Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Bird


Bird
addikt

Izgalmas írás. Gratula! :R

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#2) SzaboZE


SzaboZE
addikt

Szia, én is csináltam hasonlót, 4x20-as VFD-vel. Milyen nyelven írtad a programot? Milyen programokat használsz fordításhoz és milyen programozóval írod be?

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#3) Desy


Desy
tag

Remélhetőleg még készülnek modernebb produkciók. :C

Ez, inkább olyan gyakorlás szagú, mint komoly alkotás.
Miért van olyan érzésem, hogy e mögött sokkal több van, mint ami bemutatásra került? Tényleg érdekelne a projekt lényege. Ez csak egy aprócska szelet a tortából. Persze az is lehet, hogy titok, és néhány ötlet kell a megvalósíthatósághoz? Mindenesetre a kezdet jó, de ha lassan haladsz a kivitelezéssel, más megelőzhet. A világ fejlődik és mindennap hoz valami újat.

Эволюционные станции: Free Country, Slave Country, Terrorist Country....

(#4) razorbenke92

Klassz írás. Én is szeretek ilyen "indokolatlan" dolgokat megcsinálni, amit meg lehet venni olcsóbban, szebben, gyorsabban, de azért mégis más, ha én csinálom.

Bár az LCD-nél figyeltem volna rá, hogy 8:5:7 helyett mondjuk 08:05:07 jelenjen meg, de ez már részletkérdés :D

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#5) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

:R jó lenne egy olyan óra, ami dcf77-et vesz izmos külső antennáról és azzal pontosítja magát.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#6) #27483136


#27483136
törölt tag

Sziasztok!

SzaboZE: Kicsit szemlesütve írom, hogy BASIC-ben írom őket. Az Oshonsoft basic-jét használom. Pickit2-vel az égetek.

Desy Így van. Gyakorlás, kipróbálás volt a cél. Az I2C kommunikációra 2 út is van a fenti nyelvben, és az egyes eszközöknél nem mindegy melyiket hogyan .... ez kiderült.
Nem versenyezni akarok, a haverom sokkal komolyabb ebben a témában. Ebből él meg. Viszont még piszkálnak a fűtés szabályzás miatt, de ezen max annyit keresek, mint amennyit a végén megtakarítok a rezsiben.

razorbenke92 Pedig az külön nyűg volt, hogy a nullákat kitöröljem. :) Én már megszoktam.

bambano Néztem a DCF modult. Mint modul, már drága, a megcsinálásról lenne jó egy recept.

(#7) intelMMX


intelMMX
senior tag

Az utóbbi óra az nagyon komoly. Hőmérő és még ki is írja, hogy mit állítasz be éppen. Szuper cucc ez.
A homokóra a legjobb :DDD
Ilyent azért nem lehet kapni kínai boltban.
Lesz hozzá burkolat is?

(#8) #27483136 válasza intelMMX (#7) üzenetére


#27483136
törölt tag

Szia
Hasonló lesz a kasznija, mint a másiknak, de itt a két léc a jobb és a bal oldalon lesz.
Mivel eredetileg ezt szántam elajándékozni, ezért lett egy kicsit szájbarágós a menüje, de nem is bánom, mert így nekem sem kell gondolkodnom, hogy mit mivel, hogyan állítsak.

(#9) #27483136


#27483136
törölt tag

Egyébként itt jut eszembe, hogy vannak olyan RTC csipek is, ahol nem ilyen "durva" megoldással lehet pontosítani az órát, hanem a PPM hangolható +/- 128 tartományban. Csak ami igazából tetszett volna, az 3,3V-os, a többi meg 500Ft nettó ár körül kezdődik, az meg már túlzás lett volna. Hiszen a végeredmény ugyanaz.

[ Szerkesztve ]

(#10) zka67 válasza #27483136 (#9) üzenetére


zka67
őstag

Szia, választhattál volna olyan RTC-t, ami működik elemről is (pl. DS1307), így áramszünet esetén nem kellene mindig beállítgatnod az időt.

Én is csináltam már néhány órát, ha érdekel valakit, megtalálja itt a kapcsolási rajzot, a beállítást és a program forráskódját is. A program pascalban van írva, és az áramkör megépítése nélkül is ki lehet próbálni a Turbo51 Studio szimulátorával. A Turbo51 Studio letölthető a Download menüpont alatt, a Download latest beta version linkre kattintva (mindig ez a legfrissebb verzió). A programot én írtam, és ingyenes, akit érdekel, használja egészséggel.

