Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Kansas válasza nakos1212 (#98) üzenetére


Kansas
addikt

Hát használj azt akkor...
Tudomásul kell venni, hogy ekkora kódbázis és ilyen diverz felhasználói környezet esetén olyan nincs, hogy nincs hiba. Innentől kezdve az a mérvadó, hogy a megtalált hibákat hogy kezelik - szvsz ez a jelenlegi irányított visszatartás egy jó kezelésre példa(rossz kezelésre is van bőven példa a múltból), szóval kicsit nem értem a pampogókat épp akkor, mikor az MS végre kezdene jó irányba menni...
Annyit értek, hogy aki pampogni akar, az fog is, ha nem ezen, akkor máson, ettől még az ilyen "mém operációs rendszer"(vagy a másik közönségkedvenc, a "nem is igazi OS" a "nem igazi skót" mintájára) stílusú kijelentések teljesen alaptalanok, és nem tudom másnak venni őket, mint trollkodásnak...

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#102) nihill válasza Robitrix (#93) üzenetére


nihill
őstag

Ezzel most a windowst akarod védeni? Szerintem ez egy baromi idegesítő és átgondolatlan feature, hogy amikor akarja telepíti és kész.
Ilyenkor én is kihúzom a laptopot, be a táskába, és oldja meg ahogy akarja nem érdekel.
Nem tudom másnak mi a fontossági sorrendje, de én teljes mértékben lesz@rom mit akar a windows amikor a munka után indulok a gyerekért az iskolába.
Ha emiatt esetleg nem sikerül a frissítés, az maximálisan a windows hibája. Jóhogynemmár a saját életemet igazítsam hozzá egy software frissítéséhez?
"Bocs fiam de még feltettem az új verziót és lehúztam hozzá pár drivert, remélem elvoltál addig az ügyeletben" :U

(#103) Gargouille válasza nihill (#102) üzenetére


Gargouille
őstag

Minimális odafigyeléssel ez megoldható, pl. ebédszünetben vagy reggel mikor bekapcsolod a gépet és elmész kávét főzni vagy wc-re mész, addig egy restart... de persze ha a szándék sincs meg, akkor valóban nehéz. :)

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#104) Pingüino válasza Gargouille (#103) üzenetére


Pingüino
senior tag

Feltéve, hogy nem fut semmi olyan a gépen, ami miatt nem indíthatod újra munkaidőben.
Home verziónál még valahol érthető, hogy automatikusan frissít a rendszer, de pro, vagy enterprise verziónál nyugodtan bízhatnák a rendszergazdára a frissítést.

(#105) Kansas válasza Pingüino (#104) üzenetére


Kansas
addikt

Nyugi, ahol van hozzáértő rendszergazda, ott tudják is menedzselni a frissítéseket... WSUS továbbra is ingyen van, GPO dettó...
Ott van gáz, ahol be van dobva a gyeplő a lovak közé, vagy nincs pénz domain-re.

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#107) Gargouille válasza Pingüino (#104) üzenetére


Gargouille
őstag

Havonta egyszer van patch kedd, a frissítések pedig szüneteltethetők 7 napig (Pro-tól) , tehát havi 1 alkalommal már csak megoldható egy szabályos restart...

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#108) Gargouille válasza #32839680 (#106) üzenetére


Gargouille
őstag

Ha WSUS van akkor simán azt is szabályozni illik, hogy csak onnan érje el az update-eket a gép, különben értelmetlen az egész ha megkerülhető.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#109) Kansas válasza Gargouille (#108) üzenetére


Kansas
addikt

Jaja, arra(is) van a GPO...

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#111) moleculez


moleculez
veterán

Kezdődik a az aktuális negyedévi windows cirkusz. :(

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#112) t72killer válasza Pingüino (#99) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

+1, és a mezei photoshopnak, sőt, még pl a DXO photolabnak sincs értelmes alternatívája linuxon. Egyszer próbáltam rawtherapee-t, egy fájdalom az a szoftver, fél nap munka, mire értelmesen néz ki a kép...

