Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Atocha válasza .mf (#2) üzenetére


Atocha
senior tag

"lassan tényleg eljön a linux éve ;]"

En egy darabig vartam... Aztan beleesett a kezem a bilibe es rajottem hogy soha nem fog eljonni.

Nem vagyunk mások, mint egy szemvillanásig emberi alakot öltő csillagpor!

(#152) CPT.Pirk válasza Atocha (#151) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ezt a hülyeséget a Windows fanok szokták nyomni. Nem mintha egyáltalán meg lenne magyarázva, hogy mi is az a Linux éve. Linuxos létemre én nem tudom megmondani, de szerintem más sem.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#153) Egon válasza CPT.Pirk (#152) üzenetére


Egon
nagyúr

Egy kis nosztalgia, nem hiszem, hogy a "Linux éve" kifejezés első körben egy MS-fan szájából hangzott el:
[link]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#154) CPT.Pirk válasza Egon (#153) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Én ezt a PH!-ra értettem.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#155) Pingüino válasza CPT.Pirk (#152) üzenetére


Pingüino
senior tag

Jogos a felvetés, hogy mit értünk alatta?!

Ha azt, hogy a linux az emberek jelentős részének élhető alternatívát tud kínálni, akkor már el is jött.
Ha azt, hogy minden egyes embernek tud élhető alternatívát kínálni, az még azért odébb van egy jó pár évvel.
Ha pedig azt, hogy az emberek jelentős többsége használja is a windows helyett, akkor az talán soha nem jön el. De ez függ az MS további helyzetétől is.

(#156) moleculez válasza Pingüino (#155) üzenetére


moleculez
veterán

Szerintem nem véletlen nincs MS Office Linuxra, érzik ők, hogy a kutya nem használna Wint.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#157) Pingüino válasza moleculez (#156) üzenetére


Pingüino
senior tag

Annak konkrétan nem ez az oka, mivel fel lehet tenni a windowsos MS Office-t linuxra, és futni is fog kompatibilitási gondok nélkül. Van egy réteg, akinek még egy jó darabig nem lesz alternatíva a linux, mert van, amit elég nehéz, vagy teljesen lehetetlen felhegeszteni. Ők mindenképpen windows-on maradnak. A többieknél viszont már most is csak tájékozatlanság kérdése. Rengetegen azt sem tudják, mi fán terem a linux. Azt hiszik, még mindig egy felhasználóellenes, profiknak szánt valami, amin nem fut semmi. Pedig eddig akiknek mutattam, mind elégedetten használják.

(#158) CPT.Pirk válasza moleculez (#156) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ehhez képest a Teams-et meg kiadták Linuxra. Szerintem csak idő kérdése az office. De ezeket a témákat ne itt beszéljük ki, mert off.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#159) PuMbA válasza CPT.Pirk (#148) üzenetére


PuMbA
titán

"Mi változott meg 1 óra alatt? "

Szerintem semmi, mert ha nem zártad volna be, egyből kiírta volna, hogy nem kompatibilis a rendszered. Én ilyen működésre emlékszek az előző frissítéseknél.

"*viszont úgy konkrétan a kérdésre nem válaszoltál."

Mire? :)

[ Szerkesztve ]

(#160) moleculez válasza CPT.Pirk (#158) üzenetére


moleculez
veterán

Sokszor a topik valóban halott, csak kialakul egy jó off-thread aztán a 3/4-t az gebrálja a hsz-eknek. :DDD Átvinni privátra/másik topicba megöli az egészet :DDD .

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#161) McSico


McSico
senior tag

Nekem a frissítéssel alapvetően nincs bajom. De miért kell a driverekhez hozzányúlni? Én ezt utálom benne. Ami fent van driver tökéletesen teszi a dolgát, atom stabil minden. De amint megpiszkálja, mert van újabb, máris jönnek a gondok. Nem véletlenül azok a driverek vannak fent amik.
Ha jók az értesüléseim akkor végre a 2004-es nagy frissítésben már ki lehetlesz kapcsolni a driver frissítést. Remélem tényleg lesz rá opció.

[ Szerkesztve ]

"Ha bármi rossz dolog ér az életben, gondolj arra, hogy egy elkényeztetett kurvának mindig rosszabb!"

(#162) PuMbA válasza McSico (#161) üzenetére


PuMbA
titán

"Ha jók az értesüléseim akkor végre a 2004-es nagy frissítésben már ki lehetlesz kapcsolni a driver frissítést"

Asztali PC-n nekem sosem nyúlt hozzá a driverekhez :) Mondjuk azért nagyjából frissen tartom őket.

[ Szerkesztve ]

(#163) McSico válasza PuMbA (#162) üzenetére


McSico
senior tag

Nekem már nem mai csirke gépem van, szerencsére már egyre kevesebb mindenhez van driver az updae-en, de van amihez simán hozzányúl. Nem minden eszköz működik rendesen újabb driverrel. Viszont nem tudom minek piszkálja, amikor teljesen stabil a jól bejáratott driverekkel.

"Ha bármi rossz dolog ér az életben, gondolj arra, hogy egy elkényeztetett kurvának mindig rosszabb!"

(#164) hallador válasza CPT.Pirk (#8) üzenetére


hallador
addikt

Ez nem igaz. Notebookoknál csak a P széria, ami főleg a kutatók, és a fejlesztők miatt. A T széria és az X széria nem (kivétel X1 a csúcsdrága modell egyes verziói). Ugyan általában mennek a Lenovo-k Linuxokkal, de közel nem annyira kompatibilis, mint az EliteBook. Voltak komoly kompatibilitási problémák az elmúlt 6 - 8 évben a Linuxokkal, ami azért nagyon nagy szégyen, mert annyit kérnek a ThinkPad T és X szériáért mint azért ami tényleg mindennel kompatibilis (Itt is csak a csúcsmodellek egyes verziói lesznek kompatibilisek az X szériából: X1, de ott sem mind). Sokat spórol a Lenovo mostanában. A P széria pedig annyiba kerül, hogy ott már nagyon nincs arca a Lenovo-nak sem spórolni, pedig eddig ott is megtette.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#166) Pingüino válasza #32839680 (#165) üzenetére


Pingüino
senior tag

Na igen, nem tettük hozzá, de igazából desktopról beszéltünk, mert desktopon kívül a windows labdába sem rúg.

(#167) kovy79 válasza .mf (#2) üzenetére


kovy79
őstag

Egyetértek.
Ezért is kellett volna a cikkben így fogalmazni:
"...ugyanis újra/újfent/sokadjára/megint számos nem várt probléma merült fel."

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#168) togvau válasza t72killer (#131) üzenetére


togvau
senior tag

ja, újrahúzással. Azért a debian származékokon újrahúzás nélkül se lassul egy nagyobb rendszerfrissítés után.

hitler, sztálin, micro usb

(#169) Pingüino


Pingüino
senior tag

Kis érdekesség.
Előbb korlátozzák, utána meg kérés nélkül települ?! ;]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.