Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Murphistic


Murphistic
aktív tag

Kellemes hobbi és ráadásul még sok helyet sem foglal a gyűjtemény,amely remélhetőleg még gyarapodni fog a jövőben. Sajnos én csak egy név nélküli kínai 99 az 1-ben játékkal rendelkeztem, így jó volt olvasni a komolyabb eszközökről is.

A cikkhez annyit szeretnék írni,hogy nekem tetszett, bár egy kicsit rövidnek tűnt. Sok helyen vártam volna egy kicsit részletesebb leírást is, de lehet csak én vagyok telhetetlen :) .

"A türelem hatalom: idővel és türelemmel selyem lesz az eperfa leveléből."

(#2) Sub-ZeRo


Sub-ZeRo
nagyúr

Nekem is van DS, de nem működik és nem tudom miért. :(((

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#3) zazahoho


zazahoho
őstag

két gépet felismertem amivel anno még játszottam :D

Az idő nem magnószalag, amit oda-vissza lehet tekerni. (...) Az idő itt van. Használd ki.

(#4) RepeatSector


RepeatSector
senior tag

Jó cuccok, amúgy ha a DS bent van akkor hol van a GBA??? :)
Gyűjtögesd csak, és a végén azt veszed észre nem tudsz sehova leülni annyi minden van(tapasztalat) :)
amúgy keress meg priviben ha érdekel retro konzol vagy PC

"The tail of the snake is in it's teeth tonight"

(#5) adamka16


adamka16
őstag

az uccsóval én is rendelkezem, méghozzá két különböző alaplappal. fogalmam sincs a másik milyen, de azzal is működött prímán a cucc. a kártyabővítő pedig mint olyan nem létezett, csak egy érdekes alakú műanyag dísz volt. gondolom ebből fakadt a koppintás. :D

(#6) pschio


pschio
őstag

Nekem egy 8 bites Nintendóm van. Kurva nagy fless a 107-es TV-n Máriózni :D

''Én nem süllyedek a hülyék szintjére, mert ott legyőznének a rutinjukkal''

(#7) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Az Atari 2600 klón "Video Game" néven futott errefelé, sok ismerősnek volt :)

Amúgy az is meglepő, hogy némelyik zsebkonzolban egy Spectrum/TVC/C64, stb. tudása volt :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#8) Boxi88


Boxi88
őstag

Szép gyűjtemény, nekem érdekes mód valahogy mind elkopott itthonról... :(((

(#9) Tutu7030 válasza adamka16 (#5) üzenetére


Tutu7030
veterán

Az enyémen működött a kártyafogadó modul, pedig ez is "vacak" piacos 2600B volt( meg volt belőle talán 2100 és 2700 is ). :D

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#10) KG.


KG.
tag

Jó volt ez a kis visszatekintés , remélem lesz még fojtatása, PC-előtt rengeteg "sárgakazettás konzolt" használtamel, szép emlékek kisiskolás koromból! :D

Ha érdeklődsz valamelyik termékem iránt, írd le melyik hirdetésre hivatkozol!, nem vagyok gondolatolvasó hogy kitaláljam!

(#11) kenand


kenand
veterán

Nekem retro Macintosh gyűjteményem van :)

iMac G3
Power Mac G4 400Mhz
Mac mini G4

(#12) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

Nekem legelőször (a kvarc játékok korában :D ) egy Atari 2600 klónom volt. Jópár beépített játékkal. A piacon vettük anno és 2 darab joyt mellékeltek hozzá. De rühelltem az alap joyokat, kb. havonta eltört egy annyira silányak voltak. Így 1 évre rá vettünk egy normális 4 gombos mikrokapcsolós modellt, ami már jóval időtállóbb volt. A gép még megvan, de az adaptere halott és a fém karok sem az igaziak már.

Aztán jó sok évre rá jött a 8 bites éra; kaptam egy SMS 2-őt Sonic alapjátékkal. Na azzal éjjel nappal toltuk haverokkal (volt minden: Alien Storm, Golden Axe, Aerial Assault, Cyber Shinobi). Sajna a kazetták már nincsenek meg, de a konzol még igen :K

Ebben az időszakba álmom mindig egy Mega Drive volt. A szomszéd város kölcsönzőjéből hoztuk ki egyszer (hozzá Sonic 2 és 3) hát igen álleejtős volt a 16 bites graf és a pályák összetettsége is. Sajna Mega Drive-om soha nem volt :(
Persze ma már leszedhetném a hozzá készült összes játékot és futtathatnám őket emulátorral, de az már egyáltalán nem ugyanaz.

