Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Cyberneko


Cyberneko
tag

A lap a leirasa szerint kezel 4gb-memoriat.
Es az ilyen config vigan fut w7-w8-al is.
Tehat nem is ertem, mi ebben a oreg. :)
Sot, mondok jobbat. 1370x768-ban meg a crysis is elfogadhatoan fut rajta. Na persze, nem a integralt vga-val. De egy hd 4650-el mar okes.
(csak azert irom ezt, mert tapasztalat. :)

(#2) Balathruin


Balathruin
veterán

Én nemrég HDD hiány miatt beizzítottam a régi gépeket + az "új" S370-est. 1GHz Tualatin proci, 512MB ram, Radeon 9550 (valamiféle Connect3D) passzív + venti. proci 1,4GHz-re lett lőve, a videokártya 250/200-ról 460/275-re, Win2k-val szaladt rendesen. Hitman 4-ben 1024x768 magas, de shader off és szépen megy a játék, csak a sok embert nem bírja, gondolom olyankor szenved a proci. Flash 11, Opera, videók mennek, reklámok akadnak, de az pont nem érdekel... Nem túl extra oldalakat is rendesen viszi. :)

(#3) Piloss


Piloss
senior tag

A lap kezeli a 4 gb ramot dobj fel egy 64 bites Win7-et, nálad az XP a korlátozó tényező :)

We exploited "We spread hate. We raised hate. We thought hate to be our savior. We put all our problems we created on the "Island of Devils". As a result that devil was born, to return the hate we gave it"

(#4) ricsi99 válasza Piloss (#3) üzenetére


ricsi99
addikt

Memory Remapped funkicó nincs a biosban ,bele lehet tenni 4*1gb ramot (próbáltam) de nem kezeli csak kb 3,6...nak
Kapott már win7 ,win8.1 et is ,de mind1 ott is csak 3. x valamennyi elérhető.
Van egy pár low end videokarim valamelyikkel megtuningolom hogy "512mb-os legyen" :))

Balathruin
Flash/java tiltása a böngészöben +adblock= mennek a weblapok :R

Cyberneko
Lehetne még belepakolni cuccokat de itt az volt a motto hogy ne költsek rá semmit szinte hanem amik már kifuto cuccok abbol fillerekért varázsoljak valamit.

[ Szerkesztve ]

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#5) Balathruin válasza ricsi99 (#4) üzenetére


Balathruin
veterán

Régi Operára nincs AdBlock + kell a Flash a Youtube miatt.

(#6) Cyberneko válasza ricsi99 (#4) üzenetére


Cyberneko
tag

Tudom, hulye kerdes, de 64 bites windowsokat kapott amikor >3gb memoria volt benne?
A videokartya dolgot meg csak arra irtam, hogy korai meg temetni az ilyesmi gepeket. .:)

(#7) ricsi99 válasza Balathruin (#5) üzenetére


ricsi99
addikt

Pedig van.

Opera-beállitások-halado-tartalom-"Bövitmények engedélyezése szükség estén" oda pipa .Csak az a flash indul el amire rákattitnatsz :D Már rég igy használom a nagyobb gépemen is. +uj opera sokkal gyorsabb ,csak a könyvjelzöim meg a jelszavaim miatt tartom meg a régi operát.

Cyberneko
Persze 4gb rammal probáltam én is az x64-et

[ Szerkesztve ]

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#8) Balathruin válasza ricsi99 (#7) üzenetére


Balathruin
veterán

Win2K-ra 12.02 az utolsó. Majd ha megint nyomok egy ilyen gépet akkor megnézem. :)

(#9) Speed® válasza ricsi99 (#4) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Egy megbízhatóbb tápra azért rászánnám a pénzt. RAMot DChez pedig rakhatsz úgy is bele, hogy 2x1G+2x0.5G. Amúgy nincs baj ezekkel a gépekkel..egy 4850el pl. fillérekért "~hádégémerek" lesznek ;p

(#10) _BOZONT_ válasza ricsi99 (#4) üzenetére


_BOZONT_
tag

3-400mb-t lehet integralt VGA veszi el, tilsd le biosban es ~4gb memoriad lesz, persze ha van dedikalt VGA-d.

