondolkozok hogy megvegyem ezt a 80 körüli árával,főleg hogy mindenki pozitív véleményen van használat után és nagyjából megfelel az elképzeléseimnek.

(azért fura hogy azt gondoltam hogy 50-80k körül könnyü lesz normális telefont találni...aztán kiderül hogy nem is az)

(#464) rem2


rem2
csendes tag

Szerintetek ezt érdemesebb megvennem, vagy a Sony Xperia Z1 compactot? Tartós, jó minőségű telefont szeretnék iPhone helyett.

(#465) ancsako válasza andikaaa (#447) üzenetére


ancsako
tag

Igen! :-)

Galaxy Note 8, Galaxy watch, Galaxy buds

(#466) ancsako válasza rem2 (#464) üzenetére


ancsako
tag

Az A3 fórumon vagy, elégedett felhasználókkal teli. Szerinted? :D
A3, nem kérdés!

Galaxy Note 8, Galaxy watch, Galaxy buds

(#467) robyg válasza Aryes (#462) üzenetére


robyg
senior tag

Le lehet úgy tiltani, hogy ne futassa magát amivel a ramot nem foglalja?

Az android marketen se fogja jelezni, hogyha van hozzá frissítés pl. google+; google maps?

ancsako:

Hello az aláírásodnál látom hogy van A5-öd érzel különbséget az A3-hoz képest?

[ Szerkesztve ]

(#468) ancsako válasza tylerszeged (#463) üzenetére


ancsako
tag

Mi volt a kérdés? :Y
Itt mi szerintem úgyis ezt ajánljuk majd Neked! :)
Iphone itt nem játszik...

Galaxy Note 8, Galaxy watch, Galaxy buds

(#469) #03372544 válasza rem2 (#464) üzenetére


#03372544
törölt tag

A Z1C egy kategóriával feljebb van ennél.

A3: 1,5 Gb RAM, 540 x 960 felbontás, Snapdragon 410 SoC
Z1C: 2 Gb RAM, HD felbontás, Snapdragon 800 SoC

A Z1C sokkal erősebb.

(#470) rem2 válasza #03372544 (#469) üzenetére


rem2
csendes tag

Az erő nem érdekel, nem játszani kell. Jó és megbízható telefon legyen.
Kicsit konkrétabban: Hívás, E-mail, néha böngészés.

(#471) gekkoXT válasza rem2 (#470) üzenetére


gekkoXT
senior tag

Mindkettő megbízható és jó készülék.
Ha pénzügyileg mindegy, logikus a vízálló, ütésálló Z1 compactot választani, amellett, hogy tényleg jobb a hardver bőven, sokkal nagyobb a kamera felbontás...

(#472) Aryes válasza robyg (#467) üzenetére


Aryes
nagyúr

Természetesen! Eltűnik az appok közül, felszabadul a helye a data partíción, és soha többet nem indul, nem frissíti magát, és ha egy másik programnak szüksége lenne rá, akkor hibajelzést fogsz kapni. Pl. nálam a gmaps le van tiltva, és bármelyik app használná a gmaps service-t, hibát kapok. Csak éppen a system partíción ott marad és bármikor vissza tudod állítani. Nálam az összes gyári Samsung app így van letiltva, meg pár google is ( összesen 36db).

(#473) ancsako válasza robyg (#467) üzenetére


ancsako
tag

Szia!

Kijelzőben van különbség: HD a qHD-val szemben. A hétköznapi szemnek nincs különbség (szerintem), csak az igazán "vájt" szemű kekeckedők tudnak belekötni. :)
Kamera 8 mp a 13-al szemben. Egyéb tekintetben ugyan úgy tud mindent a kamera. (effektek, panoráma selfie...)
ROM 16 Gb mindkettőben.
4 mag, 1.2GHz

Az akksi az első gondolatokkal ellentétben szerintem meglepően jól bírja. A hétköznapi használatban a két készülék között nincs eget verő különbség. Mindkettő gyönyörűen akadás nélkül kellő sebességgel teszi a dolgát. Mindkettőn vannak különböző appok, egy sem okoz problémát.

A méretbeli különbségen nincs mit agyalni, az megvan! :D

Galaxy Note 8, Galaxy watch, Galaxy buds

(#474) kinguci


kinguci
csendes tag

Sziasztok!

