Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#103) fanti válasza Synthwave (#102) üzenetére


fanti
addikt

"Kicsit játszani sem akarsz BIOS-szal...mit lehet erre írni?"
"Egy kis mókolással"

Ez itt a baj látod...
Én nem mókolok, 49 éves vagyok, 15 évesen kezdtem...párszáz hardvert kipróbáltam már alaposan, régebben jó móka volt a "mókolgatás", de közben felnőttem, szerintem neked sem ártana.
Ugyanis így a pénzemért elvárom azt, hogy pikk-pakk menjen minden úgy ahogy én azt elvárom, elvégre azért adtam ki a pénzt és vettem azt amit.

"RAM órajeled sincs meg"
Művelődés végett ajánlom ezen friss írás olvasgatását.
InfinityFabric/RAM fétiseseknek kötelező!

"Az AMD feszek durván túl vannak lőve (VGA-knál is). Egy kis mókolással kevesebb fogyasztás és hőtermelés mellett nagyobb teljesítményt lehet kihozni."

Képzeld, erről is tudok.
Csak elég szar, amikor napokat küzd az ember a legkisebb fesz keresgélésével (csináltam én is hidd el, épp eleget anno) és tesztelésével, majd amikor "atomstabil" beállításokat kapott boldogan és elégedetten dől hátra...és jön egy új játék, aminél puffff...akkorát kressel a rendszer, hogy öröm nézni. És megy az "újabb atomstabil" beállítás keresgélése, próbálgatása, aztán az is meglesz jó pár nap után, majd jön az új AMD driver, és akkorát fagy vele az "atomstabil" beállítás, hogy szegény user lefossa a bokáját is mérgében.

Tudom jól, ez ment az RX 5700-as topikban, de a 3000 Ryzen topikban is, meg a 2000-esnél is.
De az RX 470-480-570-580-590 esetében szintén ment az észosztás, tudom mert nekem is volt anno RX 480-asom, de 580-as és 590-es is, és mindenki a szent grált kereste, azaz a legkisebb stabil feszt, aztán ez kb. 100 userből 4-5 nek sikerült tényleg stabilra, a többiek csak fake stabil beállításokat eszközöltek, aztán meg visszatettek mindent alapra, legalább úgy tényleg atomstabil lett...meg melegedett is persze.
Mindenki baszott okos ezekben a "visszavesszük a feszt" topikokban, aztán meg sokszor olyan hülyeséget hord össze, hogy aki azt követi....hát hallod, vak vezet világtalant....

"hogy a gonosz AMD újgenerációs processzorát egy generációval régebbi alaplapban hajtod"

Már bocs hogy ilyen luxust megengedek magamnak...de a fenének van kedve és pénze alaplapot is cserélni pl. X470-ről X570-re csak az új proci miatt, HA EGYSZER AZ AMD HIVATALOS KÖZLEMÉNYÉBEN KEZESKEDIK ARRÓL, HOGY TELJESEN TÖKÉLETESEN FOG MENNI MONDJUK EGY 3700X EGY X470-ES LAPBAN.
Vagy akkor meg hoppáááá csak....hazudtak???
Diplomatikusabban : valótlant állítottak???
:)) :)) :))

[ Szerkesztve ]

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.