Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#3) Neurotoxin


Neurotoxin
őstag

De nagyon ronda.Úgylátszik ezekből a gombokból sok van még raktáron...(kivéve a középsőt, az tetszik.)

[ Szerkesztve ]

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#9) Davidoff91


Davidoff91
aktív tag

Az első HSZ-el csak viccelt, vegyétek már a lapot!:D De ennyi pénzért inkább ZTE Blade, hihi.:D Amúgy jó teló lett, szerintem meg nem is drága.:)

Mint régen: Nokia 3410 > Siemens A60 > Nokia 6070 > Nokia 5300 > Nokia 5800 > Samsung Galaxy S II > Samsung Galaxy Note II > Xiaomi Mi 9T Pro

(#10) kolosanyi


kolosanyi
veterán

3G-t miért kell mindig kihagyni? :( Amúgy nem lenne rossz.

(#11) JanFe


JanFe
aktív tag

Nem is rossz :)

"There is nothing permanent except change"

(#13) .bableWes


.bableWes
őstag

birja az akku, két kártya. jo lesz ez, akinek kell...

töltöm lefele a torrentet döpirétbéj-rü. csak gondoltam kiirom, hátha kibanolnak..

(#14) dlaj


dlaj
őstag

melyiket ajánljátok? ezt vagy a blédet???

(#15) Davidoff91 válasza dlaj (#14) üzenetére


Davidoff91
aktív tag

Én pont azon gondolkodtam, hogy akarok telót veni, és Blade-t kéne, van 100 000 Ft-om, veszek 3 Blade-t, kettőt előfizetésre, egyet kártyásan. Van két sim kártyám, mindkettőt belrakom 1-1 Bladebe, a 3. Bladet meg megtartom alkatrésznek/pótnak...nem jó ötlet?:D Kinek kell SGS2, mikor a csodálatos Blade is a világon van?:D:D

[ Szerkesztve ]

Mint régen: Nokia 3410 > Siemens A60 > Nokia 6070 > Nokia 5300 > Nokia 5800 > Samsung Galaxy S II > Samsung Galaxy Note II > Xiaomi Mi 9T Pro

(#16) Telomanikus válasza Neurotoxin (#3) üzenetére


Telomanikus
senior tag

+1
De nem csak a gombok...az egész kicsit 'bumszli' hatást ad :DDD

(#17) piggy2


piggy2
tag

Végre egy kétkártyás, ami kellene is.

streccs strucc cucc

(#18) NoMagix


NoMagix
addikt

Nem is rossz készülék, még az ára is megfelelő.
Kár azért a 3G-ért, ezt én sem értem, miért kell kihagyni!?!
Majd ha 3,5 lesz a kijelző és 3G is benne lesz, akkor vennék ilyet.
Addig marad a Blade/5230 kombó... :D :D

(#19) debrejo


debrejo
senior tag

Pont tervezve van a munkahelyen a kétkártyás mobil az irodistáknak. Ezt még el is fogadnám...ha forgalmazná bárki is itthon, eh.
tényleg milyen hivatalosan forgalmazott dupla simes telefonok vannak itthon? Ha már lesz, legalább megpróbálom a vezért valami normálisra rábeszélni

(#20) robertel válasza Davidoff91 (#9) üzenetére


robertel
senior tag

Köszi, hogy felismerted. Kis írónia akart lenni, csak már én is unom a zte blade-t:)

„Mindösze három ember tudta egyetlen mozdulattal lecsendesíteni a Maracanãt: Frank Sinatra, II. János Pál és én" – Alcides Ghiggia ((((())))) Nexus S

(#21) fricz19


fricz19
őstag

nem is rossz
kicsit olcsóbb lesz és elgondolkodok rajta :)

AM4/ Intel 8-12. gen CPU-t, Alaplapot, Tápot, DDR4-t, SSD-t VGA-t veszek!

(#22) csongi


csongi
veterán

Ez egy jó irány!
Még egy picit csiszolódik, és a következő telefonom már lehet két simes lesz. Valóban áldás lehet. Már egy kissé fárasztó az két mobilozás.