Kamera ügyben segítenétek? Írtam pár hozzászólással feljebb! :D Köszi! :R

(#475) szemesi69 válasza kinguci (#474) üzenetére


szemesi69
addikt

Probálj másik kamera appot a play-ről. Nekem nem lassú.

Xiaomi redmi note 12 pro

(#476) kinguci válasza szemesi69 (#475) üzenetére


kinguci
csendes tag

Melyiket ajánlod?
Nekem automata módban lassú, mire befókuszál, beállítja magát másodpercek telnek el.

(#477) szemesi69 válasza kinguci (#476) üzenetére


szemesi69
addikt

Nem tudok ajánlani én mindig gyárit használtam, talán majd benéz valaki aki használt külső alkalmazást. Vagy próbálgatsz melyik jön be neked.

Xiaomi redmi note 12 pro

(#478) robyg válasza Aryes (#472) üzenetére


robyg
senior tag

Bevallom akkor hülyeséget csináltam nem kellett volna rootolni csak úgy kilőni az appokat ahogy mondtad.

Kipróbáltam leszedtem csak a rootot úgyanúgy megmaradt a hiba.

Új romot kelle rárakni csak ezeknél már nem egyszerű.

(#473) ancsako:
Köszi csak kiváncsi voltam hogy a való életben, hogy muzsikál az A5 (más amikor csak egy test videót néz az ember).

S2-ről váltottam már az is épp elfért a kezembe az A3 már tényleg pont a határon van.
Hardverbe meg majdnem ugyanaz szerintem az A3 gyorsabb nála.

(#479) Aryes válasza robyg (#478) üzenetére


Aryes
nagyúr

Az a baj, hogy ezt a romcsere sem fogja megoldani. Régebbi Samsungokon a triangle away nevű program kellett, hogy eltüntesse ezt a jelzést, ugyanis ez pont arra szolgál, hogy a szoftveres piszkálás maradandó nyomot hagyjon a szerviz számára. Keress utána, hátha erre a telefonra is kijött már az említett progi!

(#480) robyg válasza Aryes (#479) üzenetére


robyg
senior tag

Néztem a legújabb verziójával ezt még nem támogatja.

(#481) tylerszeged válasza ancsako (#468) üzenetére


tylerszeged
csendes tag

csak hangosan gondolkoztam,tényleg egyre jobb ajánlatnak tűnik (persze,minden lehetne olcsóbb meg lehet ellenérveket felhozni mint már a topicban elötte,de a kategóriájában lehet ez a legjobb választás nekem)

(#482) ancsako válasza tylerszeged (#481) üzenetére


ancsako
tag

Szerintem nem fogod megbánni! ;) Én személy szerint kb. másfél hónapig matattam a neten kutatómunkát végezve, és örülök hogy végül ez(ek) lett a vége. A3 és A5 remekül összerakott két készülék, mind hardver, mind szoftver tekintetében. :B

Galaxy Note 8, Galaxy watch, Galaxy buds

(#483) rem2 válasza ancsako (#482) üzenetére


rem2
csendes tag

Van valamilyen tipikus hibája, ami sok embernél előjön?

(#484) ancsako válasza rem2 (#483) üzenetére


ancsako
tag

Nem tudok ilyenről! :)

Galaxy Note 8, Galaxy watch, Galaxy buds

(#485) Aryes válasza robyg (#480) üzenetére


Aryes
nagyúr

Nem is fogja.

Ha gondolod, olcsón megveszem tőled. ;]

(#486) rem2 válasza ancsako (#484) üzenetére


rem2
csendes tag

Fentebb javasolták az Xperia Z1 Compactot, de annak a fórumában csomó problémáról lehet olvasni:
- karcolódik elöl-hátul (A3 mennyire bírja ilyen szempontból?)
- rések vannak itt-ott
- lejön a fülhallgató csatlakozó külső része, stb...

(#487) rem2 válasza Aryes (#485) üzenetére


rem2
csendes tag

Ezt mi okozta pontosan? A rootolás?