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#113) moleculez válasza nihill (#102) üzenetére


moleculez
veterán

+1, nem maga a frissítés ténye zavar, vagy az, hogy faglalkozni kell a a géppel, mert foglalkozom vele, minden kütyümön rend van, tudom mi miért van ott ahol. Az elv, hogy a gép mondja meg mikor legyen ez. Amikor egy tíz perces feladatot nem tudtam elvégezni, mert másfél (!) órán át frissített, majd nem volt wifi driver, szépen vettem egy macet már csak az idegrendszerem érdekében is. Azóta vissza se nézek, az asztali gépem is Linuxos inkább.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#114) dugo_ válasza #32839680 (#110) üzenetére


dugo_
veterán

Nálunk az IT emailben hívta fel a figyelmet rá, hogy karantén alatt is legyünk szívesek serényen frissítgetni manuálisan és szankciókkal is fenyegetőznek, ha elmulasztjuk.:D:D

(#115) Pingüino válasza t72killer (#112) üzenetére


Pingüino
senior tag

Mondjuk azt hozzá kell tenni, hogy ezeket a nem, vagy csak részben működő programokat is meg lehet hegeszteni, ha valakinek van hozzá kedve, ideje, és türelme. Konkrétan Photoshop 21-ről van felhasználói visszajelzés WineHQ-n, hogy WINE alatt fel sem települ a program, de ha felteszed kézzel a szükséges függvénykönyvtárakat WINE tricks-el, majd egy windows-os gépről átmásolod a Photoshop mappát a WINE fájlszerkezetébe, akkor elindul, és hiba nélkül fut a program linuxon is.

Ezzel nyilván sokan nem fognak szórakozni, meg nem hatja meg őket, hogy hegesztve megy, de arra jó példa, hogy ha működésre lehet bírni, akkor jó eséllyel idővel a WINE fejlesztői is beépítik a megoldást. Szóval jó úton halad a linux fejlesztés. Egyre több helyen lesz vállalható alternatíva.

(#116) t72killer válasza Pingüino (#115) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ebből már kinőttem:(. Elég konkrétan a képekkel vesződni.
A win7et azért szerettem, mert az nálam 10évig absz maintenance-free os volt, bár ha 2-3 évig elél egy stabil win10 build, abba is bele fogok nyugodni. Nagyon kéne egy pro ltsc kiadás.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#117) Pingüino válasza t72killer (#116) üzenetére


Pingüino
senior tag

Igen, erre gondoltam. Sokan nem vesződnek vele. Azért jó, ha megoldható, mert akkor a WINE fejlesztői is meg tudják oldani, szóval előbb-utóbb lesz gyári megoldás is rá.

(#118) CPT.Pirk válasza Pingüino (#115) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ne bonyolítsátok el így. :N Playonlinux-on keresztül megold mindent a POL, csak kattintgatni kell a Photoshop telepítőt. (a POL az programra szabott különálló Wine telepítést hoz létre magától, ami aztán állandó lesz, nem fog megváltozni pl. egy rendszerfrissítéskor)

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#119) Gargouille válasza #32839680 (#110) üzenetére


Gargouille
őstag

Ha nálatok így van, akkor igen. :)

A WSUS-nak pont az lenne az értelme, hogy saját kézbe veszed tartományon (vagy cégen) belül a frissítések terítését, aminek rendszerint az az oka, hogy:

1. központilag felügyelhető, hogy melyik gép uptodate, melyik nem
2. elő tudod szűrni, hogy melyik update-eket akarod teríteni, mert előfordulhat, hogy bizonyos frissítés valami más nagyobb gondot okozna vagy nem releváns, így meggátolhatod, hogy felkerüljön
3. tudsz pilot gépen előre tesztelni, hogy a saját környezetedben az adott patch okoz e bármi gondot és ha nem, csak akkor engeded a gépekre, akár több hullámban, időeltolással
4...
5...

és még sok oka van. Namost ha eközben meg nyitva hagyod az MS update közvetlen elérését, akkor az egész WSUS-nak pont semmi értelme nincsen. Bezártad az ajtót, közben meg nyitva hagyod az ablakot... :)

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#120) Pingüino válasza CPT.Pirk (#118) üzenetére


Pingüino
senior tag

Kérdés, hogy minden program verziónál működik-e?!
Mert Photoshop-ból is vannak olyan verziók, amik mennek mindenféle buhera nélkül, alap WINE telepítéssel, de van, ami nem. Azok nem tudom, futnak-e POL-al. Én még nem próbáltam, mert nem használok Photoshop-ot, csak a visszajelzésekből indulok ki.

