Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2) pusszycat válasza #20749568 (#1) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Már annak aki máshoz van szokva. Azért itt a Mobil A. nem sokan kapkodnak utána. Szerintem.

[ Szerkesztve ]

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#3) DrBubo77


DrBubo77
addikt
LOGOUT blog (1)

WiFi-n például X óráig tudtam egy töltéssel filmet nézni.
Itt mennyi az X? :F ;]

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#4) Jack Hunter


Jack Hunter
csendes tag
LOGOUT blog

:Y
Jézus-Mária.Meg az összes szent.Oké,régi a vas.Oké,gyengus a kijelző.Az általános megjelenése jóindulattal semmilyen.A kamera...hogyan írjam le finoman?Fantáziára bízom.Az ár is...Szerintem ezen még a szolgáltatók sem tudnak segíteni.Mi történt a samuval,hogy egy ilyen cuccot ki mertek adni,csak azért mert 5G?Nagyon fillérszexuálás szaga van. :W :W :W

(#5) fogtunder válasza Jack Hunter (#4) üzenetére


fogtunder
nagyúr

én emlékszem még, mikor eladták az öregedő S advance-t újra SIII mini név alatt...

I hate morning people. And mornings. And People.

(#6) Noukoum


Noukoum
veterán

Remélem van már olyan ember Magyarországon aki az okostelefonján látható előnnyel rendelkezik mert az 5g-s. A jövőállóságon kívűl persze.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#8) fogtunder válasza #20749568 (#7) üzenetére


fogtunder
nagyúr

és még úgy is egy határ fos volt annyi pénzért :D

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#10) fogtunder válasza #20749568 (#9) üzenetére


fogtunder
nagyúr

és erre is alá fog pár tízezer ember, csak itthon.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#12) fornettisuti válasza fogtunder (#10) üzenetére


fornettisuti
veterán

..következő hónpban, meg "szia, uram"...

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#13) vanye


vanye
senior tag

Nem tudom, a MA-nak miért ennyire kétbites a viszonya az AM(OLED)-hez (ha van: jó; ha nincs: nagyon nem okés), miközben én is olyan ember vagyok, aki rohadtul szenved (szemszárazság, fejfájás) az OLED-panelek alacsony frekvenciájú képfrissítésétől. (Erre irányuló mérés persze még 2021-ben sincs itt a Mobilarénán, de az előre telepített Netflixre meg Facebookra mindig akad néhány felesleges karakter... Whatever, a notebookcheck mindig felméri ezt is.) Kedves Bog, Tisztelt MA: az OLED/AMOLED hiánya legfeljebb szubjektíve befolyásolhatja negatívan egy-egy mobil megítélését. Ha létezne PWM-mentes (praktikusan tehát IPS-sel szerelt) Pixel 5a akármi, máris venném megfelé, csak hát az OLED miatt kell a bánatnak bármelyik Pixel.... Sajnos, teszem hozzá.

Stern des Südens!

(#14) moleculez


moleculez
veterán

Túl sok a kompromisszum az 5G-ért... :(

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#15) Sgr_A válasza vanye (#13) üzenetére


Sgr_A
addikt

Szintén zenész
meg inkább nézek egy fullhd ipst mint egy pentile matrix hd amoledet
nagyon nem ugyan az a felbontás
a SOC különbségről meg ne is beszéljünk

(#16) forgonati


forgonati
őstag

Szóval van benne 1 olyan funkció, ami előremutató, de kb semmi előnye nincs. Ezért pedig beáldoztak csomó mást amit tényleg használhatna az emberfia. Kamera, rendszersebesség, stb. Fasza, ügyes...

Keelah Se'lai!

(#17) Vikooo válasza vanye (#13) üzenetére


Vikooo
addikt

+1

(#18) Vikooo válasza Sgr_A (#15) üzenetére


Vikooo
addikt

Illetve még mindig észrevehető homogenitas probléma az AMOLED paneloknal, lásd szürke háttér dimmelve a beegesrol nem is beszélve.

PWM sajnos sok IPS LCD kijelzonel is észrevehető.

