Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Nem is aggódom a grafikai teljesítményért, majd a gpu turbo mindent elintéz. :D

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/104kg.]

(#2) Baggins86 válasza pusszycat (#1) üzenetére


Baggins86
aktív tag

Azt a 2 játékot, amit jelen pillanatban támogat? :D

(#3) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

"nem világos, hogy ezt egyszerre négy mag tudja-e majd, vagy esetleg egy-kettő" - Csodákban nem hiszek, egy ideje a nanométer-hajhászás nem eredményez óriási fogyasztás/teljesítményugrásokat. A throttling valós téma már a mobiloknál/tableteknél is a fogyasztás kárára emelt teljesítmény miatt.

"A Kirin 980 még nem 5G-s, ... modemet használhat" - itt el is vágta magát nálam. A műholdas 5G-t el fogják kezdeni teríteni 2éven belül (azaz mire ebből a chipből bármi lesz). Ez egy van net - nincs net szituációt fog eredményezni attól függően, hogy milyen készüléke van az embernek sok neccesebb területen: pl horvát szigetvilág, hegyvidékek, stb. Sokkal fontosabb kérdés számomra, mint az, hogy hány antutu pöttyöt nyög ki magából a 2 percig throttlingmentes SoC fagyasztóba téve.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#5) tibcsi0407 válasza t72killer (#3) üzenetére


tibcsi0407
félisten

(azaz mire ebből a chipből bármi lesz)
Szeptember? :U

Egyébként nem gondolod, hogy majd minden nem 5G-s telefon megy a kukába? :DDD

https://utdetailing.hu/

(#6) t72killer válasza #50751744 (#4) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A gugli meg ballonokkal próbálkozik, sztem vagy így vagy úgy meg lesz ez csinálva. Musk Falcon 9-esével 10millió dollár alatt lehet tartani egy műhold pályára állítási költségeit (kb 60millió egy F9 launch és 10db távközlési műholdat vitt már egy csomagban, amikor az Iridium NEXT-et pakolták az égre). Ha Zukiberg rászán 1milliárdocskát, abból azért elég messze el lehet menni.

#5: "szeptember" - úgylegyen:R, boltok polcán természetesen.
Nem, nem gondolom, hogy a 4G cucc kukázandó lenne, viszont ugyanarra számítok, mint a 3G-4G váltáskor: ahogy kijött a 4G, a 3G hálózatokat már nem fejlesztették, és sok olyan terület van, ahol 4G net van, de 3G nincs (sose volt). Mivel járok olyan helyeken, ahol 4G sincs alkalmasint, így egy esetleges műholdas/ballonos 5G nekem nagy előny lenne.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#8) szkaroly válasza t72killer (#3) üzenetére


szkaroly
senior tag

Szerintem az 5G még a Mate 30 idején sem lesz aktuális. :U

Poco X3 Pro

(#9) t72killer válasza szkaroly (#8) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

3évnél hamarabb úgy se terveztem telót cserélni:R

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#10) ablack válasza t72killer (#3) üzenetére


ablack
senior tag

Szerintem ha jön az 5G és nem lesz elég frekvencia az a legvalószínűbb hogy a 3G-t elkezdik lelőni.
4G ezért már most több helyen van mint 3G.

A régi készülékeknek sms-re és telefonálásra elég a 2G, az okostelefont az emberek pedig azért gyakrabban cserélik, és gyakorlatilag mindegyik maiban van már 4G.

[ Szerkesztve ]

(#11) aprokaroka87 válasza ablack (#10) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

mire az 5g normálisan elterjed a 4g túlterhelt lesz, 3g pedig szabad marad.

(#12) atikó


atikó
őstag

Nekem jo a 970 is, csak adjak vissza a fém hatlapot es ne legyen noch.

(#13) Cifu válasza t72killer (#6) üzenetére


Cifu
nagyúr

Szerintem az elvárásaid kissé falsak. :)

Műholdas internetet mobilon rövid távon (5 éven belül) nem fog megvalósulni, ezt ki merem jelenteni. A SpaceX és a OneWeb is méretesebb fázisvezérelt antennákkal (kb. pizzásdoboz vagy cipősdoboz méretű) antennákkal képzeli el, az Iridium egy hordozható, mobiltelefon-doboz méretű eszközzel (Iridium Go) tud meglehetősen szűkös sávszélességet, pár tíz Kb/s szinten (a mobil eszközök Wifin csatlakoznak hozzá). Ahhoz, hogy legalább pár száz Kb/s sebességet tudjon, már nagyobb antenna és fix telepítésű rendszer kell.

