Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Cifu


Cifu
nagyúr

Ok, van a TV-n Tidal applikáció, de ennyi. Emiatt választana valaki Samsung TV-t? :U
Ha böngészőből nyitja meg az webes lejátszót, kb. ugyan azt kapja pepitában...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#2) Sinesol


Sinesol
veterán

Eléggé clickbait, rosszindulatú cím, nem tudom miért kell ezt erőltetni...
Nem lett volna sokkal elegánsabb valami olyasmi, hogy jön a Tidal a Samsung Tv-kre?

Komolyan példát lehetne venni az Ipon-ról, egyre bővül a tartalom, igényesebbek a cikkek, itt meg már lassan a béka segge alatt vagyunk.

(#3) jerry311


jerry311
nagyúr

Ez akár komoly, vásárlást is befolyásoló tényező lehet a zenekedvelők számára.

Ja, pont a TV-t akarom használni zenére. :DDD
Van arra jobb eszköz is, még akkor is ha rá van kötve a HiFi-re.

(#4) GeryFlash


GeryFlash
veterán

A francba pedig a jövő a Tidalé ;]

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#5) rii


rii
nagyúr

zseniális ... ahogy a sok szerencsétlent rábeszélik az újabb tv vásárlásra egy olyan funcióval, aminek a tv-hez semmi köze

zse ni á lis

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#6) myckie2


myckie2
őstag

Úgyis letörlik róla kb. 1 év múlva, szóval mindegy.. :U

(#7) Hieronymus válasza rii (#5) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Ha ingyen jár a tévéhez a Tidal, akkor valóban kiszúrás. Ha fizetni kell érte, akkor lényegtelen.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#8) muszurkefal válasza Cifu (#1) üzenetére


muszurkefal
aktív tag

Emiatt biztos nem. Más gyártók készülékein is elérhető. A Sony-nál biztosan.
#7: esetleg ha a TIDAL-hoz járna ingyen TV ;]

[ Szerkesztve ]

(#9) Hieronymus válasza muszurkefal (#8) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Már is előfizetnék a Tidalra.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#10) mzso válasza Hieronymus (#7) üzenetére


mzso
veterán

Nem fordítva?

(#11) #16820480 válasza GeryFlash (#4) üzenetére


#16820480
törölt tag

Mivel más nem nagyon ad lossless streaminget, így remélem tényleg hosszútávú szolgáltatás lesz.

Mondjuk amúgy meg a hír tök mindegy, minden Android TV-t futtató eszközre települ az app. Shield TV-n teljesen jól megy.

(#12) janeszgol válasza Sinesol (#2) üzenetére


janeszgol
félisten

Pár éve nem olvasom az Ipont, de akkor rendszeresítem visszatérésem hozzájuk.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#13) Hieronymus válasza mzso (#10) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Arról volt szó, hogy az előfizetéshez adhatnának tévét.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#14) #72042496 válasza janeszgol (#12) üzenetére


#72042496
törölt tag

A cikkeik szerintem is jók, a komment szekció viszont minősíthetetlen sajnos. A PH!-éról sincs épp rózsás véleményem, de ami ott megy, az tényleg durva.

(#15) b.


b.
félisten

Kár ezért a címért. Digitális műszerfal sincs a régebbi Audi- A8-ban még se vág eret senki.EZ pozitív hír. 2017 es modellek is megkapják visszamenőleg az új TV-k mellett.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#16) tixem


tixem
addikt

clickbait ftw

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#17) balgab84


balgab84
aktív tag

Elofizeteses, nem jar ingyen, ez olyan mint a netflix gomb a tv-n😀

(#18) elefant válasza Sinesol (#2) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

Szerintem pedig ez a mentalitás igenis visszatetsző. Kicsit olyan, mintha mesterségesen gyorsítanák ily módon az elavulási folyamatot. Ez nem csak Samsung sajátosság, más gyártók is ezt csinálják. Persze, lehet mondani,hogy elérhető böngészőn keresztül is a Tidal, de akkor nem kell erőltetni egyáltalán ezt az app dolgot, akkor ne reklámozza senki azzal a készülékét, hogy milyen szuper az alkalmazáskínálat.