(#19) noisia


noisia
aktív tag

Ahogy olvasgattam a teszteket, kb. az A52 szintje alatt minden samsung egy okádék (a jelenleg kaphatóak közül persze). Futyi-sz@rok mind, különböző gyengeségekkel, hiányzó filléres extrákkal (amoled de nincs AOD, vagy értesítési led vagy egyikse, 2-3 éve is gáz kamerák) ...ez is egy hulladék.

" ..a p3'n1szem benne volt a Rekordok könyvében..aztán a könyvtáros mondta, hogy azonnal vegyem ki.."

(#20) janeszgol


janeszgol
félisten

Azért mindennek van határa. Az SoC jó, a kijelző elmegy. A kamera állóképekben alulról súrolja az elfogadhatót. Na de a videózás Egy kalap... tragédia. Sokan fogjká megvenni ezt a telót, mondván nem a legbutább, mivel nem a legkisebb számozású, 5G-s, aztán használhatatlan lesz videótelefonálásra, meetingre. A leggyengébb videó minőség, amit az utóbbi években láttam a cég... bárkitől. Mind a hangminőség, mind a kép vacak.

Szigorúan csak játékra, inkább gyerekeknek. Ha játék közben menne a hang chat, már meggondolandó.

[ Szerkesztve ]

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#21) Bog válasza DrBubo77 (#3) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

10! Elfelejtettem pótolni :)

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#22) zozzo72 válasza noisia (#19) üzenetére


zozzo72
aktív tag

Sony mobil sem véletlenül lépett ki az alsókategoriából.

LG pedig be is fejezte a mobilgyártást.

HTC-ről inkább nem mondok semmit.

China megeszik, illetve felzabál mindent az alsó/középkategóriában.

(#23) Vikooo válasza Bog (#21) üzenetére


Vikooo
addikt

Ott volt az a 10: X :D

(#24) IQfályter


IQfályter
tag

Ilyen áron egyelőre nem kell VG-s telefon majd MMXXII- ben :)

(#25) Juhaszatti válasza vanye (#13) üzenetére


Juhaszatti
addikt

"Ha létezne PWM-mentes (praktikusan tehát IPS-sel szerelt)"

Sajnos az hogy IPS-el szerelt, még nem garancia semmire. Te magad említetted a Notebookcheck-et, ha rápillantasz a PWM Ranking listájukra, tele van IPS kijelzős telefonokkal, a Samsung Amoledjeinél használtnál jóval alacsonyabb frekvencián is.

[ Szerkesztve ]

(#26) szkaroly válasza Juhaszatti (#25) üzenetére


szkaroly
senior tag

Azért az IPS-ek többsége 500 Hz fölött van, míg a 200-300-as tartományban (ami a legérzékelhetőbb) a 99%-uk OLED. És sajnos a DC dimming is csak a felsőbb kategóriában jellemző (ha egyáltalán).

Poco X3 Pro

(#27) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

O jaj, kigyúlt az előd. [link]

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#28) zozzo72 válasza pusszycat (#27) üzenetére


zozzo72
aktív tag

30 millióból EGY???

Ez nem bizonyiték. :)

(#29) embe


embe
nagyúr

Idejövünk hozzáértők vagy 20-an. Elmondjuk hogy milyen szar ez a teló, meg köcsög a Samsung.
De vannak - lesznek - pár ezren, akik bemennek a szolgáltathoz, és megveszik, majd boldogan használják.
Mert: jó a kamerája, mert batár nagy, mert Samsung. Meg 5G., még ha azt sem tudja az mire való, de ez most hívószó, és olyan trendi. :DDD És nekik gyártotta a Samsung.
Ők elégedetten fogják használni. Csak ne olvassanak bele a kommentekbe itt, mert akkor el fognak keseredni! :U

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#30) bitblueduck


bitblueduck
senior tag

az A után írt számok zömmel jól kifejezik a készülék tudásával kapcsolatos jellemzők szintjét
én olyan nagyon nagy különbséget nem látok pl a52 és a72 között, sőt az a52 5g még erősebb is, meg a kijelző is jobb. vagy mi a különbség az egyik nejlonból van a másik kemény műanyag?

An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded.

(#31) fogtunder válasza embe (#29) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ne aggódj, egész biztosan nem fognak :D

I hate morning people. And mornings. And People.

