Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) GrandeP válasza Ramoss (#50) üzenetére


GrandeP
őstag

Ha jól emlékszek az évekkel késöbb volt .... de egyébként igen...vagy nem? :DDD

NEMMEGY! Értem, de mi nem megy? EZ! De mi? EZ NEMMEGY?!

(#52) Talma


Talma
tag

Ugyanilyen gépházam volt anno. Múltkor találtam meg a számláját: következő konfig '97-ben 200k Ft volt:
Tomato TX alaplap, P1 150 Mhz CPU, S3 Virge 2 Mb Vga, 32 Mb EDO RAM, 1 Gb HDD, Soundblaster 16, 20x Sanyo CD-Rom.

Később fel lett pimpelve egy 233 MHz-es MMX-es CPU-val, 2 db 3dfx Voodoo 2-vel SLI-ben, 64 Mb SD RAM, és PCI-s USB kártyával, meg 56k-s modemmel, 2 Gb HDD-vel. Ezt a konfigot használtam 2003-ig :D

[ Szerkesztve ]

(#53) dangerzone


dangerzone
addikt

Stunts a legnagyobb játék!
Jó ég, annak idején mennyit játszottunk vele unokatesómmal. Építettünk mindenféle hülye pályát, rohadt jó volt.

(#54) gold007 válasza Talma (#52) üzenetére


gold007
tag

Az igen! Nem volt olcsó akkoriban a számtech ágazat :) Az a 2db voodoo 2 elég menő lehetett, én is szeretnék összehozni egyet a 2db dragon3000-ből, de nem jött össze, egyszerűen nem működtek a kártyák.
@Ramoss: Most, hogy mondod! Az is egy hatalmas játék, olyan fizikája van :) Nem is értem hogy nem jutott eszembe, hogy kipróbáljam. Most meg is nézem gyorsan hátha elindul.

Arra jó az erősebb processzor, hogy elbírja a nagyobb hűtőbordát! :))

(#55) chey


chey
csendes tag

Stunts, Mario, Beethoven... :) Nagyon szép játékok. Sőt, ezek kimondottan ilyen gépeken játszhatóak: a DOS valahogy aktívan várakozik, és egy P2-es vagy újabb processzort iszonyatosan fel tud fűteni. És egy újabb gépbe nem is lehet olyan SoundBlastert tenni, emivel mennek is ezek a játékok. Nekem egy Siemens Nixdorf Pentium gép van beizzítva hasonló célokra :D Gratulálok a gépedhez, remélem, sok szép darabbal bővül még a gyűjteményed (bár a két Woodoo 2-est nem könnyű überelni :) )

Üdvözlettel: Dani

[ Szerkesztve ]

(#56) mepet


mepet
addikt

Prehistorik 2.
Én ezen nőttem fel.
Köszi a cikket, már el is felejtettem az anno kedvenc játékom nevét!

(#57) capulet75


capulet75
addikt

Óóóóó. De szuper kis cikk! :)

Én 486 DX4 100-al küldtem. Azt a feszt adnám most a CPU-nak, ami annak volt, asszem kilőné az ablakon. :))

[ Szerkesztve ]

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#58) gold007 válasza capulet75 (#57) üzenetére


gold007
tag

Bizony, ezek még keményen 5V-ról mentek ;] Viszont most nézem, hogy egészen 2007-ig gyártották őket, elég durva

Arra jó az erősebb processzor, hogy elbírja a nagyobb hűtőbordát! :))

(#59) ceia


ceia
őstag

Nagyon kellemes lett a cikk, mindig szívesen olvasgatok ilyeneket! :C

Egy barátom még 386DX40-en játszotta végig a Doom2-t! Persze kisebbített képpel, mert fullscreenen nagyon szaggatott neki. Az én Amigámat egy Am5x86-P75 133MHz váltotta le, 8MB rammal és 1GB vinyóval. Erről a prociról azt kell tudni, hogy valójában egy 486-ost takar, és az AMD szerint hozta egy Pentium 75MHz teljesítményét.. Ez költői túlzás volt, de mivel zokszó nélkül ment 160MHz-en is (40MHz fsb-vel a 33 helyett :D ), Úgy már volt benne valami. Egyébként a Doom2 és egy Fasttracker2 nevű zeneszerkesztő voltak, amik láttán a PC-re váltást (fájó szívvel) én is megtettem. A barátom látva nálam a Doom2 fullscreenes futását, megjegyezte: Ja, hát így lehet! ;] Különben a Doom2 a 486 DX4-100-on elérte a tökéletes futási sebességet, aminél már későbbi erősebb gépeken sem gyorsult tovább. Nekem is nagy kedvenc volt a Prehistorik, Retaliator és a Stunts. Egy Sunts ugyanúgy, csak mai garfikával most is le tudna kötni! :)