(#24) madstunt


madstunt
addikt

opensuse-vel elfogadnám :U :DDD

amúgy meglepő meddig jutott a touchwiz, ezek a mostaniak már egész használhatóak az első pár verzióhoz képest

[ Szerkesztve ]

(#25) TTomax


TTomax
nagyúr

"sajnos a 3G már nem fért bele az elképzelésekbe" :O

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#26) JR.CSé


JR.CSé
senior tag

Egy kétkártyás teló mindig öröm.Főleg ha az nem a messzi kínál érkezett.Az AF a kamerába igencsak belefért volna szerintem...

"A lényeg lényege lényegében lényegtelen mert a definíció szubjektivitása annyira dekurbinált h nem fér össze a valóság egzisztanciájával."

(#27) danih


danih
addikt

Kicsi, kétkártyás és egyszerű, mint a faék. Jó kis teló - lenne, 30 ezer alatt. Szerintem.

(#28) rudymester


rudymester
senior tag

Ez végre kinéz valahogy, az 5260 hátlapja szörnyű. Púposnak tűnik és az a fényes felület teljesen kiábrándító. Ez tényleg szép hátlapot kapott, a kijelző is jobban kihasználja az előlapot, szerintem sikeres készülék lesz.

Az Bléd meg nagyon jó kis teló, de akár hiszitek akár nem, sok embernek nem kell okostelefon. Sokan megveszik az Androidos gépeket, de nincs mobilnetük. Mindig mondom nekik, hogy 1000 forintért már lehet előfizetni és legalább biztonságban az ember, ha esetleg netre téved, de akkor sem vesznek.

Retrofaktor, a régi játékok tárhelye (bemutatók, végigjátszások) - youtube.com/retrofaktor

(#29) domperke


domperke
HARDVERAPRÓD

Már megint a blade rajongók....Agyrém.Végre normális dual simes a samsungtól igaz ugyanazt keleti társaink 1/5 áron összehozzák.A készülék a hiányosságai ellenére piacképes lehet.Kár a 3g ért illetve hogy csak egy térerő ikon van.Biztosan nehéz lett volna a második kártyának is egyet alkotni... :W

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=domperke

(#30) Duree


Duree
veterán

Régóta szeretnék egy kétkártyás mobilt.igazából nem értem,hogy miért nem gyártanak többfélét és vajon a nagyobb gyártóknak miért nincs.Nos ez a teló meg is felelne nekem de egyenlöre drágának tartom,úgy 30 ezer körül már gondolkodnék rajta erösen.

duree54

(#31) SentryGun


SentryGun
aktív tag

Na, haladunk... Újabb érintőképernyős kétkártyás.
Ha végre kidobnának egy androidost valami nagy képernyővel, bazi nagy akkuval, elviselhető (pl. SGS-szerű) designnal le is cserélném az E2152-t. Tudom, bilibe lóg a kezem... :)

(#32) manoarc


manoarc
senior tag

egész jó képet lő :)

{。^◕‿◕^。}

(#33) gsc73


gsc73
aktív tag

Sziasztok!

Jelenleg két mobillal szaladgálok, ezért nézegetek dual sim-es telefonokat.

Az én kérdésem mindig ugyanaz (bár sejtem a választ): Mi történik pontosan, ha az egyik kártyán beszélsz, és a másikon hívnak??? :F :F :F

Úgy is fel lehet tenni a kérdést, hogy becsörög, vagy nem csörög be???

Nem is értem, hogy ezek a jó kis tesztek (szerintem tényleg jók) miért nem térnek ki erre a szerintem nagyon fontos kérdésre.

Üdv: g.

kedvenc szavaim: palack, flakon, kredenc, fridzsider, ibrik, trafik, szvetter, fregoli, rezsó, sparhelt, vájdling, szifon, gardrób, partvis, spejz, tégely, drót, abrosz, lavór...szocreál.