Ráadásul a globális lefedettséghez alsó hangon is 4-6 évet vállal mindkét nagyobb szolgáltató (SpaceX StarLink és OneWeb). A Facebook akarhat izmozni, de itt nem az egy-két milliárd dollár lesz a szűkös keresztmetszet, hanem a műholdak legyártása, azok feljuttatása. Ez egyszerűen idő. Meg aztán Elon Musk röhöghet a markába, ha a konkurensei az ő műholdjával fogják feljuttatni a műholdjaikat. Szerintem nem véletlen, hogy a Facebook is inkább az ArianeSpace-hez ment, hogy egy Vega vigye fel a tesztműholdakat...

Amit reálisan elvárhatszt, hogy a félreeső helyeken (mint a Horvát szigetvilág, stb.) leraknak pár 4G / 5G oszlopot, amely műholdas interneten keresztül fog a szárazföldi infrastruktúrához kapcsolódni, tehát a drága "hardline" nélkül is tudnak majd szolgáltatni. Viszont itt jön a következő kérdés: üzletileg megéri-e a telefonszolgáltatóknak kiépíteni a műholdas 5G átjátszó állomásokat, és üzemeltetni őket. Az Iridium is erre építette ki részben a NEXT-et, arra, hogy 4G fejállomásokkal oldják meg a szolgáltatók számára a kapcsolatot. De az se nagyon terjedt el hagyományos környezetbe, inkább csak olajfúró tornyokra, méregdrága magán yachtokra telepítették eddig tudtom szerint.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#14) papelado


papelado
aktív tag

Tök jók a specifikációk de a való életben még egy LG G4 se lassú még ma se.Persze kell fejleszteni de inkább akku ,kijelző fényerő, xenon irányban kellene.Sebességben mindegyik mai csúcsgép pöpec már

Drágaszágom....

(#15) t72killer válasza Cifu (#13) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Noigen, az iridium marhadrága, pár éve nézegettem milyen árakon dolgoznak:Y Műholdas net van ugyebár akár az Antarktiszról is, csak brutális áron, az lenne a lényeg, hogy értelmes szintre csökkenjenek az árak.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#16) #06658560 válasza t72killer (#9) üzenetére


#06658560
törölt tag

Akkor minek tombolsz itt, hogy nem lesz benne 5G?

(#17) t72killer válasza #06658560 (#16) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Értem, szval 3év múlva már ennek a SoC-nek az unokáját szerelik tabletekbe-telefonokba, úgy persze, már rendben van.

Azért nehéz elhinni ezt olyankor, amikor az idei kiadás mediapad m5-jükbe kirin 960-at tesznek, ami bő 2 éves.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#18) atikó válasza t72killer (#15) üzenetére


atikó
őstag

Én hasznalok iridiumot, 3/1megabit internet jön rajta korlatlan, havi 350ezer forint a díjazása, ebben 100perc beszed is benne van.

(#19) t72killer válasza atikó (#18) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ha jól tudom, vannak ennél "enyhébb" csomagok is.

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#20) Cifu válasza atikó (#18) üzenetére


Cifu
nagyúr

De fix telepítésű antennával használod, nem?

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#21) atikó válasza t72killer (#19) üzenetére


atikó
őstag

azt nem tudom hogy van e, a cégnek van rengeteg iridium telefonja.

(#20) Cifu , nem rendes ˝mobilom˝ van, amin van internet is azt szoktam gépen megosztani ha kell.

(#22) Cifu válasza atikó (#21) üzenetére


Cifu
nagyúr

Wow, és azzal tud 3/1Mbit-et? :Y
Akkor az Iridium egész korrekt képességekkel bír, úgy rémlett ezt a sebességet csak a fix telepítésű antennákkal ígérték..

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#23) joey04 válasza pusszycat (#1) üzenetére


joey04
titán

:DDD :DDD :DDD

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#24) Matada2.3


Matada2.3
veterán

Beérett a legerősebb kirin széria, kíváncsi leszek az újdonság erejére.

Finn the human

(#25) atikó válasza Cifu (#22) üzenetére


atikó
őstag

egész korrektül működik.

(#26) atike


atike
nagyúr

Az eddigi Kirin procikban nem saját fejlesztésű volt a GPU? :F

(#27) aprokaroka87 válasza atike (#26) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

Nem

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.