[ Szerkesztve ]

        it's more fun to compute

(#60) Fulunkulus


Fulunkulus
csendes tag

Huha....ano Warcraft miatt vettem ilyen gépet (Fekvő házba), amikor bejött a game ezen már futott.
Potom 65e FT-ért vettem:) (A proceszor a mai napig megvan, és szerintem működik)
Aztán mikor jött a Wing Commander 3 vennem kellett egy 486 DX2/66-ot CD-vel:)
:R :R :R

Kaparós sorsjegy: ██████████. Kapard le egy csavarhúzóval és ha szerencséd van, a Jézuska talán hoz egy új monitort:-) Aki nem válaszol, megy tiltóra, mert az megbízhatatlan! Köszönöm az együttműködést!

(#61) Talma válasza gold007 (#58) üzenetére


Talma
tag

Ja, de a P1 megjelenése után ezek nem ilyen a pórnép által megvásárolható cuccok voltak, hanem embedded, meg katonai/űrkutatás számára fejlesztett cuccok

(#62) D.Va


D.Va
senior tag

A Prehistorik 1 és 2 is mai napig az egyik kedvenc játékom! :R 20 éve tolom (92-ben toltam először a suliban) de nem tudom megunni! Jó is lenne már hozzá vmi folytatás, amolyan TRINE-hoz hasonló sztájlban! :))

(#63) haxiboy válasza kiskaktusz (#1) üzenetére


haxiboy
veterán

A forma 1 szerintem GP2 lehetett :D

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#64) Psych0 válasza ceia (#59) üzenetére


Psych0
őstag

"Egy Sunts ugyanúgy, csak mai garfikával most is le tudna kötni!"
Trackmania

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#65) kiskaktusz válasza Psych0 (#64) üzenetére


kiskaktusz
addikt

Az még egy veszett játék :DDD Kiváló multizni. :)

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#66) gold007


gold007
tag

Na kipróbáltam az Elma-t, de sajnálatos módon nem műxik. :(( DOS alatt kiírja, hogy nem tud dos módban futni, WIN alatt pedig fekete képernyő aztán visszamegy a filekezelőbe.
Majd ha egyszer felrakok rá egy win 95-öt akkor biztos menni fog(ha a win95 felmegy rá)

Arra jó az erősebb processzor, hogy elbírja a nagyobb hűtőbordát! :))

(#67) chey válasza gold007 (#66) üzenetére


chey
csendes tag

Szia!

Simán felmegy rá. Kicsit sokáig tart a a telepítés meg a bootolás, de az élmény, hogy a 386-osodon Win95 megy, felbecsülhetetlen :)

(#68) VIC20


VIC20
őstag

De sajnálom, hogy az én 386DX40-em már nincs meg! Az még a szívemhez nőtt. Meg a 486DX2-66-os. A többi már mehetett a levesbe...

Egy apróság: "Mind a kettő egy autós játék."

Hogy lehet a kettő egy? :U

(#69) gold007 válasza VIC20 (#68) üzenetére


gold007
tag

:DDD Oké, értem a poént(remélem nem gondoltad komolyan :) )

Arra jó az erősebb processzor, hogy elbírja a nagyobb hűtőbordát! :))

(#70) motoflug


motoflug
őstag

Hehe,nekem is ilyen házam volt anno..:D

(#71) Lewzke


Lewzke
őstag

Prehistoric, Lamborghini és Stunts ... ezek voltak még általános iskolában a gépeken, alig vártuk, hogy szünet vagy lyukasóra legyen infó órán. :R

(#72) ceia válasza Psych0 (#64) üzenetére


ceia
őstag

Hú tényleg, köszi a tippet! :R A Nations Foreverrel sokat játszottam régen, de nem tudtam, hogy az első részben pályaszerkesztő is van.. Ez tényleg ugyanaz, mint a Stunts :C

[ Szerkesztve ]

        it's more fun to compute

(#73) yerico


yerico
senior tag

386 DX/40: Civilization, Centurion, Dune II., Wizardry VII., X-Wing, Tie-Fighter. Nálam ezek mentek.

(#74) Vigilante


Vigilante
őstag

SKY ROADS, legnagyobb game! :) Egyébként DOSBox-al simám megy nekem Win 7 x64 alatt is! :K

△ Asrock X570M Pro4 △ AMD Ryzen 9 5950X ~ 4.4GHz - 1.248V +Corsair H115i PRO XT △ EVGA RTX 3090 FTW3 ULTRA GAMING 24GB (1950 MHz/20000MHz) - 0.950V △ G.SKILL 32GB KIT DDR4 3600MHz CL16 - 3600MHz △ Samsung EVO 970 M.2(500GB) +Samsung 980 PRO M.2(1TB) △ Samsung Odyssey G7 C27G75T ívelt 240Hz (27") △

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.