(#19) dabadab válasza b. (#15) üzenetére


dabadab
titán

2015 még nem volt olyan régen, egy tévé várható élettartama meg bőven tíz év feletti.
Szerintem nagyon nincs jól ez, hogy a funkcionalitás java szoftverben van, amit lezárnak, nincs hozzá forrás, nem lehet önerőből update-elni, a gyártó cég meg pillanatok alatt abbahagyja a támogatását.

Vagy legyen nyílt rendszer, vagy ha lezárják, akkor tessék normálisan támogatni.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#20) elefant válasza dabadab (#19) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

ráadásul úgy, hogy ugyanúgy egy Tizen okostévérendszerről van szó, amin azért olyan sokat (gondolom) nem kellett változtatni. Azért egy ilyen tidalos megállapodás elég nagy dolog, mégiscsak az egyik legmeghatározóbb piaci szereplőről van szó. Egy csomó tök jó tartalmat kínálnak, ami tévén szuperül élvezhető (koncertfelvételek stb.).

(#21) Cifu válasza elefant (#18) üzenetére


Cifu
nagyúr

Csakhogy ebből következik, hogy mindig kiszúrnak azzal, akinek nem a legfrissebb TV-je van.
Mi a megoldás? Nem kell az adott gyártó termékeit megvenni és/vagy tudatos vásárlóként el kell gondolkozni, hogy egy kicsivel olcsóbb TV + android box / HTPC nem jobb döntés-e, minthogy ilyesmivel foglalkozzon az ember.

Persze a realitás az, hogy a tömegek megveszik, a gyártó látja, hogy ez így jó, és kész, minden megy tovább.

Anno próbálta az ember felhívni a figyelmet a Samsung LCD TV-k panellottójára, lett foganatja? Nem sok.
Ez ugyanez pepitában. Szélmalomharc.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#22) Cifu válasza elefant (#20) üzenetére


Cifu
nagyúr

Azért egy ilyen tidalos megállapodás elég nagy dolog, mégiscsak az egyik legmeghatározóbb piaci szereplőről van szó.

A Tidal inkább csak egy kisebb szereplő a digitiális zeneértékesítés piacán. Van kb. 3 millió előfizetője a becslések szerint, és nagyjából észrevehetetlen a forgalma a Spotify, Apple Music / iTunes vagy akár a Google Play Music-hoz képest.

Van egy marketing máz körülötte, hogy mennyire Hi-fi minőséget tudnak nyújtani, meg újabban néhány érdekes húzása (az említett koncertfelvételek pl.), de a jelek szerint ezzel sem váltja meg a világot.

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#23) Reggie0 válasza elefant (#20) üzenetére


Reggie0
félisten

Miert rosszabb lesz a TV-d ettol, mint amikor megvetted? Nincs ebben semmi mesterseges elavulas.

(#24) b. válasza dabadab (#19) üzenetére


b.
félisten

Értem, de egy új termékhez több/ új szolgáltatás jár, kb ennyi. Gondolom Samsung fizet ezért, nem pusziért csinálják. Nekik az az érdekük, hogy minél többen fáradjanak be a boltba és cseréljék le a régi modellt vagy vegyenek újat tőlük. Ettől függetlenül a te 5 éves TV-d nem tud kevesebbet annál, mint amikor megvetted, nem értem miért elvárás az rá, hogy tegyék rá ingyen a Tidal-t 3-5 év múlva.:
Ha szoftveresen elmaradott lenne vagy nem menne rajt olyan funkció, amit a megvételkor tudott ez jogos felvetés lenne,( bár szerintem az sem 10 évig) de így érthetetlen számomra az ez irányú probléma, mondom ezt úgy, hogy 2016 ban vásároltam a samu tévémet és elméletileg külső boxxal okosítható lenne, már ha lenne hozzá ilyen.( illetve most már lesz, horror áron)

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#25) Akula


Akula
őstag

Hát ha ott van előttem két TV és műszakilag ugyanaz viszont az egyiken megy ez a tidal hülyítés, a másiknak meg mondjuk szebb a talpa, akkor az utóbbit veszem meg.
mi az amit nem lehet ma letölteni?
De ha valaki megbántódott most, mert 2016-os TV-je van és hiába 65"-os, de nincs hozzá Fásy összes, akkor negyed áron örömmel megszabadítom! :C

