Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10) Vakegérke válasza TESCO-Zsömle (#9) üzenetére


Vakegérke
veterán

Kis hazánk határain belül gondolkodtam. Nálunk pedig nem igazán halnak meg gyerekek tiszta ivóvíz hiányában.
Idáig nem ismertem tudatlanságom. Felnyitottad a szemem, köszönöm.

potyautas: A bratyódnál egy évvel vagyok idősebb. Ismerős a "villanyosság" nélküli állapot. Nálunk is volt olyan, hogy petróleum lámpa szolgáltatta a világosságot.
Mondok mást is.
Sulis voltam, és egyszer szólt a postás bácsi, hogy gyere Józsika, kellesz. Akkoriban nem kérdezősködtünk, ha egy felnőtt szólt, nem leugattuk, hanem ugrottunk. Szóval ott teremtem, és meglepődtem a kérésen. Alá kellett írnom egy idős néni nevét a nyugdíjszelvényen, hogy átvette a pénzt.
Szertartásos volt a dolog.
A postás bácsi magasba emelte a tollat, hogy mindenki lássa. Lassan leeresztette, de még mindig a fejem fölött volt. A néni megfogta, majd elengedte jelezve, hogy elismeri sajátjának az aláírást. Ekkor ereszkedett le a toll a kezem magasságába, és ahol a postás bácsi mutatta, ott leírtam, hogy Nememlékszem Milyenné. Persze mondta a néni a nevét.
Mehettem dolgomra a hálálkodás után, és csodálkoztam. Miért én írtam alá, hiszen a néninek is van keze?
Mikor az éhség hazazavart, elmeséltem anyámnak a dolgot. Elmagyarázta, hogy a néni analfabéta, vagyis írástudatlan.
Én lettem a néni keze, én írtam alá minden nyugdíj átvételét a haláláig.

Felszámoltuk az analfabétizmust, és mindenhol van áram.
Hacsak...
Sok tanyán még nincs villany. Múlik ez rongyos pár száz méteren, mert nincs pénz a villanyoszlopokra.
Ismerek egy hetven fölötti bácsit, aki bizony nem tud írni, olvasni.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.