Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Gargouille válasza dagonya (#49) üzenetére


Gargouille
őstag

Én is bele vagyok szerelmesedve, szenzációs kis masina! A full passzív mivolta miatt vettem eredetileg (kifejezetten ilyen passzív mini gépet kerestem és korábban csak ipari PC-ket találtam), de a két ethernet portja is áldás, mert folyton routereket, switch-eket kell konfigolnom, tesztelnem és meglehetősen komfortos. Nomeg tényleg korrektül összerakták és nagyon jól felszerelt mindennel. Az elmúlt 28 évben (mióta PC-zem) ennyire elégedett még nem voltam egyik gépemmel sem. :)

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#52) Kansas válasza Pingüino (#50) üzenetére


Kansas
addikt

Igazából Windows-on se annyiszor van vele gond, mint ahányszor úgy tűnik, csak az egy nagy "monolitikus" felhasználóbázis, egy darab rendszeren, így az összes hiba ugyanott jelenik meg: "A Windows 10"-nél.
Gyanítom, ha összeadnánk az összes disztró frissítéssel kapcsolatos hibáit és egy közös oldalra lenne kiposztolva, lenne meglepetés... csak a Debian-os megteheti hogy magasról tojik a RedHat frissítési hibáira és vice verza, hogy a többi millió kisebb-nagyobb disztrót ne számítsam.
Windows-on meg jelen esetben problémája lehet annak, aki:
- Realtek Bluetooth vezérlőt használ(ebből azért lehet jó pár)
- Conexant vagy Synaptics audio-eszköze van
- 358.00-nál régebbi NVidia drivert használ(446.14 az aktuális, 2004-es buildhez ajánlott, csak a GeForce 3xx-szériához[2010] nincs frissebb)

... ezek persze csak példák a listából.

Azért érezni, hogy ezek nem a többség problémái...

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#53) Pingüino válasza Kansas (#52) üzenetére


Pingüino
senior tag

Kismillió linux disztró van, de azért a fő irány csak néhányra korlátozódik. Ha pedig megnézzük, hogy hányan nem tértek még át windows 10-re, akkor windows-ból is találsz egy pár változatot xp-től a 10-ig.

Plusz mint mondtam, nem csak a hibákon van a hangsúly máshogy is működik maga a frissítési folyamat.

(#54) lócitrom


lócitrom
őstag

hát b@szd meg, de arról volt szó, hogy ez már eleve tesztelve lett és ezért jelent meg végül május végén. mondjuk naiv vagyok, hogy azt hiszem lesz még valaha normális frissítés meg frissítési rendszer win alatt.

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#55) Kansas válasza Pingüino (#53) üzenetére


Kansas
addikt

OK, hogy máshogy működik, de az nem feltétlenül előny vagy hátrány. Csak más.
Ha csak nem valami soron kívüli van, akkor havonta van egy patch-kiadás, és félévente egy feature-update... Ubuntunál hogy is van ez, csak nem ugyanúgy?
Ha kell is reboot, tudod időzíteni, gondba emiatt csak akkor kerülsz, ha elfelejted, mikorra tetted, vagy szarsz rá, mert "neked aztán senki ne mondja meg!"...
Az meg, hogy néha kell reboot, nem akkora probléma - anno, mikor még én is Linuxot(RHEL4-alapú, szénné hardenelt Avaya OS-t) támogattam, havi egy reboot kb. kötelezően ajánlott volt, különben csak mázlival lehetett elkerülni a memóriában levő adatok rongálódását(szerverekről van szó, ECC RAM-okkal)... szóval akkor mire a felhajtás?

A nem támogatott Win verziók használata meg ne számítson már ide... támogatott tudtommal csak a 8.1 és a 10, a többire csak kivételes esetben(vagy egy rakást pénzt kipengetve) jönnek frissítések, ráadásul évekre előre tudni, mi meddig lesz támogatva.

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#56) PuMbA válasza lócitrom (#54) üzenetére


PuMbA
titán

"hogy ez már eleve tesztelve lett"

Már csak az a kérdés, hogy hogy tesztelnek le valamit úgy, hogy az 400 milliónál több gépen, valamint ezen gépek hardverei között az elérhető körülbelül 15db driververzióval minden jó legyen :)

[ Szerkesztve ]

(#57) nihill


nihill
őstag

Milyen frissítés van itt vissza tartva?
Ezt pontosan azalatt kapta be egy gép itt mellettem az irodában, miközben ezt a cikket olvastam.

Bele is került a végtelen frissítési ciklusba...

