Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Pttypang válasza legiaap (#98) üzenetére


Pttypang
veterán

Ujszulottnek minden vicc uj :)

Everybody lies.

(#102) Burt1793 válasza s3nsitivity (#100) üzenetére


Burt1793
veterán

Vannak alkalmazások, amik be tudnak lagolni, de a htc one-on is. Alapjáraton nincs lag, se mikro, se makro.

(#103) s3nsitivity válasza Burt1793 (#102) üzenetére


s3nsitivity
addikt

Nem magáról a Systemről beszéltem én se, a fagyást se úgy értsd, hogy mondjuk a beállításokba belépés közbe megfagyott.
Az írásban is leírtam, hogy maga a rendszer nagyon smooth és teszi a dolgát.
Viszont ha már appokat használsz akkor azokban fordulnak elő fagyások, laggok.

Egyébként egy nagyobb erőforrás igényű appról a másik nagy erőforrás igényűre váltásr közben volt az említett fagyás, konkrétan megállt egy 5-6 secig és se kép se hang, de utána folytatta szépen,

Bocs ha megkavartalak és félre értetted. :D

[ Szerkesztve ]

" Widespread acceptance of an idea is not proof of it's validity " (Robert Langdon)

(#104) Döglött Róka válasza s3nsitivity (#100) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Eddig csak elgepelesnek neztem de ezekszerint nem az. Lag, egy g, nem ketto.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#105) s3nsitivity válasza Döglött Róka (#104) üzenetére


s3nsitivity
addikt

Se olyan, hogy lag se olyan, hogy lagg nem létezik. Ez csak egy kitalált szó.
Mind a kettő elfogadott változat, magyarosan lagg, angolosan lag.
Én meg már megszoktam régről, hogy duplán írom. :D

Amúgy az aláírásodba néha belegondolhatnál te is. :U

[ Szerkesztve ]

" Widespread acceptance of an idea is not proof of it's validity " (Robert Langdon)

(#106) Döglött Róka válasza s3nsitivity (#105) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Minden szo kitalalt, nem jonnek letre csak ugy a semmibol. A lag egy elfogadott angol szo, igen kitalalt, kb annyira mint a chair, car, vagy peldaul a kutya.:) A lagg gondolom tajszolasos fps jatekosok agyszulemenye (sajnos hallottam en is anno ventrilon parszor, eleg fulserto:D

Az alairasom ironia, mindenkire vonatkozik, koztuk ram is.

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

(#107) Burt1793 válasza Döglött Róka (#106) üzenetére


Burt1793
veterán

Biztos a lag a helyes, ennek ellenére én biztos többször írtam le laggként. Szóval bocs. De hát wp tulajként érthető, hogy nem tudom, melyik a helyes, ezt csak egy droidos tudhatja. ;]

(#108) toldy


toldy
őstag

Szia, átolvastam, érdekes.

Egyébként menetrendre a here transitot próbáltad?

Amit viszont szeretnék kérdezni ( nem bántásból te ilyen vagy, csupán nem értem és kíváncsi vagyok rá hogy miért) miért jó egy témakörre több alkalmazást tartani? Gondolok arra hogy látom van 4 térkép meg szintén több felhő alkalmazás, lejátszó valamint fájl kezelő.

Mondjuk ezt haveromtól is kérdeztem akinek 3 vagy időjárás app van fent....

legiaap, ez nem baj, mindenki úgy használja ahogyan neki kényelmes, én ezt általánosságban kérdezem, mert valóban érdekel hogy miért. :R

[ Szerkesztve ]

Az élet nem habostorta.

(#109) legiaap válasza toldy (#108) üzenetére


legiaap
nagyúr

Ha már kérdés én akkor kérdéssel válaszolnék. Miért baj ha valaki egy dologra több alternatívát használ?

[ Szerkesztve ]

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#110) s3nsitivity válasza toldy (#108) üzenetére


s3nsitivity
addikt

Igen próbáltam, sajnos arra nem volt jó amire nekem kellett volna. :(

Igazság szerint változó, hogy miért van valamelyikből több.
Pl térkép,
ha bár ez Nokián megoldott egy appal de itt nincs ofline navigáció viszont online meg a Gmaps a kedvencem, így belföldön azt használom. :K
A felhő meg azért van több mert nem csak mappa szinten szortírozok hanem felhő szinten is, mondjuk ez csak a lustaságom mert átnyomhatnék mindent gdrive-ra de ~30 giga mozgatása felhőre azért nem kevés, főleg ha már fent van egy felhőn. :D

Többieknek.

