Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Gonosz15


Gonosz15
aktív tag

Köszönjük a tesztet! :R

"Az igazi érték az nem is a szépség, meg nem az intelligencia, nem a humorérzék, nem az hogy milyen a kocsid, vagy az hogy mi a neved, hanem ha te kerülsz szóba azt mondják egy korrekt gyerek."

(#2) Kobaljov


Kobaljov
senior tag

Azt a HybridPowert jó lenne ha le tudnátok ti is tesztelni, mert nemrég belefutottam az egyik külföldi oldalon egy olyan tesztbe, ahol azt tapasztalták, hogy igaz ugyan, hogy elvileg le van kapcsolva a külső videokártya, és a hűtése sem megy, mégis csak kisebb mértékben csökkent a teljes rendszer fogyasztása a bekapcsolt külső kártyás állapothoz képest.

[ Szerkesztve ]

(#3) Ste


Ste
addikt

[link] ennyit fűznék az "Fsb" limithez

fura, hogy a sima sideport önmagában semmi gyorsulást nem hoz :W sokkal többre számítottam volna tőle. így elég lesz egy sima 780as lap is nekem :U

(#4) HERR Z válasza Ste (#3) üzenetére


HERR Z
veterán

az x2 hé'
780(hd3200)+sideport+pici vga tuning= 790gx(hd3300)
szvsz erre a jw is képes és megvan jóval a 790-esek alatt, szal ha csak a vga számít elég
ha jobb tápellátás, acc akkor 790gx

[ Szerkesztve ]

(#5) cizoe


cizoe
őstag

Tetszik ez a 790gx... :)

(#6) BlueAthlon válasza Kobaljov (#2) üzenetére


BlueAthlon
senior tag

Olvasom a tesztet és megint csodálkozom azon, hogy miért nem legalább egy hárommagos phenommal próbáltátok ki ezeket az alaplapokat.

Az intergrált radeon HD3200 és főleg a HD3300 teljesítményét nagymértékben növeli az is, hogy Phenom mellett futhat, ugyanis a számára létfontosságú HT link adatáteresztőképessége ebben az esetben jóval nagyobb az X2 esetén.

Másrészt a phenom memóriavezérőjére már 1066 os modulokat is képes natívan kezelni, még tovább gyorsítva az IGP-t. ( az IGP a HT buszt használja a Proci memóriavezérlőjén ülő frame buffere elérésére ha UMA módot is engedélyezünk részére , igy a korábban "teljesen mindegy csak 1000 körül legyen" HT link egycsapásra az egyik legfontosabb résztvevő lett a történetben )

A sideport - memvezérlő órajel kapcsolat lap és BIOS függő lehet, ugyanis egy GA-MA780GPM-DS2H esetén egy Phenom 9850 mellett a ramok Unganged DDR2-1066on, és a sideport 1333 on is teljesen nyugodtan üzemelt. AMD overdrive-vel pedig a sideportot ( feszültség emeléssel ) 1666 ig fel lehetett küldeni.

Én kérek elnézést, de véleményem szerint a 790GX IGP-je X2 mellett erősen korlátozva van ahhoz képest, amit tudna kategóriáján belül. A HD 3300 igazán csak HT3.0 és sideport együttes használata mellett futja meg azt, amit tud...

Amúgy gratulálok a készítőknek, mert ettől eltekintve egy igazán jó cikket hoztak össze :R

[ Szerkesztve ]

Annak a statisztikának hiszek, amelyet én hamisítottam -Winston Churchill

(#7) Taranti


Taranti
senior tag

NV chipseteket régebben érintett olyan anomália, hogy sata odd meghajtókat megbízhatatlanul kezeltek. Itt most mi volt a helyzet?

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#8) Oliverda


Oliverda
félisten

"...tehát, ha a rendszermemória 400 MHz-en jár (DDR2-800), akkor a Sideport órajele is visszaskálázódik 667 MHz-ről 400 MHz-re."

