Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Vakegérke


Vakegérke
veterán

A mai gyerekek el se tudják képzelni azt a nincstelenséget, amelyről mesélsz. Napi küzdelem a betevő falatért, ez elképzelhetetlen azoknak, akik nem élték át.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#2) potyautas válasza Vakegérke (#1) üzenetére


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

Néhány éve találkoztam ilyen gyerekkel, de a kisebbségi képviselő kiröhögött, hogy jól átvágott engem az a gyerek. Bár hallom, hogy valóban vannak éhező gyerekek.

(#3) molnarpeter


molnarpeter
nagyúr

Jó folytatás :) Vakegérkének igaza van, számomra még belegondolni is rossz volt az egy hónapos fagyoskodásba... :(

mp

[ Szerkesztve ]

(#4) JanFe


JanFe
aktív tag

Koszi a folytatast :)

"There is nothing permanent except change"

(#5) gaborbol


gaborbol
őstag

Jo lett, de hol a folytatas? :)

Ezt korban hova lehetne beloni pontosan?

(#6) potyautas válasza gaborbol (#5) üzenetére


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

Jön majd a folytatás is. 1932-ben kezdődött a történet, ehhez jön...hét év. Később lesz történelmi utalás is.

[ Szerkesztve ]

(#7) gaborbol válasza potyautas (#6) üzenetére


gaborbol
őstag

Remeltem, hogy egy kicsit regebbi talan.

Hat Vakegerke igazad van, neha jol jonne egy idogep.

Discovery csatornan volt egy sorozat, elkenyeztett angol fiatalokat vittek eszmeletlen szegeny orszagokba, hasnlo melokra, hasonlo korulmenyek koze.
Sokakra raferen, dobbentek nagyokat rendesen.

Azt hiszem kavebabot mentek szedni-zsakolni,de gyengek voltak a fizikai melohoz, ahogy dolgoztak ugy kaptak aranyosan fizetest. Talan meg 200 ft sem kerestek egy nap nemelyikuk a sajat szallastat meg kajajat nem tudta belole kifizetni.

Erdekes, hogy mennyit valtozott a vilag par generacio alatt.
Akkor szo szerint szolgasor jutott a fiataloknak, most meg ovek a vilag, majdnem minden tekintetben.

[ Szerkesztve ]

(#8) potyautas válasza gaborbol (#7) üzenetére


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

Megkockáztatom, hogy ma is vannak hasonló viszonyok. Talán ki se kell menni az országból.
A "néhány generáció alatt"-ról csak annyit, hogy amikor a most 59 éves bátyám iskolába ment, még nem volt a faluban villany. Nyilván se TV, se telefon, a PC pedig kb 20 éve elérhető.

(#9) TESCO-Zsömle válasza Vakegérke (#1) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

A mai gyerekek el se tudják képzelni

Annak fényében, hogy gyerekek tízezrei halnak meg évente csak azért mert nincs tiszta ivóvíz, ez egy igen tudatlan kijelentés.

A mai gyerekeknek is csak töredéke van olyan jó helyzetben, és még itt, Magyarországon is vannak, akik komolyan nélkülöznek.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#10) Vakegérke válasza TESCO-Zsömle (#9) üzenetére


Vakegérke
veterán

Kis hazánk határain belül gondolkodtam. Nálunk pedig nem igazán halnak meg gyerekek tiszta ivóvíz hiányában.
Idáig nem ismertem tudatlanságom. Felnyitottad a szemem, köszönöm.

potyautas: A bratyódnál egy évvel vagyok idősebb. Ismerős a "villanyosság" nélküli állapot. Nálunk is volt olyan, hogy petróleum lámpa szolgáltatta a világosságot.
Mondok mást is.
Sulis voltam, és egyszer szólt a postás bácsi, hogy gyere Józsika, kellesz. Akkoriban nem kérdezősködtünk, ha egy felnőtt szólt, nem leugattuk, hanem ugrottunk. Szóval ott teremtem, és meglepődtem a kérésen. Alá kellett írnom egy idős néni nevét a nyugdíjszelvényen, hogy átvette a pénzt.
Szertartásos volt a dolog.
A postás bácsi magasba emelte a tollat, hogy mindenki lássa. Lassan leeresztette, de még mindig a fejem fölött volt. A néni megfogta, majd elengedte jelezve, hogy elismeri sajátjának az aláírást. Ekkor ereszkedett le a toll a kezem magasságába, és ahol a postás bácsi mutatta, ott leírtam, hogy Nememlékszem Milyenné. Persze mondta a néni a nevét.
Mehettem dolgomra a hálálkodás után, és csodálkoztam. Miért én írtam alá, hiszen a néninek is van keze?
Mikor az éhség hazazavart, elmeséltem anyámnak a dolgot. Elmagyarázta, hogy a néni analfabéta, vagyis írástudatlan.
Én lettem a néni keze, én írtam alá minden nyugdíj átvételét a haláláig.

Felszámoltuk az analfabétizmust, és mindenhol van áram.
Hacsak...
Sok tanyán még nincs villany. Múlik ez rongyos pár száz méteren, mert nincs pénz a villanyoszlopokra.
Ismerek egy hetven fölötti bácsit, aki bizony nem tud írni, olvasni.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.