(#121) Kansas válasza dugo_ (#114) üzenetére


Kansas
addikt

Ha be van állítva hogy a céges szerverhez forduljanak és azt el is éred a hálózaton, akár mert VPN-nel bemész a céges hálóra, akár mert kilógatták a patch infrastruktúrát a publikus netre(DMZ-ből pl.), akkor a manuális frissítés(gombnyomkodás) is azonos eredményt hoz mint ha bent lennél az irodában.
Ha én managelnék céges kliensgépeket, még PowerShell DSC-vel is megkínálnám őket...

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#122) Armagedown


Armagedown
őstag

A legpozitívabb élményem a WinXel kapcsolatban az volt, amikor megtaláltam a Windows Update letiltásának módját, mindenkinek ajánlom, hogy kapcsolja ki, aki gondok nélkül szeretne élni. :D

[ Szerkesztve ]

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#123) nakos1212 válasza Kansas (#101) üzenetére


nakos1212
senior tag

pár emberes rétegdisztrók se basszák meg a rendszereket ilyen frissítési anomáliákkal, ellenben egy multimilliárdos cég igen, na nemár....
konrkétan most egy debian unstable előtt ülök és minden úgy működik ahogy ÉN akarom és úgy frissítget ahogy ÉN akarom. Mert ÉN használom a szoftvert és nem a szoftver használ engem. A powershelles matatással együtt, amivel kiirtok egy 10 ltsc változatról minden bloatwaret és használhatóvá teszem, akár már egy Gentoo-t is felrakhattam volna, ha kell valami új csomag, azt apt-ből, portageből, pacmanből vagy ezen kezelők GUI programjából felteszem, és csatt, működik. És minden úgy ahogy én akarom. De még a 7-nél se volt ilyen botrányosan rossz a frissítési tapasztalat, főleg hogy le is lehetett tiltani.
Hogy lehet hogy egy "unstable" nevű, közösség által összedobált csomagokból álló rendszer stabilabb mint ami mögött dollármilliárdok vannak?

[ Szerkesztve ]

(#124) t72killer válasza nakos1212 (#123) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Azok a $milliárdok nem neked dolgoznak. Egy monopólium próbál belőle mégtöbb $mrd-ot csinálni, semmi több.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#125) Kansas válasza nakos1212 (#123) üzenetére


Kansas
addikt

Pár emberes rétegdisztrók anomáliáiról senki se hall, multimilliárdos cégekéről igen, ez van.
Az egész világon pont egy maréknyi(lehet hogy csak az az egy) gép van, aminek úgy kell működnie ahogy te akarod. Tetszik, vagy nem, az emberek többsége nem akar annyira érteni a gépéhez, mint akár te, akár én. Mi több, nem akarnak azzal foglalkozni, hogy bármit beállítsanak, bármilyen best practise-t kövessenek. No, nekik a Linux nem hagyja hogy ne állítsanak be jelszót a belépéshez, a Windows meg nem hagyja hogy ne frissítsenek... és még lehetne sorolni...
Az hogy a Debian "Unstable"-nek hívja a friss változatát, az a Debian hülyesége, amit ők "Stable"-nek hívnak, azt kb. mindenki más "legacy"-nak... ;]

(#122) Armagedown: ez kb. kimeríti a gondatlan veszélyeztetés fogalmát, sürgősen fejezd abba. A szoftverupdate-ek nem poénból vannak(egyik rendszeren sem), bármennyire úgy tűnik is néha. Ezek szerint akkor a bukósisak és a biztonsági öv is kerülendő szerinted, csak mert időnként kényelmetlenséget okoz? Jobban belegondolva, tekintsd költői kérdésnek, nem érdekel a válasz...

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#126) Pingüino válasza Kansas (#125) üzenetére


Pingüino
senior tag

"No, nekik a Linux nem hagyja hogy ne állítsanak be jelszót a belépéshez"
Jelszó azért kötelező a telepítéskor, mert később kelleni fog a sudo-hoz. De már telepítésnél be lehet pipálni, hogy bejelentkezéshez ne kérje a jelszót, ha valakit zavar.