Ez tapasztalataim alapján a Gigabyte lapjánál nem így van.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#9) Hakuoro válasza BlueAthlon (#6) üzenetére


Hakuoro
aktív tag

Biztos nem volt kéznél egy Phenom :DDD
+20-30%-ot jelentene... :U Hiába van sideport-ja. Az csak 32bites!

[ Szerkesztve ]

(#10) Ste válasza BlueAthlon (#6) üzenetére


Ste
addikt

akkor most mennyivel is jobb vagy sem egy sima sideportos igp (uma nélkül) egy csak rendszermemóriát használónál?

(#11) BlueAthlon válasza Ste (#10) üzenetére


BlueAthlon
senior tag

Köztudott,hogy HD3200/3300 a legjobb teljesítményt Sideport+UMA módok együttes használatával éri el, főként 128MB SP + 256MB UMA párosítással.

Sideport használata esetén változattól függően 10-20% plusz teljesítmény elérése realizálható a legtöbb esetben..

Másrész önmagában azért nem elég, mivel adatbuszának sebessége szándékosan nyírbált, nehogy túl gyors legyen házon belül és a diszkrét megoldásokkal versenyezzen.

Sideport esetén bőven elég lenne egy 64 biten kapcsolt 128MB os DDR2-800 vagy 1066-os lapka is a 32 bites DDR3 asok helyett, nagyobb teljesítményt adna ki és nem drágítaná túlzottan a lapokat.

[ Szerkesztve ]

Annak a statisztikának hiszek, amelyet én hamisítottam -Winston Churchill

(#12) Ste válasza BlueAthlon (#11) üzenetére


Ste
addikt

akkor az alap sideport alig gyorsabb a rendszermemót fogyasztó igp-nél

a 2-t miért jobb ha vegyíti? (uma + rendszermemó)

(#13) Ste válasza Ste (#12) üzenetére


Ste
addikt

mod: sideport + rendszermemó

(#14) azbest válasza Ste (#13) üzenetére


azbest
félisten

talán máshogy kezeli így a rendszermemóriát a driver... pci-e kártyák is szokták tudni használni a rendszermemóriát (agp utánérzés), de talán lassabb úgy, mintha dedikáltan lefoglalja neki a bios. :U

(#6) BlueAthlon : hát ahogy leírtad, tényleg kár... kíváncsi lennék a gyakorlatban mennyit jelent neki hogy am2 vagy am2+.

[ Szerkesztve ]

(#15) HERR Z válasza Ste (#12) üzenetére


HERR Z
veterán

azért mert a sideport elfogyhat...
64/128mb a mai játékoknak már nem elég, mint az a cikkből is kiderül

[ Szerkesztve ]

(#16) csongi


csongi
veterán

Szerintem az elmúlt fél-egy évben a Gigabyte lapok az egyik legjobb AMD chippel szerelt lapok egyike. Sajnálom hogy nincs benne a tesztebe.

(#17) cobra64


cobra64
csendes tag

Egyetértek, de ami késik az nem múlik :)

AMD 5800X, Msi b550 tomahawk, Sapphire 7900xt pulse.

(#18) #19617792


#19617792
törölt tag

Az XFX lapján mi az a két jumper sor a PCI-E x16 foglalatok között? Azzal kéne SLI-t beállítani?

(#19) #19617792


#19617792
törölt tag

A tesztben van egy kis hiba:

Az Asus M3A78-T-n nem szabad összetéveszteni a többi M3A78 előtagú típussal, ugyanis ez az egyetlen épül 790GX-re, a T utótag nélküli verziókon a sima 780G-t találjuk.

Az Asus M3A78 utótag nélkül egy 770+SB700 lapot jelez. Az EH, VM utótagok utalnak 780G-s lapokra.

