Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bambano


bambano
titán

a google nem jelentett be ma valami orbitális disznóságot?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#2) 0xmilan


0xmilan
addikt

Van egy olyan érzésem, hogy most is csak a linkeket törlik majd és azok ismeretében később is elérhető lesz az összes kép.

(#3) Oxi


Oxi
aktív tag

Meg is érdemlik a palimadarak, akik nem képesek meglenni a Facebook nevű spyware nélkül.

Mínusz egy ok a kötekedésre.

(#4) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Nem biztos, hogy jól értem, de akkor ha nem telepítem ezt a cuccot, akkor ezentúl nem fogok tudni küldeni senkinek se chaten keresztül semmilyen képet és az eddig megosztottakat is elvesztem?!
És mi van, ha a beszélgetésben csak én telepítem, a másik fél meg nem?
Remélem félreértettem, mert ez így nettó baromság.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#5) ViZion


ViZion
félisten

Ilyenkor nem az van, h jön vmi új startup és átveszi az ilyen disznók helyét egy normálisabb szolgáltatás? Vagy annyira FB függők már, h erre nem képesek?
Nehezen tudom megítélni, mert nálam ezek is a "Hold on, trying to give a fuck..." kategória, MSN, szkájp, tímvjúver, instagram, sznepcset és a többi ratyi dologgal együtt.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#6) Lirion


Lirion
addikt

Mindig is utáltam a facebookot, úgy látom, ezek után sem lesz ez másképp...

(#7) Воланд válasza Zirowe (#4) üzenetére


Воланд
titán

Olvasd el az eredeti cikket, mert ez a fordítás sokat nem ér.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#8) saelin


saelin
veterán

Ez mekkora hülyeség. :F

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#9) erer1000 válasza ViZion (#5) üzenetére


erer1000
őstag

jaj MSN :O :O :O :O
sajnos annak vége :'(

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#10) #72042496


#72042496
törölt tag

Egy újabb nívós cikk az ország egyik vezető szakmai oldalán. Na most megyek, mert már a nívós szónál repedésnek indult a plafon, a szakmainál pedig már potyogott a vakolat is.

(#11) Kronos3000


Kronos3000
senior tag

Azon ritka alkalmakkor amikor egy üzenet miatt telefonról benézek a Fb-ra,és nyihog a messenger-ért,elég desktop nézetre váltani a böngészőben és máris használható.Ezek a pitiáner zsarolások mind kikerülhetők valahogy.Persze az emberek többsége enged,mert az egyszerűbb.Én a fb-ot sem vagyok hajlandó telepíteni,nem hogy a járulékos kacatokat hozzá.

Wasabi...

(#12) Kronos3000 válasza #72042496 (#10) üzenetére


Kronos3000
senior tag

Növelni kell az olvasottságot,a kattintások számát.Bevételt hoz.Senki sem tökéletes.

Wasabi...

(#13) Ösbő


Ösbő
csendes újonc

Telefonon eddig is facebook lite-al simán lehetett messenger nélkül chatelni (vagy ipone Friendly). Remélem ezen funkció is megmarad az ilyen külső fejlesztések esetén.
Nem vagyok facebook függő (inkább PH függő :D ) de nem tetszik sem a facebooknál, sem más helyen, hogy ráerőszakolnak egy indokolatlan változást az emberre.

(#14) dugynok


dugynok
senior tag

A divatot diktálni kell, nem követni...
Komolyságot félretéve, nem vagyok facebooker, nem is tervezem. Az ilyen ultimátumos dolgok nagyon nem tetszenek. Várható volt, ha egyszer ennyire kinövi magát valami, elkezd uralkodni.

(#15) haxiboy


haxiboy
veterán

Amennyire nem érzem szükségesnek a Facebookot, annyira kötelezőnek is érzem, az ismerőseim nagy részét csak itt érem el, mert a folyamatos telefonszám változásokat lehetetlen követni. Na meg hiába hívom 10x nem veszi fel, ha facebookon írok neki fél percen belül visszaír.
Igaz néhány ismerősömet már rávettem a telegram használatára, de én nem bánnám ha egyszer visszanyalna a fagyi Arckönyv bácsinak. Persze nem rosszat szeretnék vagy ilyesmi, de amikor valaki ilyen módon kényszerít rá hogy 1-1 alkalmazást használjak...A zsarolást nem büntetik amúgy?
Szóval ha én csinálok egy alkalmazást, majd két felé szedem és azt mondom ha nem töltöd le a másikat ez meg ez az adatod elveszik, de ha letöltöd akkor 2x annyi helyen nyomhatom az arcodba a reklámot nem fognak beperelni/megbüntetni?

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#16) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Én meg mondjuk pont magasról teszek rá, mit akarnak...