"Ezek szerint akkor a bukósisak és a biztonsági öv is kerülendő szerinted, csak mert időnként kényelmetlenséget okoz?"
Viccen kívül voltak olyan kutatások, melyek szerint a biztonsági öv több embert ölt már meg, mint amennyit megmentett. De ez csak érdekesség.

[ Szerkesztve ]

(#128) Pingüino válasza #32839680 (#127) üzenetére


Pingüino
senior tag

Nem tudom, hol olvastam, de nem brit tudósos volt. De lehet, nem is az övet, hanem a légzsákot kritizálták. Nem emlékszem már. A lényeg, hogy csak érdekességnek írtam a példádra, hogy elvileg létezik ilyen kutatás. Ettől függetlenül kötöm az övet, és mást se beszélek le róla. Már csak azért sem, mert a rendőr is büntet érte.

(#129) togvau


togvau
senior tag

Persze hogy nem települ, hisz letiltottam a frissítést. Tartsák meg a lassító, bugosító, nulla haszonnal járó elcseszett tákolmányaikat.

hitler, sztálin, micro usb

(#130) Armagedown válasza Kansas (#125) üzenetére


Armagedown
őstag

Persze , hogy nem viccnek vannak a frissítések, valamit fel kell mutassanak a Microsoft programozói is, mert egyébként azt hinném, hogy egész nap hokiznak munka helyett :D
Bukósisak nélkül meg is halhatsz, a frissítések nélkül pedig maximum összeszed az átlag felhasználó valamilyen ransomwaret és annyi az adatainak, vagy valami miner lelassítja a gépét, esetleg egy botnet részévé válik a gépe, nem kell összemosni a következmények súlyosságát.

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#131) t72killer válasza togvau (#129) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Egy 1809-et cseréltem 2004-re - igaz, full újrahúzással. Semmivel se lassabb, és lekopogom, eddig nincs vele gond a lati e7450 laposon.

#130: noigen, a vírusgyalu topiknak mindíg fel-feltűnnek látogatói, akik az adataikat siratják... Régen az 1éve lejárt licenszű nod32 volt a sláger.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#132) PuMbA válasza t72killer (#131) üzenetére


PuMbA
titán

Persze, hogy nem lassabb vagy bugosabb :) Csak vannak akik túl sokat olvassák az internetet és el is hiszik, hogy a Windows 10 frissítések rosszak, mert 10 cikkben és 30 kommentben azt olvasták 3 éve.

[ Szerkesztve ]

(#133) CPT.Pirk válasza PuMbA (#132) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Arra mit mondasz, amit a #95-ben linkeltem? Nála hitelesebb forrást találni...

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#134) VivienR


VivienR
tag

Nekem ez az első problémás Win 10 frissítésem, a Surface 4 eddig csont nélkül vitt minden 10-es frissítést, de ezt már hetek óta vissztartom, mert képtelen települni. Nagyobb baj hogy a legutóbbi Surface Dock frissítés kinyirta az összes USB portot a dokkolón. 🧐 Szóval most tényleg valamit nagyon eltoltak....

(#135) Kansas válasza CPT.Pirk (#133) üzenetére


Kansas
addikt

Nem nagy ügy, kapásból mondjuk Mark Russinovich-ot mondanám... csak ő nem ilyen videókat csinál.
Ezzel együtt nem mond hülyeséget, életszerűnek tűnik a mondanivalója, így 15 év enterprise tapasztalattal...

[update]
OK, néztem tőle egy másik videót, az alapján a srác hitelessége kicsit megkérdőjeleződött nálam... Ez a videó - no itt(ahonnan a link is indít), a hosts file használatával próbálja a bing.com-ot a google.com címére küldeni, és nagyon nem érti, miért nem működik, de a foo.com-mal miért... megoldás: DNS resolver cache... erre csávó nekiáll összeeskövés-elméletet gyártani rá... ezek szerint mégsem ért annyira a Windows-hoz, mint amennyire reklámozza...