(#58) siposz válasza hunluki (#1) üzenetére


siposz
aktív tag

A legjobb tesztelés ha kiereszted 10 millió usernek. Minden probléma kibukik.

(#59) Kansas válasza nihill (#57) üzenetére


Kansas
addikt

Azokon a gépeken van visszatartva, amiken előre jelezhetően gond lehet(problémás HW/driver/SW van rajta/benne), a nem várt hibákat ez nem érinti.

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#60) nihill válasza PuMbA (#56) üzenetére


nihill
őstag

Ez a tény nem mentesíti az MSt semmi alól, inkább azt jelenti, hogy túlnőtt rajtuk a saját rendszerük és már ők sem tudnak mit kezdeni vele hogy megbízható legyen.
De ez amúgy maximálisan látszik is.

(#61) Kansas válasza nihill (#60) üzenetére


Kansas
addikt

Lehetne vele mit csinálni, pl lezárni a HW-t(ahogy pl. az Apple csinálja), vagy elvágni a visszafelé kompatibilitást(pl. WinRT), csak a nép őrjöngene miatta... és megszűnne a bevétel.
Ráadásul az őrjöngő tömeg se járna különösebben jól...

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#62) Narxis válasza nihill (#57) üzenetére


Narxis
nagyúr

Ez de durva.. :D

Thanos was right.

(#63) Kansas válasza Narxis (#62) üzenetére


Kansas
addikt

Képzeld el, milyen durva lehet náluk a release-controll vagy a konkrétan használt hardverekre való tesztelés... ;]

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#64) Pingüino válasza Kansas (#55) üzenetére


Pingüino
senior tag

Nem önmagában az újraindítás szükségességével van a baj. Főleg otthoni felhasználásnál, ahol jó eséllyel estére úgyis kikapcsolod a gépet. Csak mikor bekapcsolnád, és várod, hogy befejezze a frissítéseket. Vagy mikor pár napig, vagy ne adj isten pár hétig nem kapcsolsz be egy gépet, aztán mikor előveszed, indulás után elkezd frissítgetni.

(#65) scope2007


scope2007
addikt

Én tiszta telepítéssel feltettem két gépre is.

[ Szerkesztve ]

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#66) Kansas válasza Pingüino (#64) üzenetére


Kansas
addikt

Tehát igazából az a baj, hogy júzerkének havonta legalább egyszer gondolkodni kell(legalább annyira, hogy számítson a frissítésre)?
Sokáig be nem kapcsolt gép nem bootkor kezd el frissíteni, hanem menet közben a háttérben, aztán feldobja, hogy a nap végén szeretne újraindulni... de azt se bánja, ha előbb tud(pl melós PC ebédszünetben).
A sok perces update kb csak a féléves nagy pakkokra igaz, a havi frissítések tipikusan nem igényelnek 2-3 percnél többet boot után(a legtöbb annyit se kér, és fél perc alatt felszámol 100%-ig), előtte meg lehet dolgozni miközben települ.

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#67) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Én felraktam kézzel 2 gépre is, eddig nincs gondom vele

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#68) lócitrom válasza PuMbA (#56) üzenetére


lócitrom
őstag

nekem aztán nem kell bemutatni az informatika világát. na de az nem az én gondom, hogy hogy oldják meg. ennyi erővel akkor a linux fejlesztők is pampoghatnának, mégsem teszik. a lényeg, hogy maga az MS mondta, hogy el lesz halasztva a megjelenés. aztán arra hivatkozva jelent meg, hogy oké. mellesleg emlékeim szerint rendre kikukázzák x idő elteltével egyes hardverek támogatását. szóval ha nem gond nem sajnálom meg őket most sem.

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#69) Pingüino válasza Kansas (#66) üzenetére


Pingüino
senior tag

Kérdés, milyen teljesítményű gépekről beszélünk. :D

(#70) Kansas válasza Pingüino (#69) üzenetére


Kansas
addikt

OK, adom, nekem a 3 gépből 2 4c8t-s procit tartalmaz(R5 2400G/i5-9300H), a harmadik meg egy R5 3600 6c12t-t(azért egyik se csúcsproci), mindegyikben NVMe SSD-n van a rendszer(úgy rémlik, a 2400G-n is, de az nem 100%) és 8/16/16GB RAM... egy Cerkán vagy Athlon 200GE-n 4GB RAM és HDD kíséretében tuti lassabb lenne. :R

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#71) J3LLyF!sH válasza hunluki (#36) üzenetére


J3LLyF!sH
tag

Azért egy főverzió update-re ne mondjuk már, hogy mezei frissítés

Összeadás ergo sum | Ah, teenagers. Known for dealing with shit in a stoic manner.