(#11) ricsi99 válasza Speed® (#9) üzenetére


ricsi99
addikt

Táp nem izgat ,max cakli-pali 100W ehet a gép... +semmi égatta fontos dolog nincs rajta.
3 Ramot egyben szereztem ,everest szerint minimális a különbség a szinkron - aszinkron müködés között + ekkora procihoz meg tökmind1 :D (+jol mutat a hűtőbordás ram, apropo... találtam egy kicsit megviselt Freezer Xtreme batár nagy hűtöt ...kis barkácsal felmegy mert a kerete le van nullázva)
Megtámasztom a gépet egy x1600 pro karival ,csak a hűtését modositom mert a gyári már kinyiffant ,+gagyi hangos volt uj korában is +4850-ért még esetleg pénzt is kérnek amikor a projekt lényege a szinte ingyért kategoria
(nemsokára frissitem is a blogot)

_BOZONT_ ritka buta biosa van a lapnak ,mintha dell vagy ibm szutyok lenne
biosban nem tudom tiltani a vga-t. Post képernyönél mindig kiirja hogy foglalt a vga-nak ramot ,ha pci-express ,ha mezei pci kártyát teszek bele akkor is ,max azt tudom állitani mennyit vegyen le vagy mi legyen az elsödleges vga.

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#12) Speed® válasza ricsi99 (#11) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

És nem sajnálnád a használható vasat, ha a hulladék táp kinyírná? 2-3k egy normális FPS/Delta/Seasonic táp..ennyit minden gép megérdemel.

(#13) ricsi99 válasza Speed® (#12) üzenetére


ricsi99
addikt

Kicsit messze van ide az ipon ;]
Ha kinyiffan kinyiffan (privát vélemény de codegen szerintem megbizható, csak épp nem a felsö kategoriába, nagygépembe vagy corsair vagy enermax van ,attol fugg asztalon tuningolom vagy épp a házban figyel) a ... apropo x1600 as biost mivel lehet irni? elflesselnem sikerült de visszaállitani még nem :P

[ Szerkesztve ]

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#14) Speed® válasza ricsi99 (#13) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Kodegány megbízható? Nyerítés jobbról :DDD Túlfesz/túláram/rövidzár védelem nuku, 5/12V helyett ami éppen sikerül 2-3V eltéréssel, névleges teljesítmény ~fele jó esetben kinyerhető..nemár inkább az ilyen kijelentéseket :B Ha kinyír valamit (jellemzően vinyók nem bírják mellettük), netán összekormolja kimúláskor az összes rákötött motyót is, majd megváltozik a véleményed..5Ftos P3mat kötnék rá max, de inkább zacsilegyező ventiket, nem értelmes rendszereket :U

Nem is iponra gondoltam..aki a PHra szórja nagy tételben őket, az se onnan szerzi ;p Biztos megvannak a források..én mostanában 85+ FSP/Seasonic megoldásokat veszek ~3kért :U

flashrom/DOS. Ha van IGP, azzal, ha nincs, PCI VGAval, ha nincs, vakon ;]

[ Szerkesztve ]