Egyébként ezek voltak azok az idők, amikor megvettél egy játékot és bizony azzal voltál el egész évben, mert másikra már nem volt pénz. Ekkor világkorát élte a cserélgetés és a játék annyira többszöri végigjátszása, hogy a végén már a bugok keresésére mentünk rá :)

Jah az írás jó :D

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#13) Depression


Depression
veterán

Nekem eredeti atari 2600-asom is volt, annak a joystickját évekig hiányoltam az összes többihez.
Volt hozzá vagy 10 játékom is. Sajna költözés közben ellettek tűntetve (kukázva) ezek.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#14) geezer


geezer
aktív tag

Anno valamikor '90 körül kaptam meg az akkor vadállat Sega Master System-et. Egészen a PS1-ig (első kiadású!) ez volt A JÁTÉKGÉP otthon.
Azt a kevés játékot (összvissz talán 7-8 darab a végére) fejből nyomtam végig, hiba nélkül bármikor. :D

(#15) Penyus


Penyus
senior tag

En retro pc gyujtonek vallom magam, de becsuszott azert egy ket konzol is. Nekem van NES minden foldi joval, SNES ketto darab szinten ugy, Egy sega megadrive egy sega master system, meg vagy 3-4 ilyen 'sargakazis' nes klon, valamint jopar atrai 2600 klon. Meg a sargakazishoz egy nagy doboz kazi mindenfele kinai formedvennyel. Ja meg nehany klasszik kvarcjatek. Ja meg van egy playstation 1esem is. ott a legjobb moka a nintendo emulator cd :)

[ Szerkesztve ]

Retro is my religion -=- The past is my future -=- 80286 rulez!

(#16) ]Phobos[


]Phobos[
senior tag

Úúú, ha kilábalok a csődből, egy Game Boyt tuti felhajtok. Köszi a cikket! :R

Semmi sem lehetetlen, csak nem túl valószínű!

(#17) Gbi82


Gbi82
tag

Egy kis történelem.
[link]
Én is imádom a régi konzolokat, 11 évesen piacos nintendo-val kezdtem,majd garázs játéktermekben nyomtam a Sega , Nintendo masinákat (óránként 120Ft-ért) , aztán sok év pc függés után PSP, PS2, Xbox360 fanatic lettem.
PSP-n természetesen csak a régi Snes, Sega, GBA játékokat tolom, másra nem is használom szinte.
Tavaly pedig valóra vált gyerekkori álmom egy saját Arcade játékgép (logout cikket is irtam róla akit érdekel a téma).

[ Szerkesztve ]

"ha nincs ló ,jó a szamár is" (Chicolina)

(#18) $paceman


$paceman
csendes tag

Sziasztok,köszi a sok hozzászólást,észrevételt :)
Tervben van egy következő cikk is,amelyben olyan gépekről fogok írni,amiket még nem sikerült beszereznem,pl.: NES,SNES,Master System,Turbografx,Atari Lynx stb.
Tényleg írhattam volna többet is a témáról,első körben ennyit sikerült,a későbbiekben jobban fogok igyekezni :B
A GBA-ról majd a következőkben lesz szó :)
Látom,sokan vagyunk még,akiket lázba hoz a téma :D
Folyamatosan dolgozni fogok a következő cikkeken :)

T2288-> 3310-> C45-> 5510-> 3510i-> 6100-> Z520i-> K510i-> K550i-> N82-> iPhone 3G-> N97-> S8500 Wave-> N900-> WT19i & N- Gage

(#19) Zodicus


Zodicus
senior tag

Nekem csak egy ősi C16 van, de még működik.

(#20) banhammer


banhammer
veterán

A Nintendo Game Boy Advance kimaradt.
Szerintem a maga idejében jó kis kézikonzol volt.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#21) ch003067 válasza pschio (#6) üzenetére


ch003067
addikt

Az tényleg jó lehet :D:D

Amúgy szép gyűjtemény !

(#22) $paceman válasza banhammer (#20) üzenetére


$paceman
csendes tag

Nem véletlenül hagytam ki a GBA-t.Az első cikkemben az általam eddig összegyűjtött konzolokról írtam,a GBA sajna nincs köztük :(

T2288-> 3310-> C45-> 5510-> 3510i-> 6100-> Z520i-> K510i-> K550i-> N82-> iPhone 3G-> N97-> S8500 Wave-> N900-> WT19i & N- Gage

(#23) PHM válasza $paceman (#22) üzenetére


PHM
addikt

Akkor pótold íziben! :)

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#24) lovag05


lovag05
aktív tag

Hűha! Meg is jött a kedvem egy kis Sonic-hoz, elő is kapom a Megadrive 2-t... :)

So many demons, so little time...