(#72) Pingüino válasza Kansas (#70) üzenetére


Pingüino
senior tag

Nekem éppen 4c8t (r5-3500u) + 12Gb RAM + NVMe SSD.
Viszont a család többi tagja spórolós. Nagyon. :D
HDD ugyan egyikben sincs, mert egy SSD fillérekért gyorsít nem kicsit a rendszeren, úh. arra rábeszéltem őket, de egyébként igen, 4Gb RAM + egy gyengécske proci van bennük. Az egyik laptopban konkrétan E1-1200. :D
Nem egy mai darab, tudom, meg is látszott rajta, mikor a háttérben frissített a windows. :D
Na, azon a laptopon kifejezetten érezhető, hogy mennyivel kevesebb erőforrást igényel egy linux. :)

(#73) Kansas válasza Pingüino (#72) üzenetére


Kansas
addikt

Van egy semmire nem használt mini-PC-m Athlon 5350-nel(4GB RAM, SATA SSD), ha időm engedi(pl. a hét végén), megnézem, azon meddig tart...

Gondolom a kis igényű Linuxon nem Plazmoidos KDE 5 van... :D

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#74) Pingüino válasza Kansas (#73) üzenetére


Pingüino
senior tag

Mint Cinnamon

(#75) PuMbA válasza lócitrom (#68) üzenetére


PuMbA
titán

"ennyi erővel akkor a linux fejlesztők is pampoghatnának, mégsem teszik"

Hogy pampognának, mikor a Linuxon is ugyanúgy elb*sznak dolgokat :) Amikor anno elrontották az X200M VGA-m videólejátszását és 1,5 évig nem javították ki az pont ugyanez az eset. Ugyanúgy nem tesztelték le, mint most ezt a Windows frissítést a Microsoft. Egyébként nem ugyanaz, mert azt a hibát nem javították ki sose.

[ Szerkesztve ]

(#76) Pingüino válasza PuMbA (#75) üzenetére


Pingüino
senior tag

A különbség, hogy linuxon eldöntheted, melyik frissítés menjen fel, és melyik ne. :) Ha egy frissítés szétcseszte a VGA-d, akkor nem teszed fel. Plusz az MS mellett van egy nagy Insider csoport. Ha oda figyelnének a visszajelzésekre, sok hibát kiküszöbölhetnének. Linux mögött nincs ilyen, úh. ezt nem nagyon korrekt felróni nekik.

(#77) PuMbA válasza Pingüino (#76) üzenetére


PuMbA
titán

"A különbség, hogy linuxon eldöntheted, melyik frissítés menjen fel, és melyik ne. "

Ja, volt választásom, hogy melyiket akarom: a stabil videólejátszást vagy hogy fele akkora teljesítményű legyen a VGA-m, mert még akkor fabrikálták az X11-et meg a Mesa3D-t alá, hogy valami teljesítményt kiszedjenek szerencsétlen VGA-ból. Hidd el a Linuxon is ott volt a sok gányolás 2011 körül. Egyik sem különb. Jól bele is tenyereltem, de ugye megoldottam a problémát, mert visszaváltottam Windowsra és ott minden ment jól.

[ Szerkesztve ]

(#78) Pingüino válasza PuMbA (#77) üzenetére


Pingüino
senior tag

Hát, 2011 nem most volt. Azóta sokat fejlődtek. Ami a windows-ról nem mondható el.

(#79) Kansas válasza Pingüino (#78) üzenetére


Kansas
addikt

De, 2011 óta a Windows is sokat fejlődött... kinézetben mondjuk visszafele, de funkcionalitásban azért jobbára előre.

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#80) dugo_


dugo_
veterán

(#81) Pingüino válasza Kansas (#79) üzenetére


Pingüino
senior tag

Jobbára. Volt ott némi visszafejlődés is. Pont pl. az említett frissítési gondok. Win7-nél bőven nem volt ennyi gond.

[ Szerkesztve ]

(#82) Kansas válasza Pingüino (#81) üzenetére


Kansas
addikt

Valóban, nem bánnám, ha a Win7 látványvilága mellett a Win10 beltartalma lenne - bár a Control Panel megérett az új design-ra...