Mutogatni való hater díszpinty

(#17) #72042496 válasza Kronos3000 (#12) üzenetére


#72042496
törölt tag

Növeljék felőlem, csak a nagy fröcsögés közben leírhatták volna azt is, hogy konkrétan a Synced From Phone (Telefonról szinkronizálva) albumot fogják júliusban törölni, ha az ember nem telepíti a Moments alkalmazást.

[ Szerkesztve ]

(#18) atike


atike
nagyúr

Vicc...

(#19) Zirowe válasza Воланд (#7) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Sok koze nincs az eredeti cikknek ehhez a "ferditeshez". :F

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#20) hcl válasza #72042496 (#17) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Tőlem törölhetik, mert nincs... Nem töltök fel direktben telefonról :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#21) AMD_ok válasza haxiboy (#15) üzenetére


AMD_ok
őstag

Azert santa a kerdes, mert mivel ingyen kapod az alkalmazast, igy nincs beleszolasod kb semmibe a dologgal kapcsolatban. Ezert gyuloletes ez az FB, meg hogy szinte mindenki ezen "log", mert igy a nagy beetetes utan mostmar a rengeteg felhasznalonak azt nyom le a torkan ,amit csak akar. Nem mondom, hogy nincs jo oldala egy se, de hogy en nem leszek rajta ebben a evtizedben sem (ahogy eddig se), az tuti. Nem is ertettem soha, hogy nem lehet meglenni nelkule....

(#22) draco31


draco31
veterán

Ez így nekem ködös, vagy már túl fáradt vagyok megérteni.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#23) derive


derive
senior tag

Es mi azzal a problema, hogy az FB torli az ideiglenes tarhelyet? Skypeon meg az sincs, megis mehet minden p2pben.

(#24) kymera válasza Lirion (#6) üzenetére


kymera
senior tag

+1

1151,AM4,1366,2011, - Lapok,procik,vinyók,tápok,vga-k -akciósan. - 70-2340239

(#25) kakuk.tamas


kakuk.tamas
addikt

3 éves a Facebook fiókom, de a falam csont üres. Semmi sincs rajta. Egyedül a Messengert használom, de azt is ritkán. Inkább felhívom az illetőt, vagy személyesen beszélek vele.
26 éves vagyok, dolgozok, normális életem van. És nem vagyok beteg.

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#26) Penge_4 válasza ViZion (#5) üzenetére


Penge_4
veterán

" MSN, szkájp, tímvjúver, instagram, sznepcset és a többi ratyi dologgal együtt."

És a TeamViewer hogy kerül a felsorolásba? :F

(#27) bambano válasza Penge_4 (#26) üzenetére


bambano
titán

a teamviewer egyrészt nemrég pénzes lett, másrészt nemrég lyukas lett, mint a szita.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#28) nuke7 válasza Zirowe (#4) üzenetére


nuke7
veterán

jéééézusom... totálisan félre van fordítva a cikk... (nem tudom, hogy direkt-e... :F )

https://youtube.com/user/nuke7

(#29) NandoXXL válasza nuke7 (#28) üzenetére


NandoXXL
senior tag

Nézettség, hirdetés, bevétel, és a kedves pöcegödrös lapcsalád. Ennyi, mint a Győzike Show, beböfögnek valamit, mi meg szórakozunk ;]

(#30) Sennalacy


Sennalacy
aktív tag

A kapitalizmus végjátékában a vállalatok mondják meg, hogy mit tehetnek a felhasználók. Egyre több cégtől látjuk ezt a hibás gyakorlatot amikor a farok csóválja a kutyát mivel nincs valós alternatíva. Ezt az állapotot az emberiség érdekében vissza kell fordítani minél hamarabb és olyan rendszert kidolgozni amikor nem ezen cél eléréséért dolgoznak a vállalatok, hanem valóban a fogyasztói elégedettség lesz újra a mérce..

Nem olyan bonyolult megoldani. Egyszerűen a fogyasztói elégedettséget be kell építeni az adórendszerbe és jóval magasabb adókat kivetni azon cégekre akik elégedetlen fogyasztói tömegeket termelnek ki. Így akár monopólium is létezhet úgy, hogy mindenki érdekében a leggazdaságosabban tevékenykedik. Nem a vállalatok a rosszak feltétlenül, hanem a feltételrendszer nem a kívánt cél felé tereli őket. Ezt fel kell ismerni és változtatni kell. Ők maguk nem fognak mert őket a jelenlegi szabályok termelik ki olyanná amilyenek.

Pssszt, csendet kérek BIOS-t frissítek!

(#31) scarabaeus válasza bambano (#27) üzenetére


scarabaeus
őstag

"nemrég pénzes lett"

Nemrég? Dehát mindig is az volt. Üzleti használatra. Talán csak a bétateszt idején nem, nem emlékszem.