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#136) moleculez válasza t72killer (#85) üzenetére


moleculez
veterán

Insiderhez jár ingyen aktivált Win? :F

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#137) Kansas válasza moleculez (#136) üzenetére


Kansas
addikt

Nem - elvárja hogy legyen: "To install Windows 10 Insider Preview, you’ll need to be running a licensed version of Windows 10 on your PC"

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#138) DigitXT


DigitXT
félisten

Céges gépeken különösen vicces lesz, ha összefossa magát a rendszer:
nekem már egy ideje beugrál, hogy rakjam fel az* update-et, kézzel, még
06.10 előtt, mert ha nem, akkor... akkor automatikusan fogja felrakni.:C

Fel sem merül ezekben, hogy ami nem romlott el, ne javítsd meg? (Miért
nincs olyan opció, hogy NEM! Hagyjál dolgozni! Hány ilyen hír volt már?)

*: jelentsen ez bármit is, nem feltétlen a legújabb verziót, de nem derül ki.

Szerk: általában biztonsági indokkal kötelező a frissítés, amivel még nem
is lenne baj, ha tényleg CSAK az frissülne és nem borulna meg minden fő
verzió frissítés után ezen a hírben is taglalt módon az egész bughalmaz...

Szerk2: picit visszaolvastam, hát nem tudom... Érdekes, hogy ha vki pont
kimaradt a szórásból, akkor mindenki más a hülye (más nem lehetséges).
Ehhez képest a hír arról szól, hogy maga az MS vonja vissza, mert bugzik:
akkor egészen biztos, hogy azt kell leszólni, aki "3 éve olvasott ilyet"!:R

[ Szerkesztve ]

(#139) t72killer válasza Kansas (#137) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

+#136: bocsi, le vagyok akkor maradva, mintha úgy emlékeztem vna, h jár...

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#140) t72killer válasza DigitXT (#138) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

"Miért nincs olyan opció, hogy NEM! Hagyjál dolgozni!"

LTSC-nek hívják az opciót. A többi bazári sz@r, amivel mi, civilek szívunk. + nem csak mi, a HW-gyártók is, akiknek eddig elég volt 1x jól megírni a drivert winf.sch generációnként, most ezt tehetik kb évente.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#141) PuMbA válasza t72killer (#140) üzenetére


PuMbA
titán

Ott a 30 napos eltolás a kis frissítésekre és a 365 napos a nagyokra a Pro verzióban (ami távolról nem 50k pénz, mint ahogy itt írták, hanem negyed ennyi, teljesen legálisan is). Ha valakinek 1 év alatt nincs 15 perce egy nagyobb frissítéshez...

[ Szerkesztve ]

(#144) PuMbA válasza #32839680 (#143) üzenetére


PuMbA
titán

Hogy tetted fel? Manuálisan vagy a Windows 10 szólt, hogy itt az idő? Hogy raktad vissza? A Windows 10-nek a visszaállítójával? Lehet, hogy ilyenkor egy ideig úgy sem próbálná meg a 2004-et felrakni és ezért tűnt el? Fogalmam sincs.

[ Szerkesztve ]

(#146) PuMbA válasza CPT.Pirk (#133) üzenetére


PuMbA
titán

Amióta nem Windows 7 típusú lassú fejlesztésben vannak, azaz a Windows 10 óta szerintem ugyanannyira bugos :) Az előző frissítéseknél is lejött mindig egy ilyen hír a PH-n, hogy ez meg az hibás.

[ Szerkesztve ]

(#147) t72killer válasza PuMbA (#141) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ha kilyukad a zoknid, áldozol rá 15 percet, hogy befoltozd? Ez a 15p akkor áll, ha nincs semmi gond a frissítéssel és ugye gépenként számítva (egy átlagos családban hány konfi is van? 2nél ritkán kevesebb), úgy, hogy a M$ (alkalmasint változó) default beállításait 1:1-ben elfogadod és nem turkálsz, hogy mit állítottak át már megint.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#148) CPT.Pirk válasza PuMbA (#146) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Kedden elindítottam a W10-et, lenyomtam a kiadott mikrokód updatet, aztán restart. Azt írja, hogy már elérhető a 20akármi frissítés, a letöltésre kattintva el is indíthatom a telepítését. Éppen dolgom volt így bezártam az ablakot, majd egy órával később mikor végeztem akkor na mondom most rakd fel Géza, nagy lesz a boldogság, erre már azt írta, hogy a gépem még nem áll készen az új verzióra, majd értesítenek...