(#32) Vikooo válasza embe (#29) üzenetére


Vikooo
addikt

Vagy van a másik fele, aki megveszi az S21 Ultra -t és kb csak a facebookot pörgeti rajta. Szerintem átlag felhasználónak tok jó vétel ez is, ha nem akar egy használt autó árát rakolteni telefonra.

(#33) IQfályter válasza pusszycat (#27) üzenetére


IQfályter
tag

Szinte minden gyártónál vannak ilyenek
Redmi 9a

OnePlus Nord 2

(#34) embe válasza Vikooo (#32) üzenetére


embe
nagyúr

Olyan helyen dolgoztam anno, hogy megfordultak olyan "ügyfelek" akik azt sem tudták hány giga ram van a telójukban, de a lényeg hogy mindig az aktuális S-es Samsungjuk volt.

fogtunder: Reméljük!

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#35) Vikooo válasza embe (#34) üzenetére


Vikooo
addikt

Ennyi, menjen rajta a TikTok :D

(#36) pusszycat válasza IQfályter (#33) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Van egy fiókkal az exeim. Remélem nem lobban be valamelyik, ezek már használt akkuk.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#37) DS39 válasza szkaroly (#26) üzenetére


DS39
nagyúr

De IPS esetén miért használják, amikor ott meg lehet oldani, hogy 0 legyen?

(#38) Fall-N válasza vanye (#13) üzenetére


Fall-N
veterán

Egyetértek. Semmit sem jelent önmagában az, hogy OLED vagy sem. Nyilvánvalóan egy S21-be más minőségű kerül meg más az alsó kategóriás telefonba. Konkrétan, amikor megnyomkodtam a Redmi Note 10 szériát, szemre egyáltalán nem volt szebb a képe a mellette tanyázó Redmi Note 9 Pronál. Ha nem tudnám, hogy AMOLED van benne, akkor észre sem venni. De előny pár embernek, mert AMOLED. Engem meg több okból nem érdekel az OLED, így ha lehet akkor kerülöm. Hiába szebb a feketéje a fehér az inkább sárgás-zöldes (nagy fényerőn jól látni). Csak sajnos ezek a retek minőségű olcsó OLED-ek már leszivárogtak az alsó szegmensbe. Még akkor is ezt rakják sok telefonba, hogyha visszalépés és csak HD felbontású.

Így ha választani kellene akkor az A22 5G kellene nem a 4G. Csak inkább lenne 6 GB RAM benne.

(#39) Fall-N válasza embe (#29) üzenetére


Fall-N
veterán

Minden relatív. Átlag embernek még ez is bőven sok. Látni sok ember mennyire ócska viszonyok között készült, bemozdult és homályos képeket tesz fel Facebookra. Na az ilyeneknek nincs igényük jobb kamerára. A kijelző is megfelelő nekik, azt sem tudják mi a különbség a technológiák között. Sokkal fontosabb, hogy mekkora a kijelző, milyen színű a hátlap meg a márka. Na meg a szomszéd, kolléga, ismerős, rokon mit vett.

Na amikor a minimális igényű ember vesz villantani a legdrágább telefont akkor az is egy igény. Hogy mennyire racionális az más kérdés ...

De bele kell gondolni az ő helyzetükbe, hogy nem mindenki tech beállítottságú, mint mi itt a fórumon, akik az igény és az ár alapján vesz telefont. Erre a telefonra is lesz vevő és nagyon nem nyúlnak mellé, mert nem egy használhatatlan, lassú vacak. Az más kérdés hogy hasonló telefon van olcsóbban vagy azonos áron 4G-s jobb ajánlat.

[ Szerkesztve ]

(#40) embe válasza Fall-N (#39) üzenetére


embe
nagyúr

Félreértettél.
Én is pont ezt írtam amt Te. ;)

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#41) fogtunder válasza embe (#34) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Aki ezt megveszi, az tesztet se olvas, nemhogy az arra érkező kommenteket :DDD

I hate morning people. And mornings. And People.