"nemrég lyukas lett, mint a szita"

Amennyiben? Amennyiben a népek a LinkedIn és egyebek jelszavait használták fel a TeamViewer accountjaikhoz is, amely LinkedIn és egyéb jelszavak aztán százmilliószám kerültek rossz kezekbe? Vagy azok a "verziók" lyukasak, amelyeket előszeretettel töltenek le népek nem a teamviewer.com-ról, mert igaz, hogy magánhasználatra onnan is lehet ingyen, de menő az ilyen szoftvert is inkább megpatkolt verziókban jó kis büdös helyekről beszerezni, aztán teleszórni az internetet azzal, hogy milyen hitvány szemét egy program a TV (beleértve a keresztül-kasul fertőzött és mindenki számára backdoort kínáló zombigépekre rátelepített TeamViewereket használók hasonló panaszait).

Mert ha egyéb lyukakról van szó, arról komolyan szeretnék tudni.

Quoth the Raven "Nevermore."

(#32) pomorski


pomorski
őstag

Érdekes hír...

(#33) kenwood válasza Oxi (#3) üzenetére


kenwood
veterán

Igen.
Mar banom is,hogy azokrol a kertipartikrol,kozos kirandulasokrol, amire facebookon szortak ki a meghivokat a barataim,vegul tudomast szereztem.
Sokkal jobb lett volna otthon ulni a szobaban,es buszkelkedni,hogy nekem nincsen facebook accountom :D

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#34) balint355


balint355
aktív tag

Ezt a cikket érdemes lenne levenni az oldalról amíg nem csináltok egy rendes fordítást... Mindenkinek ajánlom a forrás elolvasását, mert ennek semmi köze az eredeti hírhez, pl. a privát üzeneteket hogyan sikerült belekeverni? Az eredeti cikk meg se említi őket...

I've just locked an open door. Strange, yet symbolically compelling...

(#35) Mi5u válasza kenwood (#33) üzenetére


Mi5u
tag

Hmmm... Mi gondolunk azokra is akik nem használják a Facebook-ot, és inkább az "ósdi" email-t használjuk erre a célra. :U

[ Szerkesztve ]

(#36) kenwood válasza Mi5u (#35) üzenetére


kenwood
veterán

Nalunk aki nem akar facebookozni,az csinal egy kamu profilt,felrakja a telojara a messengert,es mennek a privatok,csoportuzik.
Senki nem fog listat vezetni rola,hogy ki az a renegat kisebbseg,aki meg ennyire sem kepes.

En bongeszoben sem a facebook.comot,hanem a messenger.com-ot hasznalom elsosorban,mert ott atlathatobb a privat uzenet.
A tiz eve nem latott osztalytarsaim tegnapi ebedjere meg akkor sem vagyok kivancsi,ha tegnapi a kep,es nem mai.

Vibert meg hasznaljuk paran,de ezek a "hogy vagy ?" kezdetu teljesen ertelmetlen telefonhivasok megszuntek,igy aki nem szeretne beszorulni a negy fal koze,kenytelen haladni a korral.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#37) elithun


elithun
őstag

Olvasva a forrást nincs is akkora probléma. Csak egy magánfelhő-szerűség lesz átalakítva, de eddig sem használtam. A cikk alapján viszont arra asszociáltam, hogy a beszélgetések során küldött képekre vontakozik, az már nagyobb baj lett volna.

„Minden egyes tapasztalat közelebb visz a megértéshez.”

(#38) Lirion válasza kenwood (#33) üzenetére


Lirion
addikt

Nem az a gyökér ember, aki nincs facen és ezért lemarad programokról, hanem az a gyökér, aki nem képes dobni egy sms-t a barátainak a kerti partikról, közös kirándulásokról. A következő mi lesz, az esküvői meghívót is már csak facen osztod majd ki? :W

(#39) dugynok válasza Lirion (#38) üzenetére


dugynok
senior tag

QR-kódos belépéssel :D

(#40) kenwood válasza Lirion (#38) üzenetére


kenwood
veterán

Leirtam a megoldast.
Senkinek nem okozott problemat a csapatban.
Egy srac van,aki a felesege accountjat hasznalja.
Olyan egy sincs,aki elvarja,hogy csak neki smst kuldjunk,mert egy kamu/kozos profilra is keptelen.
A csapategyseg fontosabb,mint az "en majd megmutatom,szellel szemben hugyozok" mentalitas.

[ Szerkesztve ]

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#41) n00n


n00n
őstag

Engem jobban felbasz, hogy nem lehet üzeneteket írni/olvasni messenger nélkül.

(#42) Lirion válasza kenwood (#40) üzenetére


Lirion
addikt

Ez max neked megoldás. Örülj neki hogy nálatok mindenki önként és dalolva kiteregeti az életét zuckerbergnek, de ettől még nem az a normális, hogy kötelezünk mindenkit a fb és messanger használatára, ha nem akar a csapatból kiesni.