Mi változott meg 1 óra alatt? Mi derült még ki? Ezeket a bugokat nem a PH! találja ki... Az adatlapomon szereplő tök alap ryzenes géppel lett baja.

*viszont úgy konkrétan a kérdésre nem válaszoltál. :)

Kansas: majd megnézem, azt a videóját nem láttam.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#149) zoltszalay


zoltszalay
tag

Nekem az egyik gépemen két főverzió előtti windows van, és frissítgetik, ha úgy gondolja akkor frissít főverziót is nem nagyon érdekel a dolog, most mégis miért kell erőltetnem a dolgot, amikor semmi olyan extra funkciót nem adnak hozzá, ami érdekel? Inkább örülök ha hibamentesen megy a gépem.

És érdekes biztos nekem van szerencsém, de több éves windows 10 van mind az intel atom z3735f kínai TV stickemen (igen rendes x86 win10, filmezéshez és régi emulátorozáshoz jó) z8500as tabletemen, régebbi amd a8 APUs gépemen és laptopomon is, és kb soha semmi különösebb hibával nem találkoztam, azon kívül hogy tableten ha csak touchscreen van akkor úgy nem jó a windows, váltottam android x86ra.

(#150) tothjozsi96


tothjozsi96
addikt

Tesóm gépén (8700K, RTX2070, 16GB DDR4) is megjelent ez a kompatibilitási dolog a Windows Update-n belül. :DDD

Aztán a frissítési segéddel felment egyből.

(#151) Atocha válasza .mf (#2) üzenetére


Atocha
senior tag

"lassan tényleg eljön a linux éve ;]"

En egy darabig vartam... Aztan beleesett a kezem a bilibe es rajottem hogy soha nem fog eljonni.

Nem vagyunk mások, mint egy szemvillanásig emberi alakot öltő csillagpor!

(#152) CPT.Pirk válasza Atocha (#151) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ezt a hülyeséget a Windows fanok szokták nyomni. Nem mintha egyáltalán meg lenne magyarázva, hogy mi is az a Linux éve. Linuxos létemre én nem tudom megmondani, de szerintem más sem.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#153) Egon válasza CPT.Pirk (#152) üzenetére


Egon
nagyúr

Egy kis nosztalgia, nem hiszem, hogy a "Linux éve" kifejezés első körben egy MS-fan szájából hangzott el:
[link]

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#154) CPT.Pirk válasza Egon (#153) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Én ezt a PH!-ra értettem.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#155) Pingüino válasza CPT.Pirk (#152) üzenetére


Pingüino
senior tag

Jogos a felvetés, hogy mit értünk alatta?!

Ha azt, hogy a linux az emberek jelentős részének élhető alternatívát tud kínálni, akkor már el is jött.
Ha azt, hogy minden egyes embernek tud élhető alternatívát kínálni, az még azért odébb van egy jó pár évvel.
Ha pedig azt, hogy az emberek jelentős többsége használja is a windows helyett, akkor az talán soha nem jön el. De ez függ az MS további helyzetétől is.

(#156) moleculez válasza Pingüino (#155) üzenetére


moleculez
veterán

Szerintem nem véletlen nincs MS Office Linuxra, érzik ők, hogy a kutya nem használna Wint.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#157) Pingüino válasza moleculez (#156) üzenetére


Pingüino
senior tag

Annak konkrétan nem ez az oka, mivel fel lehet tenni a windowsos MS Office-t linuxra, és futni is fog kompatibilitási gondok nélkül. Van egy réteg, akinek még egy jó darabig nem lesz alternatíva a linux, mert van, amit elég nehéz, vagy teljesen lehetetlen felhegeszteni. Ők mindenképpen windows-on maradnak. A többieknél viszont már most is csak tájékozatlanság kérdése. Rengetegen azt sem tudják, mi fán terem a linux. Azt hiszik, még mindig egy felhasználóellenes, profiknak szánt valami, amin nem fut semmi. Pedig eddig akiknek mutattam, mind elégedetten használják.

(#158) CPT.Pirk válasza moleculez (#156) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Ehhez képest a Teams-et meg kiadták Linuxra. Szerintem csak idő kérdése az office. De ezeket a témákat ne itt beszéljük ki, mert off.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#159) PuMbA válasza CPT.Pirk (#148) üzenetére


PuMbA
titán

"Mi változott meg 1 óra alatt? "

Szerintem semmi, mert ha nem zártad volna be, egyből kiírta volna, hogy nem kompatibilis a rendszered. Én ilyen működésre emlékszek az előző frissítéseknél.