[ Szerkesztve ]

(#11) bambano válasza zka67 (#10) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

ha beütne egy három hónapnál hosszabb áramszünet, akkor valószínűleg nem ezen óra pontossága okozná neki a fejfájást...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#12) SzaboZE válasza #27483136 (#6) üzenetére


SzaboZE
addikt

Nem gáz a basic, nekem assemblyben kellett végül megírni, mert nem fért volna el az epromban :D Én valamilyen maxim oraic-t használtam, ami naptárat is tud, cr2032-vel pedig tárol is. Arra kiváncsi lennék még, hogy a hőmérő IC-t mekkora kábelen tudod üzemeltetni? Emlékeim szerint az i2c csak 40 centit enged max. Pont ezzel volt a gondom, mert nekem autóban van a cucc és a hőmérő ic adatai időnként falsok voltak.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#13) zsoltek


zsoltek
aktív tag

Egyetemi tanulmányaim során idén tanultunk a pic-ekről. Évközi feladatként egy egyszerű bináris órát építettünk.pic16f628-at használtunk és, hogy az óra pontos legyen külső kvarcot használtunk. Nálad ez nem gond, hogy a belső kvarc adja az órajelet?

Huawei P30

(#14) SzaboZE válasza zsoltek (#13) üzenetére


SzaboZE
addikt

miért lenne gond? Külön óraic-t használ.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#15) zsoltek válasza SzaboZE (#14) üzenetére


zsoltek
aktív tag

Tokon belül nem interferál más eszközökkel?
Szerk.: Áh hülye.... Külön óra ic, oké értem, leesett :D

[ Szerkesztve ]

Huawei P30

(#16) #27483136 válasza zka67 (#10) üzenetére


#27483136
törölt tag

Szia.
Mint írtam, ez mobil eszközökbe szánt RTC, 1...5V tartományban kaphat tápot és kb 500nA az áramfelvétele. A mellé tett 330000uF-os kondi pótolja az elemet.

(#17) xedos


xedos
addikt

Hmm... lehet házilag kellene termosztátot csinálni?
Mennyiből jönne ki?
Ötletes. Gratulálok!

(#18) #27483136 válasza SzaboZE (#12) üzenetére


#27483136
törölt tag

Szia.

A PCF-ben is ott a naptár, és alarmok is tárolhatók benne, de én ez utóbbit inkább a PIC-re bíztam.

Az I2C busz nx10 méterre is elvihető. Az a feltétele, hogy ne 100kHz-en írjuk olvassuk, hanem csak néhány kHz-en. A kocsiban kHz nyilván adott. Ezért lett 40cm nálad. (Gondolom)

(#19) buherton válasza bambano (#5) üzenetére


buherton
őstag

Akkor már GPS modul. Kínából rendelve olcsóbb és sokkal gyorsabban szinkronizál. Hátránya, hogy egy műholdnak látszódnia kell, ahol az óra van, és UTC-ben küldi az időt. Viszont bekapcsolás után 10 sec-el már a pontos időt mutatja.

Nem kell külső antenna a DCF77-nek. Sőt még csak ki sem kell tenni a szobából. Hála az alacsony frekvenciás vivőjelnek.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#20) buherton válasza xedos (#17) üzenetére


buherton
őstag

A ha a kazán nem egy régi fajta, akkor nagyjából sehogyan sem tudsz hozzá termosztátot csinálni, mert saját kommunikációt használnak. Talán valahol fel lehet lelni a leírást. Kérdésedre válaszolva 2-3k huf lenne + rengeteg idő, ami a programozással megy el.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#21) buherton válasza #27483136 (#16) üzenetére


buherton
őstag

Gondolom alu-elkó, de low ESR-es? A sima elkók hamar kisütik saját magukat.

Látom se kapcsolási rajz, se layout, se forrás kód, se bináris. Nem terveztél valamit megosztani? :D Mekkora lett a hex?

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#22) #27483136 válasza xedos (#17) üzenetére


#27483136
törölt tag

Szia.
Ez a PIC egy 500-as, a kijelzők 1000Ft körül indulnak (nyilván felesleges 2x16-os egy termosztáthoz), a TCN hőm. szenzor 130Ft körül mozog, plusz a panel, a táp...stb
Az kapásból felmerült nekem is, hogy teszek még egy relét a kimenetére és akkor termosztát is, de én csak a "pótfűtést" tudnám rákötni, az alapot a gáz központi adja.

(#23) #27483136 válasza buherton (#21) üzenetére


#27483136
törölt tag

Szia.
Ez "supercap", azaz direkt háttértárak és órák életben tartására készül. Az biztos, hogy nem alumínium, mert az 1F-os is gombelem méretű. (kb annyiba kerül mint egy jófajta elem)
Valami elkerülhette a figyelmed, mert a kapcsolási rajzot feltettem, a panelterv is látható, sőt a hex file méretét is írtam. De, ha valakit szerkeszthető formában is érdekelnek ezek, szívesen elküldöm, vagy felteszem valahová.
Terveztem megmutatni részleteket a programból, de ezt a végén a terebélyesség miatt elvetettem.

A LowESR-nek szerintem vajmi kevés köze van a szivárgási áramhoz.