(#25) $paceman válasza adamka16 (#5) üzenetére


$paceman
csendes tag

Igen,az tényleg csak egy díszelem :)) viszont tényleg sok a hasonlóság a játékok közt,pl a pitfall nevű játék egy az egyben megtalálható ezen a klónon is :)

T2288-> 3310-> C45-> 5510-> 3510i-> 6100-> Z520i-> K510i-> K550i-> N82-> iPhone 3G-> N97-> S8500 Wave-> N900-> WT19i & N- Gage

(#26) $paceman válasza PHM (#23) üzenetére


$paceman
csendes tag

már dolgozom rajta keményen :D

T2288-> 3310-> C45-> 5510-> 3510i-> 6100-> Z520i-> K510i-> K550i-> N82-> iPhone 3G-> N97-> S8500 Wave-> N900-> WT19i & N- Gage

(#27) $paceman válasza lovag05 (#24) üzenetére


$paceman
csendes tag

A Sonic nekem is megvan Megadrive-ra,nagyon klassz játék,Mario méltó riválisa volt annak idején :)

T2288-> 3310-> C45-> 5510-> 3510i-> 6100-> Z520i-> K510i-> K550i-> N82-> iPhone 3G-> N97-> S8500 Wave-> N900-> WT19i & N- Gage

(#28) dave666


dave666
aktív tag

Jó kis masinák, szép gyűjtemény :R
Tv játékom legalább 15 éves :)

Dave666

(#29) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Az utolsó nekem is volt! :C

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#30) 14adam


14adam
addikt

mennyit toltam az Atari 2600-al. Ezzel nőttem fel :) Kedvenc játékom ez volt
:R

[ Szerkesztve ]

(#31) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

én a sárgakazettás segán nőttem fel. (valamiért mindenki nintedónak nevezte nem tudom miért :D) a bátyámmal megőrültünk a battle cityért :D képesek voltunk 30 órát folyamatosan tolni hogy minél tovább jussunk :D persze amikor az 50. pályán egy ellenség kilőtte a sast akkor kaptunk agygörcsöt XD ááááá régi szép idők ^^

All→M8

(#32) RepeatSector válasza callmeakos (#31) üzenetére


RepeatSector
senior tag

Akármit tettél a végén úgyis valaki kilőtte a sas-t :D
A pályaszerkesztő is nagyon jó volt benne, nálunk egyszer ebbe égett le a sárga kazis, túl sok üzemóra volt már benne és úgy gondolta meghal picit

"The tail of the snake is in it's teeth tonight"

(#33) ch003067 válasza callmeakos (#31) üzenetére


ch003067
addikt

Én is azon nőttem fel amúgy :D
Miért Nintendó? Háth az volt a neve nem ? :D

(#34) ThePlayer


ThePlayer
tag

Nekem van NESem meg GameBoyom is (csak nemtom hogy hol :D ) A NESt ráhúztam az LCD tv-re. vicces volt a Márió, mint a régi olasz horrorfilmek :D
A GameBoynak egy hátránya volt!Anno a Bazárból vettük hozzá a "kazettákat" 4-5-6ezerért!Akkor volt szerencsénk ha kaptunk ilyen: 99 az egyben kazettát amit istentuggya honnan szerzett be egy Győri srác.az 2500 Forint volt és a 99 játékból a fele ugyan az volt! :D :C

vettem két peremet kétszázezerér'

(#35) pr05p3c


pr05p3c
tag

Jó cikk, én is gyűjtögetnék, ha lenne rá felesleges pénzem :DDD Egyébként van valahol a garázsban 3db c64 (amiből 2 működik), 2 floppy drive, sok másolt és eredeti lemezzel, na meg lehet, hogy még a régi sárgakazettás is ott lapul valahol. Mostanában meg eléggé fáj a fogam egy dreamcast-ra, mert kellene a Shenmue első része(mondjuk szinte tökéletesen fut nullDC emuval, de úgy mégsem az igazi...).