[ Szerkesztve ]

(#20) Hakuoro válasza Ste (#12) üzenetére


Hakuoro
aktív tag

A sideport közvetlenöl kapcsolódik az igp-hez! Kisebb a késleltetése mint a "távoli" rendszermemoriának :)

(#21) Oliverda válasza Hakuoro (#20) üzenetére


Oliverda
félisten

Pont ezért ugrik meg az UT3 a tesztben.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#22) TomBoy1986 válasza csongi (#16) üzenetére


TomBoy1986
veterán

Ne sajnáld, mert csak X2-vel jók, Phenommal egyáltalán nem jobbak semmivel sem.

Teszthez:
Számomra nagyon hasznos a teszt, mert most tervezek venni egy MSI DKA790GX Platinumot. Ez a 265-ös HT alapórajel érdekes dolog, ha jól számolok 2915MHz-re lennék ezáltal hitelesítve. Ekkor egyébként próbáltál fLeSs az NB-nek nagyobb feszültséget adni (vagy éppen a déli hídnak?)?

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#23) szki válasza BlueAthlon (#6) üzenetére


szki
őstag

780G Sideportos Gigabyte alaplapomban én is azt tapasztaltam, hogy a rendszermemóriától független a SP memóriajele, ami biosból és AMD Overdriveból is állítható.

MA780GPM-DS2H biosban mit jelent az SP-UMA interleave mód? Ha SP 128 MB és az UMA 256 MB, akkor ebben a meüpontban mit válasszak? Vagy hagyjam auton?

(#24) Oliverda válasza TomBoy1986 (#22) üzenetére


Oliverda
félisten

Mikor lesz meg? :)

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#25) TomBoy1986 válasza Oliverda (#24) üzenetére


TomBoy1986
veterán

Október 15. után, mert akkor kapok pénzt kézhez :)
Sajnos kicsit drágább volt a kocsiba a cucc, mint számítottam rá (17K helyett 30K), de remélem legalább tartós lesz :)

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#26) Oliverda válasza szki (#23) üzenetére


Oliverda
félisten

Az elvileg azt jelenti hogy milyen arányban használja az egyiket és másikat. Nem érdemes piszkálni, maradjon auto-n.

TomBoy1986: Akkor jövő héten már meglesz. :))

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#27) TomBoy1986 válasza Oliverda (#26) üzenetére


TomBoy1986
veterán

Jó, hogy szólsz, így már fel is adtam a hirdetést ismét :D

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#28) TomBoy1986


TomBoy1986
veterán

Amúgy az hogy van - mert most néztem a fogyasztásos oldalt - hogy CnQ-val a 790GX 15W-tal többet fogyaszt a 780G-nél, míg az összes többi esetben max 5W a kettő között a különbség?

Nem lett véletlenül elírva? Mert kicsit kirívó, hogy Üresjáratban 46W, míg CnQ-val 48W :F

[ Szerkesztve ]

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#29) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Ha a sideport 16 helyett 128biten kapcsolódna az integrált vga-hoz, akkor már elég komoly teljesítménye lenne a cuccnak! :K

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#30) szki válasza Dr. Romano (#29) üzenetére


szki
őstag

Most 16 vagy 32 biten csatlakozik a sideport? Én 32-ről tudok (Gigabyte lap), míg a tesztben is csak 16 bit szerepel.

(#31) Dr. Romano válasza szki (#30) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Szerintem 16. Itt a PH-s teszben is ennyi van + ezen az oldalon (és ezen is) is 16-ról írnak.

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#32) fLeSs válasza TomBoy1986 (#28) üzenetére


fLeSs
nagyúr

de, el volt írva, javítottam.
átnéztem a többit és mostmár minden stimmel.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#33) fLeSs válasza #19617792 (#19) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Eszterencs a "verzión"-t véletlenül átírta "verziókon"-ra. :)

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#34) Ayg0 válasza fLeSs (#32) üzenetére


Ayg0
senior tag

3-way CF-ről szó esem esett. Ezt most akkor tudja a chipset vagy sem?