(#34) minifoximaxi válasza gsc73 (#33) üzenetére


minifoximaxi
tag

Nekem dual SIM-es E2652W-m van, ha beszélek az egyiken nem veszem észre ha hívnak a másikon. A hívásbeállítások alapján rögtön hangpostára teszi a hívót, mintha ki lennék kapcsolva.

Samsung Galaxy S4 mini DUOS - Black Edition

(#35) gsc73 válasza minifoximaxi (#34) üzenetére


gsc73
aktív tag

Köszi a megerősítést, olvasom azt a topicot is..... :R

Jelenleg 3 esélyes van a Dual sim-es paletán a számomra:
- Samsung E2152. (minimal design, CSAK telefon, hosszú üzemidővel, olcsó, 15k)
- Samsung E2652W (Wifi vonzó, gyors menü, érintőképernyő, 30k)
- Samsung C6712 Star II DuoS (ez már nekem fullos, de a legdrágább is)
- (((esetleg valami myphone, de nem sók jót hallottam/olvastam róluk)))
Nehéz a döntés

Üdv: g.

[ Szerkesztve ]

kedvenc szavaim: palack, flakon, kredenc, fridzsider, ibrik, trafik, szvetter, fregoli, rezsó, sparhelt, vájdling, szifon, gardrób, partvis, spejz, tégely, drót, abrosz, lavór...szocreál.

(#36) bokrosolajos


bokrosolajos
őstag

"nem más, mint egy Bada. Természetesen zárt rendszerű, tehát alkalmazásokat nem lehet rá telepíteni"

Ez most komoly?
badára nem lehet alkalmazásokat telepíteni? khm.

(#37) Rusi válasza bokrosolajos (#36) üzenetére


Rusi
senior tag

Nem, hanem egy zárt rendszerű Bada, tehát úgymond valódi operációs rendszer fut rajta, viszont nem lehet natív Bada programokat telepíteni rá, csak sima Java alkalmazásokat. Átfogalmaztam azt a mondatot, mert félreérthető volt.

[ Szerkesztve ]

Mobilaréna (2010-2017)

(#38) Karma válasza Rusi (#37) üzenetére


Karma
félisten

Örülök, hogy végre valaki fel merte vállalni a bada valódi mivoltát, de szerintem fordítva ülsz a lovon: nem ez a telefon bada-alapú, hanem a bada egyszerűen nem több, mint ez az TouchWiz3 (leánykori nevén SHP) kiegészítve egy C++ runtime-mal.

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#39) rep3at


rep3at
őstag

A funkciók már egészen rendben vannak, bár én is inkább egy kétkártyás okostelefonra várok (talán a ViewSonicra?), egyenlőre beérem két telefonnal, így jobban ki tudom elégíteni az igényeimet.

Forward thinking. كرر

(#40) homonovus válasza gsc73 (#33) üzenetére


homonovus
csendes tag

Helló!

Ha fontos neked, hogy miközben az egyik kártyán beszélsz, a másik "becsörögjön", akkor pl. C3212 (vagy C5212, B5722, B7722, ha Samsung -- egyéb gyártótól passz.). A funkció neve angolul "active dual SIM" (lásd itt).

Valóban jó volna, ha a tesztek kitérnének erre is (elegendő volna az összesítő táblázatban egy igen/nem erejéig).

Üdv: novus

(#41) minifoximaxi válasza homonovus (#40) üzenetére


minifoximaxi
tag

azért én nem vennék mérget erre a listára, ha figyelmesen elolvasod a linkelt szócikket a Wikiről, az sem egészen ezt írja...

Samsung Galaxy S4 mini DUOS - Black Edition

(#42) homonovus válasza minifoximaxi (#41) üzenetére


homonovus
csendes tag

Üdv!

A cikk melyik részére gondolsz, ill. az általam összeszedett "lista" melyik eleme nem stimmel szerinted?