[ Szerkesztve ]

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#26) sittes79 válasza Sinesol (#2) üzenetére


sittes79
addikt

Teljesen egyetértek már csak a forum miatt vagyok itt az oldal tartalmi része egy rakás ****

(#27) hombre[EU]


hombre[EU]
veterán

Ez tök jó,hogy bōvítik a listát,de az igazság az,hogy 2018-ban még csúcskategóriáshoz is meg kell venned a kínai droidboxot 50dolcsiért,hogy valóban smart legyen (számomra)

Life, Uh, Finds A Way

(#28) Hunpriest


Hunpriest
senior tag

Lol, és meddig lesz elérhető az app? Egy - két évig vagy max. pár hónapig? Meg amúgy is nem letölthető az összes androidos TV-re?

(#29) Dare2Live válasza hombre[EU] (#27) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

És itt is látszik mennyire versenyképtelen Samsug... okos tv megoldás egy 50$ boxhoz képest.

jó box Android (vagy libre=tvre szabott linux de ezt most hagyjuk). Van minden. Fel se merül, hogy nincs Tidal vagy akármi. Samsung...on meg hír sött cikk születik róla.

Amúgy ez a cikk nem Samsung reklám/támogatot tartalom? Mert akkor illene az X.

szerk: Na ja ez a másik. amlogicos BOXot megveszed android 6al aztán nyilt az egész, két év múlva raksz rá egy 8at, újabb 2év múlva egy 10et. Nem kidobod/használhatatlan mert 2016os és már nem kapja meg.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#30) arty válasza Dare2Live (#29) üzenetére


arty
veterán

írj már kérlek egy 2016-os boxot, amire most kijött a 9-es droid és emellett viszonylag problémamentes is ;)

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#31) Cifu válasza arty (#30) üzenetére


Cifu
nagyúr

A 9-es nyilván nem, de példának ott a Xiaomi Mi Box. Nemrég jött ki az Oreo hozzá, és bőven belefér a "viszonylag problémamentes" fogalmába...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#32) Dare2Live válasza arty (#30) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

8at írtam. 9ből sztem béta buildok vannak.

Nem mindha tizen frissen tartása lenne samsung tvk baja. Hanem, hogy nagy hír, hogy lesz rá Tidal app. Meg, hogy még a 2017es modelleken is menni fog. ude durva = szar.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#33) emvy válasza rii (#5) üzenetére


emvy
nagyúr

Nem ertitek. Nem a TV hangszorojarol hallgatnal zenet. Ez arrol szol, hogy veszel egy speci hangrendszert a TV melle, es nem kell plusz egy medialejatszo.

while (!sleep) sheep++;

(#34) arty válasza Cifu (#31) üzenetére


arty
veterán

több boxa is van a xiaominak? nem ezt cseszte el a 8as és nem lehet downgradelni?

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#35) Spec


Spec
őstag

YouTube-on keresztül eddig is akármilyen videoklipet/filmet meg tudtam nézni a TV-n, ha nagyon akartam. Eddig se jutott eszembe a Tidal-t használni, és ezután sem fog.

"They were the only species to offer true resistance to the Borg." – Seven of Nine

(#36) Hieronymus válasza emvy (#33) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"Nem a TV hangszorojarol hallgatnal zenet. Ez arrol szol, hogy veszel egy speci hangrendszert a TV melle..."

Akkor sem lesz zenei élmény. Nekem van házimozi rendszer és 5.1-ben dübörögnek a filmek.
De zenéhez inkább egy valódi sztereó rendszert használok.
Bizonyosan van olyan házimozirendszer, ami képes tökéletes zenei élményt nyújt. De én nem akarom megfizetni. Gondolom nem vagyok egyedül ezzel a véleményemmel.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#37) dabadab válasza Hieronymus (#36) üzenetére


dabadab
titán

"Akkor sem lesz zenei élmény"

LOLROTFL.

(Egyébként nálunk is egy sima sztereo rendszerre van kötve a TV, mert az 5.1 logisztikai okokból elég esélytelen volt.)

DRM is theft

(#38) #16820480 válasza Hieronymus (#36) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nincs minden tévé 5.1-re kötve eleve. Egy normális hangfalpár esetén lehet megfelelő zenei élményed.