"A Celeron egy olyan gyár ami az Intelnek készít olcsó, megbízható processzorokat, ezért felesleges a Pentiumokért plussz pénzt fizetni."

(#35) BlueAthlon


BlueAthlon
senior tag

Sideport 32 bit széles adatbuszt használ, így DDR3-1333 esetén elméletileg 5333 MB/sec átviteli sebesség lenne elérhető...

UMA-SP interleave mód pedig tudomásom szerint annyit tesz, hogy a két memóriaegységet egyidejűleg kezeli az IGP. Még interleaving nélkül először Sideporthoz megy és ha elfog utána a rendszermemóriához, összefésült módban mindkettővel végez írás/olvasást.

Sideport kis késleltetéssel elérhető ugyan de limitált sávszélességgel, UMA már nagyobb sávszélen elérhető viszont routing és priorizálások miatt is jóval nagyobb késleltetéssel. A kettő közös használata adja mégis a legjobb teljesítményt.

128 biten kapcsolt sideportot egyhamar nem hinném, hogy kapna bármely IGP ,ugyanis abban az esetben legalább a belépőszintű VGA teljesítményét hozná gyárilag, konkurenciát házon belül meg egy cég sem akar csinálni. Bár sosem lehet tudni....

Viszont az ésszerű ötlet lenne hogy 64 bites Sideport adatbusszal felszerelt IGP-k jelenjenek meg, olcsón meg lehetne őket spékelni DDR2 800/1066 os chipekkel, elméletileg 6400-8533 MB/sec re javulna a sávszél. Egyes elborult gyártók meg úgyis tennének rá DDR3-at amivel 10G/sec fölé menvén már egész jól járna a nép, persze nagyobb árkülönbözettel...

[ Szerkesztve ]

Annak a statisztikának hiszek, amelyet én hamisítottam -Winston Churchill

(#36) Oliverda válasza BlueAthlon (#35) üzenetére


Oliverda
félisten

Az lehet de ha nem GDDR chip kerül mellé (és a legtöbb gyártó nem ilyet használ) akkor csak 16bites módban üzemel.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#37) BlueAthlon válasza Oliverda (#36) üzenetére


BlueAthlon
senior tag

Ennek mi oka lehet ?

[ Szerkesztve ]

Annak a statisztikának hiszek, amelyet én hamisítottam -Winston Churchill

(#38) #65675776


#65675776
törölt tag

"amit mi a BIOS-ban FSB-nek látunk, az valójában a HyperTransport link alapórajelének valahányad része"

Pont fordítva. A HT Clock az External Clock (népiesen és helytelenül FSB) valahányszorosa.

(#39) Gabesz84 válasza #65675776 (#38) üzenetére


Gabesz84
őstag

érzed hogy most ugyanazt irtad le mint amit cáfolni akartál ;]

(#40) Dr. Romano válasza BlueAthlon (#35) üzenetére


Dr. Romano
veterán

De ha 32bites, akkor miért 16 van írva "mindenhová"? :F

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#41) V!ck


V!ck
aktív tag

Olyan ideges meg csalódott vagyok ilyenkor :O
Végre van az AMD/ATI-nak tökéletes, ütőképes chipsetje, de procija meg nincs :(
Világ életemben AMD procijaim voltak,a 233MMX-et kivéve a mostani az egyetlen Intelem...
Na mind1... nem igazán hallottam még semmiről, de AMD nem fog vmit újítani mostanában?

Egyszer azt hittem, hogy tévedtem, de tévedtem.

(#42) 04ahgy


04ahgy
nagyúr

Az MSI lap úgy néz ki, nem enged alulfeszelni. 1,35V-tól felfele terjed a táblázatotokban a beállítható feszültség. Ez szerintem úgy működik, hogy az alap VID a legkisebb, és attól felfele egy tartomány. Egy Phenom X3 8450-nek kénytelen lesz 1,25V-ot adni az MSI lap is, ha a VID annyi.