Értem én, hogy most én vagyok a szar mert olyan problémáim vannak amik, vagy elenyészőek, vagy másnál nem jelentkeznek (így nem is lehet ilyen hiba), vagy csak szimplán hülye vagyok amiért sok mindenre használok valamit.
És tiszteletben tartom a WP-sek véleményét, sokadjára mondom el, hogy ezek jelentkeztek nálam.
Egyébként utána nézve másoknál is vannak ilyen panaszok. :U

Nem kifejezetten a készülék hibáira akartam rámutatni hanem a WP és a Droid közötti hézagra.
Senki nem mondta, hogy használhatatlan a WP.
Ha nem pörögne rajta x dolgom állandóan akkor nekem is jobban bejönne mint a Droid.
Az, hogy milyen appokat használok és milyen a funkcionalitása az már megint más kérdés.
110 alap alkalmazás, semmi extra, szinte mindenre volt alternatíva és nem is azzal volt baj. Azzal volt, hogy primitívek és lagosak, legalábbis a nagyrészük, nem csak a google appokra gondolva.

Én mobil készüléken intézek mindent, itthon samba szerverre dolgozok, arra torrentezek etc etc. És ezt droidon eltudom intézni mobilról, míg a WP-n ehhez gépet kellett kapcsolnom.

Persze mindig van kiskapu, mindig mindent ki lehet magyarázni. És SEMMI SEM tökéletes.

Az én igényeimnek nem volt elég a WP, az én kezemben ilyen hibákat produkált többek között.
Nagyjából ennyi lenne a mondandóm ha valaki ezek után se fogja fel, hogy ez nem a WP rendszer elleni troll támadás azzal már nem tudok mit kezdeni. :D

" Widespread acceptance of an idea is not proof of it's validity " (Robert Langdon)

(#111) toldy válasza s3nsitivity (#110) üzenetére


toldy
őstag

Aham, köszönöm, így már értem, és világos.

Egyébként meg nem vagy "sz**" csak mert nem találtad meg a számitásod egy bizonyos rendszerben, másik az elvárásaid, igényeid, ennyi. Az hogy egyvalóban hibás készüléket fogtál ki vagy csak maga a wp szívozott veled egyes esetekben nem tudni, ennyi. :R

Jutt eszembe, wp-n a cloudmesh pro elég népszerű, és sok felhőt ismer ( a vodát nem), szerintem jól használható.

[ Szerkesztve ]

Az élet nem habostorta.

(#112) Tim82


Tim82
nagyúr

Még erre visszatérve:

Nem vártam de azért reméltem, hogy az Arch Linux megeszi a WP-t, fals infóból úgy hallottam már MTP-n dolgozik a WP8.1 is.. Hát nem.
A PC-vel való wired, mármint kábeles összeköttetés meghiúsult

Ez alapján nekem inkább úgy tűnik, hogy bizony az Arch Linux-os tárolókból elérhető libmtp csomaggal van gond. Nem volt az az infó fals.

Linux + MTP kezelés + Windows Phone kapcsán ajánlanám ezt akkor, ez került be a Lumia 520-topik összefoglalójába is anno.

Meg hát van egy ilyen is még például.

Nyilván nem megy out-of-the-box Linux alatt a WP-s telefon kezelése, de megy, korlátokkal persze. A korlátok meg lehet, hogy inkább a Linux oldaláról vannak sajnos. Most megnézve, a Lumia 820-ról (akár a belső háttértárról, akár a micro SD-ről) semmit sem tudok megnyitni CentOS 7/Gnome3 alatt, legyen szó fotóról vagy mp3-ról. Másolni fájlokat oda-vissza igen, azzal nincsen probléma.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#113) s3nsitivity válasza Tim82 (#112) üzenetére


s3nsitivity
addikt

Mondjuk ennek így van értelme. :D
:R

Igazság szerint nem turkáltam benne miután rájöttem, hogy a port meg se mozdul kapcsolódásnál de ezt természetesen nem csak a telefon, illetve az os hibájának tartom hanem a linuxénak úgy mond, a cikkben is leírtam, hogy magamat hibáztatom hisz windowshoz lett kitalálva :K

" Widespread acceptance of an idea is not proof of it's validity " (Robert Langdon)

(#114) kentucky válasza Burt1793 (#69) üzenetére


kentucky
őstag

a gépkocsi nyereményjáték, maga a csalfa, vak remény :D

(#115) Burt1793 válasza kentucky (#114) üzenetére


Burt1793
veterán

De ahhoz minek egy app? :D

Droid navigáláshoz IGO.

(#116) s3nsitivity válasza Burt1793 (#115) üzenetére


s3nsitivity
addikt

Mert jelzi ha véletlen nyernék. :DDD

Amúgy nem szeretem a három betűs navit, meg warez, meg a múltkor is a falba akart küldeni.. Na jó két éve. :DDD

" Widespread acceptance of an idea is not proof of it's validity " (Robert Langdon)

(#117) emvy válasza Tim82 (#112) üzenetére


emvy
nagyúr

Nekem Arch Linux alatt tök jól működik a Nokia 1520 egyébként...

while (!sleep) sheep++;

(#118) Tim82 válasza emvy (#117) üzenetére


Tim82
nagyúr

Megírod, milyen, MTP-ért felelős csomagokkal? Hasznos lehet. :R

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#119) Viktor77 válasza s3nsitivity (#105) üzenetére


Viktor77
titán

Mindegy hogy írod, mert amire te gondolsz az nem lag.