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#83) Pingüino válasza Kansas (#82) üzenetére


Pingüino
senior tag

Mindenesetre tudna az MS jót alkotni. Vannak ott tehetséges fejlesztők, az látszik. De valamiért sok dolgot elcsesznek, amit nem feltétlenül kellene elcseszni. Lehet, a divatépítő marketingrészleg szól bele, vagy a franc tudja.

(#85) t72killer válasza #32839680 (#84) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Utóbbi... valszleg rengetegen így szereztek ingyen win-t.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#86) hunluki válasza t72killer (#85) üzenetére


hunluki
senior tag

Akkor már több gógyijuk van hozzá mint az átlagjúzernek.

(#87) joey04


joey04
titán

Érdekes és elszomorító, hogy minden frissítésnél komoly hibákról írnak, ugyanakkor én személy szerint nem találkoztam egyik problémával sem, és a környezetemben senki sem. Kisebb bugokkal igen, vagy hogy beállítások elmásznak, de azokkal nem, amik a hírekben jelennek/jelentek meg.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#88) PuMbA válasza Pingüino (#78) üzenetére


PuMbA
titán

Én elégedett vagyok a Windows 10-zel, zéró probléma és gyors fejlesztések :) Az biztos, hogy 3 évet adtam a Linuxnak anno, de annyira nyögvenyelősen javult, ha egyáltalán javultak a dolgok, hogy otthagytam. Csiga lassú tempóban és összevissza fejlesztették a nekem fontos dolgokat. Mint desktop felhasználó, semmi előnyét nem láttam az open source-nak, inkább a hátrányát.

[ Szerkesztve ]

(#89) t72killer válasza joey04 (#87) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Szerencse kérdése. Nálunk 4gépből eddig 1 problémázott igazán.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#90) CPT.Pirk válasza PuMbA (#88) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Aztán meg annyit fejlődött, hogy kb. 2014-óta az MS tolja a Linux szekerét, mióta a hyper-v, az Azure meg WSL dolgokba belefogtak, a legnagyobb kernel fejlesztők között vannak.

Ma ha felraksz egy Linux Mint-et vagy egy Manjaro-t, akkor kapsz egy kulcsrakész rendszert sok finomsággal. A Radeonokhoz meg egy ideje már nincs is szükség az AMD gyári driverének telepítésére, mert jobb az opensource driver. Sőt, többnyire by default nem is érhető el, mert nem kell. :)

A Win10 fejlődése meg hát... Kevésbé lett otromba az UI (kivéve a default rusnya fehér kereső sávot a tálcán, azt nem tudom ki találta ki, de borzalmasan ronda), a többi meg inkább csak gépház alatti dolog.

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#91) Robitrix válasza erer1000 (#11) üzenetére


Robitrix
senior tag

egyáltalán nem biztos, hogy procival vagy a videóval van gond. számos más hardver elem és azok meghajtó programjai lehet a gond. Kétlem, hogy az MS kiadna úgy egy frissítést, hogy pont a világ második leggyakoribb videó kártyájával a 1050 TI-vel nem menne együtt. (a GTX 1060 a leggyakoribb)

(#92) Robitrix válasza PuMbA (#75) üzenetére


Robitrix
senior tag

ez hülyeség, nyilván letesztelik..... csak képtelenség letesztelni 145 ezer PC alaktrész gyártó 589 ezer féle hardverére és az ezekhez tartozó 1,45 millió féle megható programhoz. A leggyakoribb alkatrészekkel és meghajtókkal letesztelik... az összessel lehetetlen. Így mindig lesz az 600 millió Win 10-et futtató PC közt egy töredék %-nyi gép, ahol gondot okoz a frissítés. Gyakorlatilag ahány PC annyi féle. Ha el is adnak ugyanolyan gyári gépeket ugyanazzal a hardverrel az, hogy aztán milyen programokat telepítenek rá az idő folyamán és milye szoftver környezet alakul ki rajta megjósolhatatlan. A PC-nek pont az az előnye, ami a hátránya. nagyon rugalmasan alakítható hardver és szoftver platform, de emiatt megszámlálhatatlan variáció minden gép. Androidos eszközökkel ugyan ez a gond. A gyártó cégek se egy szinten állnak. Így a hardverek és a hozzájuk tartozó meghajtó programok minősége erősen hullámzó. Ezt a rendszer nem tudja kompenzálni. Lehetetlen a rendszer felöl minden hardver és szoftver környezethez alkalmazkodni. Forditva kell. Ez ennyi szereplő és eszköz esetében lehetetlen így mindig lesznek inkompatibils hardver és szoftver környezetek egy windowsban.