"*viszont úgy konkrétan a kérdésre nem válaszoltál."

Mire? :)

[ Szerkesztve ]

(#160) moleculez válasza CPT.Pirk (#158) üzenetére


moleculez
veterán

Sokszor a topik valóban halott, csak kialakul egy jó off-thread aztán a 3/4-t az gebrálja a hsz-eknek. :DDD Átvinni privátra/másik topicba megöli az egészet :DDD .

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#161) McSico


McSico
senior tag

Nekem a frissítéssel alapvetően nincs bajom. De miért kell a driverekhez hozzányúlni? Én ezt utálom benne. Ami fent van driver tökéletesen teszi a dolgát, atom stabil minden. De amint megpiszkálja, mert van újabb, máris jönnek a gondok. Nem véletlenül azok a driverek vannak fent amik.
Ha jók az értesüléseim akkor végre a 2004-es nagy frissítésben már ki lehetlesz kapcsolni a driver frissítést. Remélem tényleg lesz rá opció.

[ Szerkesztve ]

"Ha bármi rossz dolog ér az életben, gondolj arra, hogy egy elkényeztetett kurvának mindig rosszabb!"

(#162) PuMbA válasza McSico (#161) üzenetére


PuMbA
titán

"Ha jók az értesüléseim akkor végre a 2004-es nagy frissítésben már ki lehetlesz kapcsolni a driver frissítést"

Asztali PC-n nekem sosem nyúlt hozzá a driverekhez :) Mondjuk azért nagyjából frissen tartom őket.

[ Szerkesztve ]

(#163) McSico válasza PuMbA (#162) üzenetére


McSico
senior tag

Nekem már nem mai csirke gépem van, szerencsére már egyre kevesebb mindenhez van driver az updae-en, de van amihez simán hozzányúl. Nem minden eszköz működik rendesen újabb driverrel. Viszont nem tudom minek piszkálja, amikor teljesen stabil a jól bejáratott driverekkel.

"Ha bármi rossz dolog ér az életben, gondolj arra, hogy egy elkényeztetett kurvának mindig rosszabb!"

(#164) hallador válasza CPT.Pirk (#8) üzenetére


hallador
addikt

Ez nem igaz. Notebookoknál csak a P széria, ami főleg a kutatók, és a fejlesztők miatt. A T széria és az X széria nem (kivétel X1 a csúcsdrága modell egyes verziói). Ugyan általában mennek a Lenovo-k Linuxokkal, de közel nem annyira kompatibilis, mint az EliteBook. Voltak komoly kompatibilitási problémák az elmúlt 6 - 8 évben a Linuxokkal, ami azért nagyon nagy szégyen, mert annyit kérnek a ThinkPad T és X szériáért mint azért ami tényleg mindennel kompatibilis (Itt is csak a csúcsmodellek egyes verziói lesznek kompatibilisek az X szériából: X1, de ott sem mind). Sokat spórol a Lenovo mostanában. A P széria pedig annyiba kerül, hogy ott már nagyon nincs arca a Lenovo-nak sem spórolni, pedig eddig ott is megtette.

The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

(#166) Pingüino válasza #32839680 (#165) üzenetére


Pingüino
senior tag

Na igen, nem tettük hozzá, de igazából desktopról beszéltünk, mert desktopon kívül a windows labdába sem rúg.

(#167) kovy79 válasza .mf (#2) üzenetére


kovy79
őstag

Egyetértek.
Ezért is kellett volna a cikkben így fogalmazni:
"...ugyanis újra/újfent/sokadjára/megint számos nem várt probléma merült fel."

''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

(#168) togvau válasza t72killer (#131) üzenetére


togvau
senior tag

ja, újrahúzással. Azért a debian származékokon újrahúzás nélkül se lassul egy nagyobb rendszerfrissítés után.

hitler, sztálin, micro usb

(#169) Pingüino


Pingüino
senior tag

Kis érdekesség.
Előbb korlátozzák, utána meg kérés nélkül települ?! ;]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.