Lag, mikor késik az internetkapcsolat pl. egy játékban és ezért késnek a törtenések. Magas ping esetén mondjuk.

A telefon és a játékok maximum szaggatnak.

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#120) no more válasza s3nsitivity (#116) üzenetére


no more
addikt

Nem lehet, hogy az iszlám verziót szedted le és öngyilkos merénylésre állítottad? ;] ;] ;]

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#121) s3nsitivity válasza Tim82 (#118) üzenetére


s3nsitivity
addikt

+1 ez engem is érdekelne. :D

#119

„Hardware related issues causes lag due to the fundamental structure of the game architecture.”
Tény, hogy a játékok világából ered a szó de nem csak online.

[ Szerkesztve ]

" Widespread acceptance of an idea is not proof of it's validity " (Robert Langdon)

(#122) Viktor77 válasza s3nsitivity (#121) üzenetére


Viktor77
titán

Hibás.

Régen, amíg nem igen játszottunk online, szaggatásnak hívtuk.
Aztán mikor rossz kapcsolatokon elkezdtünk neten játszani, elterjedt a lag szó.
Aztán jöttek a fiatalok, akik minden szaggatásfajtára ezt kezdték használni, így elterjedt, sajnos hibásan.
De valóban, beépült a köztudatba.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#123) emvy válasza Tim82 (#118) üzenetére


emvy
nagyúr

libmtp

while (!sleep) sheep++;

(#124) s3nsitivity válasza Viktor77 (#122) üzenetére


s3nsitivity
addikt

Az a fránya wikipédia még azt se tudja mi az a lag.. :U
Pedig még szekvencia diagram is van róla :D

[ Szerkesztve ]

" Widespread acceptance of an idea is not proof of it's validity " (Robert Langdon)

(#125) Viktor77 válasza s3nsitivity (#124) üzenetére


Viktor77
titán

Végigolvastad? És miért nem az első mondatot idézted?

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#126) Tim82 válasza emvy (#123) üzenetére


Tim82
nagyúr

Verziószámot is kérhetek?

CentOS alatt nekem 1.1.6-3 van, persze az Red Hat-vonal, meg régebbi kernellel és csomagokkal dolgozik. A lentebb linkelt Arch Linux-os topikban az 1.1.6-6-ra panaszkodnak.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#127) emvy válasza Tim82 (#126) üzenetére


emvy
nagyúr

extra/libmtp 1.1.8-1 [installed]
Library implementation of the Media Transfer Protocol

while (!sleep) sheep++;

(#128) Tim82 válasza emvy (#127) üzenetére


Tim82
nagyúr

Köszönöm. :R

Ezek szerint Arch-vonalon javítottak rendesen rajta.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#129) no more válasza Viktor77 (#119) üzenetére


no more
addikt

Téves. A telefon is tud lagolni. :) A legjobb példa a Touchwiz erre. Ugye a "lag" szó késést jelent (mint a delay). Érintésre pl. nem reagál azonnal a telefon. Ugye ez androidra jellemző. :) A szaggatás pedig a "stuttering", amikor nem 60 fps-es az animáció, hanem kisebb. Egyszerre a lagra és szaggatásra a legjobb példa a Touchwiz (megint). Itt látható 3:50-nél. Mit adj isten, pont egy HTC One az ellenpélda (még a Z2-nél is tapasztaltam lagot). :)

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#130) gyurkikrisz válasza s3nsitivity (#124) üzenetére


gyurkikrisz
őstag

Mivel egy közösség által szerkesztett oldal, ezért nem szabad megesküdni arra amit ott látsz.

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#131) s3nsitivity válasza emvy (#127) üzenetére


s3nsitivity
addikt

Érdekes, szintén libmtp-1.1.8-1 -el próbáltam és semmi. :(

(#130) gyurkikrisz

És az miben másabb mint itt egy ember véleménye? :U

[ Szerkesztve ]

" Widespread acceptance of an idea is not proof of it's validity " (Robert Langdon)

(#132) Döglött Róka válasza s3nsitivity (#131) üzenetére


Döglött Róka
veterán

Tobben hisznek a wiki-nek. Azt hittem ez egyertelmu:P

Ikea Tafjord, Kínai indukciós töltő, Victorinox Traveler, 10 Tojás M (3 már hiányzik),Rádiós ébresztőóra piros kijelzővel, Varta akkutöltő

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.