Novus

[ Szerkesztve ]

(#43) minifoximaxi válasza homonovus (#42) üzenetére


minifoximaxi
tag

"Though a new generation of Dual SIM Phones, called "Dual SIM Dual Standby" (DSDS) provide the ability to have 2 active SIM simultaneously, using only one transceiver. This is for example technology used in M158 Slider Touch & Type Dual SIM Mobile Phone, K-Touch A982, LG-GX200, Philips Xenium - X100, Samsung B5722 and Samsung E2152."

Erre utaltam, és szerintem a Samsung készülékei (köztük az én E2652W-m is) csak egy "transceiver"-el rendelkeznek, ezért egyszerre elérhetőek a hálózaton, de hívás esetén a másik kártya nem elérhető. Ezért hívják őket "Dual SIM Dual Standby"-nek. Szerintem amire te gondolsz az "Dual SIM Dual Active" lenne... Hozzáteszem, nem vagyok szaki, és ha nincs igazam akkor cáfoljanak meg a fennt felsorolt készülékek használói (én lennék a legboldogabb).

Szóval még 1x mondom, nem kötözködni szeretnék, csak kihasználni a fórum adta tapasztalatcsere lehetőségeit.

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S4 mini DUOS - Black Edition

(#44) homonovus válasza minifoximaxi (#43) üzenetére


homonovus
csendes tag

Helló, minifoximaxi!

Oh, nem éreztem én sehol a kötözködést :-)

No de:

A Wiki-szócikk "Active dual Sim phones" alcíme alatt:

"Mobile phones with built-in simultaneous dual SIM capability allow both SIMs to be active simultaneously and allow calls to be received on either number at any given time. Most such phones have two transceivers built in one of which may support 2G and 3G while another may only support 2G."

Szóval ezért véltem úgy, hogy az active dual SIM a megfelelő terminológia.

C3212 készülékem van, ha az egyik kártyán (legyen SIM1) beszélek, és közben a másikon hívnak (SIM2), az bekopog/kicsöng, SIM1-en lévő hívást tartani tudom, SIM2-t felveszem, majd visszatérek SIM1-re.

A B5722, C5212 készüléket a Samsung kiváló indiai oldala alapján raktam be a sorba. A B7722-t szintén valami indiai oldalról kerítettem elő.

Mindenestre abban egyetérhetünk, hogy a funkció meglétére igazán kitérhetnének a tesztelők (akiknek munkáját egyébként nagyon hasznosnak tartom, és - megragadva az alkalmat - itt most meg is köszönök), a gyártók pedig különösen.

Üdvözlettel:

novus

[ Szerkesztve ]

(#45) Rusi


Rusi
senior tag

Látom, egész kis szakmai tanács alakult ki a kétkártyás mobilok működését illetően. Ez teljesen jó és jogos a felvetés is, úgyhogy a magam részéről ezt igyekszem is a jövőben kipróbálni és a cikkekbe beleilleszteni. Annyit azért hozzátennék, hogy viszonylag ritkán eshet meg olyan, hogy amíg az egyik kártyán beszél az ember, a másikon keresik. Általában ez egy kártyán belül szokott megtörténni, persze arra ott a hívásvárakoztatás, ami két (akár különböző, akár azonos) kártya között nem működhet. Viszont speciális esetben (ha mondjuk mindkét kártya céges) tényleg lehet olyan, hogy míg az egyiken beszél a tulaj, a másikon is hívják őt.

Mobilaréna (2010-2017)

(#46) gsc73 válasza Rusi (#45) üzenetére


gsc73
aktív tag

Szia!

Szerintem az nagyon hasznos lenne! Támogatom! Egyébként az én véleményem az, hogy egyáltalán nem ritka eset, hogy egyiken beszélsz, a másikon hívnak, itt vagyok pl. én...... :)) Ugye a céges SIM azért van (legalábbis nálunk) hogy a főnök, vagy munkatársak elérjenek. Kedvesemmel (másik SIM természetesen) ingyen beszélünk egymással, így van, hogy 15-20 percet is beszélünk. Nem szerencsés, ha közben keresnek, és én nem tudok róla. Ezért fontos számomra, hogy "becsörögjön" a másik SIM, és ezért is feszegetem ezt a témát a legtöbb dual-sim-es topikban.