(#39) Hieronymus válasza #16820480 (#38) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Csak akkor a filmek hangzása lesz szegényes.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#40) emvy válasza Hieronymus (#36) üzenetére


emvy
nagyúr

> Akkor sem lesz zenei élmény.

Akkor se, ha ugyanazok a bitek jonnek le a TV-rol?

while (!sleep) sheep++;

(#41) dabadab válasza emvy (#40) üzenetére


dabadab
titán

Nem, mert a házimozi erősítő hangja nem zenei, érted.

DRM is theft

(#42) Cifu válasza dabadab (#41) üzenetére


Cifu
nagyúr

Mindig tanul valamit az ember... :DDD

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#43) emvy válasza dabadab (#41) üzenetére


emvy
nagyúr

Varj, meg erositorol nem is volt szo. Miert ne lehetne Samu teve utan jingjangos-csakras-nuncsakus Audio Note masfelwattos ezusttel tekertet rakni?

while (!sleep) sheep++;

(#44) Hieronymus válasza emvy (#40) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"Akkor sem lesz zenei élmény."

Csak neked, csak most.

Gyorsabban gondolkodtam, mint ahogyan írtam. Sajnos előfordul.

Akkor sem lesz kiváló zenei élményén.

De ez már úgy marad, ahogyan az idézetben van. Legalább jókedvet varázsoltam néhány fórumozónak.
Ez is ér valamit. Vagy sem?

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#45) #16820480 válasza Hieronymus (#39) üzenetére


#16820480
törölt tag

Nekem teljesen megfelelő a két hangfalas rendszer, nem érzem szegényesnek.

(#46) Tomassy00


Tomassy00
senior tag

Ezért nem kell tv-t venni. ;) :P

(#47) Hieronymus válasza #16820480 (#45) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Ezzel nem lehet vitatkozni. Ha neked jó, akkor jó.

Én elég sok audiovizuális tartalomhoz férek hozzá ami legalább 5.1 csatornás hangot tartalmaz. Ezért használok ilyen hangrendszert. Műholdról hozzáférhető egy bajor klasszikus rádióadás, ami néha 5.1-es hangsávot is tartalmaz. Nem volt jobb a zenei élmény, mint egy "hagyományos" jobb minőségű audiorendszeren. A zene esetében maradok a sztereónál. Bár ez csak mesterségesen felkeltett igény. :D
Elég megnézni a méregdrágán árusított kisméretű szuper audio eszközöket.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#48) arty válasza emvy (#40) üzenetére


arty
veterán

ugyanazok jönnek le? ("mqa formátum", esetleg 192khz/24bites pcm? egyáltalán, tud a samutévé szoftveresen dekódolni mqa-t? mqa: a tidal által használt legjobb minőségű, bár VESZTESÉGES(!) kodek)
ugyanolyan időzítéssel? (jitter)

nem tudom mi a vélekedés a tidal-ról, hogy a körülmények ismeretében komolyan veszi-e őket egy igazi vájtfülü, de hogy egy samutévére alapból nem bízna semmit egy ilyen ember, abban vakon biztos vagyok :D

szerintem a samutévén zenélők 99.999999999999%-nak elég a spotify max minősége, és majdnem azt is lefogadnám, hogy pár kilencessel kevesebb százaléknak (a végéről(!) :D ) az alap, sz*r minőség is megfelelne ;)

(#45) sheratan : azért gondolom belátod, hogy a te "igénytelenséged" nem mérce ;)

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#49) emvy válasza arty (#48) üzenetére


emvy
nagyúr

> egyáltalán, tud a samutévé szoftveresen dekódolni mqa-t

Hat kerdes, hogyan implementaljak a klienst. Attol, hogy Samsung teverol van szo, meg siman implementalhatjak.