(#41) n00n
De lehet, csak a telefon böngészőjében kell az üzeneteket kezelni (és a jövőben átváltani asztali nézetre, ha kiveszik a mobilosból az üzenetek elérhetőségét).

[ Szerkesztve ]

(#43) fordfairlane válasza kenwood (#40) üzenetére


fordfairlane
veterán

De neki problémát okoz. Sőt, az is problémát okoz, hogy nektek nem okozott problémát. Ő már csak ilyen mélyen gondolkodó.

x gon' give it to ya

(#44) Dezsike válasza kenwood (#40) üzenetére


Dezsike
tag

Én inkább írok SMS-t, vagy megmondom személyesen az illetőnek a dolgot, esetleg felhívom. Most is épp egy esemény szervezése van folyamatban, aki fontos már tud is róla, pedig sehol egy FB esemény, se poszt (persze lesz, majd ha meglesz a végleges program, de azt is a rendezvényszervező fogja kirakni, nem mi... és természetesen megosztom majd, hogy azok is lássák majd akikkel egy évben kétszer beszélek és esetleg eljöjjenek, ha érdekli őket a dolog - de akiket mindenképp szeretném, hogy ott legyenek már mind tudnak róla).

(#45) madgie válasza Dezsike (#44) üzenetére


madgie
titán

Ja, rendezz meg egy legénybúcsút telefonon... mindenkit minimum ötször fel kell hívni, órák hosszat egyezkedni, mert valakinek épp közbe jött valami. Nem egyszerűbb ezt egy csevegőprogramban? Aztán a legvégén már lehet telefonálgatni, rohangálni, ha nem stimmel valami ,de addig felesleges többezer forint kiadásba, meg több órás egyénenkénti telefonálgatásba nem verem magam bele. Csoportos chat, időpont, kaja, pia, stb letudva... még így is bonyolult szokott lenni, mert vannak olyan emberek, akiknek semmi nem jó.

(#46) Lirion válasza madgie (#45) üzenetére


Lirion
addikt

Az elmúlt években 4 legénybúcsún voltam, ebből csak 1 lett fb-n leszervezve, a többi hagyományos módon és ironikus módon a fb-os volt az egyetlen, ahol semmi nem a megbeszéltek szerint történt (ettől függetlenül mindegyik jól sikerült, a fb-on szervezett is). Ami szintén vicces, hogy a fb-n szervezettel volt a legtöbb bonyodalom.

Még valami, a félreértések elkerülése végett, nem csevegőprogram ellen szóltam, hanem facebook ellen. Az IM programoknak rengeteg előnye van, és nem csak a fb féle változat létezik, hanem olyan is, ami nem akarja az adataimat külsős cégeknek eladni...

(#47) madgie válasza Lirion (#46) üzenetére


madgie
titán

Én meg rendeztem már két legénybúcsút, az utóbbit már csevegőprogramokkal (persze volt akit csak telefonon lehetett elérni). Ég és föld volt idegeskedésben, időráfordításban, bár elismerem, ez nagyban függhet attól is, milyen a társaság.

(#48) Dr Cook


Dr Cook
csendes tag

Most komolyan! Egy olyan "cég" droidtól, mint zukerberger fertője, mit lehet várni?
Amúgy is; beteg a világ, rengeteg beteg emberrel, ez a fészbukos szánalom pedig semmit nem segít rajta, sőt...

Persze, mindenki elhiheti, hogy értük / nekik írták ezeket az applikációkat.

Boldog tudatlanság, érdektelenség.

[ Szerkesztve ]

Mindenik embernek a lelkében dal van, És a saját lelkét hallja minden dalban, És akinek szép a lelkében az ének, Az hallja a mások énekét is szépnek. /Babits Mihály/

(#49) Cathfaern


Cathfaern
nagyúr

Szóval ha valaki nem akarja elolvasni az eredeti cikket, akkor itt a lényeg:
"Photo-syncing was an optional feature Facebook launched on iOS in 2012 which allowed users to automatically copy all their photos from their smartphone to a private album on Facebook. The idea was that by having photos already uploaded to the social network, it would be easier to later find and share them with friends."
Magyarul ha nem iOS-t használsz, akkor nem érint. Ha iOS-t használsz, de nem kapcsoltad be szándékosan, akkor sem érint. Ha iOS-t használsz, bekapcsoltad szándékosan, de tök elfelejtetted és sose használtad, akkor se érint.
Szóval ez így kb. senkit se érint :)) Csak ahogy a FB-nek jó volt arra, hogy minden iOS-es letöltse a Momentset és így az app store-ba a Moments az élre ugorjon, úgy az itcafénak is jó volt arra, hogy rákattintsanak a linkre.

(#50) Grodd válasza pomorski (#32) üzenetére


Grodd
tag

Még érdekesebb fordítással.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.