(#15) vimes válasza ricsi99 (#13) üzenetére


vimes
senior tag

Ezzel részben egyetértek. Használtam már normális tápot is (ibm gép sajátja), és úgymond, ahogy itt egyesek mondják "nem jó"-t is. Mindegyik megy a mai napig, probléma nélkül. Az első Pentium MMX konfigban is vmi '90-es évek beli táp van, nem tudom milyen márkájú, de kint van az a gép a garázsban, kap hideget-meleget, nem szobában van... semmi baja. Az ibm gépben lévő táppal sem volt gondom. Az olyan rendszerekhez, ami kevesebbet eszik, mint egy etióp gyerek, bőven jók. Nálam pl. egy 400 W-os Codegen táp hajtja meg a mostani gépet, amiben csak egy CPU, egy RAM modul, meg persze a lap van. Még ODD-m sincs. IGP-t használok, nem dedikált v.kártyát. Na ez is pont egy ilyen rendszer. Az ilyen tápok, nem arra valók, hogy nagy étvágyú dedikált VGA-kat zabáltassanak. Ha mégis veszel ebbe a gépbe vga-t, akkor én is azt mobdanám, hogy kevés lesz az oda. Tudok példát mondani egy 30 db-os gépparkról, ahol mindegyik gép kis teljesítményű, integrált cucc volt. 4 év alatt egynek se volt semmi baja. Persze ebből adódóan a tápok se kaptak nagy terhelést, sőt.

A RAM-témához: Azt az x MB-ot, az integrált vga foglalja le. Nálam is csak 3,71 GB a felhasználható RAM, mert a HD Graphics alapból lefoglal magának 224 MB-ot memóriából.

"Ole, ole, ole, ola, der FCK ist wieder da! Ole ole, ole ola, die roten Teufel sind ganz wunderbar." Let's go Bezte!

(#16) ricsi99 válasza Speed® (#14) üzenetére


ricsi99
addikt

Amig boldban dolgozamtam nagyon keveset hoztak vissza ,az igaz ami visszajött az füst.De mind1 ha szerinted nem jo nem jo.

flash nél az a problémám hogy a flashrom nem látja (összes verziot végigprobáltam)az atiflash meg beletörölt majd not erase flash hibával kiszált.( az is csak a 4.04 es verzioig látja a karit)
dosban otthon vagyok ( jo néha dolgozni a volkov commanderrel .. én xt-n kezdtem) ha tusz olyan verziot ami ir rv530 as kártyát légyszi pötyögj le hogy mit csináljak
flesseltem már karikat nem eggyet de ez most szivat

vimes:
kb sejtettem hogy leharapja de nem izgat..(hd graphics :D hol van az) még futok vele pár linux kört aztán hackintos lessz a következö projekt win nem hoz lázba... az van a nagy gépemen

[ Szerkesztve ]

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#17) Speed® válasza ricsi99 (#16) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Atiflasht sose használtam, flashromnak látnia kellene :U Ha kilistáztatod vele az adaptereket, általában a 0ás az alapértelmezett kari, 1 a "javítandó". -f kapcsoló megoldja a felesleges kérdezz-feleleket. 2.40 verzióval sütögettem anno az X800akat, nem hiszem, hogy ne tudná besütni. RBEvel szerkesztetted a BIOSt?

(#18) rover45


rover45
senior tag

A cpu-z képernyőmentésen ugye a procituning előtti állapotot látom csak?

(#19) ricsi99 válasza rover45 (#18) üzenetére


ricsi99
addikt

Nem ,ott már utánna , a proci alapbol 200-as fsb-s ,s 2200mhz , épp idle ben van.
Készitsek esetleg terhelés közben?

Speed(R) : köszönöm ezeken már rég túl vagyok. Eddig kb az összes létezö karimon biosfrissitessel csináltam meg a tuningot ,de ez kifogott rajtam eddig.

[ Szerkesztve ]

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

(#20) satee76


satee76
aktív tag

Hehe !

A "médijaszerverem" egy Conroe szinte anti tuning asrock deszka, egy C2D E6300 2,4 Ghz-re cibálva, 2,25 Gb innen-onnan összeszedett ram, egy bontásból maradt 160 Gb noti vinyó, egy FPS-350-es táppal (az magában szerintem többet ér mint a többi mert még garis)

720 p-s filmek, YT videók hiba nélkül futnak (integrált GMA950-el :D )

Ja ...és a ramok 533-asok ...620-en pörögnek dualba...2x512 Mb PQI,+1Gb+256 MB Samsung :C

Jók ezek a régi "filléres" darabok :R

(#21) rover45 válasza ricsi99 (#19) üzenetére


rover45
senior tag

Nem kell köszönöm, így értem :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.