Noxwill: talán azért, mert az összes ilyen gép egy famicom/nes klón, attól függetlenül, hogy éppen milyen burkolatot és márkát "adtak" neki a kínaiak. Egyébként meg inkább azért, mert ez a megnevezés terjedt el a témában erősen műveletlen emberek között. Nekem is egy megadrive 2 kinézetű sárgakazettás volt, ha jól emlékszem még a dobozán is ott virított a segaCD kiegészítő... Kicsit "viccesek" ezek a kínaiak... :U

[ Szerkesztve ]

(#36) Polllen válasza 14adam (#30) üzenetére


Polllen
nagyúr

én ezt a játékot, hogy utáltam.. :DDD

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#37) Joe.36


Joe.36
addikt

Azok a régi szép idők.... :O

A siker nem végleges, a kudarc nem végzetes: a folytatáshoz való bátorság az, ami számít ! / Redmi Note 13 pro + Samsung Gear S3 Frontier /

(#38) Dr. Romano válasza callmeakos (#31) üzenetére


Dr. Romano
veterán

A sárga kazettás cuccok nem Sega meg Nintendók voltak, hanem kínai klónok (jellemzően 8 bites konzolok) :)
Anno havernak is volt egy sárga kazis gépe (Terminator névre hallgatott). Nagy poén volt, hogy nem volt muszáj összekötni a TV-vel a gépet, hogy képet adjon. Elég volt a beépített antennát előhúzni és már kész is volt -a picit mákos- wireless kapcsolat :D

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#39) RepeatSector válasza Dr. Romano (#38) üzenetére


RepeatSector
senior tag

Ajánlom figyelmedbe, és mindenki figyelmébe ezt az oldalt
LINK
Itt elég sok famiclone van :)

"The tail of the snake is in it's teeth tonight"

(#40) Dr. Romano válasza RepeatSector (#39) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Vao köszi, ez istenes. Most el leszek egy darabig, míg átnézem :K

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#41) hcl válasza Dr. Romano (#38) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Az a pisztoly, az mekkora volt :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#42) rep3at


rep3at
őstag

Jó kis időtöltés, szívesen kipróbálnék egyet a kis Nintendók közül, régen minden vágyam volt egy ilyen (sajnos nem kaptam).

Dr. Romano: Ilyennel én is játszottam, tök jó volt :)

[ Szerkesztve ]

Forward thinking. كرر

(#43) Dr. Romano válasza hcl (#41) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Jah, a régi Star Trekekben láttam még ilyen formájú kézi fegyvereket :D

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#44) Ateszzero


Ateszzero
őstag

Szép kis gyüjtemény. Nekem mindből volt egy, a gameboy kivételével. Kár hogy kidobtuk meg tönkrevágtuk őket tesómmal. Egy nintendóm viszont maradt ,egy pár sárga kazettával meg egy pár super nintendós szürke kazi.
Lehet megint elkezdem és a mostani x360-am már megtartom. Nem kér enni végülis.
20-30 év múlva biztos jó lesz újra elővenni.

[ Szerkesztve ]

(#45) Sub-ZeRo válasza hcl (#41) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Nekem egy desert eagle formájú volt. De nyestem vele a kacsákat. :D

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#46) tobal


tobal
tag

Jó kis gyűjtemény. Nekem inkább retro számítógépeim vannak, mint retro konzolok: ZX Spectrum, Plus4, Amiga 500, egy Epson laptop (a büszkeségem :D), és persze jónéhány C64, mindenféle kiegészítővel.

(#47) callmeakos válasza Dr. Romano (#38) üzenetére


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

háhááá ott a pisztoly is xD
Duck Hunt az valami atom volt. A köcsög blökivel együtt :D :D :D

All→M8

(#48) Tutu7030 válasza callmeakos (#47) üzenetére


Tutu7030
veterán

A kacsavadászt öcsémmel a tv-nek háttal állva, pisztolyt váll fölött hátra tartva játszottuk a pegasus masinával.:D

Ilyesmi volt, csak a joy portok is elől voltak a fegyver port mellett.:D

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#49) $paceman


$paceman
csendes tag

Egyszer volt egy ehhez hasonló masinám is,cseppet sem hasonlít a Sony PS1-eséhez :D

[ Szerkesztve ]

T2288-> 3310-> C45-> 5510-> 3510i-> 6100-> Z520i-> K510i-> K550i-> N82-> iPhone 3G-> N97-> S8500 Wave-> N900-> WT19i & N- Gage

(#50) TeeBee73 válasza pschio (#6) üzenetére


TeeBee73
addikt

:C :C :C
Ezt kipróbálom. Lehozom a padlásról a C64-et. :DDD

"4Z 1N73LL1G3NC14 4 V4L70Z45H0Z V4L0 4LK4LM4ZK0D45 K3P3553G3" -573PH3N H4WK1NG

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.