[ Szerkesztve ]

(#24) Latency válasza #27483136 (#22) üzenetére


Latency
senior tag

Én MCP7940-es RTC-t használtam, a DS1307-nél sokkal olcsóbb (ChipCad, nettó 135 Ft) és teljesen jól működik már hónapok óta. Alapból nem volt túl pontos, de egy regiszter értékkel állítható, hogy percenként mennyi óraciklust adjon hozzá vagy vegyen el.

(#25) SzaboZE válasza #27483136 (#18) üzenetére


SzaboZE
addikt

Akkor itt lesz a gond, én hagytam 100KHz-en :)

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#26) SzaboZE válasza buherton (#19) üzenetére


SzaboZE
addikt

Szerintem a GPS ágyúval verébre ezeseben :D

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#27) buherton válasza #27483136 (#23) üzenetére


buherton
őstag

Valóban igaz. Inkább maradtam volna csendben :U . ESR a egy elméletileg ellenállás érték a kondinak.

(#26) SzaboZE

De ha olcsóbb mint a DCF modul?

[ Szerkesztve ]

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#28) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ügyes, és szép munka! :R
Én anyámnak építettem kisebb méretben, kisebb 7 szegmenssel, sajnos hálózati táppal, Arduino alapút. Igaz, abban hőmérő is volt. Nulláról jó tanulóprojekt volt :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#29) neduddki válasza buherton (#20) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

gyakorlatilag az osszes mai kazanon megvan a sima on-off bemenet ill. ha a kazngyarto tisztesseges akkor hozzaferheto OpenTherm szabbvanyos kommunikaciot hasznal /pl: remeha, viessmann/

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#30) bambano válasza buherton (#19) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

lakáson belül a gps modul jellemzően nem szinkronizál.
a dcf77-nek meg eléggé a határán lakunk, nekem volt dcf77-es gyári vekkerem, de nagyon ritkán talált csak jelet.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#31) buherton válasza bambano (#30) üzenetére


buherton
őstag

Ha az ablak közelébe kerül az óra, akkor nem problém a GPS. A DCF-nek a határa azért elég messze van ide: [link]. A youtube-n van egy fazon, aki Görögországból veszi a jeleket, és mutatja a szkópon. Nem mindegy, hogy mennyire lett jó az antenna.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#32) Lompos48


Lompos48
nagyúr

Szép munka! Gratula hozzá! :C

1 kaján megjegyzésem van: az ajándékpéldányt meg kellene tanítani helyesen írni, meg az "á" ékezete is állhatna mindenhol jobbra dőlve. :D

Értelmezni pontosan ezt a mondatodat nem tudtam: "...az MCU 1875 ms-ra megállítja az RTC csipet. Ettől még egy kicsit sietni fog, de csak napi néhány tized másodpercet." :F

(#33) #27483136 válasza Lompos48 (#32) üzenetére


#27483136
törölt tag

Szia
Az "á"-k dőlését most vettem észre én is :) (Ez már marad szerintem)
Mit csesztem el hejesírásilag?

Megvan! Az "átáljak" egy L-lel :)

[ Szerkesztve ]

(#34) Lompos48 válasza #27483136 (#33) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Oh, yeah! :K

(#35) #27483136 válasza Lompos48 (#34) üzenetére


#27483136
törölt tag

Pedig biztos elolvastam vagy 6000-szer programozás közben.

(#36) Lompos48 válasza Lompos48 (#34) üzenetére


Lompos48
nagyúr

Fontos kéziratot is mindig elolvastatok egyszer mással is, mert az ember hajlamos a saját hibáival következetes lenni, még ha tudatában is van a helyesnek.
Nem nagy baj. Írtam, hogy kaján megjegyzés. De ha ajándék, akkor meggondolnám helyedben. :)

[ Szerkesztve ]

(#37) #27483136 válasza Lompos48 (#36) üzenetére


#27483136
törölt tag

NO problem. Ez maradt nálam.

(#38) Blindmouse válasza bambano (#11) üzenetére


Blindmouse
senior tag

Az a három hónap eléggé pontatlan számítás. A kondinak van önmerülése, és vanank egyéb szivárgási áramok. Ha minél nagyobb üzemidő kell akkor a "conformal coating" sem túlzás az RTC környékére.
Saját tapasztalatból kb 2 napon kereszül működött az az RTC ami a számítások szerint 2-3 hétig kellett volna 1F kondiról. Egy Li elem jobb választás. KB 10 év mire cserélni kell, ha nem arról megy folyamatosan.

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#39) #27483136 válasza Blindmouse (#38) üzenetére


#27483136
törölt tag

Így van.
A Panasonic nem adta meg a szivárgási áramot, de a Vishay-nál lévő értékek szerint ~5 nap jön ki.

(#40) #27483136


#27483136
törölt tag

Néhány sor programmal-részlettel kiegészítettem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.