homonovus: Köszi a Wiki hivatkozást. A leírt szakmai résszel már tisztában voltam, mint műszaki ember, inkább az a fő probléma, hogy a terminológiát még a gyártók specifikációiban sem használják következetesen, így csak is kizárólag annak lehet hinni, ha valaki kipróbálja, és megírja egy topikban.
Kicsit off....
Tehát a C3212 becsörög...tetszene a telefon, mert nem egyértelmű a szándékom, hogy okosabb telefont vegyek. Pár kérdésem lehet? (a topicja már nem nagyon él):
- Akkumulátorról tudnál mondani valamit? Specifikáció szerint csak 3 óra beszélgetést bír, míg E2152-nél 11 óra (!!!) (tudom az Dual standby). Mi a tapasztalatod?
- Ugye a hívásvárakoztatással sincs probléma?
- Telefonkönyvben lehet gyorsan keresni?

Üdv: g.

[ Szerkesztve ]

kedvenc szavaim: palack, flakon, kredenc, fridzsider, ibrik, trafik, szvetter, fregoli, rezsó, sparhelt, vájdling, szifon, gardrób, partvis, spejz, tégely, drót, abrosz, lavór...szocreál.

(#47) homonovus válasza gsc73 (#46) üzenetére


homonovus
csendes tag

Helló!

Igen, engem is nagyon zavar a következetlen terminológiahasználat. A felhasználók saját tapasztalatait pedig -- én úgy vettem észre -- a kelet-ázsiai, ausztrál, óceániai(?) fórumok hozzászólásaiból kénytelen az ember kibányászni (ugyanakkor lehet, hogy eközben a cirill betűket vagy más írásjeleket használó nyelvek ilyen tárgyú topicjai pörögnek, mint az állat, csak mi nem tudunk e párhuzamos univerzumokról).

C3212:
Akkumulátor: hogy beszélgetésből mennyit bír, nem tudom. A folyamatosan bekapcsolva lévő készülék nálam 4 napot bír, de én nem telefonálok sokat, azt hiszem.
Hívásvárakoztatás: mindkét kártyán be van állítva, használom, OK.
Telefonkönyv: három opció van -- csak SIM, csak telefon saját telefonkönyve, vegyes. A vegyes a leglassabb, a csak SIM gyorsabb, a telefon saját telefonkönyve OK. Én ez utóbbi beállítással használom.

Ami csöppet zavar a telefonban, hogy a nem fogadott (vagy észre nem vett) hívások csak a billentyűzár feloldása után láthatók, ugyanis a nem fogadott hívásokról értesítő képernyőüzenet a "Billentyűzár lezárva. Nyomja le hosszan a * gombot" alatt jelenik meg (azt pedig nem érezték fontosnak a fejlesztők, hogy a kijelző tetején elhelyezett ikonsorban jelenjen meg ilyenkor valami). Ennek módosítására beállítást nem találtam a telefonban, a használati útmutató pedig hm..., hát meglehetősen szűkszavú.

Ha érdekel még valami, nagyon szívesen válaszolok akár privát üzenetben, akár a C3212 saját topicjába átvonulva.

novus

(#48) gsc73 válasza homonovus (#47) üzenetére


gsc73
aktív tag

Nagyon köszönöm az infókat. :R :R :R Akkor a c3212-ről már csak privátban érdeklődöm majd...

kedvenc szavaim: palack, flakon, kredenc, fridzsider, ibrik, trafik, szvetter, fregoli, rezsó, sparhelt, vájdling, szifon, gardrób, partvis, spejz, tégely, drót, abrosz, lavór...szocreál.

(#49) Samus


Samus
addikt

Szép darab, kíváncsi voltam, felénk mennyi lesz majd...kár, hogy csak az oroszoknál kapható hivatalosan...

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#50) kennyke válasza Samus (#49) üzenetére


kennyke
aktív tag

Nektek mit jelent, hogy hivatalosan nem kapható??

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.