A doboz alapján valószínűleg az MSI-nek van a legnagyobb esélye arra, hogy elcsábítson egy-egy boltba betévedt vevőt.

Hát, az a meghatározhatatlan élőlény, és cirmos doboz engem nem csábít. Nem a letisztultság hatását kelti. Mindenesetre a kellékek örvendetesek. Az MSI azért a szokásos formáját hozta. Sem atomtuning, sem alulfelszerelt lapot nem ad ki ebben a kategóriában. Viszont az alaplapi színkavalkád (foglalatok) ügyében még egy Giga lapot is melléjük tettem volna. ;]
A giga egyébként nagyon hiányzik a tesztből. A BIOS-a normálisan van megírva, és a hagyományos kinézetet követi. Nekem, aki már P1-en is érlelődtem, fontos a választásnál a hagyománytisztelet is, tehát hogy a hagyományos, két oszlopos menükkel megáldott, kék BIOS képernyő fogadjon belépéskor. A Giga lapban a memók rendesen mentek volna, mint az XFX, MSI-ben, és alulfeszelni is lehetett volna, mint az ASUS-ban.
Arra egyébként kíváncsi vagyok, hogy a CPU-ban levő memvezérlőn mi a fenét lehet ennyire elszúrni BIOS-ilag. Az ASUS egyébként ilyen téren ritka fos újabban, lásd: OCZ-bug. És egy IMC-s AMD procival sem képesek boldogulni. Na, ennyit ér a cég hatalmas renoméja. Nem is veszek ilyen lapot.

A hátlapi panelek átalakulóban vannak. A PS2-portok lassan eltűnnek, egyre több olyan alaplappal találkozunk, ami már csak egyet kínál fel. Ugyanez elmondható a soros- és párhuzamos portokról is, ezek 2008-ra teljesen eltűntek.

Arról nem írtok a cikkben, hogy alaplapi tüskesor formájában megtalálhatók-e? nekem egy 78G-DS3H Gigabyte alaplapom van jelenleg, és jelentem, az LPT és COM portoknak is boldog használója vagyok (nyomtató, szkenner – igaz ezeket váltogatni kell, mert mindkettő LPT-s, továbbá EPROM égető, valamint egyéb soros eszközök a COM portra). Ezt azért megnézhettétek volna, hogy teljesen kiölték-e, vagy csak a hátlapról.

az MSI-nél a CPU Voltage "finomsága" kicsit lehetne jobb is.

Az öt század voltos ugrások teljesen helyénvalóak. Inkább stabil legyen a durván beállított feszültség, mint finoman beállítható instabil.

Egyelőre ennyit tudnék hozzáfűzni.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#43) 04ahgy válasza Gabesz84 (#39) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Nem ugyanazt írta. Fordított az ok-okozati összefüggés.

Első állítás: a HT órajelből osztódik le a virtuális "FSB" (external clock), mint pl. az Athlon64-ek memóriavezérlőjénél a RAM-órajel.

Második és helyes állítás: a 200MHz external clockból kerül felszorzásra a HT, és minden egyéb órajel, az egyetlen kivétel a RAM.

Tehát nem ugyanazt írta le.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#44) 04ahgy


04ahgy
nagyúr

Viszont említésre méltó, hogy négy darab ventilátoraljzatot építettek rá, az MSI-n és az XFX-en ebből csak hármat találunk.

Hűha! Van négy... Hová lettek a régi, Abitos idők? Amikor az öt-hat volt az alap, még egy AMD-s lapon is.

Az XFX nForce 750a SLI az előző két alaplap után már nem nagyon tudott újat mutatni. A monitorozó részleg ezúttal sem sikerült különbre, egyetlen ventilátor szabályozására van lehetőségünk.

Hűha! Szabályozható egy-kettő... Hová lettek a régi, Abitos idők? Amikor az összeset lehetett a mikroguruból szabályozni, hőmérséklet alapján, vagy akár fixen.

sőt az nForce chipkészletes alaplapot megtoldották egy LED-es diagnosztikai kijelzővel, ami a rendszer működése során tájékoztat minket az aktuális állapotokról.