(#488) ancsako válasza rem2 (#486) üzenetére


ancsako
tag

Nekem volt xperiám, nem szerettem, így jelenleg az a véleményem, hogy jöhet bármilyen "csoda" onnan, engem az nem fog érdekelni. :)
Nekem csinált pl. olyat, hogy be volt állítva egy csengőhang, ami egy darabig működött is, aztán egyszer csak más hangon szólalt meg. Teljesen önállóan. Ezt jó sokszor eljátszottuk. :)
Egyébként sokan istenítik a fényképezőjét az xperiak-nak, én láttam oly gyötrelmesen sz@r képeteket Z1-el, hogy jajj. Na mindegy...
Én (hangsúlyozom ÉN!) azon emberek közé tartozom, akik megbecsülik a készüléküket. Ezért nekem mindig van valamilyen tok rajta, nyilván ez nagyban ízlés kérdése, hogy kinek mi tetszik. Az ebay-en rengeteg opció van. Létezik olyan slim clear szilikon, amit szinte észre sem veszel, hogy rajta van. Tökéletesen víztiszta, és valóban hajszál vékony. Így nincs karc, nem is lesz. :) Nekem HeadCase tokjaim vannak, nekik van szilikon is, és van kemény "hátlap" tok is. De a Nillkin is nagyon igényeseket csinál.
A tok megérkezéséig én is "pucéron" ;) használtam, kb. 2 hétig. Semmi karc nem lett rajta. Recsegés, hézag, összeszerelési hiba sehol nincs a készüléken.
Fülhallgatóra még nem volt szükségem, így egyelőre ki sincs bontva a csomagolásából. :D

Ja, és azért is akartam rá mindenképp tokot, mert az viszont nagyon zavart, hogy az első amit leteszel az asztalra, az a kamerája, mivel kiemelkedik. Na ettől kikészültem. :Y A tokba gyönyörűen belesimul.

[ Szerkesztve ]

Galaxy Note 8, Galaxy watch, Galaxy buds

(#489) Aryes válasza rem2 (#487) üzenetére


Aryes
nagyúr

Nem tudom, csak sejtem, hogy kellett hozzá custom recovery, és az aláíratlan bootloader miatt billent át a warranty bit. De az is lehet, hogy csak a root miatt is átbillent volna, nem tudom.

(#490) maroskah válasza Aryes (#489) üzenetére


maroskah
aktív tag

Már rootnál is át kellene, hogy váltson, mivel nem hivatalosan Samsung aláírásos dolgot flash-elsz fel a készülékre. De valószínűleg csak a rom, kernel meg olyan dolgok miatt billen át, ami mélyebben belenyúl a telefonba.

[ Szerkesztve ]

(#491) robyg válasza Aryes (#485) üzenetére


robyg
senior tag

Hát én meg nem adom. :P

Sikerült megcsinálni.

Hogy lehet a progikat letiltani a telón?

(#492) Aryes válasza robyg (#491) üzenetére


Aryes
nagyúr

Megcsinálni hogy?

(#493) robyg válasza Aryes (#492) üzenetére


robyg
senior tag

Egy haverom csinálta meg nem részletezte.

Lényeg eltünt az a szöveg.

Müködik.

(#494) Aryes válasza robyg (#493) üzenetére


Aryes
nagyúr

Azigen. Ezt a haverodat én is szívesen megismerném. :DDD

(#495) robyg válasza Aryes (#494) üzenetére


robyg
senior tag

Küldjem el a számát privátba. Debreceni csávó ahogy én is.

Viszont a rootot rajta hagyta.
Elfelejtettem neki mondani,hogy azt nem kellett volna.

Mert így nem engedi frissíteni.
Gondolom csak úgy lehet majd a lollipoppot felrakni ha odint használok.

(#496) Aryes válasza robyg (#495) üzenetére


Aryes
nagyúr

Nem kell, köszi, próbálom elkerülni az ilyen helyzeteket. De ha mégis így járok, majd írok. :)
Az biztos, hogy az odin csak akkor frissít, ha visszaállítod gyári állapotba.

(#497) kátú


kátú
őstag

Sziasztok, ebben van Qi töltés?

It still works!

(#498) szemesi69 válasza kátú (#497) üzenetére


szemesi69
addikt

Az mi akar lenni? :Y

Xiaomi redmi note 12 pro

(#499) szemesi69 válasza szemesi69 (#498) üzenetére


szemesi69
addikt

Nem találtam infót, hogy működne, de talán másnak van tapasztalata vele. Most már tudom mi ez, utána olvastam :K

Xiaomi redmi note 12 pro

(#500) robyg válasza Aryes (#496) üzenetére


robyg
senior tag

Oks irj nyugodtan.

Mármint a kiesre gondolsz?
Ha a gyári visszaállítást választom akkor törli a rootot?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.