(#93) Robitrix válasza Kansas (#66) üzenetére


Robitrix
senior tag

ennél már csak az a jobb, hogy mikor munkaidő végén le akarja állítani a felhasználó a gépet és kirja, hogy frissités zajlik kérem ne kapcsolja ki. Csak hogy a felhasználó megy a gyerekért az oviba így leszarja gép kibasz frissítés közben. aztán csodálkozik, hogy reggel már nem indul a rendszer. rendszergazda!!! Csináljon valamit, mert ez a windows egy rakás foss! :)

(#94) PuMbA válasza CPT.Pirk (#90) üzenetére


PuMbA
titán

Persze, lehet, hogy most sokkal jobb és nem lenne problémám vele :) Azóta nem próbáltam. Mondjuk Lightroom meg Photoshop nincs, szóval azért sem próbálom ki jelenleg. Viszont a Windows is lehet szar sokszor, ha anno a Linuxok is trágyadombok voltak egy időben. Pedig már akkor is mondták, hogy ez a "Linux éve" lesz, de manapság inkább hihetőbb, hiszen azóta Steam is van rá ugye meg csomó dolog, ami anno nem.

[ Szerkesztve ]

(#95) CPT.Pirk válasza Robitrix (#92) üzenetére


CPT.Pirk
Jómunkásember

Itt a problémát rontja, hogy eléggé leépítette a cég a tesztelő részleget, a korábbi 3 szeparált tesztelő részlegükből megmaradt egy, ami dolgozók kirúgásával járt együtt és már a tesztelés se úgy zajlik, mint régen.

Ez a volt MS dolgozó elmagyarázza mi van a háttérben:
Microsoft SDET Explains Why Windows 10 Bugs Exist

PuMbA: csak arra akartam utalni, hogy az akkor tapasztalataid már nem relevánsak, annyit változott a helyzet. Ahogy nekem se, hogy a Win98 egyfolytában kék halálozott a BT878-as TV tuner kártyám miatt... :)
Hajlamosak vagyunk beleragadni régebbi dolgokba.

[ Szerkesztve ]

Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

(#96) Iaci9


Iaci9
újonc

Én három gépet frissítettem a napokban és egyikkel sincs semmi probléma.

(#97) GreatL


GreatL
őstag

Tesztelni, tesztelni, tesztelni. Mint a koronavírus!

Intel Core i9-9900K víz | 32 GB | GBT RTX 3080 Ti Gaming OC | 48" LG C1 TV | Samsung(.hu) Galaxy S22+ 256 Vodával | Voda Samsung Galaxy A54 | Pocketbook Inkpad 3 Pro

(#98) nakos1212


nakos1212
senior tag

ez innentől kezdve egy mém operációs rendszer, értelmesebb dolog templeost használni munkára való rendszereken mint ezt...

(#99) Pingüino válasza #32839680 (#84) üzenetére


Pingüino
senior tag

Ezt nem tudom. Itt többen is írják, hogy az MS egyszerűen nem veszi figyelembe az insiderek visszajelzéseit, de nem tudom, hogy ez csak feltételezés a részükről, vagy belsős infó valahonnan.

(#88)
Megelőztek a válasszal. :) Sokan mondják, hogy elégedettek a windows 10-el, de ez igazából nem jelenti azt, hogy nincs vele gond, csak azt, hogy a gondok az adott felhasználót vagy nem érintik, vagy nem zavarják. Linuxon pl. a CAD programop, és a PS nem mennek (rendesen), és attol függetlenül, hogy a játékok 90%-a ugyanúgy települ, és indul, mint windows-on, előfordul, hogy valamit hegeszteni kell. Ez viszont van, akit nem érint, vagy nem zavar. Például engem. Így nekem ez jobb választás. Több előnnyel jár számomra a linux, mint a windows. Ettől függetlenül itt is van még mit fejleszteni. De itt legalább a fejlődés látható. Nem történnek ilyen inkonzisztens GUI variálgatások pl.

[ Szerkesztve ]

(#100) MasterDeeJay

Én onnan tudtam hogy feltelepült hogy indulás után 15 percig fekete képernyőm volt kurzorral majd újraindult a gép és megnéztem hogy már a 2004-es fut. Ez a verzió kiírja már a hőfokot is a videókártyának, a korábbi nem írta ki.
Inspectre-t újra kellett futtatni és mcupdate_GenuineIntel.dll is törölni a maximális teljesítményhez a régi procimon.

Vintage Story PH szervere újra fut!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.