Hűha! Diagnosztikai kijelző a lapon... Hová lettek a régi, Abitos idők? Amikor egy középkategória alján levő lapnál ugyanez alapfelszereltség volt? Amikor ez még az íróasztalomra is feltehető volt a Guru-Clock formájában.

Az abit megszűnik. A többi gyártó viszont felismerhetné, hogy ezekre szükség van.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#45) TomBoy1986 válasza 04ahgy (#42) üzenetére


TomBoy1986
veterán

Példának okáért DS4-ben nem lehet alulfeszelni Phenomot. X2-t lehet, Phenomot nem lehet. Amúgy meg... a Phenomot alapjáraton nem is lehet alulfeszelni túlzottan - tudom, mert van egy ASUS lapom, abban alapórajelen 1.2V helyett 1.15V-on volt mindössze stabil.

Voltage részhez:
DS4 össze-vissza felülfeszel. Legalábbis a visszajelzés szerint - s miért is ne hinnék neki. Beállítok 1.2V-ot és ad 1.23-at.

Ja igen... memóriakezelési hiba nem egyedi az ASUS-nál, DS4-ben F4-es BIOS-szal nem volt hajlandó CL4-ben menni a RAM-om (MSI-ben természetesen megy, sőt 840MHz-ig megy CL4-ben 2V alatt), na de az ASUS még erre is rátett egy lapáttal (azt hittem, ennél nincs rosszabb ugyanis), de az M3N-H/HDMI-ben meg még 800MHz-en sem volt hajlandó menni a 800-as RAM, mert újraindulgatott :F 667-en pedig ment.

Ez az Atomtuning rész... A legjobban ebben a lapban ment a Phenom, nem?

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#46) Calibos válasza #19617792 (#19) üzenetére


Calibos
addikt

Adhattak volna más számot neki (pl.79) így tényleg könnyű összekeverni.
3 nappal ezelőtt én is sikeresen benéztem :)

[ Szerkesztve ]

(#47) Bluegene


Bluegene
addikt

én azt nem értem kinek jó az ilyen lap?

aki játszik az vesz bele egy jó VGA-t(illetve olyan erőset ami kell neki), aki csak filmezik netezik annak meg egy sokkal gyengébb integrált cucc is megteszi(még az X300-as is lejátsza a HD-t), ami sokkal olcsóbb és kevesebbet is fogyaszt

tehát kinek jó?

Siemens S65-re való adatkábelt keresek! egyszeri Szoftverfrissítésre! Írj megbeszéljük ha van elfekvőbe/kölcsön neked!

(#48) TomBoy1986 válasza Bluegene (#47) üzenetére


TomBoy1986
veterán

Annak, aki Phenomot akar tuningolni - mármint 3.2-3.4GHz-ig vagy az fölé. Ez - mint ahogy le is van írva - egy felső-közép kategóriás lap. Az integrált VGA csak egy ráadás benne.

[ Szerkesztve ]

AMD FX-6300 ; MSI 970A-G46 ; XFX RX-460 4GB ; CSX DDR3-1600 2x8GB ; WD 1TB ; CoolerMaster RealPower RS-520W

(#49) vottokar


vottokar
senior tag

Hát! Én azért egy kicsit többre számítottam. :( Remélem azért előbb utóbb befut a Giga lapja is, és az jobban teljesít.

"Hát te meg ki a tö*öm vagy, hogy bundában szeded itt a málnát?"

(#50) Oliverda válasza Bluegene (#47) üzenetére


Oliverda
félisten

Hogy kinek? Mondjuk annak akinek nem kell erős 3D de kell egy izmosabb több magos CPU és még esetleg a tuningtól sem idegenkedik. Gondolom hallottál már a Photoshop nevű programról például. :)

vottokar: Mégis milyen téren?

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.