(#42) IQfályter


IQfályter
tag

Mindig is voltak, vannak és lesznek is olyanok akik megveszik * ezeket a telefonokat mert új mert 5G- s mert csak :D

(#43) vanye válasza Juhaszatti (#25) üzenetére


vanye
senior tag

Igen, én is belefutottam már ilyenbe, anno pont a második generációs, 2013-as Nexus-tablet kapcsán. De ahogy korábban már írták mások is: megfelelő IPS-panellel megoldható a PWM-mentes működés. A Google telefonok terén sajna a Nexus 5(x) óta biza elengedte ezt a vonalat. :(

[ Szerkesztve ]

Stern des Südens!

(#44) joey04 válasza embe (#29) üzenetére


joey04
titán

lesznek, de egyre kevesebben. repedezik már nagyon a samu telefonos részlege, ebben a kategóriában lassan az átlag ember is jobb vételnek fog tartani egy xiaomit.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#45) janeszgol


janeszgol
félisten

A Samsung jobban jár, ha az olcsóbb (pláne a szitázós) telefonjairól leveszi a Galaxy nevet, Elfelejti ebben a kategóriában a 3/4 év frissítéseket, és belevág az ár versenybe. Különben nem lesz esélye. (Ráment a céges beszerzésekre, hogy őket kiszolgálja, és ott fontos a frissítés. Ez nem tudom mennyire jött össze neki. Én örülnék, ha ebben sikeres lenne. Pláne az ár érzékeny magyar KKV-k számára jó lehetőség ez. Olcsón több frissítés.)

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#46) embe válasza joey04 (#44) üzenetére


embe
nagyúr

Csak ahhoz kellene még egy jó support a Xiaomi részéről. Ahogy másik fórumon leírtam hetente sz@rják ki magukból a telefont, de support az nincs.
Nekem ez pl. nem tetszik. Járt nálam mostanában pár Xiaomi, de visszatértem a Samsunghoz egy S20Fe modellel.
Az nem opció hogy fw-ket cserélgessek rajta naponta, erre már ráuntam.
Ott volt a Poco F3. Használtam 2-3 hónapig. Gyakorlatilag 1-2 frissítés jött ki rá ez idő alatt, holott tolni kellett volna a javításokat rá. Ennek ellenére egy jó telefonnak tartom, csak szoftveresen van elhanyagolva.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#47) janeszgol válasza embe (#46) üzenetére


janeszgol
félisten

Én ezért szeretném, ha Android oldalon is megbecsülnék a szoftveres oldalt, és ezért drukkolok például a Samsungnak, hogy sikeresebb legyen. (Meg a HMD-nek.)
Miért fontos ez? Kevesebb e-szemét belépője, illetve pénzt is spórolhat vele a vásárló. (Ha kibírja a telefon hardvere a frissítéseket.)

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#48) embe válasza janeszgol (#47) üzenetére


embe
nagyúr

Most jelentette be nemrég a Samsung hogy - talán - 4 évig kapnak a telók szoftveres támogatást.
Az Iphone-t emiatt dicséret illeti.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#49) jbcs válasza embe (#46) üzenetére


jbcs
tag

Szerintem a 2-3 hónap alatt az 1-2 frissítés nem rossz. A Samsung 2 hetente küldi a frissítést? Ne hasonlítsuk a Xiaomi-t a Samsunghoz, teljesen más üzletpolitikát folytat, Xiaomi próbál minden igényt, minden kategóriában lefedni, mert megteheti, van kapacitása. Folyamatosan az újdonságokkal a figyelmet fenntartja a termékei, brand iránt, ez a cél, ami úgy tűnik, hogy bejön nekik. Nyilván, ha egy évben csak annyi új telefont adni ki, mint a Samsung, ő is tudna jobb támogatást nyújtani, de ők nem ezt az utat járják. Még jó, hogy az Iphone tud támogatást nyújtani arra a 3-4 új telefonra, amit évente kiadnak...

[ Szerkesztve ]

(#50) vanye válasza jbcs (#49) üzenetére


vanye
senior tag

Ezzel tkp. azt mondod, hogy ha valaki erősen túlvállalja magát, akkor nem probléma, ha egy-egy feladatot (pl. szoftveres támogatás) emiatt sz@rul old meg. Hátööö...

Stern des Südens!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.