> esetleg 192khz/24bites pcm

A 192 kHz otthoni felhasznalas mellett egy marhasag, annyit ersz el vele, hogy valoszinuleg (eszrevehetetlenul) zajosabb lesz a hang 192 kHz mellett. 24 bitnek neha lehet ertelme, foleg digitalis hangeroszabalyozas mellett.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#50) #16820480 válasza arty (#48) üzenetére


#16820480
törölt tag

Igazából ezeknek a dolgoknak nem lenne szabad mércéje legyen :)

Bár irigyellek, ha te mindenre a megfelelő szintet megütő pénzt tudsz fordítani, nekem válogatni kellett a hobbik között. A kávédarálótól kezdve a projektoron át a bringáig, hátizsákig, stb. Ha valamire nincs megfelelő szintű céleszközöd, akkor szégyelld magad :N

(#51) arty válasza emvy (#49) üzenetére


arty
veterán

Nem kérdés, megírhatják a szoft dekódot - de meg fogják? ;)
Van/lesz valódi igény erre? Vagy csak ott az app és szól... valami... valahogy.

A nagyobb szám nem jelent jobbat automatikusan? (Ezt a zajosságot nem értem, ha a master 192khz/24biten lett rögzítve, az mitől lenne zajosabb, mint a 44khz/16bites felvétel? Mitől lenne "ártalmasabb" a több minta?)

(#50) sheratan

"Igazából ezeknek a dolgoknak nem lenne szabad mércéje legyen :)"

a filmet 5.1-ben (vagy még több csatornában/objektum alapon) rögzítik, ez a "szabvány", így adja vissza, amit a készítők megálmodtak

"Bár irigyellek, ha te mindenre a megfelelő szintet megütő pénzt tudsz fordítani, nekem válogatni kellett a hobbik között. A kávédarálótól kezdve a projektoron át a bringáig, hátizsákig, stb. Ha valamire nincs megfelelő szintű céleszközöd, akkor szégyelld magad :N"

dehogy tudok, én zenében vagyok "igénytelenebb" (ez nem minősítés önmagában, csak azt jelenti, hogy nincs rá (kellő) igényem, mert nem szánok rá helyet, pénzt, stb. az igénytelen NEM pejoratív jelző, önmagában!)

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#52) emvy válasza arty (#51) üzenetére


emvy
nagyúr

> A nagyobb szám nem jelent jobbat automatikusan? (Ezt a zajosságot nem értem, ha a master 192khz/24biten lett rögzítve, az mitől lenne zajosabb, mint a 44khz/16bites felvétel? Mitől lenne "ártalmasabb" a több minta?)

https://people.xiph.org/~xiphmont/demo/neil-young.html

192kHz digital music files offer no benefits. They're not quite neutral either; practical fidelity is slightly worse. The ultrasonics are a liability during playback.

Neither audio transducers nor power amplifiers are free of distortion, and distortion tends to increase rapidly at the lowest and highest frequencies. If the same transducer reproduces ultrasonics along with audible content, any nonlinearity will shift some of the ultrasonic content down into the audible range as an uncontrolled spray of intermodulation distortion products covering the entire audible spectrum. Nonlinearity in a power amplifier will produce the same effect. The effect is very slight, but listening tests have confirmed that both effects can be audible.

while (!sleep) sheep++;

(#53) Sinesol válasza emvy (#52) üzenetére


Sinesol
veterán

A bitmélység is csak marketingduma, gyakorlatilag még 20 bites felbontást is csak néhány csúcshardver tud a világon, arról nem is beszélve, hogy már a 20 bites dinamikatartomány megjelenítése is a tartós halláskárosodást súrolja. 24 bit a valóságban csak szoftverben létezik, a hangmérnökök munkájának megkönnyítése érdekében.

[ Szerkesztve ]

(#54) emvy válasza Sinesol (#53) üzenetére


emvy
nagyúr

Jaja. En azert hasznalok 24 bites kimenetet, mert van egy digitalis attenuator a rendszeremben.

while (!sleep) sheep++;

(#55) AthlonXP


AthlonXP
őstag

"Ez akár komoly, vásárlást is befolyásoló tényező lehet a zenekedvelők számára."
Ja teljesen valószínű! Ekkora hülyeséget!

(#56) dabadab válasza arty (#51) üzenetére


dabadab
titán

"Nem kérdés, megírhatják a szoft dekódot - de meg fogják? ;)"

Szerintem elég valószínűtlen, hogy a tévés változatból direkt kivennék - ugyanis elég nyilvánvaló, hogy minden platformon szoftveresen dekódolják a saját, senki más által nem támogatott formátumukat.

DRM is theft

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.